Książki godne polecenia

  • Rozpoczynający wątek MaciekMC
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Zakładam ten temat żeby każdy kto przeczytał jakąś fajną książkę polecił ją tutaj.Piszemy w jakich stylach książek gustujemy i podajemy nazwy książek,które nas zainteresowały.Może ja zacznę:
Moim ulubionym typem książek są książki fantastyczne,przygodowe i czasem z dreszczykiem:)
Książki,które przeczytałem i są naprawdę fajne:

Na tropie bestii(VI tomowa opowieść)

Kroniki Archeo(Zapowiadane VII tomów jak na razie jest V)

Młody Sherlock Holmes(Z tego co widzę są na razie tylko II tomy raczej będzie więcej)

Baśniobór(w księgarni są III tomy,ale jest ich więcej)

Władca Pierścieni(wszystkie tomy)

Amulet z Samarkandy(nazwa I tomu z III)

Eragon(przeczytałem III tomy z IV)

To książki,które was na pewno zainteresują jeżeli lubicie fantastykę,akcję i przygodę.
Moja lista będzie aktualizowana gdy znajdę inne książki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Władca Pierścieni (Klasyk, najlepsza książka pod słońcem :D - Podróż hobbita z Shire i jego ośmiu towarzyszy, której celem jest zniszczenie potężnego pierścienia pożądanego przez Czarnego Władcę - Saurona.)
 

DeletedUser

Guest
O tak.. Władca Pierścieni to było coś jeszcze pamiętam z podstawówki lekturę: ,Hobbit tam i z powrotem,,:)
 

DeletedUser314

Guest
Ja ostatnio czytałem Sage pieśni lodu i ognia. Ma też ekranizacje w postaci serialu na HBO (Gra o Tron [1 miejsce wśród seriali według filmweb]) i w sumie to i to bardzo udane jak ktoś lubi ten klimat.
 

DeletedUser

Guest
Trochę słyszałem o Sadze Pieśń Lodu i Ognia. Podobno trochę zagmatwane i że autor skacze od miejsca do miejsca. :) Jednak przyjdzie taki dzień że kupię tą książkę.

A czy ta ekranizacja na HBO jest godna uwagi? A jeśli tak to powinienem najpierw przeczytać, a potem obejrzeć, czy na odwrót? :D
 

DeletedUser314

Guest
Trochę słyszałem o Sadze Pieśń Lodu i Ognia. Podobno trochę zagmatwane i że autor skacze od miejsca do miejsca. :) Jednak przyjdzie taki dzień że kupię tą książkę.

A czy ta ekranizacja na HBO jest godna uwagi? A jeśli tak to powinienem najpierw przeczytać, a potem obejrzeć, czy na odwrót? :D

Każdy rozdział jest przedstawiony z perspektywy innej postaci, ale w sumie takie rozwiązanie mi nie przeszkadza.

Seriali nie oglądam na ogół, ale pewne czasu nudziło mi się, a na kwejk.pl dodawali gify z owego serialu ponieważ trwał właśnie 2 sezon, więc odwiedziłem filmweb.pl.
Tam zobaczyłem, że fabułą jest godna uwagi przynajmniej dla mnie, zdjęcia kręcą na całym świecie, od Maroko po Islandię (HD obowiązkowe), a w obsadzie mamy takich aktorów jak choćby Sean Bean. Nie jest to jakaś typowa bajka fantasy typu władca pierścieni, fabuła skupia się na polityce, pieniądzach, wpływach, knuciu, spiskach i zdradach, a wszelka mistyczność jest tylko dodatkiem. Jedyna wadą jaką można jak dla mnie w nim uznać to dość dużo erotyki, że czasami można pomyśleć, że wyprodukowało to studio brazzers, chyba też kilka aktorek erotycznych również tam gra. Gdy zacząłem oglądać 1 sezon (podczas trwania 2), jakoś w 2 dni nadrobiłem całe zaległości, a potem tydzień w tydzień wyczekiwałem kolejnego odcinka :)

Molem książkowym nie jestem, ale historia tak mnie zaciekawiła, że po zakończeniu 2 sezonu, przeczytałem resztę :)

1 sezon jest niemal identyczny jak 1 tom, wiedzą to postanowiłem sobie ściągnąć aduiobooka, mimo że na ogół od tego stronie, jakoś mi to nie pasuje, to tutaj spisali się na medal zresztą zamieszczam próbkę:
[video=youtube;xnDSk4A-T5U]http://www.youtube.com/watch?v=xnDSk4A-T5U&feature=player_embedded#![/video]
W sumie jeśli się poogląda 1 sezon książka staje się nudna nieco więc ani czytać ani słuchać nie trzeba ale można :) [nic nowego i ważnego się z niej nie dowiemy]
Dlatego ja wybrałem taką formę :)
2 cześć się już różni więc czytać trzeba :)

Jeśli naprawdę zachęciło Cię to co napisałem to zacznij od czytania, jeśli nie to pooglądaj i wtedy zadecyduj :)


EDIT:
[video=youtube;FAZzCFPcLoo]http://www.youtube.com/watch?v=FAZzCFPcLoo[/video]
Na zachętę :)
No i jako ciekawostkowe dodam że np meme : brace yourself/winter is coming pochodzi własnie z tego :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
No no! :)

Już wiem co znajdę pod choinką w Święta. Naprawdę mnie zaciekawiłeś. :D
 

DeletedUser

Guest
Także gustuję w książkach fantastycznych i przygodowych, jednakże dodam s-fiction. Baśniobór kojarzę, czytałam. Polecam większość książek Ricka Riordana w tym ostatnio popularną serię "Percy Jackson i bogowie olimpijscy". Polecam także serię Rafała Kosika "Felix, Net i Nika", jednakże dla przedziału wiekowego 12-16, bo potem może wydawać się zbyt dziecinna, chociaż...
 

DeletedUser2632

Guest
gorąco polecam twórczość Andrzeja Sapkowskiego
szczególnie:
- Saga o Wiedźminie;

- Zbiory Opowiadań "Ostatnie życzenie", "Miecz Przeznaczenia";

- Trylogia Husycka;
 

DeletedUser3

Guest
Fakt, fajne.
Jako, że Tolkiena już polecono, to ja jeszcze dorzucę:

Jack Vance - "Lyonesse" (najczęściej wydawana jako trylogia: "Ogród Suldrun", "Madouc", "Zielona Perła").
IMO to drugie pod względem "epickości" fantasy po Tolkienie.
 

DeletedUser4257

Guest
ja lubię czytać Harrego Pottera,Hobbita..i takie tak podobne.Tak po za tym lubię wszech książki naukowe i survivalowe.
Za to nie cierpię książek.....Hę,chyba raczej żadnych.Ale pamiętam,kiedy dawno temu miałem na lekturę szkolną muminki...TRAGEDIA.bajunia dla dzieci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Piesn lodu i ognia!!

Tak jak pisaliscie to naprawde swietna seria,czytam wlasnie 5ty tom,zaczalem od ogladania serialu HBO,jest bardzo dobrej jakosci i bardzo wierny ksiazce.Po obejzeniu 2ch serii zaczalem czytac od 3go tomu poczawszy i nie ma problemu zu odnalezieniem sie w akcji...szkoda ze nie mam wiecej czasu na czytanie..
muzyka w filmie tez jest swietna,tu link do motywu przewodniego:
http://www.youtube.com/watch?v=s7L2PVdrb_8
 

DeletedUser314

Guest
Piesn lodu i ognia!!

Tak jak pisaliscie to naprawde swietna seria,czytam wlasnie 5ty tom,zaczalem od ogladania serialu HBO,jest bardzo dobrej jakosci i bardzo wierny ksiazce.Po obejzeniu 2ch serii zaczalem czytac od 3go tomu poczawszy i nie ma problemu zu odnalezieniem sie w akcji...szkoda ze nie mam wiecej czasu na czytanie..
muzyka w filmie tez jest swietna,tu link do motywu przewodniego:
http://www.youtube.com/watch?v=s7L2PVdrb_8


Ile ja walk przy tym motywie w FoE stoczyłem :>
A za półtora miesiąca 3 sezon <3 :D
 

DeletedUser388

Guest
Jeśli lubicie dobre thrillery, to polecam "Piekielny chłód". A jeśli jakieś przygodówki, to "Łowcy Meteorów" albo "Łowcy Żmij".
 

DeletedUser2771

Guest
Dla wielbicieli fantasy polecam Kaari Utrio ,,Miedziany ptak,, ,,Jednorożec,, A takżewspaniale piszącego rodzimego autora Karola Bunscha całą bibliografie:)) Cykl ,,Powieści Piastowskie,, O czasach Jagiellonów,,czy Trylogia o Aleksandrze Wielkim
 

DeletedUser5906

Guest
Podpisuję się pod postami osób które polecają Tolkiena .
Od siebie dodam "Forrest Gump" Winstona Grooma. Film z Hanksem jest spoko , ale książka jest po prostu rewelacyjna.Znakomita lektura , gdy człowiek jest zdołowany .
 

DeletedUser

Guest
Andrzej Sapkowski - "Trylogia Husycka"; wszystkie książki o "Wiedźminie". I całość twórczości tego autora.
Martin George R. R. - Seria "Pieśń Lodu i Ognia"
Najlepsze z Najlepszych.
 

DeletedUser6247

Guest
Hej.
ja mogę polecić tylko 2 książki.
"Dzikie łabędzie trzy córy Chin" ta ks.jest zakazana w Chinah do dzisiaj.
"Nostalgia Anioła"
obie książki są oparte na faktach.
 
Witam
Dla lubiących historię II wojny światowej polecam cykl książek Leo Kesslera : Batalion Szturmowy SS
Jest to cykl powieści opartych na wspomnieniach Kuna von Dodenburga , byłego oficera SS .
Rękopisy zostały odnalezione przez Leo Kesslera w sklepie ze starociami w szwajcarskim Bernie . Nikt nie był w stanie wyjaśnić , jak się tam znalazły , ale dzięki temu , że Leo Kessler zebrał je w całość powstały te książki

Brutalny a czasem okrutny obraz rzeczywistości II wojny światowej dobrze przedstawiony oczami żołnierzy . Jeśli ktoś lubi historię tego okresu to pozycja godna polecenia . Dobrze się czyta .....
 

DeletedUser8996

Guest
Ja polecę 2 polskie trylogie :)
"Achaja"
"Pomnik cesarzowej Achai" - akcja dzieje się kilkaset lat po wydarzeniach z Achai ( na razie są tylko 2 tomy, a 3 zostanie wydany w najbliższym czasie) :)

Autor: Andrzej Ziemiański


I jescze:
Felix, Net i Nika - wszystkie części :)
Autor: Rafał Kosik


Achaja dużo lepsza (chociaż to zupełnie inny rodzaj), ale serdecznie polecam wszystkie książki, które powyżej przedstawiłem :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
To i ja coś może polecę. Głównie czytam fantasy, dlatego polecam :
- Patricia A. McKillip - Trylogia "Mistrza Zagadek z Hed"

- Naomi Novik - Całą serię "Temeraire" - połączenie smoków oraz historycznych wojen napoleońskich dających wspaniały efekt :) Jak do tej pory ukazało się 7 tomów, w tym roku ma chyba wyjść kolejny tom :)

- Bernard Werber - Trylogia "Szkoły Bogów" - mitologia grecka w połączeniu z zagadką życia po śmierci = <3

- Trudi Canavan - wsio z całej twórczości :D

- Wolfgang Hohlbein - trylogia "Thor" - mitologia nordycka :) Dopiero pierwszy tom, ale już mogę polecić :p

- Oczywiście polski pisarz Andrzej Sapkowski - wszystko polecam :)
 
Do góry