Liga Starć

Czy podoba Ci się ten pomysł

  • Tak, chętnie powalczę z innymi Graczami

    Głosy: 12 85,7%
  • Nie

    Głosy: 1 7,1%
  • Obojętne

    Głosy: 1 7,1%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

bartekmod

Książę
Cześć, wpadłem na pomysł wprowadzenia w FoE elementu, którego do tej pory nie ma, mianowicie:

bezpośrednie starcia pomiędzy Graczami, gdzie obaj dowodzą swoimi armiami

podbijając mapę - walczymy z automatem, atakując sąsiada - walczymy z automatem, w GvG - walczymy z automatem, ścigając się korespondencyjnie z inną Gildią, kto szybciej ten automat pokona, ale to wciąż nie jest bezpośrednia walka z innym Graczem

mój pomysł, który nazwałem Ligą Starć wygląda następująco:
- miejscem starć są wyspy na południowym wschodzie od kontynentu GvG (Nowa Zelandia, Tasmania)
- walki odbywają się w ramach tej samej epoki, coś na kształt GvG
- by brać udział w starciach należy podbić sektor z Wieżą Starć danej epoki (do podboju używamy tylko wojska z danej epoki)
wchodząc w Wieżę Starć:
- ustawiamy armię 8 żołnierzy i akceptujemy czekając aż algorytm znajdzie nam chętnego Gracza z tej samej epoki (tutaj nie może być ograniczeń co do starć tylko z sąsiedztwa bo to za mała próba by trafiać łatwo na chętnych online, im większa próba tym szybciej trafimy na Przeciwnika, nie możemy trafić tylko na członka swojej Gildii i na Znajomego)
- armia Przeciwnika jest dla mnie niewiadomą, moja armia dla Przeciwnika tak samo jest niewiadomą (wybieramy je w ciemno)
- w walce obaj Gracze posiadają bonusy ofensywne ze swojego miasta (tak, jakby obaj byli atakującymi)
- algorytm uwzględnia posiadane bonusy ofensywne, by walka odbywała się przy w podobnym bonusie (unikamy sytuacji dużych dysproporcji gdzie jeden Gracz ma bonus 100% a drugi 0)
- jeżeli technicznie nie będzie możliwości uwzględnienia dwóch powyższych punktów - walka odbywa się bez bonusów, by znaczenie miały nasze zdolności strategiczne, dowodzenie armią, a nie posiadane olbrzymie bonusy
- opłata za możliwość odbycia walki - symboliczna kwota złota (na wzór 20 monet za motywację); faktyczna opłata w punkcie niżej
- strata jednostek oraz ich uszkodzenie podczas walki oczywiście jest realną stratą z naszych zasobów
- punktacja do Wieży Starcia na wzór punktacji z Wież kontynentalnych
- klasyfikacja w Wieży Starcia w ramach sąsiedztwa: tygodniowa - mniejsze nagrody (złoto, zaopatrzenie, medale); dwutygodniowa (w ramach jednej zmiany sąsiedztwa) z ciut lepszymi nagrodami (paczki PR, towary, jednostki niezależne)
- klasyfikacja Ogólnoświatowa Wieży Starcia - miesięczna, nagrodami.... specjalny budynek Wojownika 1x1 dający ciekawe bonusy (zadowolenie + możliwość produkcji np losowej niezależnej jednostki/PR/medali/zestawu towarów) oraz jak można diamenty, lvl upy Pereł, budynki diamentowe, budynki eventowe (chyba mnie wodza fantazji poniosła za bardzo, tego pewnie Devsi nie dadzą)
 

DeletedUser12062

Guest
Powiem tak, kiedy wspominałeś, że napiszesz takie coś w ostatniej rozmowie naszej w innym wątku byłem przygotowany z kilkoma pomysłami co do tej koncepcji. I szczerze Ci powiem, że wykonałeś pracę nad pomysłem w 110% i nie mam nic do dodania już :). Absolutnie na tak !! Wielki plus za pomysł i kreatywność ;)
 

DeletedUser4428

Guest
Kiedy przeczytałem twój pomysł w innym temacie, po krótkim namyśle stwierdziłem, że może mieć wiele wad i nie przejdzie, ale jak widzę odwaliłeś świetną robotę ;) Wszystko przemyślałeś! Masz mój głos ;)
 

DeletedUser5324

Guest
mam wątpliwości co do jednego punktu - "- algorytm uwzględnia posiadane bonusy ofensywne, by walka odbywała się przy w podobnym bonusie (unikamy sytuacji dużych dysproporcji gdzie jeden Gracz ma bonus 100% a drugi 0)" - punkt wyżej pisałeś, że uwzględnione by były bonusy do ataku, takie jak normalnie są, a tu nie rozumiem - co - połowę bonusu mi obetnie, bo tamten gracz nie ma castel, zeusa i katedry?
jeśli już - to albo uwzględniane są bonusy i gramy jak w zwykłej walce - albo nie są i wtedy będzie się liczyć jedynie to - co ktoś ma pod kopułą, a nie wykupione za surowce poziomy pereł...

- - - Zaktualizowano - - -

ale pomysł ogólnie świetny - jestem na tak - wymaga lekkiego dopracowania - ale koncepcja jest super :)
 

bartekmod

Książę
- algorytm uwzględnia posiadane bonusy ofensywne, by walka odbywała się przy w MIARĘ podobnym bonusie (unikamy sytuacji dużych dysproporcji gdzie jeden Gracz ma bonus 100% a drugi 0)

sorka, uciekło mi tam jedno słowo, teraz zobaczyłem

jak ja to rozumiem, na przykładzie jest czterech chętnych Graczy do gry, Gracz A ma bonus ofensywny 6%, Gracz B bonus ofensywny 9%, Gracz C bonus ofensywny 150%, Gracz D bonus ofensywny 155%
algorytm przyporządkowałby do walk: Gracz A vs B, oraz Gracz C vs D, inne kombinacje nie wydają mi się właściwe.
Równie dobrze możemy dopuścić do walki 8 włóczników vs 8 dronów, niczym się to nie będzie różnić od starcia Gracza A z Graczem D. Nie jestem programistom, nie tworzę gier zawodowo, nie mam najmniejszego pojęcia czy stworzenie takiego algorytmu dobierania przeciwników jest łatwe czy bardzo skomplikowane, ale w moim pomyśle chce skonfrontować ze sobą Graczy, a nie ich przewagę wynikającą z bonusów, dlatego zestawienie ze sobą zawodników z przybliżonym bonusem będzie najbardziej sprawiedliwe

jak tylko masz jakiś pomysł na rozwiązanie wal śmiało pomyślimy jak to ugryźć
 

DeletedUser7795

Guest
mam wątpliwości co do jednego punktu - "- algorytm uwzględnia posiadane bonusy ofensywne, by walka odbywała się przy w podobnym bonusie (unikamy sytuacji dużych dysproporcji gdzie jeden Gracz ma bonus 100% a drugi 0)" - punkt wyżej pisałeś, że uwzględnione by były bonusy do ataku, takie jak normalnie są, a tu nie rozumiem - co - połowę bonusu mi obetnie, bo tamten gracz nie ma castel, zeusa i katedry?
jeśli już - to albo uwzględniane są bonusy i gramy jak w zwykłej walce - albo nie są i wtedy będzie się liczyć jedynie to - co ktoś ma pod kopułą, a nie wykupione za surowce poziomy pereł...

- - - Zaktualizowano - - -

ale pomysł ogólnie świetny - jestem na tak - wymaga lekkiego dopracowania - ale koncepcja jest super :)

Chodzi o to że system nie dobierałby graczy z +70% i +0% bo walka byłaby zwyczajnie nierówna.
Co do pomysłu to wielkie TAK.
 

Auksacer

Wicehrabia
Pomysł też bardzo mi się podoba. Oczywiście InnoGames i tak pewnie zrobiłoby to po swojemu.

Niestety jednak i tak wątpię, żeby IG wprowadziło ten pomysł. Obawiam się, że to za duża nowość, a IG takie nowe elementy gry samo planuje, nie po namowie Graczy. Myślę, że to pomysł, który może być w znacznym stopniu sprzeczny z założeniami IG i za bardzo naruszać cele firmy odnośnie gry. Ewentualnie taki pomysł musiałby być przez długi okres czasu (co najmniej pół roku) proponowany przez Graczy z całego świata, nie tylko przez polaków, to wtedy IG może poważnie zastanowiłoby się nad nim. W dodatku trzeba jeszcze najpierw modlić się o to aby ten pomysł w ogóle trafił do IG przez nasze polskie forum, bo z tego co widzę, to tutaj pełno pomysłów osiada kurzem i pajęczyną:D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Podoba mi się. świetna robota. mam nadzieję, że to wprowadzą
 

DeletedUser3

Guest
Niegdyś walki bezpośrednie były planowane. Obecnie wycofano się z tego pomysłu i raczej na pewno nigdy tego elementu nie uświadczymy. Może szkoda.
 
Status
Zamknięty.
Do góry