Losowanie gildii do PCH - w kółko te same gildie

Status
Zamknięty.

BraveFrank

Baronet
Gildia, do której należy przynajmniej jedna osoba z sąsiedztwa

Nie trzeba by było w ogóle zmieniać wyboru gildii
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Jak już pisałem nie było zmian w tej kwestii. Nie jestem w stanie się odnieść do Twoich prywatnych analiz, napisałem z czego zmienność wynikała we wcześniejszych etapach.
Więc jak to możliwe, że gildia mająca ID 1244 trafiła w styczniu na gildię o ID 22048, kiedy na poziomie 1000PL było już kilkadziesiąt gildii, a jednocześnie nie trafiła na gildię o ID 11931, która też miała 1000PL, a jej ID jest pomiędzy tymi dwoma?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Więc jak to możliwe, ...
To bardzo proste, analitycy FoE znaleźli błąd w programie losującym, który powodował losowania niezgodnie z założeniami, naprawili go i mamy tego widoczny rezultat. Błąd był na tyle "nieistotny", że jego naprawa nie została odnotowana w biuletynie.
 

ketrab005

Baronet
Tak w ogóle to ten problem został zgłoszony? Czy nasi suporterzy uważają że to nie jest problem i nie ma co poprawiać?
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Dobre wieści, kochani.
Bogowie wysłuchali naszych błagań. Niebawem wersja 1.206 z losowym grupowaniem na GPC.
Czekamy tylko aż nasz kochany support weźmie słowniki w dłoń i przetłumaczy nam oficjalny komunikat z datą aktualizacji (prawdopodobnie będzie to najbliższa środa).
 

DonBeker

Baronet
I jak tam wrażenia po wprowadzeniu nowego "mechanizmu losowości" na GPC?

PS: A samo GPC i diament zrobiło się tak "prestiżowe", że na polach wśród przeciwników gildia złożona z 18-stu osób, gdzie max to 3mln punktów, a reszta nawet miliona nie ma xD Jak już takie gildie osiągają diament, to chyba coś jest mocno nie tak...
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Losowość taka, że teraz dla odmiany w platynie nie ma co robić :D Gildie praktycznie nieaktywne, w tym jedna 3-osobowa, pewnie chciały spaść niżej, a tutaj dalej tkwią wysoko. Rywalizacja żadna, tak jak wtedy, gdy dwie gildie przejmą monopol na całą mapę i nie ma szans, by wyjść w głąb.
 

DonBeker

Baronet
Jak wyżej wspomniałem teraz to już w diamencie nie ma co robić, więc w platynie to pewnie w ogóle armagedon xD
 

jarekb11

Szlachcic zagrodowy
W platynie znowu 6 gildii 60-70 w rankingu
konkurują z gildią na 15 0raz 16 miejscu w rankingu.
Dla mnie normalne to to nie jest
 

OliverJr.

Hrabia
Ranking nie oddaje siły na polach. Na A jest kilka gildii w top10 co na polach nie pierdną, a ranking mają nabity na gvg.

Jest bardzo dobrze jak jest teraz. Jesteś w danej lidze to możesz trafić każdego z niej.
 

DonBeker

Baronet
Na H dwie bodaj najlepsze obecnie gildie na polach są w trzeciej dziesiątce rankingu. A sami mamy obecnie 3x więcej punktów niże gildia z top3 rankingu. Sam ranking to przecież głównie GVG i tyle...tutaj nie ma co przywiązywać do rankingu jakiejś większej wagi.
 

laki9799

Szlachcic
Powiem jedno, że tak słabych rywali jak mam w GPCh na E w grupie 950 punktowej to nie pamiętam abym kiedykolwiek miał choć mam 1 dość znaną gildię na mapie ale 1 wypat na całą edycje to koszmar. Jeśli chcą robić wyrównane grupy to powinni sumować opory graczy codziennie sumować i dodać do wyniku liczbę konfliktów zrobionych przez całą gildie. Jak chcą to mogą zrobić system rozstawień i podzielić wszystkie gildie na 8 "koszyków" w danej lidze wedle wyżej wspomnianego sposobu liczenia i losować.mapa.jpg
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Jak chcą to mogą zrobić system rozstawień i podzielić wszystkie gildie na 8 "koszyków" w danej lidze wedle wyżej wspomnianego sposobu liczenia i losować.
Ale jak losować z tych koszyków? Najmocniejsze gildie z najmocniejszymi czy do każdej grupy 1 z koszyka najmocniejszych, druga z koszyka trochę słabszych itd.?
Poza tym jak masz 950PL, to losowanie Cię nie dotyczy, bo gildie są w pierwszej kolejności układane według PL, a dopiero w przypadku równej ilości PL decyduje jakaś zmienna losowa. Np. jak jest 50 gildii mających 1000PL, to wtedy są mieszane losowo, albo jak jest 5 mających 950PL, to będą w tej samej grupie albo w sąsiednich grupach, jeśli np. 3 gildie zmieszczą się w grupie z gildiami o wyższej liczbie PL, a 2 utworzą kolejna grupę z gildiami o kolejnych niższych liczbach PL.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Kolejna rzecz - jaki sens ma sortowanie gildii według PL?
Skoro jakaś gildia ma 950 PL, to czemu nie może być wymieszana z tymi mającymi 1000PL?
W teorii 1000PL mają najsilniejsze gildie, co jest tylko po części prawdą, bo jak któraś w platynie dostanie +175 PL, to ląduje w diamencie z gldiami po 1000PL i spadnie do platynki znowu, a słabsza gildia za drugie miejsce dostanie mniej, nie osiągnie 1000PL, tylko przykładowo 950 i może się utrzymać, bo nie trafi na najsilniejsze. W takim przypadku silniejsza gildia ląduje w platynce, a słabsza pozostaje w diamencie, więc nie warto osiągać 1000PL i niektóre gildie kombinują jak zająć niższe miejsce, żeby tylko nie mieć 1000PL :)
Jakby cała liga była wymieszana, to mocniejsze gildie miałby większe szanse się utrzymać, a słabsze spaść i nie miałoby sensu kombinowanie jak mieć mniej PL.Chyba że ktoś chce zostać w platynce, to musiałby kombinować, żeby mieć poniżej 900PL, ale to juz musiałaby być totalna nuda i zakaz przejmowania jakiegokolwiek sektora :)
 

