Łańcuszki

chudya

Hrabia
Jak według Was powinna być stosowana chronologia w łańcuszku: chodzi mi o to co wpierw powinno się robić, włożyć swoją perłę a następnie dopiero dokładać PR poprzednikowi czy odwrotnie.
Ja robię zawsze, tą pierwszą opcję ale okazuje się, że nie wszystkim to odpowiada.
Jakie jest Wasze zdanie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na tak postawione pytanie jest tylko jedna logiczna odpowiedź:

Wstawiasz, wpłacasz,
Oczywiście wpłacasz natychmiast, albo jeszcze szybciej.

Jak zrobisz odwrotnie, to może się okazać, że wpłacisz dwa razy.
 

DeletedUser21955

Guest
Po co w ogóle robić łańcuszki? Najważniejsze to budować perły przy pomocy Arek 1.9
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
W początkowych fazach gry dużo z łańcuszków (lub tasiemców jak kto woli) korzystałam. Dla nowego gracza wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem i wielokrotnie zdobywałam zwroty pilnując perły X u gracza Y.

Co do kolejności... Cóż - każdy gra jak chce, jednak mimo wszystko uważam, że najpierw powinno się wrzucić swoją perłę, a dopiero potem osobie wyżej wpłacić pr w zależności jaki to łańcuszek był (5pr, 10pr, 50pr, itd.).

Wyjaśnienie jest proste - wielokrotnie w czasie przygody z łańcuszkami zdublowałam się z graczem, który robił odwrotnie (wpierw wpłata potem wrzucenie perły). I jak później to rozwiązać? Kto jest winien? Pierwszy gracz (na 3 perły) ma podwójną wrzutkę, drugi nic, a trzeci dostanie od następnej osoby.

Prostym rozwiązaniem jest zapisanie gdzieś w regulaminie każdej gildii, jakie są zasady w danym wątku niezależnie czy to handel, wrzutki pr na 1.9, łańcuszki czy luźne rozmowy.
 

Fatherland

Książę
Z początkowych faz gry z doświadczenia wiem że łańuszki się przydają. Potem jednak przeszkadzają i są złem. Jeśli już miałbym jednak wbijać, to zawsze wg kolejności czyli najpierw informuję, potem wykonuję ruch po upewnieniu się że mogę to bezpiecznie zrobić. Tak jak przy prowadzeniu auta - kierunkowskaz przed wykonaniem ruchu, a nie jako sygnał że wykonuje ruch.
 

kasia2389

Arcyksiążę
I jak później to rozwiązać? Kto jest winien? Pierwszy gracz (na 3 perły) ma podwójną wrzutkę, drugi nic, a trzeci dostanie od następnej osoby.

Prostym rozwiązaniem jest zapisanie gdzieś w regulaminie

Zasada jest prosta, że przedszkolak zrozumie, dajesz cukierka poprzednikowi w kolejce, a dostajesz od następnego, to ile i komu w kolejce lub po za nią dasz cukierków nie ma tu żadnego znaczenia.
Aby dać poprzedniemu w kolejce trzeba w niej najpierw zająć miejsce.

to zawsze wg kolejności czyli najpierw informuję, potem wykonuję ruch po upewnieniu się że mogę to bezpiecznie zrobić.
Zupełnie niepotrzebnie, gracz wstawiający perłę w łańcuszek oczekuje tylko jednej rzeczy, wpłaty PR od następnego, niezależnie od stanu perły, osobiście stoję na stanowisku, że jeśli wpłata powoduje wzrost poziomu perły, a następny poziom nie jest otwarty PR przepadają. Za "stan" perły odpowiada ogłaszającym jeśli nie chce wzrostu poziomu to niech nie wystawia.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17535

Guest
Dla nowego gracza wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem i wielokrotnie zdobywałam zwroty pilnując perły X u gracza Y.
Wszystko zależy, gdzie się jest i jak gra. Jak się jest nowy, nie ma pojęcia o grze, to w łańcuszkach coś tam można zyskać i wydają się dobre. Potem nachodzi refleksja, że korzystając z arek byłoby dużo szybciej i korzystniej. Tylko będąc początkującym nie jest łatwo trafić do gildii gdzie arki są.

Tak więc to nigdy nie jest dobre rozwiązanie, ale czasem bywa najlepsze możliwe.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tylko będąc początkującym nie jest łatwo trafić do gildii gdzie arki są.
Można za to zaprosić do znajomych kilku graczy z rozbudowanymi Arkami. :haha:
Łańcuszkami buduje się perły w tempie własnych zbiorów, a plany się złapie lub nie. Z właścicielem dużej Arki można się dogadać i wpłacić na 4-5 miejsce potrzebnej perły. Zysk? Na 5 miejscu za 10-20 pr będzie więcej planów niż tych, które ewentualnie dostanie się z łańcuszków.
 

DeletedUser21955

Guest
Sam uczestniczyłem w łańcuszkach przez jakieś 3 miesiące i refleksja która przychodziła oznaczała że łańcuszki są nieefektywne. Lepszym już jest wymiana z graczem 1-1 na punkty. W tej metodzie przynajmniej ma się miejsce gwarantowane i zbiory. Niestety trzeba szukać gildii z Arkami. Siedzenie w gildii bez Arek jest nieefektywne.
 

DeletedUser17361

Guest
Oczywiście, że chronologia w łańcuszku to najpierw włożyć link do swojej perły, a dopiero potem dokładać PR poprzednikowi.
Ponieważ przewija się tu mocno wątek wpłat 1,9 (Arka lev 80), to chcę zapytać w czym należy upatrywać szybkiego rozwoju pereł (czy ogólnie zysków) w mieście gracza z wysoką Arką?
Jeżeli mam Arkę80 i nie chcę "bawić" się w łańcuszki, to biorę udział we wpłatach 1,9 do pereł koleżanek i kolegów. Tu trzeba się posłużyć punktami z paczek, bo wpłata musi być szybka, dostaję zwrot takiej samej ilości punktów ile wrzuciłam. Gdzie mój zysk? Planów i medali od dawna mam więcej niż potrzebuję. Jedyna korzyść, to punkty rozwoju, ale ich nie przybywa w takiej "wymianie"... to raczej wsparcie, działalność dobroczynna.
:)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
w czym należy upatrywać szybkiego rozwoju pereł (czy ogólnie zysków) w mieście gracza z wysoką Arką?
Odpowiedź jest banalnie prosta. Perły budują się szybko gdy zaprzyjaźnione Arki zasilają nasze perły. W łańcuszkach budujesz poziom w tempie własnych zbiorów. Twoja Arka 80 umożliwia Ci swobodne dysponowanie pr z paska. Możesz je spakować do inwentarza i użyć w dowolnej chwili.
Zyski zaczynają się gdy Arka przekroczy 80 poziom.
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Możesz zbudować większą arkę i wrzucać 1,9 lub wrzucać <1,9 (sąsiadom, bo innym nie wypada:haha:). Wtedy zysk będzie.
 

hddk

Hrabia
Ewentualnie wraz z wrzutkami zaliczać zadanie powtarzalne "Wydaj X PR", a jeśli masz w miarę wysoki CHF to dodatkowo "Zapłać X monet i młotków" i liczyć na paczki 5 PR :) Sama arka lvl 80 przy wrzutkach 1.9 dla znajomych czy gildian to jedynie pusty obrót PRami i pomoc, jeśli nie potrzeba medali ani planów.
 

chemik12

Wicehrabia
Dokładnie. Arka lvl 80 (mam ją od około 3 tyg). Po ukończeni arki postawiłem ChF. Niecałe 2 tyg i mam już lvl 10 - i to mi w tej chwili wystarczy. Co się zmieniło? Teraz mogę spokojnie wywalić budynki towarowe - w ich miejsce wrzuciłem mroczne przejścia z ostatniego evantu. Medali przybywa szybko - a tym samym dodatkowe pola za medale. O surkę już też się nie muszę martwić. Z zadań powtarzalnych również wpada dodatkowo kilkadziesiąt PR dziennie.
Wracając do łańcuszków - z czasem chyba każdy stwierdzi że są mało efektywne - praktycznie nie mam nad nimi kontroli. Zwroty też nie są takie pewne, chyba ze robi się spore wpłaty ale i tak to co wróci nijak się ma do tego co się wpłaciło. Budując perły na 1.9 - musimy zdecydowanie mniej wyłożyć budując własne perły, a jeśli pomagamy komuś to mając odpowiednio wysoko arkę nie tracimy nic a nawet z czasem można zyskać.
 

DeletedUser17361

Guest
Tak, wpłaty 1,9 dają mi zysk, gdy Arka będzie na poziomie 100 lub wyżej. Wtedy powoli zdobywam PR na rozwój moich pereł.
Póki co moje perły nie rosną z powodu moich wpłat 1,9 tylko w rezultacie wymiany w łańcuszkach. Teraz punkty wrzucane w ramach wpłat 1,9 z równym skutkiem mogę wrzucać sobie sama, do własnych pereł. A żeby rozwinąć Arkę do lev 80 trzeba wieeeele własnych punktów zaangażować... a potem tylko zwrot tego co wrzucę do innej perły? Nie skarżcie się na mały czy wątpliwy zysk z łańcuszków, bo w 1,9 nie ma ich wcale...
 

chemik12

Wicehrabia
Zawsze jeszcze weź pod uwagę mało rozgarniętego sąsiada co wrzuca jak leci, nie patrzy na blok. Wtedy mając wysoko arkę można sporo PR zarobić. A czasem trafi się gracz co chce np wpłaty na 1,6-1.7 i tyle mu wpłacisz. Zwrotu będziesz miała na 1.9 więc zawsze te kilka - kilkadziesiąt PR więcej zyskasz.
 
Do góry