Loteria Apollina

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser314
  • Data rozpoczęcia

Chcesz by lista piosenek uległa zmianie? ( w Loterii )

  • Nie interesuje mnie to/ Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    9

DeletedUser314

Guest
Proponuje żeby np administracja stworzyła osobny gdzieś temat gdzie ludzie mogli by dawać swoje propozycje utworów muzycznych.

Ponieważ zamykanie się do jednego gatunku no i jemu podobnych nie sprawia satysfakcji dużej części osób.
Wiele osób jest stawiane przed tzw wyborem: Tusk czy Kaczyński.

Dlatego zapewne teraz np prowadzi Skyfall, ponieważ jako jedyny odłącza się od klimatu(tak wiem miał wysokie notowanie ale raczej klasykiem to on nie zostanie.) i wiele głosów zapewne dlatego na niego poszło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ten jeden gatunek, który aktualnie jest w miażdżącej większości na liście, jest też najbardziej popularny (tak przynajmniej mi się wydaje). Jeśli co tydzień będą inne gatunki to, na dobrą sprawę, będzie tak jak teraz tylko inne utwory będą. Co do zgłaszania utworów, jeśli przedstawiciele jakiegoś gatunku są w większości to i tak będą one wygrywały. Z kolei powstanie listy na podstawie jakiejś obiektywnej listy wydaje się najbardziej rozsądne. Powiedzmy każda pozycja to inny gatunek.
 

DeletedUser314

Guest
Ten jeden gatunek, który aktualnie jest w miażdżącej większości na liście, jest też najbardziej popularny (tak przynajmniej mi się wydaje). Jeśli co tydzień będą inne gatunki to, na dobrą sprawę, będzie tak jak teraz tylko inne utwory będą. Co do zgłaszania utworów, jeśli przedstawiciele jakiegoś gatunku są w większości to i tak będą one wygrywały. Z kolei powstanie listy na podstawie jakiejś obiektywnej listy wydaje się najbardziej rozsądne. Powiedzmy każda pozycja to inny gatunek.

http://www.rmf.fm/au/?a=poplista
http://www.radiozet.pl/Programy/Lista-Przebojow-Radia-ZET
http://zloteprzeboje.tuba.pl/zloteprzeboje/0,102194.html

Jakoś te aktualne listy nie łączą się z tym Twoim najbardziej popularnym gatunkiem. Może jedynie nieco złote przeboje się pokrywają, ale to chyba oczywiste.

Czy lista ostatniej dekady:
http://www.cgm.pl/aktualnosci,5901,100_przebojow_dekady,news.html

- - - Zaktualizowano - - -

No znalazłem też statystykę:



http://www.egospodarka.pl/art/galeria/30597,Gatunki-muzyczne-a-preferencje-Polakow,2,39,1.html



POP - 37%
DISCO-POLO - 29%
FILMOWA - 20%
POWAŻNA - 15%
DANCE & DJ - 15%
RAP I HIPHOP - 13%
ELEKTRONICZNA - 7%

Policzcie sobie ile osób zostaje pokrzywdzonych...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Niekoniecznie ten gatunek musi dominować w radiach. Może w listach przebojów podpatrzyli twój podpunkt trzeci (w ankiecie)? ;) Radia nie słucham, ale osoby, z którymi przebywam słuchają w znakomitej większości tego gatunku, stąd te wnioski.
 

DeletedUser

Guest
Hip-hop nie jest taki zły jak go malują. Dużo osób zaczęło niedawno słuchać rock'a. A co discopolo to uważam, że przeżywa drugą młodość. Ale nie zmienia to faktu, że miałem problem z wyborem utworu w pierwszej odsłonie loterii.
 

DeletedUser314

Guest
Hip-hop nie jest taki zły jak go malują. Dużo osób zaczęło niedawno słuchać rock'a. A co discopolo to uważam, że przeżywa drugą młodość. Ale nie zmienia to faktu, że miałem problem z wyborem utworu w pierwszej odsłonie loterii.

Żadna muzyka nie jest zła, bo o gustach i kolorach się nie dyskutuje.

Ale wypadało by chociaż dać ludziom po jeden utwór z różnych gatunków...
 

DeletedUser

Guest
Żadna muzyka nie jest zła, bo o gustach i kolorach się nie dyskutuje.

Ale wypadało by chociaż dać ludziom po jeden utwór z różnych gatunków...

Niby tak, nawet padło takie zdanie z mojej strony, ale... Czy wtedy nie byłby to konkurs na najlepszy gatunek?
 

DeletedUser314

Guest
Niby tak, nawet padło takie zdanie z mojej strony, ale... Czy wtedy nie byłby to konkurs na najlepszy gatunek?
Czyli lepszy konkurs na najlepszy utwór z jednego Gatunku?
Mi się nie podoba że muszę wybierać z piosenek których nie słucham. (co nie znaczy, że twierdze, że są złe, bo niektóre są dobre ale wolał bym oddać głos na coś w moim guście)
 

DeletedUser1868

Guest
Z każdą nową loterią powinien być inny gatunek muzyczny, bo każdy ma inne gusta :)
 

DeletedUser

Guest
Czyli lepszy konkurs na najlepszy utwór z jednego Gatunku?
Mi się nie podoba że muszę wybierać z piosenek których nie słucham. (co nie znaczy, że twierdze, że są złe, bo niektóre są dobre ale wolał bym oddać głos na coś w moim guście)
Nie jestem za tym, aby wybierać tylko z jednego gatunku, ani nie jestem za wybieraniem po prostu gatunku. Osobiście nie lubię toplist dotyczących gust. Jest to mało obiektywne i bardzo często krzywdzące. Dodatkowo w głosowaniu bierze udział bardzo mała ilość osób.
Według mnie jeśli już miałyby być gdziekolwiek listy przebojów, to na pewno nie "wszech czasów" (wiadomo, że znajdą się tam najprawdopodobniej klasyki, których kiedyś się słuchało, bo do innych utworów był trudniejszy dostęp), ani bez podziału na gatunki. Lepiej kilka (ale nie jest, ani dwa) rankingów, ale o bardziej sprecyzowanych "parametrach".
 

DeletedUser314

Guest
Nie jestem za tym, aby wybierać tylko z jednego gatunku, ani nie jestem za wybieraniem po prostu gatunku. Osobiście nie lubię toplist dotyczących gust. Jest to mało obiektywne i bardzo często krzywdzące. Dodatkowo w głosowaniu bierze udział bardzo mała ilość osób.

"Wybieranie piosenki" i tak jest toplista dotyczących gust, czy były by tam inne gatunki czy nie.

Według mnie jeśli już miałyby być gdziekolwiek listy przebojów, to na pewno nie "wszech czasów" (wiadomo, że znajdą się tam najprawdopodobniej klasyki, których kiedyś się słuchało, bo do innych utworów był trudniejszy dostęp), ani bez podziału na gatunki. Lepiej kilka (ale nie jest, ani dwa) rankingów, ale o bardziej sprecyzowanych "parametrach".

Dlatego ja po 1 tego typu loterii myślałem że po prostu, ze co tydzień będzie inny gatunek gdzie będziemy wybierać.
Ranking wszech czasów nie jest złym pomysłem, ale nie wiem co do rankingu wszech czasów ma proponowanie takich utworów jak te:

Archive - Again (rok utworzenia 94, piosenka powstała chyba w 2011)
Lao Che - Zombi! (Zombi! to pierwszy singiel promujący album Lao Che "Soundtrack", który ukaże się 17. października 2012. )
Hey "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan" (6 listopada 2012 ukaże się nowy, dziesiąty album Hey)
SKUBAS Linoskoczek (tak samo 2012)
Luxtorpeda - Gimli (Premiera płyty 9 maja 2012 r.)

No i Skyfall

Według mnie powinny tam być co najmniej 5 letnie utwory.
A teraz mamy playliste z np wyżej wspomnianego radio eska rock. Która tylko częściowo nakłada się na listę wszechczasów.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o wspomnianą listę wszechczasów, to z jakiej epoki są to utwory? Wszystko z czasów nowożytnych, gdzie miejsce na klasyków z czasów wcześniejszych? Wiem, że się czepiam, ale bardzo lubię konkretne rzeczy :) Taka lista może być, ale tylko i wyłącznie dla pewnego okresu czasu. Jeśli posiada przydomek "wszech" to powinno obejmować wszystko :)
Według mnie zamiast list przebojów powinna być "Jaka to melodia" i co konkurs inny gatunek (lub z kilku utworów, z różnych gatunków trzeba zidentyfikować jeden), lub własna interpretacja danego utworu. Fakt, faktem że jest trudniej to przeprowadzić, ale nikt nie będzie się czepiał o gatunki.
Podsumowując:
- lista wszechczasów - Nie
- lista przebojów - Tak, ale z pewnymi obostrzeniami
- własna interpretacja utworu - Tak
- "Jaka to melodia" - Tak, ale z pewnymi obostrzeniami
 

DeletedUser314

Guest
Jeśli chodzi o wspomnianą listę wszechczasów, to z jakiej epoki są to utwory
Z każdej od Vivaldiego po Dode :)
Jedynie nie te aktualne (ostatnie kilkanaście mc, może nieco więcej), bo normalne, że nowa piosenka często na początku wpada w ucho potem się nudzi :)

Jaka to melodia -> wystarczy odpalić trackID
Własna interpretacje -> nie głupie ale skąd wiadomo że to owa osoba wykonała? :)
 

DeletedUser

Guest
Z każdej od Vivaldiego po Dode :)
Jedynie nie te aktualne (ostatnie kilkanaście mc, może nieco więcej), bo normalne, że nowa piosenka często na początku wpada w ucho potem się nudzi :)
Właśnie z tego co wszędzie widzę, są to utwory od lat 50 do teraz :) Czyli jest to na dobrą sprawę lista sześćdziesięciolecia.
Jaka to melodia -> wystarczy odpalić trackID
O tym nie pomysłałem.
Własna interpretacje -> nie głupie ale skąd wiadomo że to owa osoba wykonała?
To jest na tej samej zasadzie co zasiadanie. Skąd wiemy, kto gra sam, a kto z kimś. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie oszukiwał. Jednakże takie coś zmusza do myślenia innych i nie są to już łatwe diamenty :) Ponadto, wybierając utwory, których interpretacji nie ma w internecie, uniemożliwiamy akcje CTRL+C i CTRL+V :)
 

DeletedUser314

Guest
To jest na tej samej zasadzie co zasiadanie. Skąd wiemy, kto gra sam, a kto z kimś. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie oszukiwał. Jednakże takie coś zmusza do myślenia innych i nie są to już łatwe diamenty Ponadto, wybierając utwory, których interpretacji nie ma w internecie, uniemożliwiamy akcje CTRL+C i CTRL+V

Dlatego napisałem że to nie głupie :)
I było by na pewno ciekawą formą konkursu :)
 
Do góry