linuxgeek

Baronet
Sposob na losowanie jest prosty. Wystarczy porzadkowac wedlug otwartego MMR a nie zablokowanego na 1000MMR. Stworzyc dwie ligi diamentowe oraz kolejne w systemie szesnastkowym. Ligi powinny byc tworzone wedlug rosnacego w nieskonczonosc MMR. Najwyzsze MMR sa porzadkowane wedlug najwyzszego MMR. Pierwsze 16 gildie to diament , kolejne 32 to platyna , kolejne 64 to zloto kolejne 128 srebro reszta braz. Dopiero na tej podstawie losowac grupy.
Problem by sie rozwiazal i faktycznei najlepsze gildie by byly w diamencie. Jedynym problemem mogly by sie stac uklady miedzy topowymi gildiami wiec byc moze obecny sposob nie jest do konca zly. :)
 

laki9799

Szlachcic
Po mojemu wszystkie gildie z danej ligi podzielić na 8 koszyków i z każdego koszyka po 1 gildii. Gildie nie rozstawiać wedle MMR a wedle tego co robiły w poprzedniej edycji (ilość konfliktów + poziomy kar osiągnięte).
 

OliverJr.

Hrabia
Ja jestem dalej ciekaw czemu jest podział na 1000, 975 itd. Są w tej lidze to powinny trafiać na siebie. Real nie gra w sezonie 30 meczu z Barceloną tylko Levante i inne Osasuny też ma na rozpisce
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Jedynym problemem mogly by sie stac uklady miedzy topowymi gildiami
Stworzyć ligę kryształową tylko dla zwycięzców swojej grupy w lidze diamentowej lub kryształowej. Kto zajął 2 miejsce w kryształowej, ten wraca do diamentowej. Kto nie wygrał diamentowej, nie ma wstępu do kryształowej. Teraz zajmując 2-3 miejsce można ciągle zwiekszać liczbę PL i trafić do najwyższej ligi i dlatego tak to wygląda jak wygląda.
Co więcej - gildie, żeby zostać w lidze kryształowej, musiałyby ze sobą rywalizować o zwycięstwo - teraz mogą się układać na wymianę sektorów i żadna nic z tego powodu nie traci zajmując 2 miejsce, w kolejnym sezonie nadal obie są w tej samej lidze.

Grupy po 3, max 4 gildie - nie potrzeba 4 gildii na plaży, które i tak nie biorą udziału w rywalizacji.
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
Stworzyć ligę kryształową tylko dla zwycięzców swojej grupy w lidze diamentowej lub kryształowej. Kto zajął 2 miejsce w kryształowej, ten wraca do diamentowej. Kto nie wygrał diamentowej, nie ma wstępu do kryształowej. Teraz zajmując 2-3 miejsce można ciągle zwiekszać liczbę PL i trafić do najwyższej ligi i dlatego tak to wygląda jak wygląda.
Co więcej - gildie, żeby zostać w lidze kryształowej, musiałyby ze sobą rywalizować o zwycięstwo - teraz mogą się układać na wymianę sektorów i żadna nic z tego powodu nie traci zajmując 2 miejsce, w kolejnym sezonie nadal obie są w tej samej lidze.

Grupy po 3, max 4 gildie - nie potrzeba 4 gildii na plaży, które i tak nie biorą udziału w rywalizacji.
juz dawno o czymś podobnym pisałem https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zmiana-systemu-ligowego-gpc.21047/post-220548
 

Gozur

Wójt
Jak rozumiem poprawiono losowanie.
Wcześniej się dało powalczyć a teraz za każdym razem jedna gildia, która dominuje mapę...
 
Status
Zamknięty.
Do góry