Łańcuszki czy arki 1,9?

Status
Zamknięty.

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Podsumowałabym to tak - jeśli masz Arkę na wysokim poziomie i zależy Ci na bardzo szybkim tempie rozwoju pereł - 1.9 jest odpowiednie dla Ciebie. Jeśli zaś wolisz spokojną grę i rozwój w normalnym tempie - wówczas korzystaj z łańcuszków.
Nie musisz mieć Arki na wysokim poziomie, żeby korzystać z wrzutek 1,9. Wolisz spokojne budowanie miasta, rozumiem. Nie polecaj jednak tej strategii ludziom, którzy chcą GRAĆ, a nie tylko mieć miasto. Pomijam już tempo rozbudowy pereł. Plany, kupione w wątku 1,9 za wrzutkę 10 pr, to koszt realny 5 pr, nawet jeżeli ktoś jeszcze w ogóle nie postawił Arki. Ile kosztują plany z łańcuszka?
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Tak się składa, że ja GRAM, ale nie pędzę na miliardy punktów, a pytanie było co lepsze, więc mówię ze swojej perspektywy. 1.9 nigdy mnie nie przekonało, a im więcej widzę burd o nie, tym bardziej się od tej idei odsuwam.
 

DeletedUser20535

Guest
Tylko, że ktoś zapytał co lepiej robić a nie co Ty wolisz. Jeżeli uważasz, że to lepsza metoda rozwoju pereł podaj argumenty a nie rób awantury o to, że toczy się dyskusja.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
1.9 nigdy mnie nie przekonało, a im więcej widzę burd o nie, tym bardziej się od tej idei odsuwam.
Już dawno 1,9 ucywilizowało się. :) Stało się normą i formą współpracy. Pereł nie rozwija się dla miliarda punktów, ale po to żeby być skutecznym w grze.
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Ehh, nie warto się odzywać, bo się człowiek dowie, że się awanturuje i mu wypowiedzieć się nie wolno. Czytajcie, proszę, ze zrozumieniem, wszystko. Argumentowałam swoje wypowiedzi, popierając swoimi doświadczeniami i uwagami, do wszczęcia awantury temu jest bardzo daleko. I nie neguję sensu istnienia 1.9, tak wiedząc, że wiele osób z tego korzysta i sobie chwali, jak i wiedząc, że nawet gdybym chciała, byłaby to walka z wiatrakami. A i walczyć po co? Po prostu widzę to, co widzi wielu graczy,
 

DeletedUser20535

Guest
Ok to nie awantura tylko żal, zgoda źle użyłam słowa. Przeczytałam jeszcze raz Twoje argumenty, piszesz, że pomagasz w łańcuszkach, i gracze są wdzięczni
jak? Proszę powiedz jaka to pomoc ?
wracasz danemu graczowi jego własne punkty, w jaki sposób jest to pomoc w rozwoju ?
ja nie wiem jaka to pomoc jak ktoś mi oddaje moje punkty. I skoro są to moje punkty tylko zwrócone to jak mnie do czego kolwiek przybliża?
I te 40 poziomów, biorąc pod uwagę fakt, że pamiętasz czasy sprzed Arek.
Jeżeli już ktoś zagląda na forum i pyta o rozwój czy cokolwiek, to jeżeli korzystasz z nieskutecznej metody to obrona tej metody tylko dlatego, że to Twoja metoda i chcesz bronić swojego punktu widzenia, jest dezinformacja raczej.

I właśnie tacy gracze, którzy dali się przekonac, że jak ktoś im zwraca ich punkty to im pomaga w rozwoju są Ci wdzięczni... Nie ma żadnego powodu, żeby być wdzięcznym innym za to, że się samemu buduje perły a Twoje punkty zajmują jeszcze miejsca top więc ktoś na tym jeszcze zarabia.... Poprostu.....zastanów się .. jaka to jest pomoc w rozwoju
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Co do wdzięczności chodziło mi o to, że w łańcuszkach nie ma problemu, jeśli wpłacę od siebie komuś te 100 czy 200 punktów dodatkowo, żeby go przybliżyć do kolejnego poziomu, poza łańcuszkiem. Po prostu tym samym nie zepsuję komuś blokady i nie usłyszę potem, że po co wpłacałam, teraz on jest stratny, bo to na 1.9 szło. A co do zajmowania miejsc - jeśli wiem, że ktoś preferuje 1.9, nie robię mu specjalnie na złość i nic nie blokuję. Padło pytanie co lepsze, dla mnie to, więc się wypowiedziałam. Jeśli zasiałam tym dezinformację - przepraszam, nie taki był mój cel. Plus tej dyskusji jest taki, że gracz, który zadał to pytanie, chyba już nie będzie miał wątpliwości co wybrać, więc jeśli swoim uporem przekonałam kogoś, że łańcuszki nie są dobre, to też się cieszę. Na coś się przydałam ;)
 

DeletedUser20535

Guest
Co do wdzięczności chodziło mi o to, że w łańcuszkach nie ma problemu, jeśli wpłacę od siebie komuś te 100 czy 200 punktów dodatkowo, żeby go przybliżyć do kolejnego poziomu, poza łańcuszkiem. Po prostu tym samym nie zepsuję komuś blokady i nie usłyszę potem, że po co wpłacałam, teraz on jest stratny, bo to na 1.9 szło.
Moim zdaniem te dodatkowe punkty wrzucasz, żeby mieć jakiś zwrot, kogoś przekonujesz, że jesteś hojna podczas gdy jest w tym sporo własnego interesu.
Z perspektywy gracza, który nie ma zbiorów 100 pr, i nie wykombinował jeszcze, że żeby mieć zwrot z łańcuszka, trzeba jednej perły pilnować lub dorzucic jeszcze i wydaje mu sie, że on pomaga i inni mu pomagają wszystko jest super..
śmiem wątpić w bezinteresownosc graczy myślę, (też oczywiście wrzucam z wielu dla mnie istotnych powodów)
że każdy szuka zarobku, a najwięcej tracą początkujący to teoretycznie normalne, gdyby nie ta powtarzana pseudoidea wzajemnej pomocy, większość, nie jestem tu wyjątkiem da się na to nabrać, przynajmniej do pewnego momentu
Fakt jest jednak taki, że budowanie na wkład własny graczowi przyniesie więcej korzyści jeżeli chodzi o stopień zaawansowania miasta.
A łańcuszki .. no nie wiem, może poprostu to jest metoda, żeby w gildiach jakieś wątki były aktywne po za handlem,

Podobno jak się komuś coś wmawia odpowiednio długo to człowiek jest w stanie uwierzyć w wiele niedorzeczności. Tak jest z łańcuszkami w moim odczuciu.
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Ok, widzę że rozwijanie pereł przy użyciu 1.9 jest mniej stratne, ale mam pytanie odnośnie jeszcze czegoś innego. Jak paczkować pr? W łańcuszkach jest jakaś szansa że ci się uda, częściej ze stratą ale bez łańcuszków jak to robić?
 

Montaron

Rycerz
Znajdź sobie gracza z którym będziesz wymieniał PR, jest to efektywny sposób na paczkowanie gdy nie ma się Arki.
 

McPietro

Wójt
mandragora84 napisał:
Proszę wyjaśnij mi to, bo być może nie rozumiem łańcuszków, według mojej wiedzy wszystkie wrzutki w łańcuszku to są moje pr tylko wrzucone przez kogoś. Więc jak jest możliwe zbudowanie perły w łańcuszku bez kosztów własnych? Nawet jeśli to tylko teoria, to chciałabym ją poznac (...)
Zasada działania łańcuszków:
1. w gildii zakłada sie wątki (nazywane łańcuszkami) nazywając ja np. "Łańcuszek 10", "Łańcuszek 20", "Łańcuszek 50" itp.
2. Na przykładzie "Łańcuszka 10": Zakłada się wątek (zwany Łańcuszkiem 10) dajc do tego wątku dostęp wszystkim z gildii. Zakładający ten łańcuszek wstawia na na początek swoją dowolna Perłę lub po krótkim tekście (bo pustego wątku nie idzie założyć) wystawia ten wątek. Gracz A wstawia tam załącznik jakiejś swojej Perły. Następnie gracz B wstawia załącznik swojej dowolnej Perły oraz wpłaca 10 PR (bo to Łańcuszek 10) do Perły wstawionej przez gracza A. Kolejny gracz wstawia znowu swoja Perłę i wpłaca 10 PR do Perły gracza B itd. Nie trzeba czekać na innych graczy, można wstawiać załącznik swojej Perły dowolną ilość razy i w dowolnej kolejności pod warunkiem, że wstawia się za kimś i temu komuś wpłaca natychmiast te 10 PR. W Łańcuszku nie muszą brać udziału wszyscy. Im więcej razy wbijesz 10 PR w tą samą wystawianą przez kogoś Perłę tym masz tam więcej wrzucone i możesz zająć wyższe miejsce łącznie z tymi topowymi dającymi zwroty. Nie trzeba wstawiać tej samej Perły za każdym razem.
Cała strategi polega między innymi na obliczaniu sobie ile razy wpłacić w tą samą Perłę innego gracza, czy zmieszczą się w ogólnej puli PR moje PR, czy dopilnuję by mnie ktoś nie przebił gdy ta Perła będzie znowu wystawiana, czy mam PR w paczkach by w każdej chwili mieć możliwość dołączyć się do łańcuszka. Nie trzeba wstawiać takiej samej Perły jak jest wystawiona przede mną. Można w danym Łańcuszku puszczać różne swoje Perły.
Nawet jak ktoś do danej Perły wykona więcej wrzutek i zepchnie Ciebie na miejsce bez zwrotu, to i tak nic nie tracisz, bo gdy dokonasz wpłaty w czyjąś perłę i wstawisz swoją to ktoś inny taką samą ilość PR musi wpłacić do Twojej Perły gdy będzie wstawiał swoją. Można powiedzieć, że to bez sensu, bo to tak samo jak by się samemu wpłacało we własną Perłę, ale to nieprawda, bo jednak masz szansę na zwrot, a wpłacając tylko do własnej Perły tego zwrotu nie będzie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Można powiedzieć, że to bez sensu, bo to tak samo jak by się samemu wpłacało we własną Perłę, ale to nieprawda, bo jednak masz szansę na zwrot, a wpłacając tylko do własnej Perły tego zwrotu nie będzie.
Nie dostaniesz też punktów "bezpłatnych", które zdecydowanie przyspieszają budowę. :) Zwroty dostaje się z inwestycji. Co, kto lubi ... 8>
 

DeletedUser20535

Guest
Ok, widzę że rozwijanie pereł przy użyciu 1.9 jest mniej stratne, ale mam pytanie odnośnie jeszcze czegoś innego. Jak paczkować pr? W łańcuszkach jest jakaś szansa że ci się uda, częściej ze stratą ale bez łańcuszków jak to robić?
Ja najczęściej szukam sasiada, który buduje sam, a nie w łańcuszku i wrzucam mu top o ile widzę, że w poziomie wcześniejszy nie ma wrzutek 1.9, żeby komuś nie namieszać, jest wielu graczy, którym mało kto wrzuca na miejsca ze zwrotem. A jak są wrzutki to i tak można poprostu zapytać, jedną osoba powie,że nie bo to albo tam to druga się zgodzi i w ten sposób budujesz sobie jakąś siatkę znajomych co w wielu sytuacjach jest bardzo pomocne. Dodatkowo robić by pasowało zadania powtarzalne (te dwa, zbierz monety i wydaje jakąś ilość pr) a jak już dorobisz się arki to umów się z kimś z gildii, że z dziennych zbiorów wrzucisz top i potem dorzucaj zbiory do zajmowanych miejsc top watku 1.9, w którym jesteś. Tak uskładasz na wrzutki zbieranie planów i medali.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20535

Guest
Zasada działania łańcuszków:
1. w gildii zakłada sie wątki (nazywane łańcuszkami) nazywając ja np. "Łańcuszek 10", "Łańcuszek 20", "Łańcuszek 50" itp.
2. Na przykładzie "Łańcuszka 10": Zakłada się wątek (zwany Łańcuszkiem 10) dajc do tego wątku dostęp wszystkim z gildii. Zakładający ten łańcuszek wstawia na na początek swoją dowolna Perłę lub po krótkim tekście (bo pustego wątku nie idzie założyć) wystawia ten wątek. Gracz A wstawia tam załącznik jakiejś swojej Perły. Następnie gracz B wstawia załącznik swojej dowolnej Perły oraz wpłaca 10 PR (bo to Łańcuszek 10) do Perły wstawionej przez gracza A. Kolejny gracz wstawia znowu swoja Perłę i wpłaca 10 PR do Perły gracza B itd. Nie trzeba czekać na innych graczy, można wstawiać załącznik swojej Perły dowolną ilość razy i w dowolnej kolejności pod warunkiem, że wstawia się za kimś i temu komuś wpłaca natychmiast te 10 PR. W Łańcuszku nie muszą brać udziału wszyscy. Im więcej razy wbijesz 10 PR w tą samą wystawianą przez kogoś Perłę tym masz tam więcej wrzucone i możesz zająć wyższe miejsce łącznie z tymi topowymi dającymi zwroty. Nie trzeba wstawiać tej samej Perły za każdym razem.
Cała strategi polega między innymi na obliczaniu sobie ile razy wpłacić w tą samą Perłę innego gracza, czy zmieszczą się w ogólnej puli PR moje PR, czy dopilnuję by mnie ktoś nie przebił gdy ta Perła będzie znowu wystawiana, czy mam PR w paczkach by w każdej chwili mieć możliwość dołączyć się do łańcuszka. Nie trzeba wstawiać takiej samej Perły jak jest wystawiona przede mną. Można w danym Łańcuszku puszczać różne swoje Perły.
Nawet jak ktoś do danej Perły wykona więcej wrzutek i zepchnie Ciebie na miejsce bez zwrotu, to i tak nic nie tracisz, bo gdy dokonasz wpłaty w czyjąś perłę i wstawisz swoją to ktoś inny taką samą ilość PR musi wpłacić do Twojej Perły gdy będzie wstawiał swoją. Można powiedzieć, że to bez sensu, bo to tak samo jak by się samemu wpłacało we własną Perłę, ale to nieprawda, bo jednak m
Zasada działania łańcuszków:
1. w gildii zakłada sie wątki (nazywane łańcuszkami) nazywając ja np. "Łańcuszek 10", "Łańcuszek 20", "Łańcuszek 50" itp.
2. Na przykładzie "Łańcuszka 10": Zakłada się wątek (zwany Łańcuszkiem 10) dajc do tego wątku dostęp wszystkim z gildii. Zakładający ten łańcuszek wstawia na na początek swoją dowolna Perłę lub po krótkim tekście (bo pustego wątku nie idzie założyć) wystawia ten wątek. Gracz A wstawia tam załącznik jakiejś swojej Perły..





Można powiedzieć, że to bez sensu, bo to tak samo jak by się samemu wpłacało we własną Perłę, ale to nieprawda, bo jednak masz szansę na zwrot, a wpłacając tylko do własnej Perły tego zwrotu nie będzie.
Ja nie pytałam jak działa łańcuszek tylko jak można w nim zbudować poziom bez wkładu skoro to wszystko to są moje punkty.

Według Ciebie wrzucając sama nic nie zyskuje
....oprócz kilkudziesieciu lub kilku tysięcy pr wrzuconych na miejscach top.
Te punktu mogę wrzucić w poziom i przyspieszyć budowę albo spaczkowac na jakiś pewny zwrot lub pewne plany.
To według Ciebie nie jest zysk ?
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Dziękuje za wszystkie rady zarówno nt. łańcuszków i 1,9. Napewno się przydadzą :)
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc spytam tutaj. Jaka powinna być kolejność budowania/maksowania pereł? Wiem, że najlepiej starać się od samego początku o arkę, ale jak z innymi? Jaką strategie przyjąć przy ulepszaniu pereł? Maksować jedną do 80 lvl i zacząć następną czy jest jakaś bardziej optymalna ścieżka?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Maksować jedną do 80 lvl i zacząć następną czy jest jakaś bardziej optymalna ścieżka?
To zależy od proporcji dziennych zbiorów do potrzeb poziomów i możliwości "paczkowania" pr z paska. Jeżeli możesz pakować zbiory do inwentarza, to lepiej skupić się na 1. Na Arce bym się skupiła bez rozpraszania środków. Podobnie poziomy "podlimitowe", gdzie top 1 * 1,9 to więcej niż blok. Odblokowując poziomy po kolei (nie na zapas), zabezpieczysz się przed niespodziewanymi wizytami sąsiadów. Na wyższych poziomach to już zależy od indywidualnych preferencji i zasobności inwentarza.
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem czy dobrze rozumiem paczkowanie bez arki. Mam po prostu załatwić u kogoś pozycje w perle tak aby wyjść na 0 ze zwrotem? Bo jeśli tak to mam troszkę problem bo w moim sąsiedztwie jest sporo graczy z brązu, a niektórzy pewnie nieaktywni(jestem w żelazie), a w gildii nie będę zawracał głowy komuś z wyższych epok żeby tracił na mnie pr. Arka pewnie dużo ułatwiłaby, ale znaleźć do niej plany to wyczyn w tej chwili.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Mam po prostu załatwić u kogoś pozycje w perle tak aby wyjść na 0 ze zwrotem?
Na 0 raczej nikt Ci nie da. 1,9 to już standard. Na 1,9 - tylko Arka 80 pozwoli na bezkosztowe pakowanie zbiorów. Zbierać 5 miejsca w gildyjnym wątku 1,9 (uzbierasz przy okazji plany i trochę medali na rozszerzenia). Na czacie (oczywiście, jeżeli gidia nie oferuje) możesz potem poszukać 5 miejsca w większej Arce i kupić pakiet planów.
 

Gomozalez88

Szlachcic zagrodowy
Łańcuszki ?? to największe dziadostwo jakie może być.
Budowałem kiedyś perły według tego schematu. I musisz liczyć na uczciwość gildian. Że jeśli wrzuca z łańcuszka a potem z arki minimum 1.9, bo taki jest sensowny zwrot i możliwość wrzucania u innych aby im efektywnie pomóc.
Jeśli trafisz na cwaniaków, którzy z takiej możliwości korzystają, to będą wrzucać z łańcuszków, a potem dorzucą różnicę na 1.9 i w ten sposób zyskują.

Jak dla mnie, to jest moja opinia i ja tak buduje perły na H. Swoje zbiory przeznaczam na budowę pereł. Liczę sobie kalkulatorem, jaki jest zwrot na 1.9 na top1, i wrzucam sobie określoną ilość PR, a potem ogłaszam perłę (przeważnie w gildii), z określonymi miejscami na 1.9
 
Ostatnia edycja:

diverse

Szlachcic zagrodowy
Ja dam odpowiedź na przykładzie....
Daję w łancuszek.... w sumie ile daję, tyle dostaję - czyli muszę 100% wrzucić komuś w perły, aby ktoś wrzucił do mnie też 100%
Czyli aby podnieść perłę do któregoś poziomu - a potrzeba na to np 1k pr - muszę komuś wrzucić też 1k pr. Równie dobrze mogę sobie samemu wrzucać - na jedno wychodzi - bo przy dużej ilości wrzucających w łancuszki, raczej rzadko zdarza się, aby zdobyć któreś miejsce zwrotne - pozatym każdy kombinuje jak może - jak uzbiera swój udział z łancuszków - to wrzuca w 1.9 i tak wychodzi z kumplami na swoje.... a ty i tak nic z tego nie masz...
Teraz 1.9 - daję tobie 1k pr - zajmuję któreś miejsce - wraca do mnie 900 pr plus plany plus medale.... wystawiam swoje i sytuacja powtarza się u Ciebie... mamy zatem obaj po 1k w perle - plus 900 w paczkach plus medale (dla tych co zbierają na rozszerzenia lub w GvG - jest ważne) i kolejne plany - (które w łancuszkach trzeba będzie zdobywać... bo ich nie przybywa}
Dokładam ze żniw kolejne 100pr i mam znowu na wydatek 1k.... i poziom zaliczony... w jeden dzień, a w drugi kolejny itd...

Czy zatem opłaca się? sam policz - nawet mając arkę na niższym poziomie - i tak wychodzisz w każdym przypadku na plusie....
Ale każdy ma swoją strategię na grę... Jak wchodzisz raz dziennie tylko po żniwa - czy wrzucisz w łancuszek, czy wrzucisz sobie w perłę... co za różnica...
-------
Dodam tylko, że wrzucając sam sobie - zawsze się trafi ktoś, kto poluje na miejsce.zwrotne - wtedy nagrodą może być wzutka dodatkowa od kolegi czy sąsiada... - w łancuszku tego nie dostaniesz...
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Naszedł mnie taki pomysł. Czy nie ma możliwości zrobienia hybrydy? Czyli dajesz w łańcuszki i starasz się aby ci nie zajęli wyższych miejsc z nagrodą i później wrzucasz na arkowiczów resztę.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Naszedł mnie taki pomysł. Czy nie ma możliwości zrobienia hybrydy? Czyli dajesz w łańcuszki i starasz się aby ci nie zajęli wyższych miejsc z nagrodą i później wrzucasz na arkowiczów resztę.
Można. Skuteczność tej strategii zależy od ilości pr, które wrzucisz w łańcuszki. Jednak pozostali uczestnicy łańcuszka mają takie same priorytety, więc i Ty nie licz na zajmowanie dobrych miejsc na ich perłach. :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry