Lato 2020 - dyskusja

Status
Zamknięty.

Midi

Baronet
zaczynam odczuwać podejście twórców do graczy takie jak na elvenarze, dali JEDEN event gdzie można było zdobyć główną nagrodę grając aktywnie - był to Statek powietrzny - obecny event zapowiada się na kolejny którego nie zrobisz bez diaxów a nawet z diaxami może być kłopot chyba że wywalisz ich dużo.

Dzisiaj kupiłem promkę i dostałem 8 dublonów plus 2 które miałem i... zrobiłem 17 kropek na mapce co oznacza, że kompas chyba jest rozkalibrowany znacząco jak nie można zrobić średnio 2 kropek przy 10 dublonach a dalej idąc co oznacza, że 9 lvl WG jest chyba nie osiągalny.

Róbcie tak dalej, zniechęcajcie graczy ... powodzenia
 

Evort01

Baronet
zaczynam odczuwać podejście twórców do graczy takie jak na elvenarze, dali JEDEN event gdzie można było zdobyć główną nagrodę grając aktywnie - był to Statek powietrzny - obecny event zapowiada się na kolejny którego nie zrobisz bez diaxów a nawet z diaxami może być kłopot chyba że wywalisz ich dużo.

Dzisiaj kupiłem promkę i dostałem 8 dublonów plus 2 które miałem i... zrobiłem 17 kropek na mapce co oznacza, że kompas chyba jest rozkalibrowany znacząco jak nie można zrobić średnio 2 kropek przy 10 dublonach a dalej idąc co oznacza, że 9 lvl WG jest chyba nie osiągalny.

Róbcie tak dalej, zniechęcajcie graczy ... powodzenia

Rowniez uwazam ze jest to blad.. Lepsze juz byly eventy ze skakaniem na liliach + rankingiem gdzie kto chcial wydawal te diamenty.. A tu? idzie sie jedynie zniechecic bo nie oszukujmy sie kto lubi jak jest do czegos "zmuszany"? "zmuszany" bo niby nie musisz miec budynku na full ale co to za event skoro robiac wszystkie zadania itp nie mozna go zdobyc? To powinno byc cos w stylu powiedzmy.. 2gi dodatkowy taki wydajac x diamentow czy cos albo szachownice x2 etc
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Zastanawia mnie to jak wy gracie, że nie możecie zrobić budynków eventowych na maxa. Jestem w sumie świeżym graczem FOE, gram 10 miesięcy (od powstania J) i o ile pierwszy event mi nie wyszedł (nauka gry), tak następne robię bez problemu. Zimowy ekspress full, skarbiec olimpijski full, las celtycki, most, sterowiec i hipodrom full. Bez ani jednego diamentu wydanego na event... Teraz czas na willę, obecnie 6 poziom, jedno ulepszenie jako nagroda z zadań jeszcze, dwa do zdobycia na kompasie. Zobaczymy czy się uda, zostało 11 dni, a wy już marudzicie.
 

Goovi1

Szlachcic zagrodowy
Zastanawia mnie to jak wy gracie, że nie możecie zrobić budynków eventowych na maxa. Jestem w sumie świeżym graczem FOE, gram 10 miesięcy (od powstania J) i o ile pierwszy event mi nie wyszedł (nauka gry), tak następne robię bez problemu. Zimowy ekspress full, skarbiec olimpijski full, las celtycki, most, sterowiec i hipodrom full. Bez ani jednego diamentu wydanego na event... Teraz czas na willę, obecnie 6 poziom, jedno ulepszenie jako nagroda z zadań jeszcze, dwa do zdobycia na kompasie. Zobaczymy czy się uda, zostało 11 dni, a wy już marudzicie.

Do tego eventu miałem podobne odczucia, a gram prawie 2 lata i w każdym evencie udawało mi się maxować wszystkie budynki na 4 światach.
Natomiast aktualnie już widzę,że na głównym świecie (bez ogromnej ilości farta) nie uda mi się zdobyć 9 poziomu nie używając diaxów.
Z wyliczeń wychodzi mi, że na każdy użyty kompas powinno przypadać średnio 2.4 oczka do przodu na mapie (co raczej jest bardzo mało prawdopodobne).
Pożyjemy, zobaczymy, może magiczne algorytmy w drugiej połowie eventu się przestawią ;)

Tak czy inaczej, zrobienie wszystkich misji/codzienne logowanie i zbieranie śmieci dokoła miasta powinno gwarantować wymaxowany budynek. Tak było w moim przypadku w każdym poprzednim evencie i mam nadzieję, że to się nie zmieni :)
 

Midi

Baronet
Zastanawia mnie to jak wy gracie, że nie możecie zrobić budynków eventowych na maxa. Jestem w sumie świeżym graczem FOE, gram 10 miesięcy (od powstania J) i o ile pierwszy event mi nie wyszedł (nauka gry), tak następne robię bez problemu. Zimowy ekspress full, skarbiec olimpijski full, las celtycki, most, sterowiec i hipodrom full. Bez ani jednego diamentu wydanego na event... Teraz czas na willę, obecnie 6 poziom, jedno ulepszenie jako nagroda z zadań jeszcze, dwa do zdobycia na kompasie. Zobaczymy czy się uda, zostało 11 dni, a wy już marudzicie.

Ja Wy gracie... faktycznie mam wielki wpływ na grę i KOMPAS który wskazuje jedynki... tak gram - miłego
 

hddk

Hrabia
W zeszłym roku było 11 dublonów zapasu na poczet wtop i pecha. Można było mieć średnią rzędu 1.8 kropki z kompasu. W tym roku zapasu jest 1 dublon, bo budynek ma więcej leveli. Zależy jeszcze ile dublonów się znajdzie w śmieciach.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja dwa razy na kompasie miałem 3 :)
jutro zadanie za 10 dublonów będzie można poszaleć :D
w budowie mam tak wogóle strzelnicę szaserów , będzie fajnie , obstrzelam gracza putin12 za oszustwo :)
 

BlackHunter77

Szlachcic zagrodowy
Gram na 3 światach.
Na E willa poz. 6
Na F poz. 7
Na J poz. 6
Zostało 9 zadań do końca, na F będzie max, na E i J tyko chyba poz. 8
Znajdki:
E 2, F 3, J 0.
 

ISsKRA

Szlachcic
Zastanawia mnie to jak wy gracie, że nie możecie zrobić budynków eventowych na maxa. Jestem w sumie świeżym graczem FOE, gram 10 miesięcy (od powstania J) i o ile pierwszy event mi nie wyszedł (nauka gry), tak następne robię bez problemu. Zimowy ekspress full, skarbiec olimpijski full, las celtycki, most, sterowiec i hipodrom full. Bez ani jednego diamentu wydanego na event... Teraz czas na willę, obecnie 6 poziom, jedno ulepszenie jako nagroda z zadań jeszcze, dwa do zdobycia na kompasie. Zobaczymy czy się uda, zostało 11 dni, a wy już marudzicie.
Nikt nie pisał że nie może zrobić budynków eventowych na maksa (w znaczeniu wielu i z różnych eventow), tylko chodzi o konkretnie ten event i tę willę :)
Można być mega pomysłowym, klikać co chwilę na znajdki w mieście, ale za losowość kompasu gracz już nic nie może :)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
zgadzam się ... do wydania za zadania 12 dublonów , 11 za logowanie - zostały mi 4 oczka i mam ulepszenie willi ale potem mam ok 20 dublonów i 2 pełne mapki więc chyba się nie uda ...
 

Chris...

Szlachcic zagrodowy
Zeby wymaksowac wille potrzebuje jeszcze 4 razy przeplynac cala mapke. Zostalo 7 zadan do konca eventu. Nie ma szans ze sie uda. Zdazalo sie ze musialem wydac 15 kompasow na przeplyniecie jednej mapki... zdecydowanie czesciej plynie o 1 niz o 3. Znajdki w miescie nie daja prawie wcale dublonow, udalo mi sie moze 2 razy dostac.
 

mayder

Baronet
Ja wymaksuje na wszystkich światach których gram i bez użycia diamentów. Z nagród z koła mam to co chciałem, wszędzie gniazdo na 8 poziomie, a na jednym świecie dwa wymaksowane i jeszcze dzisiaj zestaw wpadł na następne :p
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
a ja mam ok 1,5 mapki po max willi i zrobię chyba wszystko co jak na mój sposób gry jest osiągnięciem ale muszę dodać że łącznie w zdarzeniach losowych znalazłem 5 lub 6 dublonów a tylko dziś 2
 

Ferdinand

Baron
hm... no to ja mam chyba farta bo częściej losuje mi 3 niż 1 na kompasie a w ogóle najczęściej 2, mam jeszcze zapas 20 dublonów i niecałe 3 mapki do przepłynięcia, z zadań jeszcze troche wleci.
 

smerfova

Baron
Mi zostało 28 pól na mapce i chyba 15 dublonów do zgarnięcia z zadań, więc może się udać albo nie. Tak na styk - wszystko zależy od szczęścia.
 

smerfova

Baron
czyli jestem bardziej doświadczony niż wy ... a nie , to kompas
To akurat nie ma nic wspólnego. Tym bardziej, że mnie ze śmieci w mieście wpadł tylko 1 dublon, więc znacznie mniej niż Tobie. Z zadaniami jestem na bieżąco, więc, muszę Cię rozczarować, to nie kwestia doświadczenia czy umiejętności gracza. ;)
 

Ferdinand

Baron
akurat zmiana epoki w trakcie eventu to straszna głupota, no chyba że ktoś do tej zmiany jest dobrze przygotowany

Też Tymku jestem z zadaniami na bieżąco ;) co do znajdek jak dobrze pamiętam miałem szczęście do 4 (przed chwilą jedna).
 

mayder

Baronet
Dzisiaj miałem szczęście w nieszczęściu. Na wylosowanie zestawu bocianiego gniazda musiałem wydać 16 dublonów ale za to aż 13 razy z rzędu trafiłem trójkę na kompasie. Koniec końców wyszedłem na tym lepiej bo bocianie gniazdo mam już jedno na 8 poziomie więc to co losowałem było już następnym, a przynajmniej mapy sporo przeszedłem i jestem w połowie drogi do przedostatniego ulepszenia willi, a poza monetami z zadań i dziennego logowania mam 8 w zapasie :)
 

Sylvinia

Szlachcic
Dzisiaj miałem szczęście w nieszczęściu. Na wylosowanie zestawu bocianiego gniazda musiałem wydać 16 dublonów ale za to aż 13 razy z rzędu trafiłem trójkę na kompasie. Koniec końców wyszedłem na tym lepiej bo bocianie gniazdo mam już jedno na 8 poziomie więc to co losowałem było już następnym, a przynajmniej mapy sporo przeszedłem i jestem w połowie drogi do przedostatniego ulepszenia willi, a poza monetami z zadań i dziennego logowania mam 8 w zapasie :)
13 razy 3!! Coś tam się zacięło chyba :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry