[Budynki] Łączenie budynków specjalnych

Czy jesteś za możliwością łączenia niektórych specjalnych budynków?

  • Tak

    Głosy: 41 89,1%
  • Nie

    Głosy: 5 10,9%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    46

Atli

Hrabia
Pomysł choć nie mój to warty rozpatrzenia:)
Iza82 napisała/napisał
"A ja mam lepszy pomysł co można zrobić z nadmiarem budynków takich jak Kryjówka łotrów, studnia życzeń itp:) A mianowicie fajną sprawą byłoby aby była możliwość np połączyć kilka studni w jedną o zwiększonych parametrach. [...] "

Nie podejmuję się podjęcia określenia balansu łączonego budynku, ale przecież od czego mamy kompetentną* ekipę w InnoGames?


* wiem, że ciężko Wam będzie ale proszę o niewyzłośliwianie się na temat balansu i kompetencji...
 

DeletedUser7795

Guest
Dodałbym taki łącznik jako nagroda w wyprawach. Np. łączymy dwa bazary i powstaje targowisko. Bazar ma wymiary 5x4 i daje 2 PR a Targowisko mogłoby mieć wymiary 6x5 i dawać 4 lub 5 PR (tak samo jak Tarasy rolne).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Atli

Hrabia
Dodałbym taki łącznik jako nagroda w wyprawach. Np. łączymy dwa bazary i powstaje targowisko. Bazar ma wymiary 5x4 i daje 2 PR a Targowisko mogłoby mieć wymiary 6x5 i dawać 4 lub 5 PR (tak samo jak Tarasy rolne).

Łącznik jako nagroda w wyprawach byłby niezłym pomysłem, szczególnie jeśli wypadałby bardzo rzadko.
 

Atli

Hrabia
Jeśli ktoś głosuje na "nie" to prosiłbym o krótkie uzasadnienie - może nie widzę jakiejś wady a dzięki inforamcji z Waszej strony może uda sie pomysł poprawić.....
 

DeletedUser

Guest
a ja mysle takl ze pierwszym bonusem za polaczenie powinno byc brak mozliwosci pladrowania.
drugim bonusem zliczenie produkcji " na kratke" dla budynkow dajacych najwiecej z danego surowca i przeliczenie wg wielkosci nowego budynku

Przyklad"
tarasy rolne - 5 na 6, i mozna wy[produkować 5 pr / doba
porównujemy do najlepszego budynku pod katem PR:
kolumna bohaterów poz 7 ( 3x3, daje 3 pr ) = 0,33 pr / kratkla

1 poziom polaczonych tarasow: 5x6, brak mozliwosci pladrowania
2 poziom - 5x6 = 30 kratek, 30 kratek x 0,33 pr = 10 pr.
3 poziom, zachowuje produkcje i zmniejszenie o najkrotsza linie (5x6) najkrotsza linia ma 5 kratek dlugosci - nowy rozmiar 4x6

budynki mozna laczyc w nieskonczonosc.
jednak daje ograniczenie.

tarasy rolne poz1 polaczymy z tarasami tego samego poziomu.( czy;i poz 1)

poz 2 z poz 2, poz 3 z poz 3....
poz 1 + poz 1 = poz 2 (2 budynki pochlonie)
poz 2 + poz 2 = poz 3 (4 budynki pochlonie)
poz 3 + poz 3 = poz 4 (8)
poz 4 + poz 4 = poz 5 (16)
poz 5 + poz 5 = poz 6 (32)
poz 6 + poz 6 = poz 7 (64)

to czego nie mozemy zrobic to polaczyc roznych poziomow czyli poz 2 + poz 3 bedzie niemozliwe do polaczenia
czyli im wyzszy poziom chcemy uzyskac tym 2x wiecej musimy wydac budynkow niz poprzednio.

dodalbym tez system auto konwertowania bezposrednio w inwentarzu.
poniewaz jak komus zalego 64x teras rolny to teraz budowac, laczyc, chowac i takw kolko jest poprostu debilne.
lepszym rozwiazaniem byloby mozliwosc konwertowania 64 x taras rolny do poziomu 7.
 

DeletedUser18601

Guest
Jestem na tak, ale mam jakoś ten skrypt w pamięci...:)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli ktoś głosuje na "nie" to prosiłbym o krótkie uzasadnienie - może nie widzę jakiejś wady a dzięki inforamcji z Waszej strony może uda sie pomysł poprawić.....
Również nie widzę szkodliwości takiego rozwiązania. Zalegają budynki w inwentarzach, a jeśli można by coś z nimi zrobić ... Przecież kto by chciał, to by miał możliwość. Kto woli stawiać pojedyncze, to nie ma przeszkód. Kto woli trzymać w inwentarzu, bo lubi, też ma taką możliwość.
Chyba, że chodzi o rozwinięcie pomysłu odnośnie plądrowania ... ;)
 

DeletedUser

Guest
ja w ktoryms ze swoich pomyslow mialem ponad 30 glosow na tak a i tak nie zostal zgloszony :D


//PablooS
Proszę nie pisać na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia :) Nie posiadasz informacji co zostało zgłoszone, a co nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17642

Guest
1. wolałbym żeby takie łączenie nie zmieniało rozmiaru budynku; samo uaktualnienie możliwości.
2. łączenie budynków z różnych epok powinno być (?) możliwe, ale otrzymany budynek będzie w tej najniższej epoce z łączonych
 

DeletedUser

Guest
mam pomysł na Światynie reliktów - łączenie.
potrzebujemy 2 Światynie relkiktów z tej samej epoki, jesli wszytkie mamy w mieście, uzywamy opcji "Scal"
jesli mamyw inwentarzu uzywamy opcji połącz (robi to samo tylko inaczej sie nazywa)
Budynek po scaleniu trafia do inwenarza.

Obecnie:
2x2 - 4 kratki, 1 pr, X kasy

nowy po scaleniu - poz 2(wymaga 2x swiatynia wiedzy na 1 poziomie).
3x2 (jak obserwatorium), 2 pr 1,5x kasy.

poz 3 (wymaga 2x ŚW na 2 poziomie = 4 ŚW na 1 poziomie).
3x3, 5 pr, 4x kasy

poz 4 (wymaga 2x ŚW na 3 poziomie = 8 ŚW na 1 poziomie)
3x4, 10 PR, 10x kasy

poz 5 (wymaga 2x ŚW na 4 poziomie = 16 ŚW na 1 poziomie)
4x4, 20 PR, 20x kasy

poz 6 (wymaga 2x ŚW na 5 pozimie = 32 ŚW na 1 poziomie)
5x4, 35 PR, 40x kasy

poz 7 (wymaga 2x ŚW na 6 poziomie = 64 ŚW na 1 poziomie)
5x5, 70 PR, 75x kasy

poz 8 (wymaga 2x ŚW na 7 poziomie = 128 ŚW na 1 poziomie)
5x6, 140 PR, 150x kasy

poz 9 (wymaga 2x ŚW na 8 poziomie = 256 ŚW na 1 poziomie)
6x6, 300PR, 350x kasy, 5k medali (1sza motywacja daje PR, druga motywacja daje medale, nie mozna motywować na 2 poziom jesli wszytkie pozostałe budynki specjalne w miescie nie zostały zmotywowane)

poz 10 - ostatni (wymaga 2x ŚW na 9 poziomie = 512 ŚW na 1 poziomie)
6x6, 600 PR, 1500x kasy, 15k medali
 

DeletedUser18754

Guest
Też jestem za. Tylko bez zmiany rozmiaru, bo co chwile trzeba będzie miasto przebudowywać.
 

DeletedUser16730

Guest
zobacz na 10 poziomie pochlania 512 zwyklych swiatyn

Ale daje znaczącą oszczędność terenu i motywacji, więc wartości powinny spadać, a nie rosnąć. Mnożnik powinien z każdym poziomem być mniejszy, począwszy od 1 w dół.
Np. 2 św x 1 - 2pr
4 św x 1 -4pr
8 św x 0,9 - 7pr
16 św x 0,85 -14pr
itd.
512 to powiedzmy 400pr
Oczywiście wartości przykładowe dla prezentacji.

Sam pomysł bardzo dobry i rozwiązałby problem terenu bez dodawania terenu w jakiś dodatkowy sposób.
 

DeletedUser

Guest
to miłoby odwrotny skutek
zobacz - wielkośc ŚW rosnie, tak jaki bonus
weś sobie np wielki most czy kolumne bohaterów- kazdy kolejny poziom daje coraz to lepsze bonusy
z budynkami specjalnymi własnie tak powi no być
pozatym 512 ŚW - gram 4 lata i nawert 100 nie mama
 

DeletedUser16730

Guest
weś sobie np wielki most czy kolumne bohaterów- kazdy kolejny poziom daje coraz to lepsze bonusy
Te fanty nie wynikają z połączenia dwóch które możesz postawić osobno, tylko z użycia ulepszenia, całkiem inna zasada. Poza tym każdy poziom nie podnosi się na podwojeniu z bonusem. Wtedy most na 7 poziomie miałby 16pr co najmniej.

Takie łączenie właśnie powinno działać "coś za coś" zyskujesz teren, tracisz moc. Na polu 8x8 masz teraz 16pr ze św, po złączkach masz mniej pr, ale dużo więcej na kratkę i to jest główny zysk.

pozatym 512 ŚW - gram 4 lata i nawert 100 nie mama

No, nie ja wymyśliłem te 512, zresztą tu nie chodzi o ilość tylko o ideę.

Podnoszenie budynków jest w np. w elvenarze, goodgame empire, stronghold kingdoms, czy było w anno online. Nigdzie nie podwajasz wartosci za każdym podniesieniem. To ma zawsze na celu zmaksymilizowanie wartości na tym samym terenie. Inaczej każdy by sobie stawiał duzo podstawowych budynków zamiast podnoszenia wszystkich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17523

Guest
Jestem przeciwny. Gdybym na tą chwilę połączył swoje wszystkie świątynie, fontanny i pozostałe budynki w jedno to miałbym pół pustego miasta. Gra byłaby za łatwa. Teraz pojawia się element taktyki co bardziej opłaca się postawić. Fontanna czy może świątynia?
 
Do góry