Lato 2020 - dyskusja

Status
Zamknięty.

Evort01

Baronet
W linii zadań mamy podstawę Willi oraz poziomy 2 i 3, potem statek piracki zużywa średnio 10 dublonów na nagrodę czyli
10 - 4 poziom Willi
20 - medale
30 - 5 poziom Willi
40 - studnia
50 - 6 poziom Willi
60 - PR
70 - 7 poziom Willi
80 - świątynia
90 - 8 poziom Willi
100 - wieża taktyka
110 - 9 poziom Willi
Czyli jednak brakuje. Dobrze to policzyłem ?
Ze znajdek wokół miasta tyle się nie nazbiera

wyszlo mi dokladnie to samo i jesli na koniec eventu sie okaze ze inno stwierdzilo ze juz wiecej eventow bez diamentow nie ukonczysz to sie pozegnam z gra i zgaduje ze wiekszosc zrobi podobnie bo nawet jesli ktos by chcial ladowac to patrzac na ceny to tragedia.. Chociaz juz samo podejscie jest slabe :)
 

Nabur 2

Szlachcic zagrodowy
Mam pytanie o willę gubernatora czy poziom ludności jest w jakiś sposób odnawialny ? Jeżeli tak to kiedy
 

piotresz

Hrabia
[/QUOTE]
wyszlo mi dokladnie to samo i jesli na koniec eventu sie okaze ze inno stwierdzilo ze juz wiecej eventow bez diamentow nie ukonczysz to sie pozegnam z gra i zgaduje ze wiekszosc zrobi podobnie bo nawet jesli ktos by chcial ladowac to patrzac na ceny to tragedia.. Chociaz juz samo podejscie jest slabe :)
[/QUOTE]


Bez przesady z tą koniecznością kupowania, zawsze jakieś ilości diamentów wpadają z Wypraw, GPC, studni
 

Balart

Szlachcic zagrodowy
Jeśli chodzi o ilość dublonów to na stronie Fandom jest babol tylko nie wiem w którym punkcie.
Otóż w tabelce ilości dublonów, którą wkleił piotresz jest podane że za zadania dzienne jest 22 dublony:

Completing Daily Quests20 x 1 + 1 x 222
Doubloon
Doubloons

Natomiast w opisie misji dziennych
zadania od 35 do 49 dają 1 dublon
np:

Quest 49 - 15th Day:

  • Pirate Jane: "Win some (4 - 8) battles without losing OR Solve this moderate negotiation" and "Pay some (5,000 - 6,040,000) coins"
    Reward:
    Doubloon
    1 Doubloon

a zadania od 50 do 55 dają 2 dublony !


Quest 50 - 16th Day:

  • Pirate Jane: "Have the first difficulty in the Guild Expedition solved OR Defeat this large army"
    Reward:
    Doubloon
    2 Doubloons
czyli wychodziłyby 104 dublony do zdobycia a nie 99 tak czy inaczej nadal brakuje 6 dublonów. I tu pojawia się niestety czynnik losowości. Niektórzy znajdą te brakujące 6 dublonów w znajdzkach, inni nie. Niektórym wyjdzie średnia 10 kompasów na nagrodę innym nie. Ci drudzy niestety będą musieli sięgnąć do sakwy z diamentami.
 

Evort01

Baronet
Bez przesady z tą koniecznością kupowania, zawsze jakieś ilości diamentów wpadają z Wypraw, GPC, studni
Tylko z wypraw :) gpc-bardzo rzadko daje, pobocznych miast ze studniami nie mam wiec niewiele tego. Ale jednak jesli maja dawac takie eventy to i tak samo w sobie.. co zrobi nowy gracz? zaladuje kase? no nie ucieknie od razu-ja sam widzac jak gra jest czysto pod pln przewaznie uciekam z gier- wiadomo gra musi zarabiac i sam cos kupie czasami ale jesli ktos mi pokazuje ze musze kupic zeby dokonczyc budynek i to jeszcze za takie pieniadze to powodzenia.

