Lato 2019 w FoE - Dyskusja

Azulena

Baron
Oprócz niektórych przedmiotów ze starszych eventów mamy oczywiście nowe nagrody: Bocianie gniazdo(ulepszyć można do 8-go poziomu), trzy różne Posterunki Strażnicze i specjalne letnie portrety. Bocianie gniazdo nie wymaga motywowania, ani nie można jej splądrować i w zależności od poziomu może dostarczyć Monety, Zaopatrzenie, Medale, Punkty Rozwoju, Towary, a nawet Diamenty (pamiętajcie, że prawdopodobieństwa nie są takie same).

Z tego opisu najbardziej podoba mi się ta część, którą zaznaczyłam kursywą. ;)
 

DeletedUser20751

Guest
Pytanie o bocianie gniazdo.
8 poziom to 8PR i szansa na kolejnych 12. W sumie możemy zebrać 20. Czy w przypadku posiadania BG pomnożone będzie tylko podstawowe 8 czy całe 20?
 

DeletedUser22118

Guest
Jak dla mnie event bardzo mierny, kosztowny a i zadania czasochłonne. Kto doładowuje diamenty, ugra coś, własnymi siłami niewiele. Pozdrawiam.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak dla mnie event bardzo mierny, kosztowny a i zadania czasochłonne. Kto doładowuje diamenty, ugra coś, własnymi siłami niewiele. Pozdrawiam.
A radio Erewań na to:
Sprawdziliśmy Pańskie twierdzenia i się całkowicie z nimi zgadzamy, z tym, że
nie event bardzo mierny ale wyjątkowo bardzo dobry,
Nie kosztowny tylko całkowicie darmowy,
a i zadania nie są czasochłonne bo każde można wykonać w maksymalnie kilka minut, oczywiście nie liczymy czasu czekania na wykonanie produkcji, bo w tym czasie można przecież iść pograć w piłkę czy napisać kolejny bzdurny post na forum.
Z naszych badań wynika również, że do zdobycia głównej nagrody nie są potrzebne diamenty.
Zachęcamy również słuchacza, aby spróbował zrobić ewent własnymi siłami, ewentualnie poprosił o pomoc gildię.
Również pozdrawiamy.

Wiadomość z ostatniej chwili, oto co otrzymaliśmy od jednego z naszych słuchaczy:

upload_2019-8-2_20-17-8.png
 

DeletedUser20696

Guest
Event wydaje się dosyć łatwy i chyba nie trzeba mieć jakiejkolwiek taktyki by go ukończyć bez wydawania jakichkolwiek diamentów (czyli jak zwykle), wystarczy codziennie się logować i sprawdzać dwa trzy zadania do przodu aby nie być zaskoczonym.
 

DeletedUser2383

Guest
Bocianie gniazdo to 1, ale na Placu Czerwonym rozdają samochody... ;)
 
Co do eventu, bardzo mało u mnie świątyń wiedzy na kole.Do tej pory tylko raz widziałem. Może za rzadko zmieniam opcje?

PS. Mój post z dwiema literami i gwiazdkami zostal usunięty, bo ktoś ma włochate skojarzenia, co tylko świadczy o tej osobie. Cóż, niektórzy nie dorośli do zabaw słowem, a zostali modami na forum gdzie takie rzeczy powinny być dopuszczalne.
 

DeletedUser16135

Guest
Czy ulepszenie bocianiego gniazda można wylosować również na kole? Czy dostępne jest tylko z zadań i z mapki obok koła?
 

chemik12

Wicehrabia
Raczej za szybko u handlarza nie będą. Wychodzi na to że jest mały margines by mieć komplet ulepszeń by postawić budynek główny na maksymalnym poziomie. Dziś dogonilem zadania dzienne- do końca jakieś 3.5 mapki by mieć komplet. Do tego jak liczę jest jeszcze do zdobycia 40-42 waluty evantowe. Na mapę idzie u mnie jakieś 11-13 waluty więc będzie ciężko bez diamentów. Chyba że wpadnie coś extra w śmieciach wokoło miasta. Do tej pory miałem po 1 szt na świecie E I H. Na moim głównym F jeszcze nie.
A co do ŚW to potwierdzam bardzo mało- wpadło mi raptem dwie . Czy będzie więcej to się zobaczy (choć na chwilę obecną i tak nie mam gdzie za bardzo stawiać: ) )
 

DeletedUser16185

Guest
jest wogóle opcja zbudowania 2 BG bez diaxów?jeżeli nie to jaki jest prawdopodobny koszt na 2BG?
 

DeletedUser2383

Guest
jest wogóle opcja zbudowania 2 BG bez diaxów?jeżeli nie to jaki jest prawdopodobny koszt na 2BG?
7 ulepszeń w co 2 mapie, to mamy do złożenia 14 map.
Na każdą mapę trzeba zebrać 20 punktów, średnio po 2 punkty za kompas czyli 10 kompasów/ na mapę.
Razem 140 kompasów.
20 podejść kosztuje 1750 diamentów, czyli
140 podejść 12250 diamentów. czyli plus/minus 11,5- 13k diamentów.
Powodzenia :)
 

DeletedUser22128

Guest
7 ulepszeń w co 2 mapie, to mamy do złożenia 14 map.
Na każdą mapę trzeba zebrać 20 punktów, średnio po 2 punkty za kompas czyli 10 kompasów/ na mapę.
Razem 140 kompasów.
20 podejść kosztuje 1750 diamentów, czyli
140 podejść 12250 diamentów. czyli plus/minus 11,5- 13k diamentów.
Powodzenia :)

nie wiem ale wydaje mi się że jak ktoś nie inwestuje lub gra na kilku serwerach to jakiś czwarty piaty poziom na pobocznych światach budynku eventovego powinien zdobyć; resztę można zdobyć prawdopodobnie dodatkowo za rok o ile się do tego czasu jeszcze będzie grać - przy okazji nie ma na handlu ulepszeń pagody lub podstawy i piazzy sprzedawcy masek przynajmniej na moich światach nie było i kolosa nie ma a to rzadkie z forge bowl czy coś takiego i nie ma eventu historycznego też bym wziął w jakimś udział o ile będę grał do tego czasu
 

DeletedUser20434

Guest
Z tego, co zauważyłem, Przedmioty eventowe u Handlarza pojawiają się rok po ich dodaniu.
Z początku nie było np. młyna jesieni, a kiedy wyszedł na becie event jesienny, to właśnie dodali ten młyn do Handlarza.

Jeśli chodzi o bocianie gniazdo: wystarczy zrobić wszystkie zadania.
Na moim głównym jestem na bieżąco i brakuje mi tylko dwóch ulepszeń: jednego z zadań i jednego z mapki
 

DeletedUser21869

Guest
Uzbierałem trochę losów na co najlepiej polowac? Jestem w epoce żelaza.
 

chemik12

Wicehrabia
Wydaje mi się że każdy ma inne cele. Ja np. nastawiam się na Świątynię Wiedzy, PR. Reszta pewnie pójdzie do Handlarza.
A co do Bocianiego gniazda - brakuje mi już tylko tego ostatniego za komplet zadań. I to na trzech światach. Walutę evantową można zanieść również w tzw. Zdarzeniach losowych, przez niektórych nazywanych śmieciami wokoło miasta.
 
Do góry