Lato 2022 - dyskusja

Midi

Baronet

Eventowe pudła-niespodzianki

Od tego eventu, ze względu na zmianę założeń nie będziemy już przyznawać eventowych pudeł-niespodzianek

Event, którego mechaniki nie lubię, likwidacja pudełek, które wg. mnie były fajnym pomysłem motywującym do wykonywania przynajmniej części zadań, nagroda główna taka sobie (oczywiście rozumiem, że nie w każdym evencie musi być super) - może się okazać, że dla części graczy będzie to oznaczało sporo luzu w grze.
 

Śmietanka

Szlachcic zagrodowy
Nowy budynek raczej średni, dobre to że punkty paczkują się same. Główna nagroda dla mnie będzie kryjówka piratów, mam nadzieję postawić całą z kilkoma rozszerzeniami. Kiepsko że nie ma studni życzeń na kole, ale w ostatnich eventach to chyba stały trend?
 

anaconda8

Baron
Najwyżej będzie więcej fantów do sprzedania u Kupca zwanego zupełnie niesłusznie Żydem. :p Nagrody głównej raczej nie postawię nawet jeśli zdobędę maksymalną liczbę polepszeń bo nie mam na nią miejsca. I nie jest warta zachodu usuwania innych budynków. A co dalej zobaczymy.
 

Borisel

Hrabia
W tym evencie będę polować na piracką przystań (skrzynia umarlaka moim zdaniem jest mniej opłacalna pod względem dodatkowych łupów) - obrony do ataku nigdy za wiele , a przyda się (schowam kolosa i postawię tą przystań - będzie ładnie się komponowało w osiedlu morskim) . Ile jednak dokładnie będzie miało tego bonusu ? I czemu ten budynek dodatkowy ma bonus na 5 dni tylko ? Można to jakoś ponownie uaktywnić czy już kaput ?
 

Atli

Hrabia
I czemu ten budynek dodatkowy ma bonus na 5 dni tylko ? Można to jakoś ponownie uaktywnić czy już kaput ?

Wedle info z Wiki, po 5 dniach będzie tylko miejsce zajmował, bo ani go nie będzie można schować ani sprzedać. Czyli ozdóbka za 1200 diamentów...
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Bud 1:
12-21% obrona w ataku
12-22% atak armii broniącej
Bud 2:
8-17% dla armii atakującej
13-23% obrony dla armii broniącej
 

Jake Long

Baron
Update jak zwykle padaka. gvg dzisiaj zdominowały boty, bo walke sie robilo teraz co 2 sekundy. Szybciej nie szlo, a bociarze korzystajacy z api w najlepsze biły walke na 0.3sek.
Główna w evencie mierna, ale bywały gorsze. Nie lubię koncepcji tego konkretnego eventu, w tamtym roku się do niego zraziłem po wydaniu 35 dublonów z rzędu w nocy i nie trafieniu złotej nagrody. Już miałem pisac że jedyne co z tego eventu dobrego wyjdzie to złom do handlarza, ale nawet to co jest poniżej złotej nagrody nie jest warte wymieniania, toteż ten event tylko napsuł mi chęci do dalszego grania.
PS: Usunięcie skrzynek to strzał w kolano. Ludzie którzy narzekali na nieuczciwą rzekomo przewagę, to tylko płaczki wchodzące na grę tylko po to aby pozbierać sobie z budynków raz dziennie. Zamiast nagradzać aktywność karzecie nas zabierając to, co dodaliście jeszcze niedawno. A to była najlepsza aktualizacja tamtego roku.
 

Jake Long

Baron
Ale to, że nie będzie można sprzedać czy skasować budynku, to chyba jednak fake?
oczywiscie ze fejk. budynek po utracie wlasciwosci bedzie funkcjonowal tylko jako dekoracja, ktora bedzie mozna zdjac przechowaniem budynku nawet. tylko bedzie to pewnie nieoplacalne
 
PS: Usunięcie skrzynek to strzał w kolano. Ludzie którzy narzekali na nieuczciwą rzekomo przewagę, to tylko płaczki wchodzące na grę tylko po to aby pozbierać sobie z budynków raz dziennie. Zamiast nagradzać aktywność karzecie nas zabierając to, co dodaliście jeszcze niedawno. A to była najlepsza aktualizacja tamtego roku.


Skoro jesteś taki pro kozak, no-life nie mający żadnego celu w życiu poza grą, to na pewno stać Cię na rozbijanie świnki skarbonki, masz pewnie zachomikowane dziesiątki tysięcy diamentów więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zdobył sobie ulepszenia w ten sposób zamiast płakać że usunęli skrzynki.
 

piotresz

Hrabia
Główna nagroda wcale nie jest taka zła, zwłaszcza po podłączeniu do zbiorów z BG możemy mieć nawet 16 PR.
Dodatkowo kuferki idą do inwentarza więc PR można ładnie paczkować.
 

Redzik

Szlachcic zagrodowy
Witam. Jestem nowy stąd moje pytanie. Skarbonkę można rozbić tylko diamentami czy na koniec eventu nagrody będą do odebrania?
 

smerfova

Baron
Skoro jesteś taki pro kozak, no-life nie mający żadnego celu w życiu poza grą, to na pewno stać Cię na rozbijanie świnki skarbonki, masz pewnie zachomikowane dziesiątki tysięcy diamentów więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zdobył sobie ulepszenia w ten sposób zamiast płakać że usunęli skrzynki.
Sugerujesz, że żeby zdobyć te skrzynki trzeba być no-lifem i nie robić nic poza graniem?
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Ale wiecie, że przed skrzynkami było dodatkowe ulepszenie do zdobycia z linii zadań? Potem zastąpili ulepszenie skrzynką, w której było ulepszenie i inne bonusy. Bez skrzynki tracimy więc tylko bonusy, za to na linię zadań wraca ulepszenie. Dalej będziemy mogli ulepszyć budynek na max bez wydawania diamentów.
 

Borisel

Hrabia
Chciałbym się zapytać co to jest za promocja za odbiór dodatkowych nagród w skrzynkach ? Z 1000 diaxów na 1200 ? Niezły marketing mają w tej firmie - nie powstydziliby się nawet największe szuje z wiejskiej
 
Do góry