BTW- liczycie zetony wszystko fajnie ale nie zapomnijcie jeszcze o losowosci gdy plyniecie :)
 

hddk

Hrabia
Na Becie wliczono do balansu dublony ze znajdek, ale problem był w tym, że mało komu wpadały. Event był więc poprawiany, tzn. 5 ostatnich zadań było po 2 dublony i dodatkowo dali wszystkim graczom bodaj 7 dublonów ekstra. Odliczając znajdki miałem tam chyba 110 dublonów po poprawkach, więc na styk, licząc średnio 2 kropki z 1 kompasu. Sam czekam kiedy zaczną się zadania po 2 dublony, bo jeśli miałyby być do końca po 1, to wymaksowanie willi będzie niemożliwe bez diaksów.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
jedyne co mnie tu satysfakcjonuje to jednostki (bo zmieniłem epokę i potrzebuję wojska z przemysłu) oraz złote zestawy . reszta to bezużyteczne dekoracje monety zaopatrzenie 2 pr lub towary z poprzedniej epoki :( jeszcze jakby były z obecnej to bym na nie polował ... a tak to tylko zestawy (chcę zestaw do renowacji/ulepszenia) i wojsko ...
 

Blade1984

Książę
A jakaż to nagroda nie byłaby godna pożałowania? Naprawdę jestem ciekaw....
1000 planów albo pr-ów :p świruję oczywiście, zawsze w evencie nagrody są słabe, bochodzi głównie o zdobycie nagrody głównej, a ta akurat jest całkiem fajna:D drobnica która wpada za koło pójdzie do handlarza antykami, zawsze coś się uzbiera żeby kupić tam jakiś fajny przedmiot albo budynek;) chociaż ja chyba posadzę jakąś puszcze tyle baobabów i palm trafiłem:haha:
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja czekam na zestaw do ulepszenia lub renowacji , ale to na kole się trafia rzadko
za to lepiej idzie mi z wojskiem wygrałem szasera :)
 

DomLuk

Wójt
ja czekam na zestaw do ulepszenia lub renowacji , ale to na kole się trafia rzadko
Relikty + wyprawy i masę ulepszeń dostaniesz.

Jeśli chodzi o event nagroda elegancka jak dla mnie.
Ale losowośc dawania nagród na kole to jakaś kpina w 1 dniu 3 trafione wartowniki w kilka minut (wydałem diamenty) po tym dopiero dzisiaj widziałem znowu raz to trochę przesada. Czyli taktyka standardowa pokarzmy na początku, a następnie obracamy się i udajemy ze nie widzimy Cie :(
 

mayder

Baronet
Relikty + wyprawy i masę ulepszeń dostaniesz.

Jeśli chodzi o event nagroda elegancka jak dla mnie.
Ale losowośc dawania nagród na kole to jakaś kpina w 1 dniu 3 trafione wartowniki w kilka minut (wydałem diamenty) po tym dopiero dzisiaj widziałem znowu raz to trochę przesada. Czyli taktyka standardowa pokarzmy na początku, a następnie obracamy się i udajemy ze nie widzimy Cie :(

U mnie średnia to 5-6 kręcenia. Najwięcej musiałem 22 razy zakręcić żeby nagroda wpadła, najmniej to za pierwszym razem wpadło i to trzy razy. Aktualnie na dwóch światach mam gniazdo na 8, na pozostałych dwóch 4 i 2.
 

Ch3ssmast3r

Szlachcic zagrodowy
No niestety, jak się ma pecha, to event może być naprawdę słaby... Ostatnie grubo ponad 20 zakręceń przy gnieździe na kole to pudło, no i dublony się skończyły. Do tego jak dotąd żadnego nie udało mi się znaleźć w incydentach, a kompas o wiele częściej wskazuje I niż III, więc na ulepszenie Villi do maksimum mimo zdobycia maksymalnej ilości dublonów już nawet nie liczę :(
 

chudya

Hrabia
Jestem na 43 i jest 1.
Moje niedopatrzenie, są 2, miałeś rację :)
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
Nie licząc znajdek i 2 dublonów z newslettera, do zdobycia jest 111 dublonów. Do wymaksowania willi potrzeba 6 ulepszeń z kompasów, czyli 11 rejsów, zatem 220 "kropek". Zakładając średnio 2 kropki z kompasu to daje 110 kompasów, czyli jest na styk.
 

BlackHunter77

Szlachcic zagrodowy
2 kropki na rejs. Gram na 3 światach, w zadaniach jestem na równo, a na mapce między jednym światem a dwoma pozostałymi jest różnica prawie całej mapki. Jak to ukończyć bez inwestycji?
 
Status
Zamknięty.
Do góry