[Zgłoszone] Linki do przeprowadzonych walk

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2776
  • Data rozpoczęcia

Linki do przeprowadzonych walk

  • Tak, chcemy jest miec!

    Głosy: 5 55,6%
  • A moze by tak cos jeszcze dopracowac?

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie, sa wazniejsze rzeczy do zrobienia

    Głosy: 4 44,4%

  • W sumie głosujących
    9
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser2776

Guest
Ogladajac dzisiaj wizyty innych graczy w moim miasteczku przypomniala mi sie pewna funkcja z innej gry przegladarkowej, a mianowicie mozliwosc zapisania linku do walki i odtworzenia jej pozniej. Uwazam, ze zaimplementowanie tej funkcjonalnosci w FoE nie stanowiloby wielkiego problemu, bo skoro moge obejrzec wizyty sprzed praktycznie dowolnego czasu, to przebiegi walk sa juz zapisane na serwerze, a sam silnik gry potrafi tez je odtworzyc.

A wiec pomysl konkretnie:
  • Po przeprowadzeniu walki mamy mozliwosc odtworzenia jej ponownie (tego nie ma)
  • Mamy mozliwosc odtworzenia walki obronnej (ta funkcja jest)
  • Dla kazdej walki mamy mozliwosc skopiowania hyperlinku. Wpisanie linku w przegladarce powoduje uruchomienie odtworzenia walki
  • Poza tym dostepny jest tez przycisk z mozliwoscia bezposredniego wstawienia linku do facebooka (jesli konto gracza jest powiazanie z kontem na facebooku)
  • Odtworzenie walki nie wymaga posiadania konta na jakimkolwiek swiecie i nie wymaga zalogowania sie do FoE
 

DeletedUser9945

Guest
Według mnie to nie jest najważniejsza rzecz którą można zrobić zresztą to się łapie o prawa do danych osobowych, bo człowiek z którym walczysz ma prawo do walki zatem może nakazać Ci za to płacić za to że udostępniasz Jego walke
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8996

Guest
Jak dla mnie to jest zbędne, oczywiście dla niektórych pewnie przydatne, ale nie rozumiem, po co oglądać walki, jak wygrasz to wygrasz, a jak nie to nie, co tu oglądać?

Wiem, że ktoś może chciałby popatrzeć jak zachowuje się SI, ale jak dla mnie wystarczy, że zobaczy walkę swojej obrony, może wystawić różną obronę, przez kilka dni i będzie wiedział jak poszczególne jednostki się zachowują, co da mu przewagę w walce,

A jeżeli chodzi o pomysł, to jestem na nie.
 

DeletedUser2776

Guest
Jak dla mnie to jest zbędne, oczywiście dla niektórych pewnie przydatne, ale nie rozumiem, po co oglądać walki, jak wygrasz to wygrasz, a jak nie to nie, co tu oglądać?

Cele sa dwa: po pierwsze mozna przeprowadzic dokladna analize i pouczyc sie na wlasnych bledach. Drugi cel to dodatkowa reklama i promocja gry - stad ow aspekt facebookowy. Poza tym czasem moznaby pochwalic sie walka gdzie wygralo / przegralo sie o symboliczna jedna kreske.

zresztą to się łapie o prawa do danych osobowych, bo człowiek z którym walczysz ma prawo do walki zatem może nakazać Ci za to płacić za to że udostępniasz Jego walke

Nie lapie sie i nie moze. Wlascicielem wszelkich praw do przeprowadzonych walk jest InnoGames i firma moze z nimi robic co tylko menadzerom do glowy przyjdzie, w tym wykorzystywac je w filmach promocyjnych.
W ostatecznosci mozna zreszta zamazac nazwy obroncy i atakujacego.
 

DeletedUser9945

Guest
Nie lapie sie i nie moze. Wlascicielem wszelkich praw do przeprowadzonych walk jest InnoGames i firma moze z nimi robic co tylko menadzerom do glowy przyjdzie, w tym wykorzystywac je w filmach promocyjnych.
W ostatecznosci mozna zreszta zamazac nazwy obroncy i atakujacego.

Ale nie podpisywaliśmy kontraktu z InnoGames na rozgłaszanie ich gry...
I w tym wypadku gdy link gdzieś tam opublikujemy bez ich zgody to Foe ma prawo wytoczyć nam proces (tzw ochrona praw własności)

To dlaczego większość nazw zawodników jest pominięta przy wklejaniu do czegokolwiek??
Bo nick jest oprócz InnoGames własnością gracza i bez Jego zgody nie mogą Go opublikować poza grą. A nikt nie ma żadnych praw udostępniać że ten adres IP gra jako ten nick (trzeba na to zgody sądu lub gracza)
 

DeletedUser

Guest
Walka jest zbyt losowa i za dużo zależy od szczęścia, aby wyciągać konkretne wnioski. Ewentualnie tylko co si atakuje jako pierwsze.
 

DeletedUser9756

Guest
Według mnie to nie jest najważniejsza rzecz którą można zrobić zresztą to się łapie o prawa do danych osobowych, bo człowiek z którym walczysz ma prawo do walki zatem może nakazać Ci za to płacić za to że udostępniasz Jego walke

Czyli komputer, z którym walczymy powoła się na prawa autorskie ^^?
 

DeletedUser8

Guest
Pomysł o ile dobrze pamiętam to został już dawno zgłoszony, temat zamykam.

Wątek praw autorskich to jakiś dobry troll, ucel już na to odpowiedział:
Nie lapie sie i nie moze. Wlascicielem wszelkich praw do przeprowadzonych walk jest InnoGames i firma moze z nimi robic co tylko menadzerom do glowy przyjdzie, w tym wykorzystywac je w filmach promocyjnych.

Nikt też Was nie pozwie za reklamowanie gry, prędzej podziękujemy ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry