Łączenie sąsiedztw - coś z tym trzeba zrobić :(

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1724
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś zmian w łączeniu sąsiedztw ???

  • TAK

    Głosy: 14 70,0%
  • NIE

    Głosy: 2 10,0%
  • Obecny system jest SUPER

    Głosy: 2 10,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 10,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser1724

Guest
Zacnie witam :)

Temat wiele razy poruszany, nie tylko w tym dziale ale również w Dyskusjach, Pytaniach, lecz nadal mamy co to mamy - czyli wielkie nic.
Rozumiem iż są ważniejsze cele wprowadzane do obiegu w FoE lecz kurna dlaczego IG nic nie zrobi z tym swoim beznadziejnym systemem łączeniem sąsiedztw ?!....

Obecny system łączenia jest bardzo krzywdzący dla tych mocno rozwiniętych, średnio i początkujących graczy bowiem co to za zabawa jeżeli ktoś posiada 1k pkt, a przed nim 40 osób ma ponad 10k pkt..... To tylko przykład, lecz wiemy z tego co piszą użytkownicy iż jest o wiele gorzej, gdzie rozpiętość punktowa wraz z ilością sąsiadów jest nie do przyjęcia. Wydaje mi się iż każdy kto tutaj gra lub zaczyna, chciałby równych szans i też te szanse chciałby wykorzystać z rywalami/sąsiadami o podobnym rozwoju.

Nie będę rozpisywał się zbytnio bo jednak chodzi tutaj o to, by ten problem jakoś rozwiązać niż pisać jak do słupa, a słup stoi jak d.u.p.a ;/

Administracjo FoE, nasz Kochany CM-ie czy na prawdę nic nie można w tej sprawie zrobić, by jednak system łączenia sąsiedztw był bardziej dopracowany ??? Może warto by podyskutować z nami - graczami o tym problemie i opracować wspólny pomysł na ulepszenie tego ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Po co pisać coś o czym wszyscy już wiedzą, bo tak jak napisałeś wiele razy poruszany.
 

DeletedUser

Guest
a w jaki sposob chcialbys ten problem rozwiazac - bo tego mi w twojej propozycji brakuje (oczywiscie zgadzam sie ze trzeba to naprawic)

niestety jak dobrze pamietam to w jakiejs rozmowie na ten temat ktos z teamu pisal ze z przyczyn technicznych nie da sie podzielic sasiedztwa przy przenoszeniu i dlatego musza przenosic graczy z kilkoma setkami pkt do sasiedztw gdzie gracze maja po kilkadziesiat tysiecy pkt
 

DeletedUser1724

Guest
Też właśnie nie wiadomo do tej pory jakie te bariery techniczne są bowiem to komputer oblicza jakieś średnie więc czemu nie zaprogramować go tak by te sąsiedztwa łączył w sposób prawidłowy, taki by każdy miał równe szanse w rywalizacji, a nie tylko garstka z ponad 60 osób w sąsiedztwie .....
 

DeletedUser

Guest
Sorry ale ja lubię swoich sąsiadów - z nimi zaczynałem przygodę od 0 punktów, nie chce ich teraz stracić tylko dlatego, że mam od nich już X punktów więcej czy też X punktów od nich mniej.
 

DeletedUser

Guest
@Apo
watpie aby byly sasiedztwa idealne lub prawie idealne czyli takie gdzie kazdy ma bardzo podobna liczbe pkt wiec zawsze bedzie tak ze po obliczeniu sredniej dochodza gracze z rozna iloscia pkt

wyjsciem w tej sytuacji moze byc wprowadzenie minimalnej ilosci pkt najslabszego gracza w przenoszonym sasiedztwie czyli
w sasiedztwie A najslabszy gracz ma 5000 pkt
po obliczeniu sredniej wyszlo ze do tego sasiedztwa pasuja s. B i s. C
s. B najslabszy gracz - 1500 pkt
s. C najslabszy gracz - 5100 pkt

wiec po wprowadzeniu minimalnej ilosci pkt w przenoszonym sasiedztwie rownej lub bliskiej najslabszemu graczowi w sasiedztwie do ktorego sa przenoszeni mielibysmy sytuacje ze do s. A przeniesione zostanie s. C a nie s. B ktore tez pasuje i mogloby byc wczesniej "wykryte" przez system


@Anatanel
mysle ze z podanego przez ciebie powodu tworcy gry tez nie beda chcieli dzielic sasiedztw co mi tez pasuje
 

