[Tawerna znajomych] Kumulacja bonusów, drugi bonus i ich dezaktywacja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15836
  • Data rozpoczęcia

Czy którąś z propozycji do tawerny uważasz za przydatną?


  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser15836

Guest
Hej,
Nie wiem czy był taki temat, przejrzałem dział i nie rzuciło mi się w oczy.

Rzucił mi się pomysł na kilka zmian w tawernie:

Po pierwsze, fajnie by było, gdyby istniała możliwość "przedłużania bonusów". Tzn. robię negocjacje w wyprawie, wchodzę na chwilę do miasta i widzę, że została minuta, więc decyduję się przedłużyć ważność bonusu np. o kolejne 15 minut. (można by to zrobić, że np. jest to dozwolone, gdy pozostało 10% czasu do końca trwania bonusu)

Pomysł drugi:
a) Jak dobrze wiemy, obecnie można aktywować drugi bonus tawerny za 50 diamentów. Problem jest tylko taki, że ta możliwość działa jednorazowo. A co, gdyby umożliwić wybór drugiego bonusu na stałe, ale np. za jakąś dużą cenę w diamentach?
b) Umożliwić jednorazowy wybór drugiego bonusu za srebrniki, w jakiejś w miarę zaporowej cenie, np. 25 tys. srebrników? Jakby nie patrzeć, trochę ciężko wykorzystać te kilkaset tysięcy, które mamy na kontach. Dodatkowo można by np. narzucić jakieś ograniczenia, że nie mogą być tego samego typu, ale można np. wojskowy + produkcja, wojskowy + 4. tura, etc.

I trzeci pomysł:
Fajnie by było, gdyby można było wyłączyć aktualnie trwający bonus z tawerny. Dlaczego? Przykładowo w evencie wiosennym jest zadanie "aktywuj premię tawerny". Tak się złożyło, że 5 minut przed otrzymaniem tego zadanie aktywowałem premię na 24 h.
Załóżmy, że akurat tego dnia jest budynek, na którym bardzo mocno mi zależy, ale nie mam lampionów. W związku z tym - dzisiaj tego zadania już nie wykonam, nagroda przepada, nie wiem czy będzie jeszcze raz.
Inna przykładowa sytuacja:
Ostatni dzień eventu, podobnie aktywowany bonus 24 h, a jedno z ostatnich zadań, którego jeszcze nie zrobiłem to "aktywuj premię". W efekcie tracę jakąś fajną nagrodę. (Chyba, że wydam diamenty na odblokowanie 2 nagrody, o ile wcześniej tego nie zrobiłem).
Jeszcze jeden przykład - z różnych powodów potrzebny pilnie bonus 30% do ataku, ale znowu aktywowałem 24h - nie mogę pomóc.
Moja propozycja na ten problem - możliwość utraty bonusu kosztem dość sporej kwoty srebrników, ponownie powyżej 10 tys. srebrników, tak, aby koszt bolał trochę ;) Albo np. 50% aktualnego salda.


Proszę o opinie, zarówno te za i przeciw z napisaniem własnej argumentacji. Pomysł to luźna koncepcja, nad którą można by popracować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
@Zyleta1991, czytałem, jednak pomysły są ze sobą powiązane, a ankieta jest tak ustawiona by nie doprowadzić do głosowania na tak i nie jednocześnie ;) (możliwość podglądu kto na co zagłosował). Oczywiście, jeśli to taki duży problem, to mogę to zrobić, ale niespecjalnie widzę tego sens, żeby zachować spójność ;)
 

DeletedUser15836

Guest
Widzę większość głosów na tak, ale i tak zachęcam do wypowiedzenia się - może ktoś ma też jakiś pomysł ;)
 

DeletedUser17642

Guest
dla mnie największy sens ma możliwość przerwania obecnie trwającego bonusu - w końcu bonus ma nam pomagać, więc po co uszczęśliwiać kogoś na siłę? Aktywował bonus, zapłacił za niego, więc jeżeli już nie chce go to powinna być możliwość przerwania. Od strony programistycznej też to dla twórców żaden problem z wykonaniem - mogliby dodać od ręki.
Przedłużanie - niekoniecznie: jeżeli można by anulować bieżący to bonus to zawsze można anulować i uruchomić ponownie ten sam, tak żeby zresetować licznik czasu
A stały slot na drugi bonus (za diamenty lub srebrniki) - byłoby fajnie, ale to już troszkę grubszy temat, więc na realizację nie liczę (chociaż jestem za, oczywiście)
 

DeletedUser17290

Guest
przedłużenie bonusu powinno działać na zasadzie że jak zbliża się koniec bonusu wyskakuje pytanie:
czy chcesz go przedłużyć, uruchomić wybrany po jego zakończeniu, koszt następnego bonusu powinien być normalnej wysokości

drugi bonus za dodatkową opłatą w srebrnikach równą: opcja 1 kwocie np. 5k lub 10k srebrników, opcja 2a koszcie pierwszego bonusu kilkukrotnie zwiększony jeśli drugi bonus o takim samym zastosowaniu (np. + 10 i 30 % do ataku), opcja 2b koszcie nowo kupowanego bonusu też kilkukrotnie w przypadku brania tego samego efektu drugi raz, opcja 2c koszcie obu lub ich kilku krotności, opcja 3 opłata danej liczby srebrników od 3 do 20 srebrników za min w którym bonusy będą się pokrywać czasowo i tu koszt zależał by oczywiście od tego jakie by to konkretnie były bonusy

dezaktywacja za darmo lub za niewielką opłatą do 5 k srebrników
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli zapłaciłem za bonus, to moja sprawa czy chcę go dezaktywować. Opłata pobrana więc dezaktywacja darmo. A czasem wolałbym mieć dwa różne bonusy aktywne, np. 4 tura i zwiększona obrona miasta czy dodatkowy bonus do monet albo zaopatrzenia czy też, zwiększenie zadowolenia. Jeden dostępny bonus za srebrniki, a drugi za diamenty przywodzi mi na myśl gów... rozwiązanie z Azylem Czempiona, gdzie też tylko jeden slot jest darmowy. Sprawia to, że bez Alcatrazu, Azyl staje się śmieciem, a nie nagrodą. Zatem jestem za drugim bonusem z tawerny za srebrniki.
 
Do góry