[Inne] Limit zbieranych Punktów Rozwoju

Czy pomysł zniesienia limitu zbieranych PR z limitem czasowym ich wykorzystania jest dobry?


  • W sumie głosujących
    23

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Witam,
wiem, że wiele osób "cierpi" z powodu limitu zbierania 100PR z budynków (w tym ja). Z drugiej jednak strony twórcy gry mają rację, że całkowity brak limitu prowadziłby do nadużyć.
Po przemyśleniach stwierdziłem, że można znaleźć rozwiązanie bliskie idealnemu. Moja propozycja jest następująca:

Zniesienie limitu zbieranych PR ale z utrzymanym limitem przechowywania (np. 600). Aby zachować poziom przechowywania po zebraniu większej ilości niż limit obok paska PR uruchamia się licznik czasu na wykorzystanie stanu ponad poziom przechowywania w ciągu np. jednej godziny. Jeśli nie wykorzysta się nadwyżki jest ona bezpowrotnie tracona. W ten sposób gracze nie będą irytowali się niskim limitem a jednocześnie pozostanie zabezpieczenie przed nadużyciami w innej formie.

Dla zrozumienia szczegółowego mechanizmu rozpiszę:
1) zbieramy PR w trakcie zbiorów np. 1000
2) w trakcie przekroczenia ilości 600 PR na pasku uruchamia się licznik czasu, który informuje nas za ile (np. 24 godziny) nadwyżka ponad 600 będzie bezpowrotnie utracona i należy ją wykorzystać w tym czasie
3) w przypadku kiedy zainwestujemy nasze 800PR a na pasku pozostanie 200PR licznik się dezaktywuje. W przeciwnym wypadku wszystko powyżej 600 zostanie stracone po zakończeniu odliczania.

Myślę, że to bardzo korzystna zmiana dla graczy. Proszę o udział w ankiecie i ewentualne uwagi/komentarze do pomysłu
 
Ostatnia edycja:

Królo

Rycerz
Samo zwiększenie limitu spoko.
Licznik bez sensu. Często jest tak że mam na pasku czy 300+ czy 500+ i w pracy mam przerwy co 2h powiedzmy. Nie chcę rozwijać swoich pereł a nie mam komu wrzucić to mam tracić? Tak samo w nocy. Często punkty leżą po kilka godzin jak nie mam komu wbić i wcale mi to nie przeszkadza.
Przy okazji. Zbierajcie diaxami - nie ma limitu na strzała
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Samo zwiększenie limitu spoko.
Licznik bez sensu. Często jest tak że mam na pasku czy 300+ czy 500+ i w pracy mam przerwy co 2h powiedzmy. Nie chcę rozwijać swoich pereł a nie mam komu wrzucić to mam tracić? Tak samo w nocy. Często punkty leżą po kilka godzin jak nie mam komu wbić i wcale mi to nie przeszkadza.
Przy okazji. Zbierajcie diaxami - nie ma limitu na strzała
Samo zwiększenie limitu nigdy nie przejdzie... chyba jesteś tego świadoma/y?

Limit czasu nie musi być jedno godzinny, tak samo wysokość limitu przechowywania. To wszystko są wartości przykładowe, dlatego prośba aby najpierw uważniej zrozumieć treść a następnie jeśli można coś skorygować w pomyśle poprzez komentarz co nie przekreśla samej idei pomysłu
 

Królo

Rycerz
Limit czasowy jest słaby dla ludzi którzy zbiorą wszystko (żeby nikt nie splądrował) i nie będą mogli wejść przez jakiś czas na grę. Czy to praca, czy net wywali lub ktoś padnie z wycieńczenia i zaśnie na kilka godzin nie rozumiem tego pomysłu. Chyba że licznik byłby 24h.

Jakieś dziwne pomysły macie ostatnio.
Lepszy pomysł to na przykład zrobić handlarza ekwipunku na zasadzie targu gdzie wystawiasz karuzelę za 2 zestawy kolosa albo przechowajke za wiaderko. Ale żaden geniusz na to nie wpadł.

Albo zbijanie oporu w pch diamentami
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Dlaczego dziwny? To jest potrzeba niemal tak ważna jak woda do picia. Chyba sam wiesz jakie jest uporczywe zbieranie PR z budynków przy np. produkcji 600-800PR.

Limit 24h jest całkiem realny- od zbioru do zbioru i w sumie ma on sens. Też przed chwilą o tym pomyślałem. Bo skoro ktoś przechowuje PR bo nie ma gdzie zainwestować to i tak to musi zrobić do następnego zbioru jak chce zebrać produkcję z PR.
 

dawid17612

Hrabia
ten Temat nie przejdzie, poniewaz nie dawno został zwiększony limit PR na pasku, więc nie będą robić tego co kilka miesięcy.
jaki miałby to być limit ja posiadam z miasta 600-650 PR, + GPC kolejne 600-800PR , a jestem moim zdaniem przeciętnym graczem.

2) w trakcie przekroczenia ilości 100 PR na pasku uruchamia się licznik czasu, który informuje nas za ile (np. 60 minut) nadwyżka ponad 100 będzie bezpowrotnie utracona i należy ją wykorzystać w tym czasie

to tylko utrudni życie graczom wystarczy 10 walk na GPC i 1 PR na pasku i jak ktoś się zapomni straci 100 PR, bo będzie miał 101 PR.
te ograniczenie 60 min, tylkoby denerwowało graczy
jak niema ktoś gdzie spakować PR jest wiele możliwości, rozwianie perełki, robienie badań, wpłacenie sobie w Arke bo tam i tak wielkie koszta, dogadania się z innym graczem na paczkowanie PR, odwiedzanie sąsiadów,
to że komuś sie nie chce tego robić to tylko jego lenistwo.

jeżeli ktoś niemoże spaczkować PR bo ma za mało w paczkach to już jego własna wina.

Jakieś dziwne pomysły macie ostatnio.
Lepszy pomysł to na przykład zrobić handlarza ekwipunku na zasadzie targu gdzie wystawiasz karuzelę za 2 zestawy kolosa albo przechowajke za wiaderko. Ale żaden geniusz na to nie wpadł


ten rodzaj pomysłu był już omawiany na innym wątku, tydzień temu albo 2
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
ten Temat nie przejdzie, poniewaz nie dawno został zwiększony limit PR na pasku, więc nie będą robić tego co kilka miesięcy.
jaki miałby to być limit ja posiadam z miasta 600-650 PR, + GPC kolejne 600-800PR , a jestem moim zdaniem przeciętnym graczem.
Limit nadal jest 100. To, że wbije mi 102 ze zbioru to nie pozwala mi zebrać więcej. Jak to robisz że możesz zebrać więcej niż 100PR?????????
 

Auraya

Hrabia
to tylko utrudni życie graczom wystarczy 10 walk na GPC i 1 PR na pasku i jak ktoś się zapomni straci 100 PR, bo będzie miał 101 PR.
tylko to co ponad 100 byłoby zabrane ;)

Limit nadal jest 100. To, że wbije mi 102 ze zbioru to nie pozwala mi zebrać więcej. Jak to robisz że możesz zebrać więcej niż 100PR?????????
pewnie zbiór wszystkiego za diamenty

dam na tak ale i tak marne szanse
 

dawid17612

Hrabia
zbieram za diamenty zbiory i mam 650 PR na pasku, potem walki GPC i mam już na pasku 1200-1400, + Himeji z % szansy, i mam 1600 lub nawet 2.000 Pr na pasku. mamy ewent moge dostać z ewentu, tak jak wczoraj 50 PR, moge też zrobić misje lub kupić u handlarza więc jak sie dobrze uda moge miec na pasku 2.500 PR, ale to tylko szansa 1% do 0,0000 itp. 00001 hahahahaha..:D

jak ktoś gra w GPC to ma diaksy
 

Markiz.

Książę
zbieram za diamenty zbiory i mam 650 PR na pasku, potem walki GPC i mam już na pasku 1200-1400, + Himeji z % szansy, i mam 1600 lub nawet 2.000 Pr na pasku. mamy ewent moge dostać z ewentu, tak jak wczoraj 50 PR, moge też zrobić misje lub kupić u handlarza więc jak sie dobrze uda moge miec na pasku 2.500 PR, ale to tylko szansa 1% do 0,0000 itp. 00001 hahahahaha..:D

jak ktoś gra w GPC to ma diaksy
Jeśli masz na pasku min 100 to nie możesz tylko z miasta więcej zebrać i splądrować.
GPC, WG, zadania, event, premie z ZH i KT, itd. nie wliczają się do limitu i od co najmniej 2 lat "to obowiązuje".
Co do zwiększenia ilości PR na pasku, to nie sądzę aby udało się przekonać twórców do tego pomysłu, a limit czasowy jest kosmiczną bzdurą.
Co kogo obchodzi kiedy wydam PR które mam w pasku? 1h, 2h, 8h, 24h - niby dlaczego mam stracić przykładowo 1000+ PR których nie wydałem wcześniej? Bo kolejne zbiory? Najwyżej się przesuną.
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Jeśli masz na pasku min 100 to nie możesz tylko z miasta więcej zebrać i splądrować.
GPC, WG, zadania, event, premie z ZH i KT, itd. nie wliczają się do limitu i od co najmniej 2 lat "to obowiązuje".
Co do zwiększenia ilości PR na pasku, to nie sądzę aby udało się przekonać twórców do tego pomysłu, a limit czasowy jest kosmiczną bzdurą.
Co kogo obchodzi kiedy wydam PR które mam w pasku? 1h, 2h, 8h, 24h - niby dlaczego mam stracić przykładowo 1000+ PR których nie wydałem wcześniej? Bo kolejne zbiory? Najwyżej się przesuną.
Jaka zatem by była Twoja propozycja aby zwiększyć limit (lub najlepiej usunąć) PR zbieranych z miasta a jednocześnie aby nie można było "chomikować" tych PR ze zbiorów tak aby Twórcy uznali, że nie doprowadzi to do nadużyć?
 

Auraya

Hrabia
zasadniczo cały system mógłby wyglądać inaczej: GPC, WG, zadania, event, premie z ZH i KT powinny dawać paczki pr, a tylko bieżące zbiory trafiać na pasek
jeżeli ktoś ma zbiory powyżej powiedzmy tego "limitu" 100 i nie decyduje się ich wydać i przesuwa tym samym zbiory to niejako i tak jest stratny w obecnym systemie
 

dawid17612

Hrabia
ogólnie pomysł dobry nie powiem, ale patrz na to ze FOE musiałoby dodac dodatkową opcje czy raczej ikonke aby informowac graczy ile zebrali PR z np. GPC,
bo jak będą odrazu zpaczkowane to gracz nie wie ile zyskał, więc kolejny problem dla FOE team.

Graczy raczej tez by to denerwowało że ciągle im się świeci magazyn, bo co walka na GPC dostaną 10PR i trafia do magazynu.
a tak jak jest teraz gracze widzą całą sume i moga się zastanowić na co wydać, nie musza sie zastanawiac ile to PR z GPC było, + ile to PR z WG, było + Zbiory, ponieważ aktualnie wszystko mogą widzieć razem na pasku :D

jakby udało ci się przekonać FOE team do takich zmian, to zapewne musieliby dodac jakaś tabelke informująca ile dostałeś PR za jaki dział.

pomysł ciekawy, choć jestem na nie, ale wszystko zależy od opinii graczy :D
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
@adrian200a a czemu do tego dążysz skąd ten cel, aby zabronić


czy ktoś cie oszukał ? czy może ktoś cie okrada na PR ?

Chodzi o to, że wkurza mnie zbieranie PR w mieście na minimum 5-6 razy (nie sądzę, że tylko mnie) i przeskakiwanie między perłami/wątkami/drzewkiem badań aby móc wydać te marne 100PR by zebrać kolejne 100, wydać, zebrać, wydać itd. Powoli już mnie to tak irytuje, że jestem skłonny wkrótce zakończyć grę z powodu tego drobnego ale jakże upierdliwego absurdu. Limit 100 dla graczy mających tak duże zbiory jest troszkę "nie teges".

Mało tego skoro nie można zebrać w mieście dużej ilości PR ale z wypraw, pól, zadań itd. już tak to jest to zaburzenie balansu gry. Produkowanie PR jest przez twórców de facto "karane" co bardzo boli.
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Jeszcze przeszło mi na myśl, żeby zamiast tego zegara wraz z kolejna epoką zwiększać limit co np. 20PR ma to w sumie odzwierciedlenie w coraz większych zbiorach wraz z epoką. Np w epoce jutra było by to już 100 + 260 PR, które można na raz zebrać z produkcji a to już MEGA dużo. Myślę że to jest idealne rozwiązanie.
------------------
Jeśli ten pomysł jest super to dajcie lajki na ten komentarz. Zmienię pomysł i ponownie zagłosujemy :)
 

Królo

Rycerz
Chodzi o to, że wkurza mnie zbieranie PR w mieście na minimum 5-6 razy (nie sądzę, że tylko mnie) i przeskakiwanie między perłami/wątkami/drzewkiem badań aby móc wydać te marne 100PR by zebrać kolejne 100, wydać, zebrać, wydać itd. Powoli już mnie to tak irytuje, że jestem skłonny wkrótce zakończyć grę z powodu tego drobnego ale jakże upierdliwego absurdu. Limit 100 dla graczy mających tak duże zbiory jest troszkę "nie teges".

Mało tego skoro nie można zebrać w mieście dużej ilości PR ale z wypraw, pól, zadań itd. już tak to jest to zaburzenie balansu gry. Produkowanie PR jest przez twórców de facto "karane" co bardzo boli.
Zbieraj diamentami - po to właśnie jest ta opcja i dlatego tego nie zmienią.
 

Markiz.

Książę
Chodzi o to, że wkurza mnie zbieranie PR w mieście na minimum 5-6 razy (nie sądzę, że tylko mnie) i przeskakiwanie między perłami/wątkami/drzewkiem badań aby móc wydać te marne 100PR by zebrać kolejne 100, wydać, zebrać, wydać itd. Powoli już mnie to tak irytuje, że jestem skłonny wkrótce zakończyć grę z powodu tego drobnego ale jakże upierdliwego absurdu. Limit 100 dla graczy mających tak duże zbiory jest troszkę "nie teges".

Mało tego skoro nie można zebrać w mieście dużej ilości PR ale z wypraw, pól, zadań itd. już tak to jest to zaburzenie balansu gry. Produkowanie PR jest przez twórców de facto "karane" co bardzo boli.
A więc to jest przyczyną nagłej chęci zmian :) Mam na to proste rozwiązanie. Od dłuższego czasu zbieram całą produkcję wydając marne 5 diamentów dziennie i nie mam zamiaru robić w związku z tym rewolucji w grze ani podnosić larum na forum.
 

dawid17612

Hrabia
znajdź sobie zaufaną osobe co robi Arke i tam paczkuj sobie na spokojnie, :D
a co do pomysłu tak jak pisałem pomysł ciekawy, ale zmiejszy to wydawanie diaksów co oznacza ze FOE straci na graczach, wiadomo że każdy ma jakieś tam zapasy diaksów ale kiedys się skończą, a na pewno początkującym graczom.

na spokojnie na wszystko idzie znaleść rozwiązanie wystarczy zapytać :D
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
znajdź sobie zaufaną osobe co robi Arke i tam paczkuj sobie na spokojnie, :D
a co do pomysłu tak jak pisałem pomysł ciekawy, ale zmiejszy to wydawanie diaksów co oznacza ze FOE straci na graczach, wiadomo że każdy ma jakieś tam zapasy diaksów ale kiedys się skończą, a na pewno początkującym graczom.

na spokojnie na wszystko idzie znaleść rozwiązanie wystarczy zapytać :D
Z paczkowaniem nie mam problemu tylko to ciągłe *klikanie* zbierz, znajdź, wydaj po te 100PR i tak w kółko jest mega irytujące. A co do zbierania diaxami - ok może nie jest to drogie ale są dużo ważniejsze rzeczy na ich wydawanie niż zbieranie produkcji :haha:
 

dawid17612

Hrabia
jak grasz w GPC nie odczuwasz tych 5 diaksów..:D
klikanie jak klikanie...typowa gra przeglądarkowa :D
chcesz mniej klikania polecam gry.pl :D
lub jakieś MMO RPG :D
jak sie mocniej rozwiniesz to będziesz klikał tylko w 3 przypadkach, :D
zbiory za diaksy,
ewenty i misje
walki GPC, GvG, WG :D
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Naprawdę chcesz zmieniać tak proste rzeczy bo żal ci 5diaxów?????? 1 klik na 24h, 5 diaxów i cały problem masz z głowy chłopie
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Naprawdę chcesz zmieniać tak proste rzeczy bo żal ci 5diaxów?????? 1 klik na 24h, 5 diaxów i cały problem masz z głowy chłopie

Tyle, że wcześniej na 3 razy (minimum) zbierasz produkcję z bonusu BG + 4 raz z diamentem. Więc minimum 4 razy trzeba na raty zbierać więc o jakim jednym kliknięciu ty opowiadasz
 
Do góry