DeletedUser3995

Guest
coś trzeba zrobić jak wprowadzono obecny system miałem 80 sąsiadów teraz mam ich już tylko 43 ;/
 

DeletedUser314

Guest
Jestem całkowicie za to co napisał Anatanel, po dziś dzień(a gram pół roku) mam tych samych znajomych jakiś gwiazdkuje i tych jakich farmie, bo oni kiedyś mnie farmili :)

Moim zdaniem wystarczyło by jedynie zwiększyć limit osób na sąsiedztwo. Mamy już 6 wież, więc raczej nikt nie będzie walczył we wszystkich.
U mnie np w 3 pierwszych nikt praktycznie nie walczy, albo np 2-3 osoby zdobędą razem 5kp w tej z wcz średniowiecza.
Więc skoro jest taka duża rozpiętość, może być więcej graczy np do 140.
 

DeletedUser3220

Guest
a nie mozna po prostu co jakis czas segregowac sąsiedztwa? tzn nie żeby partiami wszystko przechodzilo, od 200 do 20000 pkt, tylko zeby były jakies zakresy? i powiedzmy raz na tydzien/miesiąc czy tam ile, szacher-macher i od nowa sąsiedztwa, a nieaktywni pa.
 

DeletedUser1228

Guest
teorytycznie łączenia są raz na 2 tygodnie, aczkolwiek ja w moim sąsiedztwie to od ładnych kilku tygodni nikogo nie zauważyłem :( może nie ma nikogo na tyle dobrego by na moje sąsiedztwo zasłużyć? nieważne. też uważam że ten system powinien się zmienić, no ale trudno, pewnie ten pomysł i tak nie wejdzie jak reszta :(
 

DeletedUser314

Guest
Mam ponad 100kp, mam znajomych na kontynencie co mają i po 60kp i po 30kp i po 10kp... i chce z nimi grać dalej :)
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem ciekawy pomysł: Rotacja sąsiedztw, czyli np. x czasu masz takich a x czasu innych.
Bo obecnie to każdy wie kogo atakuje, jaką ma obrone, ci co dłuzej grają to nawet o której grabić ;)
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem powinno się połączyć WSZYSTKIE sąsiedztwa. Na jakiej zasadzie? Zmniejszyć wielkość obrazków (w polu wyboru graczy) i zwiększyć tym samym ich ilość (do np 10). Zakładam, że każdy ma już ekran o szerokości min 1280 pikseli. Ponieważ większa ilość graczy w sąsiedztwie to większa ilość osób do ataku można nałożyć limit do 100 dziennie i zmniejszyć czas między kolejnymi do 8h. Tym samym liczba potencjalnych ofiar zwiększy się trzykrotnie. Aby nie było bałaganu powstałaby nowa zakładka prezentująca graczy z naszej aktualnej epoki i naszych ulubieńców (najwięcej razy atakowani lub/i nagradzani). Atakować możnaby było TYLKO graczy z tej samej epoki (tak i tak można mieć tylko 8 osób przy obronie/ataku, a w danej epoce jest tylko kilka rodzajów jednostek czyli gracz, który ma 600 pkt może pokonać tego z 2000 pkt). Miejsca na zakładki jest sporo, a przydałaby się opcja wyświetlania osób, na których możemy wykonywać jakieś operacje (atak/motywacja/renowacja).

Plusy:
- większa ilość graczy, z którymi można wchodzić w interakcje
- większa możliwość sortowania graczy

Minusy:
- na początku duży chaos
- znaczne obciążenie dla serwera (zakładka z najbardziej atakowanymi/nagradzanymi graczami wymagałaby tabeli 10 000 x 10 000 + jakiś licznik)

PS
Domyślną zakładką byłaby wyświetlająca graczy z naszej epoki i tylko ona byłaby aktualizowana w czasie rzeczywistym. W innych zmiany byłyby wydoczne po ponownym uruchomieniu gry.

PS 2
Jako, że jestem tutaj nowy postarajcie się nie zmieszać mnie z błotem, tylko wytknąć błędy w rozumowaniu i pomyśle ;)
 

DeletedUser3014

Guest
Zamiast wyrównać, ostatnia zmiana sprzed 6 dni jeszcze pogłębiła przepaść między czołówką mojego sąsiedztwa a jego końcem :(
Powinno być na bardziej jednolitym poziomie!
 

DeletedUser3220

Guest
u mnie #1 - 31k punktów, #42 (czyli ostatni) - 240 punktów... nie ma to jak równowaga
 

DeletedUser314

Guest
Robertolog
1. Nie rozumiem sensu zmniejszania obrazków.
2. Chcesz przebudować, coś co robili dość długo, to tak jak byś namalował obraz, a ktoś by Ci kazał to robić od początku :}
3. Niektórzy by przesadzali i farmili po kilkaset osób na dzień, jak nie więcej.
4. Brak możliwości atakowanie słabszych jest głupi, po to właśnie się rozwija miasto by siać strach i grozę :{, tym bardziej, że większość osób zaczyna w tym samym momencie, rozumiał bym jedynie okres ochronny czy coś :}
5. Możesz dodać sobie kogoś do znajomych z Gildii albo Kontynentu i wtedy będziesz miał wybrane osoby w jednym miejscu :}
6. Wiesz dlaczego np niema handlu na całym świecie? Dlatego właśnie, że to za bardzo obciążało by serwer, po to między innymi jest podział na kontynenty.
7. tabela 10kx10k ? Jakie 10tys kolumn chciał byś mieć? Bo rozumiem, że chodzi Ci o jakaś relacyjną bazę.
8. Wszyscy byli by w tych samych wieżach medalowych? Teraz jest max 80 osób na wieże, wtedy było kilkanaście tyś.
9. Nie wiem co ma rozdzielczość do tego, ale nie każdy ma powyżej 1280:
13,27% - 1024x768
2,04 - 1024x600
... inne

Reasumując, POMYSŁ DO NICZEGO.
 

DeletedUser

Guest
moim zdaniem ten system jest bez sensu.. u mnie na początku każdy zaczynał od 0 i miał równe szanse, w poprzednim tygodniu prawie nic się nie zmieniło i różnica punktów nie przekraczała 2k, a dziś doszli gracze z ponad 8k punktów gdzie u mnie połowa ma z 1k, może to jeszcze nie tragedia ale po co mieszać graczy którzy dopiero zaczęli grać z tymi którzy są już rozwinięci? jaki ma cel ten system?
 

DeletedUser426

Guest
W tej grze ogromna róznica punktów nie robi zadnej róznicy w rozgrywce. Takie troche bez sensowne narzekanie. Ktoś Cie zgrabi i zabierze 7 zł .. tragedia wielka.
 

DeletedUser

Guest
W tej grze ogromna róznica punktów nie robi zadnej róznicy w rozgrywce. Takie troche bez sensowne narzekanie. Ktoś Cie zgrabi i zabierze 7 zł .. tragedia wielka.
Nie chodzi o samą grabież bo pojęcie "farma" tu nie występuje. A co z wieżami gdzie każdy o podobnym rozwoju miałby szanse wygrać? Albo "ranking" wśród sąsiadów. To był jakiś cel by być najlepszym przynajmniej w sąsiedztwie. Plusy też są tego systemu, ale mając 4 światy do wyboru na każdym mógłby działać inaczej. Wtedy każdy by mógł sobie wybrać co mu odpowiada ;]
 

DeletedUser426

Guest
Co do wież , każda wieża jest dla osób w tej samej epoce. Jesli tylko odkrywasz nowe technologie aby tylko była nastepna epoka ale masz zacofaną wioske to juz twój problem i twoja wina.
 

DeletedUser3787

Guest
Odwalcie się od moich sąsiadów.
Zaczynaliśmy razem grę. Na początku było nas 59 potem liczba się zmiejszała. Zwiększały się również dysproporcje pomiędzy poszczególnymi graczami. Rozpiętość była ogromna -od 78pkt do 45k ale nikt nie marzył aby zmieniać coś w zasadach gry. Jednak każdy marzył aby nam w końcu dodano przynajmniej 20 graczy aby można było toczyć więcej walk. Po 50 dniach doczekaliśmy się "dokładki". Raczej to myśmy zostali przeniesieni do innych graczy i teraz dopiero jest rozpiętość [ najmocniejsi 128k a najsłabszy 112pk]. Z powodu braku czasu odstaję troszkę od czołówki ale za to postawiłem specobronę i gdy kilku atakujących z czołówki straciło swoje wojska omijają mnie szerokim kołem a ja to ich teraz gnębię. Fakt, że niektórzy wycofali swoje wojska lub wstawiają 1x włócznik aby nie dać mi zarobić punktów.
Zatem problem nie tkwi w ilości sąsiadów ani w różnicy w rozwoju [bo ten zawsze będzie istniał] lecz gdyby wprowadzono punkty za obronę to gra zyskałaby na atrakcyjności.
Ponadto nie porównujmy FoE do innych gier, ponieważ każda gra jest inna i to jest wielki plus, bo uczy nas czegoś nowego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry