[Zgłoszone] Lepsza nawigacja w panelu graczy (gildii, znajomych, sąsiadów)

Czy popierasz opisany w zgłoszeniu pomysł automatycznego przewijania okna graczy?

  • Tak

    Głosy: 3 37,5%
  • Nie

    Głosy: 4 50,0%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 1 12,5%

  • W sumie głosujących
    8

TLis

Szlachcic zagrodowy
Codziennie staram się motywować moich gildian i znajomych i robię to sekwencyjnie, po kolei. Przydałoby się więc małe nawigacyjne usprawnienie ...

Proponuję, aby po kliknięciu wsparcia gracza na skrajnej prawej pozycji w panelu graczy na dole ekranu, po zrealizowaniu wsparcia gra sama przewijała panel graczy do następnej piątki graczy.

Korzyścią z realizacji tego pomysłu byłoby to, że nie musielibyśmy sami klikać przycisków przewijających do następnej/poprzedniej piątki - gra robiłaby to za nas, a opisany wyżej przypadek stanowi zapewne 90% przypadków użycia panelu nawigacyjnego graczy w grze.

P.S. Początkowo sugerowałem także podobną reakcję na kliknięcie LEWEJ SKRAJNEJ pozycji w panelu graczy, ale teraz widzę, że byłoby to bez sensu - po przewinięciu do przodu i kliknięciu lewego gracza w panelu wracalibyśmy do poprzedniej piątki :) A więc - zostaje tylko reakcja na kliknięcie PRAWEGO SKRAJNEGO gracza :)
 
Ostatnia edycja:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
po przewinięciu do przodu i kliknięciu lewego gracza w panelu wracalibyśmy do poprzedniej piątki
Dlaczego poprzedniej? Następnej, bo jeśli motywuje ktoś od prawej do lewej to wtedy nie będzie jak napisałeś :D
W sumie pomysł zły nie jest. Na sam przycisk wsparcia mógłby tak pasek reagować.
 

TLis

Szlachcic zagrodowy
Wyobraźmy sobie, co by było gdyby ten system działał w dwóch kierunkach.

1. Motywacja "do przodu"
Wspieramy gracza nr 1,2,3,4,5. Po wsparciu gracza nr 5 gra przewija pasek, pokazując graczy nr 6-10. Wspieramy gracza nr 6 - ponieważ to lewy skrajny gracz, gra przewinie z powrotem do graczy 1-5, a nie o to nam chodzi :)

2. Motywacja "do tyłu"
Podobnie, idąc od końca klikamy lewego skrajnego gracza i gra przewija do przedostatniej piątki. Wtedy klikając prawego skrajnego gracza z powrotem wracamy do ostatniej piątki, a nie o to nam chodzi.

Dlatego właśnie widziałem problem w systemie dwustronnym. Chyba, że gra wykrywałaby sprytnie, czy idziemy systematycznie w lewo, czy w prawo i odpowiednio ignorowała niechciane nawigacje.
 

DeletedUser15643

Guest
przecież ten "problem" został idealnie rozwiązany w aplikacji mobilnej - polecam sprawdzić ;)
 

TLis

Szlachcic zagrodowy
No niestety nie mam jak sprawdzić. Mam Microsoft Lumię 640, a na ten system raczej nie spodziewam się aplikacji mobilnej ;)

No ale skoro tam sobie poradzili, to dlaczego nie zrobią tego w aplikacji na PC???

//PablooS
Zawsze wszelkie aplikacje na androida idzie sprawdzić na komputerze w emulatorze (np. Bluestacks, Nox, Andydroid itp).
 

DeletedUser14109

Guest
Na mobilnej działa, ale tylko dla sąsiadów i gildian, przy motywce znajomych trzeba ręcznie przesuwać (przynajmniej u mnie?).
 

DeletedUser12852

Guest
przecież ten "problem" został idealnie rozwiązany w aplikacji mobilnej - polecam sprawdzić ;)
No właśnie nie za bardzo to zostało rozwiązane na wersji mobilnej. Jeżeli chodzi o sąsiadów i członków gildii, to owszem. W chwili motywowania od lewej do prawej pasem sam się przewija. Niestety motywowanie znajomych od lewej do prawej już tak fajnie nie ma. Niby problemu nie ma.... ale.... Właśnie, jak ktoś posiada Dymanic Tower, gdzie otrzymuje surkę z motywki i będzie jechał od prawej do lewej, czyli od najniżej punktowanych graczy do najwyżej punktowanych, to z motywki otrzyma.... sam szrot nie surkę :)
 

DeletedUser8110

Guest
Zgłoszone jako drobna poprawka, która ułatwiłaby życie. ;)
 
Do góry