Limit punktów rozwoju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł?

  • Tak, nie chce nic w nim zmieniać

    Głosy: 15 40,5%
  • Tak, ale wymaga poprawek (napisze w poście)

    Głosy: 3 8,1%
  • Nie, nie chce zwiększenia limitu

    Głosy: 15 40,5%
  • Obojętne, nie przeszkadza mi to

    Głosy: 4 10,8%

  • W sumie głosujących
    37

DeletedUser5506

Guest
Witam
Co noc jak kładę się spać myślę ile punktów rozwoju stracę przez to, że lubie sobie pospać. I podczas tych przemyśleń wpadłem na pomysł, aby można było zwiększyć "pojemność" paska z punktami rozwoju. Oczywiście nie ma nic za darmo ;) Można by to zrobic za odpowiednią cenę w monetach/surowcach/zaopatrzeniu. I z każdym zwiększonym miejscem stawka by rosła. Albo można by zrobić badanie gdzie bedziemy musieli wydać 50 punktów rozwoju, aby zwiększyc miejsce o 5 krateczek. Można by to tez wykupić za medale, dostać za przejście do jakiejś epoki lub przy zdobyciu sektora. Pomysłów jest wiele więc za łatwo by nie było. Za diamenty jak by się zwiększalo miejsce to i InnoGames (czy jak im tam :D ) by się ucieszyło.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Z tego co pamiętam, to była taka propozycja. Wydaje mi się, że 10 godzin to sporo. Tak czy inaczej, jestem na nie :)
 

DeletedUser5506

Guest
Wyszukiwarki uzylem i nic mi sie ciekawego nie pokazalo;p

10 godzin to sporo jak masz dzien wolny, albo idziesz spac o 22 i masz zamiar wstac przed godzina 8. To wtedy owszem.
Ale brakuje tego czasu czasami, no albo poprostu brakuje surowcow na odblokowanie. Rozumiem że taki pewnie byl zamysl tworcow gry, ale raczej nikt na tym nie straci;)
 

DeletedUser

Guest
Jak nie masz surowców to już ewidentnie twoja wina ;) 1 czy 2 stracone punkty nie powinny nikogo martwić. Sam chodzę na studia, a na dodatek muszę sporo dojeżdżać. W 10 godzinach akurat się zmieszczę idąc na 3 zajęcia. Nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać :)
 

DeletedUser5506

Guest
Ale przeciez to w negatywny sposob nie wplynie na gre, nie przeszkodzi... Nie widzialem jeszcze zadnego konkretnego argumentu przeciw.
 

DeletedUser

Guest
Za konkretny argument mogą posłużyć zasady działu. Jedna z nich mówi, że jeżeli pomysł był, uśmiechnij się i myśl dalej. I to powinien być konkretny argument.
Ale jeżeli już tak chcesz argumentu, pomijając to, co cerix napisał, to proszę bardzo. Moim zdaniem zbyt ułatwi to grę. Ktoś sobie nakupi pól, zostawi na kilka dni i żadnej straty mieć nie będzie, a inni zostaną kilka pkt. rozwoju w tyle, bo nie mogli się zalogować. Wystarczy taki argument?

Jakby co, to ja daję "Nie".
 

DeletedUser1724

Guest
No bez jaj ... znowu o te punkty walka xD Oczywiście jestem zdecydowanie na "NIE" bo wiele było już samobójców na forum, którzy byli za wprowadzeniem tego lecz marnie skończyło haha :D
 

DeletedUser5506

Guest
Za konkretny argument mogą posłużyć zasady działu. Jedna z nich mówi, że jeżeli pomysł był, uśmiechnij się i myśl dalej. I to powinien być konkretny argument.
Ale jeżeli już tak chcesz argumentu, pomijając to, co cerix napisał, to proszę bardzo. Moim zdaniem zbyt ułatwi to grę. Ktoś sobie nakupi pól, zostawi na kilka dni i żadnej straty mieć nie będzie, a inni zostaną kilka pkt. rozwoju w tyle, bo nie mogli się zalogować. Wystarczy taki argument?

Jakby co, to ja daję "Nie".

nie mowie tu zeby kupic sobie 50 miejsc tylko 5...
Jednak przewagi glosow na przeciwnych nie ma to temacik niech sobie posiedzi;p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser740

Guest
Za konkretny argument mogą posłużyć zasady działu. Jedna z nich mówi, że jeżeli pomysł był, uśmiechnij się i myśl dalej. I to powinien być konkretny argument.

ale czasem warto go powtorzyc, a noz sie cos zmienilo w postrzeganiu tworcow gry, ludzie sa przeciez zmienni , no moze troche mniej, jesli chodzi o apocalypto, ten to jest slepo zakochany w pomyslach autorow :)

Ale jeżeli już tak chcesz argumentu, pomijając to, co cerix napisał, to proszę bardzo. Moim zdaniem zbyt ułatwi to grę. Ktoś sobie nakupi pól, zostawi na kilka dni i żadnej straty mieć nie będzie, a inni zostaną kilka pkt. rozwoju w tyle, bo nie mogli się zalogować. Wystarczy taki argument?

a mnie taki argument przemawia wlasnie za zwiekszeniem paska, wtedy tacy co sie nie moga zalogowac traca mniej pkt, po drugie, maja za wczasu taka sama szanse na wykupienie kilkunastu pol "na czas nieobecnosci"

a tu troche dyskusji na ten temat, gdzie byly troche lepsze argumenty za i przeciw :

http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=1235

ja w brew apocalypto i na dowod ze samobojcy nadal zyja i maja sie dobrze i pamietaja "czyny niecne jego " daje "tak" tej sprawie...
 

DeletedUser

Guest
Wedle aktualnych wyników badań, człowiek by dbać o dobry stan swojego zdrowia nie powinien spać dłużej niż... dobra, nie ważne >.< i tak każdy wie że jak ktoś lubi i może, to spał będzie więcej niż trzeba :p
Do rzeczy: jak już wskazane zostało przez poprzedników, temat mielony wielokrotnie na różne sposoby. Moje podejście do tej kwestii jest mieszane. Z jednej strony podoba mi się idea rozwinięcia "magazynu punktów rozwoju", z drugiej zaś strony gra wyraźnie kładzie nacisk na faworyzowania osób (mających za dużo kasy w portfelu) spędzających więcej czasu w grze, o czym świadczy np. większy dochód ze zbierania 15 minutowych produkcji zaopatrzenia, wykonanych już 3 razy (45 minut) niż 1-godzinnego. Dlatego i tutaj te 10 punktów rozwoju jakie można przetrzymywać jest kolejnym hołdem dla osób które poświęcają się grze bardziej niż ci którzy tego nie robią.
Dodam, że nijak tu nie chce nikogo dyskryminować, ale tak to już jest, że życie składa się z wyborów i czasem ciężko jest być we wszystkim dobrym. Jeśli uczymy się na uczelni i jednocześnie pracujemy, a trakcie jednego i drugiego nie mamy czasu na grę, będzie nam ciężko poszaleć tak jak mogą to robić ci którzy co 15 minut wysyłają swoich alchemików po nowe zaopatrzenie. Korzyści zaś będą z tego w innej dziedzinie życia. Ponad wszystko, gra winna nam sprawiać przyjemność i być dla nas rozrywką. Nie ma tu ostrego, twardo zdefiniowanego trybu pvp, więc ciężko mi ją postrzec jako rywalizację (zwłaszcza tak długo, jak potężną ingerencją w nią jest wkład waluty realnej).
 

DeletedUser

Guest
Zastanawiam się czy tak trudno zwiększyć pojemność paska na punkty. A ja przekornie pytam : a dlaczego nie? Czy ta korekta wywróci grę do góry nogami? Czemu w pasku nie mogłoby zmieścić się 12 punktów i za darmo? Bez wydawania diamentów, medali czy czego tam. Jestem za zwiększeniem limitu choćby do 12.
 

DeletedUser3669

Guest
Zastanawiam się czy tak trudno zwiększyć pojemność paska na punkty. A ja przekornie pytam : a dlaczego nie? Czy ta korekta wywróci grę do góry nogami? Czemu w pasku nie mogłoby zmieścić się 12 punktów i za darmo? Bez wydawania diamentów, medali czy czego tam. Jestem za zwiększeniem limitu choćby do 12.

Po prostu jak jest 10 max to siedzisz więcej przy kompie i co jakiś czas bierze Cie ochota na zakup diamentów :) nic nie jest przypadkiem :)
 

DeletedUser

Guest
Po prostu jak jest 10 max to siedzisz więcej przy kompie i co jakiś czas bierze Cie ochota na zakup diamentów :) nic nie jest przypadkiem :)
Błąd. Nie bierze mnie ochota na kupowanie diamentów, gdyż cena jest horrendalna, podobnie jak cena kolejnych budynków w następnych epokach. Podtrzymuję to, co napisałem. Chyba, że zespół tworzący tę grę zamierza docelowo iść z nią do milionerów. Wtedy niech od razu na wstępie kasuje za wpisowe np. 5 milionów diamentów, które delikwent będzie musiał wykupić i sprawa będzie jasna. A skoro ma ta gra być również przyjemna dla zwykłych ludzi, a zespołowi zależy na dużej liczbie graczy, to niech się zastanowi i dorzuci to jedno,niewielkie udogodnienie. Za darmo.
 

DeletedUser

Guest
A ja przekornie pytam : a dlaczego nie?
A może by tak łaskawie przeczytać te kilka postów już tu istniejących, a nie tylko sam pierwszy określający temat? Bo ja przekornie pytam : a dlaczego nie? -_- Przecież może tam się znajdywać już nie jedna odpowiedź, która zaspokoi Twój głód wiedzy.

Edit (bo byłby post po poście)

Błąd. Nie bierze mnie ochota na kupowanie diamentów, gdyż cena jest horrendalna, podobnie jak cena kolejnych budynków w następnych epokach. Podtrzymuję to, co napisałem. Chyba, że zespół tworzący tę grę zamierza docelowo iść z nią do milionerów. Wtedy niech od razu na wstępie kasuje za wpisowe np. 5 milionów diamentów, które delikwent będzie musiał wykupić i sprawa będzie jasna. A skoro ma ta gra być również przyjemna dla zwykłych ludzi, a zespołowi zależy na dużej liczbie graczy, to niech się zastanowi i dorzuci to jedno,niewielkie udogodnienie. Za darmo.

Przyglądając się uważnie temu co można w grze za diamenty kupić (wszystko... absolutnie wszystko) to tak, ta gra jest dla milionerów. A inaczej, mimo że jest bardzo fajnie zrobiona, wciągająca i udana, to jednak diamenty są (według mnie) totalną porażką. Nie tylko ułatwiają każdy aspekt gry, ale całkowicie go za nas wykonują (podbijają nam ziemie, budują budynki, kończą badania, odkrywają perły, powiększają terytorium, etc... sick!).
Tu jednak nie chodzi o to, że nie dostaniemy zwiększonej puli maksymalnej dla posiadanych punktów rozwoju, za darmo, ale w ogóle. Problem bowiem nie leży w tym, że i na tym chciałoby się zarobić, tylko z jakiegoś nieokreślonego (chyba) bezpośrednio powodu taką możliwość odrzucono, a nam się pozostaje tylko domyślać jaki to powód. Osobiście (co już mi dane było napisać) uważam że chodzi o "zachęcenie" do częstszych logowań (co najmniej raz na 9-10 godzin) w celu zużycia zbierających się pkt rozwoju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
moim zdaniem 10 punktów to zbyt mały limit. gdyz trzeba zajrzeć co 10 godzin aby nie być w plecy, bardziej zadowalającą ilością byłoby 12 punktów gdyż za tyle punktów można sobie coś zdziałać i nie martwić się, że po zajrzeniu do gry odblokujemy maksymalnie 1 badanie. Można także nawiązać do tego, że wtedy nawet podczas dłuższej nieobecności nie odczujemy straty :) pozdrawiam
 

DeletedUser1724

Guest
moim zdaniem 10 punktów to zbyt mały limit. gdyz trzeba zajrzeć co 10 godzin aby nie być w plecy, bardziej zadowalającą ilością byłoby 12 punktów gdyż za tyle punktów można sobie coś zdziałać i nie martwić się, że po zajrzeniu do gry odblokujemy maksymalnie 1 badanie. Można także nawiązać do tego, że wtedy nawet podczas dłuższej nieobecności nie odczujemy straty :) pozdrawiam

Odczujesz stratę i niechęć do FoE jak dojdziesz do ostatniej epoki i ją całą odblokujesz :D A czekanie na nową jest na prawdę bolące i nerwowe jak to wiele osób już tego doświadczyło i nie długo dołączę do ich grona :D
 

DeletedUser

Guest
Wiem ,że to co napiszę jest głupie ale gdyby zrobić np. tak.
Dam kilka możliwości :p
1) Zwiększyć ilość do 24 ptk tyle ile godzin w dobie :p
2) jeśli się nie da zwiększyć obecnego maksimum 10 ptk to może dać możliwość spakowania tego ? za złoto wyjątkowo bo czy wszystko ma być za diamenty ?
 

DeletedUser3669

Guest
o pakowaniu kiedys zrobilem ankiete i cos chyba z niej nie wyszlo ;p wiec pomysl nie do konca udany a takie podniesienie do 24 to za wiele wedlug mnie jak mialo by byc bez diamentow ;p
 

DeletedUser5506

Guest
Wiem ,że to co napiszę jest głupie ale gdyby zrobić np. tak.
Dam kilka możliwości :p
1) Zwiększyć ilość do 24 ptk tyle ile godzin w dobie :p
2) jeśli się nie da zwiększyć obecnego maksimum 10 ptk to może dać możliwość spakowania tego ? za złoto wyjątkowo bo czy wszystko ma być za diamenty ?
ja myslalem tak na poczatek z 5 miejsc...;p
Wiecej moznaby za diamenty no albo po wejsciu do nowej epoki ( po kolonialnej )
 
Do góry