Losowość

dżejmsbąd

Wicehrabia
W sumie mogą to tak ustawić, że opór będzie rósł jeszcze szybciej i na pola będziemy wchodzić raz dziennie na kwadrans.
Albo mogą tak ustawić, żeby opór nie był losowy, tylko żeby naliczał się od każdej walki.
Na przykład: bijesz na 4 obozach, to za każda walkę dostajesz 0.04 pkt oporu, bijesz na 3 obozach, to dostajesz 0.28 pkt za każdą walkę. Opór się sumuje i zaokrągla do pełnej liczby. Każdy by mógł z góry ustalić ile walk na ilu obozach da mu konkretną liczbę oporu.
Teraz jest element losowości i na tym losowość polega, że nie do końca da się przewidzieć ile się dostanie. Można przewidzieć najwyżej wartość średnią z dużej liczby walk. Przy małej liczbie walk jest duże prawdopodobieństwo, że wynik będzie odbiegał od średniej i ludzie będa marudzić, że za dużo albo za mało (:
Gildia z top10 dostała gildie z top 30,40 i 50
Nie zawsze ranking odzwierciedla moc gildii na polach. Najsilniejsze gildie mogą nie brać udziału w gvg i zajmować 20-30 miejsce w rankingu. Czy to znaczy, że one mają dostawać samych słabszych przeciwników i nie mieć z kim rywalizować?
Losowe mieszanie jest chyba najlepszą opcją, żeby coś się zmieniało, jak ustawisz gildie według jakiegoś schematu, to znowu jeden średniak może utknąć z najsilniejszymi i nie wychodzić z bazy, a drugi średniak dostanie samych słabszych przeciwników i będzie wymiatać, co sprawiedliwe nie jest. W systemie losowym każda gildia, która ma 1000PL, ma równe szanse trafienia na każdą inną mającą 1000PL i oba rozważane średniaki równie często będą nie wychodzić z bazy, co wymiatać.
No i inno może zawsze zrzucić odpowiedzialność na los, gdy gracze będą mieli pretensje o przydzielonych przeciwników. Lepsze to niż brać odpowiedzialność za kolejny algorytm w typie sortowania po ID gildii :)
 
dzejmsbad
Marudzę bo robiłem sporo walk na polach teraz przy tak wzrastającym oporze nie zrobię ich tyle, co ma swoje plusy :) więcej czasu na coś sensownego. Ale chyba nie po to tworzono pola by teraz oporem pozbawiać graczy w nich udziału. Pola przez zwalnianie sektorów po 4h obliczone są na walkę przez cały dzień i noc, czemu ten wzrastający opór skutecznie będzie przeciwdziałał.
Zasadniczo ranking tworzony na podstawie GvG nigdy nie odzwierciedla siły gildii, ale te najsilniejsze znajdują się w top 20 a potem jest przepaść. i to dosłownie. Oczywiście można się pochylić nad tą średnia gildią jak już wiemy jakie kryteria świadczą o tym, że jest średnia i nie zastanawiamy się dlaczego nad średnią a nie tą słabą. Dobór na podstawie rankingu jest porażką, jeżeli jest to dobór na zasadzie jedna gildia z top 10, jedna z top20, jedna z top30 to już tragedia i lepsze było ID :) Zobaczymy kolejne losowania a piszemy by firma mogła zobaczyć gdzie widzimy problem.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
W mojej grupie na F są 4 gildie z top10, a na J dwie z pierwszej dziesiątki, dwie z drugiej i trzy z trzeciej, co oznacza, że Twoja teoria dobierania po jednej gildii z kazdej kolejnej dziesiątki rankingu chyba się nie sprawdza w praktyce.
Na J zrobiłem dzisiaj ponad 400 walk i nie zauważyłem zbyt dużego wzrostu oporu poza jednym przypadkiem, gdy przy 4 obozach trafił się opór 2 razy z rzędu, czyli teoretycznie zaszło bardzo mało prawdopodobne zdarzenie o prawdopodobieństwie 0,16% :)
 
Nie było żadnej teorii ot taka sobie luźna, na gorąco ocena z wskazaniem, że za wcześnie jest na wyciąganie wniosków i sensowna ocenę, czekamy więc na kolejne losowania. Nie wiem gdzie tam się dopatrzyłeś jakieś teorii. Bicie na czterech czy dwóch obozach nie stanowi problemu mimo, że gracze sporadycznie coś piszą i się skarżą, bicie na trzech obozach stanowi problem. Jako ciekawostkę podam, ze dziś w 2 walkach pod rząd złapałem opór bijąc na 5 obozach.
Jak na kogoś kto na J zrobił dziś 400 walk masz ich w sumie bardzo mało.
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
w 2 walkach pod rząd złapałem opór bijąc na 5 obozach
To powinno być niemożliwe, więc albo jest poważny błąd w grze, który czem prędzej powinieneś zgłosić do supportu, albo się pomyliłeś.
Jak na kogoś kto na J zrobił dziś 400 walk masz ich w sumie bardzo mało.
Od niedawna gram w fajnej gildii, która na to pozwala, wcześniej bywało różnie... i dopiero buduję Alca :)
O ile nie bylo tam pułapek postawionych
Przy 5 obozach jest 0 oporu, nawet jak będą 3 pułapki, które dają 100% szans na podwójne wyczerpanie.
Obozy decydują czy dostajesz opór (0 lub 1), a pułapki decydują czy go podwoić. Jak jest 5 obozów, to zawsze z obozów wychodzi 0 oporu. Nawet jak pułapki go podwoją, to nadal wychodzi 0 (2*0=0).
 
dzejmsbad
Czasami coś zgłaszam do supportu jako błąd, odpowiedzi są rożne i wiem że support niewiele może z tym zrobić poza zgłoszeniem tego wyżej, zakładam że ten sam efekt będzie jak przeczytają tutaj administratorzy.

Pamiętaj, że jak będziesz robił za dużo i za szybko to będziesz tym który gra na botach :)
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Podejrzane są te 3 obozy, dziś na pierwszych walkach też mnie zasypywał opór seriami, chyba 6 pkt na pierwsze 8 walk :idiot:
Ale ogólnie 15 na 42 walki, więc nie tak daleko od teoretycznej wartości 0.28*42=12. Na 2 obozach chyba byłoby gorzej. :)

++++++++
Kolejne 30 walk na 3 obozach i 3 pkt oporu. Razem 18/72, czyli 25% zamiast 28%
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
87 walk, 4 obozy, 3 pkt
52 walk, 3 obozy, 16 pkt, z czego 4 pkt na pierwszych 6 walkach
81 walk, 4 obozy, 3 pkt
 
Ostatnia edycja:
Masz 17 oporu po 203 walkach, walcząc na sektorach z trzema, głownie czterema obozami, nie wiem jaki maksymalny opór osiągasz ale za dużo nie powalczysz, 4 h czyli dwa takie podejścia lub 8h i trzy takie podejścia o ile ilość obozów się nie zmienni.
 

Closer

Szlachcic zagrodowy
Jestem zwolennikiem teorii spiskowych dlatego uważam, że twórcy gry coraz bardziej starają się utrudnić życie aktywnym graczom za to dopieszczają tych nowych i słabych. Robią to oczywiście po to aby tych słabych nie zniechęcać do gry i aby na nich oczywiście zarobić, a ci lepsi sobie i tak poradzą więc można ich gnoić, aby za szybko nie uciekali przeciętniakom i słabeuszom, tak sądzę że taka jest taktyka właścicieli gry.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Masz 17 oporu po 203 walkach, walcząc na sektorach z trzema, głownie czterema obozami, nie wiem jaki maksymalny opór osiągasz ale za dużo nie powalczysz, 4 h czyli dwa takie podejścia lub 8h i trzy takie podejścia o ile ilość obozów się nie zmienni.
Kiedyś jeszcze trzeba spać :) Poza tym miałem więcej oporu, bo biłem jeszcze na 2 obozach, ale nie liczyłem wtedy. No i na 5+ też nie liczyłem ile walk, bo i tak 0 oporu.
kolejne próbki:
121 walk, 4 obozy, 3 pkt.
42 walki, 3 obozy, 16 pkt.
107 walk, 4 obozy, 4 pkt.
130 walk, 4 obozy, 7 pkt.
159 walk, 4 obozy, 8 pkt.
14 walk, 3 obozy, 6 pkt.
75 walk, 3 obozy, 16 pkt.
7 podejść na turnieju po 35-40% i 7 przegranych ;)
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Pierwszy raz w tej edycji biłem na 4 obozach, po sprawdzeniu okazało się, że na 160 walk wskoczyło +6 oporu.
Skłaniam się ku temu, że coś pomajstrowali z przyrostem.
Przy 5+ obozów miałem zawsze 0 oporu.
 

Markiz.

Książę
Faktycznie. Musze znaleźć sektor z 3 obozami, bo tam podobno jest problem ;)
Dzięki za zwrócenie uwagi
 

Feandil

Wójt
73% szansy wygranej w Turnieju - 5 porażek z rzędu. 68% szansy - 4 porażki.

Za to przy szansie poniżej 50%, w CAŁYM Turnieju - 1 wygrana. A czasem próbuję, z nadzieją, że wyjdę z tej Brązowej i "strzelam" tym z wyższej półki.
Peszek.
... albo nie dokupiłem kart za diaxy.
 

mastika

Wicehrabia
Wczoraj x2 nagroda za mecze, przedwczoraj x3 dzienna. Wcześniej tylko raz dzienna i ani razu za mecze, ot losowość :)
 

mastika

Wicehrabia
@Borisel , bo ja wiem? Policzyłem sobie wszystko i mi wychodzi, że nawet pozostając w amatorskiej zrobię max poziom głównej nagrody. Dzisiaj mi się pofarciło, ze znajdziek wpadło aż 15 biletów meczowych (znów ta losowość ;)) i awansowałem ligę wyżej. Nie mam wątpliwości, że spadnę do niższej, ale up nagrody wpadnie i będzie 10 poziom. Nie wyłożyłbym na to diaxów, te przeznaczam na teren :)
 

Kmicitz

Szlachcic zagrodowy
Dokładnie tak właśnie jest.
To przez to, że dużo lepiej i na dłużej zapamiętuje się doznane krzywdy niż dobrodziejstwa, o których szybko się zapomina.

A co do doboru gildii w PCh, to tam akurat nie było losowości, czyli było tak jak chciałbyś, ale niestety już od najbliższego doboru się to zmieni, więc będzisz miał kolejny powód do narzekań..

Kasia może poleciłabyś jakąś dobrą książkę o rachunku prawdopodobieństwa ? Memu przedmówcy też by nie zaszkodziło jej przeczytać.

A co do eventów albo stałych rozszerzeń gry to może wprowadzilibyście Jaskinię Hazardu z pokerem i ruletką (zwiększy sprzedaż diamentów) a dla przeciwwagi Bibliotekę z szachami i brydźem (podrasuje myślenie strategiczne i inteligencję graczy).

P.S.

Gdzieś wyczytałem, że szukacie ludzi do pomocy przy tej gierce, dobrze wyczytałem ? Bo nie mogę tego znaleźć

Paradoks losowości polega na tym, że mają prawo wypadać dłuższe serie niż człowiek się spodziewa.
Pewien profesor zlecił swoim studentom napisanie ciągów losowych wyników typu orzeł-reszka. Jedni rzucali monetą i zapisywali wynik, a inni sobie wymyślali wyniki. Co się okazało, to bardzo łatwo odróżnić prawdziwie losowe wyniki od tych, które kreślił człowiek właśnie po tym, że w ciągach generowanych przez ludzi nie zdarzały się jednakowe wyniki w seriach dłuższych niż 7 czy 8. W przypadku ciągów losowych potrafi się powtarzać ten sam wynik kilkanaście razy z rzędu, a nawet kilkadziesiąt (oczywiście odpowiednio rzadziej).
Co nie zmienia faktu, że grupowanie na polach chwały nie było w ogóle losowe, a serie spotkań tych samych gildii były wynikiem grupowania ze sobą gildii o kolejnych numerach ID, co zostało udowodnione i przyznane przez twórców gry, jednak nasz kochany polski support próbuje tę informację zataić, nawet usuwając ją z tłumaczenia na język polski komunikatu o poprawkach wprowadzonych w aktualizacji do wersji 1.206.
Co do oporu, to rzeczywiście mózg często podpowiada, że za dużo go się naliczyło, na 3 obozach dostając opór 4 razy z rzędu, człowiek sprawdza czy ktoś czasem obozów nie skasował. Ale one tam są. Spróbujcie następnym razem notować ile walk Wam się udało zrobić na ilu obozach i ile zebraliście oporu. U mnie bywa czasem za dużo, ale też czasem zdarza się seria 10 czy 15 bez oporu na 3 obozach. I proszę nie wyciągajcie wniosków po 10 walkach, ale co najmniej po 1000. Jak zrobisz 1000 walk na 3 obozach i zebrałeś 500 oporu, to wtedy zgłoś nieprawidłowość. 8 oporu na 10 walk przy 3 obozach też może się zdarzyć. Miliard małp stukając w klawiaturę przez milard lat też wygenerowałby ciąg znaków, który zapisałem w tym poście.
Może nawet wygenerowałby lepszą grę niż programiści FoE :)
.
W bitwie pod Samosierrą 150 konnych pokonało 30 000 armię uzbrojoną po zęby.
Oblicz jakie szanse mieli zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa :-)
 
Do góry