[Inne] Licytacja Przedmiotów z Inwentarza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14806
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba się taki pomysł?


  • W sumie głosujących
    28

DeletedUser14806

Guest
Pomysł jest w zasadzie prosty , każdy ma zawalony inwentarz różnymi nie potrzebnymi przedmiotami które mogą przydać się innym , stworzyć coś na targu co umożliwia wystawianie takich przedmiotów na licytacje przez wszystkich graczy za pomocą pr albo surowcy. Technicznie chyba nie trudne to zrealizowania a zrobiło by się odrazu więcej miejsca w inwentarzach.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ale to by się dopiero zaczęły przekręty.
Jakoś tego nie widzę.

I czym zamierzasz zapełnić to zwolnione miejsce w inwentarzu?
 

DeletedUser

Guest
@rotszild na pewno nie każdy i nie od razu tam "zawalony" ;)
Myślę ( jako świeży gracz - chyba mogę się tak określić, bo gram zaledwie od dwóch miesięcy) że zawalony inwentarz to chyba mają gracze o długim stażu, bo Ci co grają krócej, to na pewno mają mniej zdobyczy.
Tak jak ja :D ale mimo to, z pewnych rzeczy w inwentarzu nie chcę korzystać i zalegają...
Wiem też, że są gracze, którzy mają w inwentarzu po nawet kilkadziesiąt czy kilkaset sztuk jednego przedmiotu...
Także myślę że Twój pomysł mógłby się wielu osobom przydać ;)
Dlatego też - jestem na tak ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Mam trochę przedmiotów w inwentarzu, których nie będę używać a innym na pewno by się przydały.
Jestem na Tak.
 

DeletedUser14806

Guest
Ale to by się dopiero zaczęły przekręty.
Jakoś tego nie widzę.

I czym zamierzasz zapełnić to zwolnione miejsce w inwentarzu?

Wystarczy że mam kilka set lub tysięcy ozdób wszelkiej maści których i tak nikt by na licytacji niechciał a one zalegać będą do końca gry. Mój pomysł dotyczy takich budynków jak świątynia wiedzy itp. Których osobiscie tez mam dużo w inwentarzu a do miasta juz nie wejdą bo limit motywujących na to nie pozwala. Napewno wielu chętnie by takie budynki licytowało i wątpie aby poszła za jakąś niską cene co samo w sobie wyklucza przekręt.
 

DeletedUser17348

Guest
Na pierwszy rzut oka pomysł super, ale jestem na nie. Wzmocni tylko starych wyjadaczy, powiększy i tak już duże różnice pomiędzy starymi, a nowymi graczami. Nie ma sensu jeszcze bardziej utrudniać nowym w imię dobrych chęci.
 

DeletedUser14806

Guest
Obawy słuszne ale nie uzasadnione bo medal ma dwie strony i tak samo może powiedzieć "stary wyjadacz" że nowi pójdą za mocno na skróty a on kilka lat musiał sie męczyć ;)
 

DeletedUser17348

Guest
Eee nie wydaje mi się. Nowi nie będą mieli tyle surowców, by przebijać oferty. Wykorzystają to Ci z bardziej zasobnym "portfelem". Musiałyby być jakieś ograniczenia (np. punktowe?).
 

DeletedUser14806

Guest
Żeby pomysł przeszedł przez hardcorową selekcje inno to proponuję też zeby przedmioty takie można było licytować dixami bo przecież jak by inaczej...
 

DeletedUser14806

Guest
Tak z punktu widzenia graczy to nie koniecznie dobry pomysł z dixami ale z punktu widzenia Inno Games to juz może być lepszy, bo naprawde zaczyna sie robić mało śmiesznie że w inwentarzu zalegać mi będą tarasy , bazary , św i inne budynki dające pr których de facto niemoge juz postawić w miescie z braku miejsca. Dlatego obojętnie w jakiej formie miała by taka licytacja wyglądać i za jakie zasoby z gry ważne żeby coś z tym wkońcu zrobili. Kompromisowo można by ustalić licytacje za pomocą wszystkich dostępnych zasobów od diamentów po punkty rozwoju i surowce.
 

DeletedUser8577

Guest
Inno się kończą pomysły. Raz. Dwa.... nie ma takich co przegrywają. :p


nikt tego nie rozumie, i to jest właśnie fajne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem na tak, chociaż pomysł należy dopracować.Ale sama myśl nie jest zła. Gdybym jeszcze mógł sam wybierać człowieka któremu sprzedać taki gadżet, to ok. ale nie iść na żywioł. Np. początkującemu graczowi z gildii mógłbym np. jakąś oazę czy bazar sprzedać nawet za diamenty czy nawet za towary, ale tu wchodzimy w problem innej miary. Jeśli gracz będzie z niższej epoki , co wtedy? Świątynia Wiedzy ma dawać tyle samo monet? Studnia tyle samo medali, monet , towary z wyższej epoki i ilość zaopatrzenia? Z tych względów IG odrzuciło pomysł przekazywania drugim graczom budynków eventowych. Albo im się nie chce rozwiązać tej kwestii albo to wywróci grę do góry nogami czy też sprawi programistom "niewyobrażalnych trudności". A jak owi programiści działają nie jedno z was się przekonywało po wielokroć.
Podsumowując: Jak podacie ten pomysł Niemcom gotowy na półmisku, to może ruszą swe 4 litery i wprowadzą. Ale musicie napisać cały, gotowy podprogramik jak rozwiązać kwestie różnicy w epokach pomiędzy sprzedającym a nabywcą.:haha:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16659

Guest
koncepcja mi się podoba, pytanie jak by taka licytacja miała wyglądać (ta ikonka z prezentami dawno została usunięta).
Zgarnąć fajne nagrody można z zadań dziennych, jeśli ma się tylko odrobinę cierpliwości - co graczom którzy dopiero zaczynają daje na prawdę dużo.
A z inwentarza zawsze można wywalić nadmiar, skoro jest niepotrzebny.
A może...(zaraz będzie lincz) inwentarz powinien być wspólny dla wszystkch światów, jak diaxy (przy czym budynki z wyższych epok nie widoczne, albo zredukowane do epoki na danym świecie)?
 

DeletedUser19136

Guest
Wykorzystają to Ci z bardziej zasobnym "portfelem". Musiałyby być jakieś ograniczenia (np. punktowe?).
Tylko że ci z zasobnymi portfelami będą mieli tez pełno tego tak więc poco im więcej.
Ogólnie pomysł dobry ale jestem na NIE a dlatego że aby zdobyć np kryjówkę to trzeba było się troszkę pomęczyć a teraz po takiej zmianie to mogę sobie ją odkupić bez problemu. Czyli gracz z bogatym portfelem ma wszystko bo i może wszystko sobie kupić bez wysiłku. Już bardziej jestem za tym aby budynki specjalne można było sprzedać jak zwykłe budynki i otrzymać złoto itp.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Żeby dostać zwrot, te budynki musiałby coś kosztować, a jak wiemy budynki specjalne są za free.
Jak stawiasz zwykły budynek z inwentarza to nie kosztuje cię to nic, a gdy sprzedajesz, dostajesz zwrot monet i młotków. Więc twój argument nie pasuje.
 

DeletedUser16730

Guest
Ogólnie pomysł dobry ale jestem na NIE a dlatego że aby zdobyć np kryjówkę to trzeba było się troszkę pomęczyć a teraz po takiej zmianie to mogę sobie ją odkupić bez problemu.

I dlatego to jest kolejny pomysł który nie ma szans wejść w życie. Eventy i budynki specjalne są po to żeby generować dochód producentowi, a nie po to żeby sobie je można na targu odkupić. Dla Inno wprowadzenie takiego pomysłu to byłby zwykły samobój i mają tego świadomość.
 

DeletedUser19136

Guest
A ja mam lepszy pomysł co można zrobić z nadmiarem budynków takich jak Kryjówka łotrów, studnia życzeń itp:) A mianowicie fajną sprawą byłoby aby była możliwość np połączyć kilka studni w jedną o zwiększonych parametrach. Albo np Kryjówka daje nam po 1 łotrze na slot i mamy np 10 kryjówek które łączymy w jedną która daje np 3 łotry na slot. wtedy ludzie by zbierali takie rzeczy i mogli ulepszać. Ja sama mam teraz w inwentarzu 8 studni i 7 fontann młodości z którymi nie ma co zrobić bo miejsca mało:(. Czyli coś podobnego jak się zwiększało możliwości np rozlewni cydru.
Jeśli ktoś gra w inne gry to wie że w niektórych grach jak mamy np 10 mieczy to możemy je przekuc w jeden miecz o zwiększonych możliwościach i coś podobnego by się tutaj przydało wtedy ludzie nie trzymaliby w inwentarzu budynków i z chęcią robili eventy itp bo teraz spotkałam się ze zdaniami eeee znowu studnia i po co mi ona jak mam już 20 takich samych
Troche zagmatwałam ale myślę że wiadomo co chciałam przekazać:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Von Grun

Wicehrabia
Jak stawiasz zwykły budynek z inwentarza to nie kosztuje cię to nic, a gdy sprzedajesz, dostajesz zwrot monet i młotków. Więc twój argument nie pasuje.
Zdaje mi się, że piszemy o budynkach specjalnych, a nie o produkcyjnych, mieszkalnych czy dekoracjach wygranych tam i ówdzie. Specjalne to wszelkie szkoły doboszy, kryjówki łotrów i inne swiątynie, czy może sie myle?
nie są za free - są za kolosalną ilość diaxów
no jeżeli ty kupujesz za diaxy to nie moja wina ;)
 
Do góry