Lato 2017 w FoE - Dyskusja

DeletedUser11629

Guest
Zaskakuje mnie zadziwienie (czy wręcz jakaś niezrozumiała złość widoczna w poście powyżej) wynikające z tego, że firma (nasza, ale też każda inna) szuka sposobu na maksymalizację wydajności swoich przedsięwzięć.
Tak jakby to - w istocie ekonomicznie uzasadnione postępowanie - było w jakiś sposób złe, nieetyczne albo karygodne.

Zdaje się, iż postawiłeś śmiałą tezę, iż ekonomiczne uzasadnienie danego postępowania jest również uzasadnieniem etycznym a priori. Pierwsze, co mi przychodzi na myśl w tym kontekście, to niestety starożytny i mało szlachetny fach złodzieja... i wiesz... w świetle postępowania Inno... to nawet może mieć sens... to znaczy, oczywiście z punktu widzenia Inno oraz złodziei jako takich.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Zdaje się, iż postawiłeś śmiałą tezę, iż ekonomiczne uzasadnienie danego postępowania jest również uzasadnieniem etycznym a priori. Pierwsze, co mi przychodzi na myśl w tym kontekście, to niestety starożytny i mało szlachetny fach złodzieja... i wiesz... w świetle postępowania Inno... to nawet może mieć sens... to znaczy, oczywiście z punktu widzenia Inno oraz złodziei jako takich.
Nikt nikogo nie zmusza do zakupu. Nikt też Diamentów cichcem nie podbiera. Jeżeli cena jest zbyt wysoka, trudno - najwyżej nikt z oferty nie skorzysta, lub skorzysta niewiele osób, ale to decyzje indywidualne. Co nietycznego widzisz w przedstawieniu oferty, którą bez konsekwencji każdy może odrzucić?
 

DeletedUser16730

Guest
czy wszystkie elementy muszą mieć dostęp do drogi?

Tylko te które po najechaniu na nie kursorem mają w opisie narysowaną drogę. W zestawie pałacowym wieże i pałac, staw i plac już nie.


Wyskakują to duża nadinterpretacja. Raz wyskoczyło i tylko na jednym świecie. Swoją drogą ciekawe czemu właśnie na H, bo pewnie nie dlatego, że ma prawdopodobnie największy zakup diaxów.

Bajdełej.
Dostałem zadanie "zdobądź X zadowolenia", a że miałem niepotrzebną zachodnią wieżę to ją postawiłem i uzyskałem y zadowolenia. Za sekundę sobie pomyślałem, że przecież jak ją postawię przy innym fancie z pałacu który stoi od dawna to uzyskam kolejny y. Jak pomyślałem tak zrobiłem, dostawiłem ją do wschodniej wieży. Oczywiście w zadaniu kolejnego y nie uwzględniło pomimo, że go uzyskałem. No nic, trudno, usunąłem do śmieci.
I co? Wschodnia wieża do której dostawiłem rzeczoną zachodnią, która stoi od dawna, stoi od początku z wszystkim bonusami się zrestartowała. Pomimo, że jej nawet nie dotknąłem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wschodnia wieża do której dostawiłem rzeczoną zachodnią, która stoi od dawna, stoi od początku z wszystkim bonusami się zrestartowała. Pomimo, że jej nawet nie dotknąłem.
Dotknąłeś ją zachodnią wieżą.

To znana właściwość zestawów.
Zapobiega wielokrotnemu używaniu przez przenoszenie tego samego elementu.
 

DeletedUser16730

Guest
To znana właściwość zestawów.
Zapobiega wielokrotnemu używaniu przez przenoszenie tego samego elementu.

Znam tę zasadę, ale skoro wschodnia miała wszystkie bonusy to nie wpłynąłem na nią w żaden sposób. Można to było zrobić inteligentniej.
 

DeletedUser11629

Guest
Nikt nikogo nie zmusza do zakupu. Nikt też Diamentów cichcem nie podbiera. Jeżeli cena jest zbyt wysoka, trudno - najwyżej nikt z oferty nie skorzysta, lub skorzysta niewiele osób, ale to decyzje indywidualne. Co nietycznego widzisz w przedstawieniu oferty, którą bez konsekwencji każdy może odrzucić?

A czy ja w swoim poście odniosłam się do jakiegokolwiek przemiotu/działania per se? Nope. Odniosłam się do wypowiedzi Bryffta, który w uzasadnieniu ekonomicznym widzi jednocześnie uzasadnienie etyczne i wskazałam mu, że tą drogą podążać nie powinien, bo kojarzy się ona silnie z inną grupą kapitałową niż Inno.
 

DeletedUser17201

Guest
Wyskakują to duża nadinterpretacja. Raz wyskoczyło i tylko na jednym świecie. Swoją drogą ciekawe czemu właśnie na H, bo pewnie nie dlatego, że ma prawdopodobnie największy zakup diaxów.
Łeee. Już myślałam, że taki ficzer wprowadzili, a chętnie poczaiłabym się na różne takie... akurat nie pałac, bo ten mam i chyba nigdzie stawiać nie będę, ale niektóre inne rzeczy chętnie ;)
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
I kolejna oferta tym razem nie eventowa za jedyne 320zł można dostać SW, dobrze, że wypłata wpłynęła na konto,będzie na parę sztuk :haha:
I żeby nie było, nie jestem tym zdziwiony, a tym bardziej zły, że są takie extra oferty, tylko dziwi mnie fakt, że Inno zamiast zając się naprawianiem poważnych błędów w grze, próbuje tylko nabić jak najwięcej kasy na graczach nie robiąc nic, żeby poprawić nam jakość grania
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
I kolejna oferta tym razem nie eventowa za jedyne 320zł można dostać SW, dobrze, że wypłata wpłynęła na konto,będzie na parę sztuk :haha:
I żeby nie było, nie jestem tym zdziwiony, a tym bardziej zły, że są takie extra oferty, tylko dziwi mnie fakt, że Inno zamiast zając się naprawianiem poważnych błędów w grze, próbuje tylko nabić jak najwięcej kasy na graczach nie robiąc nic, żeby poprawić nam jakość grania

Dziwi mnie wasza postawa.
Te oferty nie są dla osób nie kupujących diamenty, tylko dla stałych klientów którzy dodatkowo dostają coś extra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8577

Guest
320 zł za ŚW. O kurka wodna :p

Dziwi mnie wasza postawa.
Te oferty nie są dla osób nie kupujących diamenty, tylko dla stałych klientów którzy dodatkowo dostają coś extra.

Pali mi się klawiatura żeby.... napisać coś extra, ale to nie jest dobry pomysł.
Jeśli chodzi o ścisłość- wiem ile kosztuje lenistwo :D
Ale bez przesady żeby wydawać ciężki szmal na grę skoro można pokombinować.. :p
Tudzież... poczekać. :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pali mi się klawiatura żeby.... napisać coś extra, ale to nie jest dobry pomysł.
Jeśli chodzi o ścisłość- wiem ile kosztuje lenistwo :D
Ale bez przesady żeby wydawać ciężki szmal na grę skoro można pokombinować.. :p
Tudzież... poczekać.

Ależ oczywiście, tylko dobrze wiecie że sa miasta diamentowe, że są miasta eventowe, miasta perłowe, każdy gra jak chce.
Jak ktoś chce wydać 320 zł na świątynie to promocja dla niego, jak ktoś chce wydać 8 zł na piwo to też się znajdzie, jak ktoś woli na fajki 15zł nie zabraniam mu. Ja np tankuje 98 i też to dziwi ludzi, a jaki mam problem żeby znaleźć stacje co ma 98 to wcale nie jest takie pewne... Czy ktoś mi zabroni przepłacić? Czy ktoś się na forum orła oburzy co za wariat tankuje tak drogo za 3 oktany... C'est Moi 8>
 

DeletedUser8577

Guest
Nikogo nie oceniam, nie komentuje sposobu gry czy też paliwa które wlewa do swojego auta.
I ile za to płaci. Płaci..... bo chce. Ja nie widzę problemu w różnicach. Bez względu na to czym nasze miasta się różnią, do czego służą. Albo to że mam blisko do roboty więc wybieram rower a ktoś z mojej zmiany leje 98 do baku. To jest proste jak laser... co mnie to w ogóle interere :p

-
P.S. Mimo to wg mnie coś extra powinno zmienić nazwę w tej grze na "cokolwiek dasz mi panie" ^^
-
Odnośnie "extra" mam takie samo zdanie Natalia......
 

DeletedUser17535

Guest
Dostałem zadanie "zdobądź X zadowolenia", a że miałem niepotrzebną zachodnią wieżę to ją postawiłem i uzyskałem y zadowolenia. Za sekundę sobie pomyślałem, że przecież jak ją postawię przy innym fancie z pałacu który stoi od dawna to uzyskam kolejny y. Jak pomyślałem tak zrobiłem, dostawiłem ją do wschodniej wieży. Oczywiście w zadaniu kolejnego y nie uwzględniło pomimo, że go uzyskałem. No nic, trudno, usunąłem do śmieci.
I co? Wschodnia wieża do której dostawiłem rzeczoną zachodnią, która stoi od dawna, stoi od początku z wszystkim bonusami się zrestartowała. Pomimo, że jej nawet nie dotknąłem.
Wcześniej można było dostawiać kolejne fragmenty i co najwyżej był nierówny czas zbiorów. Obecnie zmieniono (ciekawe z którą poprawką), ze jak się coś dostawi, to czas się resetuje. Co więcej: odłączysz na chwilę drogę od choćby jednego kawałka zestawu, a czas też się resetuje!

A co do ofert specjalnych, to akurat jestem za. Trochę drogie te kawałki, ale przynajmniej jakaś opcja zdobycia brakującego kawałka zestawu jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
a6bf78c6e0fb8.jpg

A teraz takie...

b6e676bb8fa8a.jpg


Nie żebym był jakoś sfrustrowany, ale nerkę bym oddał żeby zrozumieć mechanizm ustalania tych cen.
 
Do góry