Koszary czempiona - czy powinny być "wieloepokowe" jak koszary łotrów?

  • Rozpoczynający wątek Jesus Hater
  • Data rozpoczęcia

Czy koszary Czempiona powinny być ponad epokami jak łotrów?

  • Tak

    Głosy: 15 45,5%
  • Nie

    Głosy: 17 51,5%
  • Ale o co chodzi?

    Głosy: 1 3,0%
  • Nie wiem, nie znam się. Zarobiony jestem

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    33
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak się okazało ku rozczarowaniu paru osób czempion nie zmienia epok tak jak łotry, czego nie wiedziałem bo nie było tego w opisie tak jak w przypadku łotrów.
Zatem pomysł dotyczy zagadnienia czy champion powinien zmieniać epoki.

Według mnie tak, z następujących powodów:
- Jest jednostką eventową, nie przypisaną do konkretnej epoki i nie można go nabyć inaczej jak tylko w ramach eventu (argumenty przyrównujące go do koszar włóczników, są tej samej wagi co dogmat o niepokalanym poczęciu)
- W koszarach jest tylko jeden (drugi jest płatny), a nie czterech (piąty płatny) jak w przypadku typowych koszar z gry.
- Jego bonus w opisie brzmi nieźle, ale w praktyce korzyści z jego użycia są niewielkie, nawet w epoce, w której został nabyty, więc na zbalansowanie gry nie ma wpływu. Daje pewne korzyści w walkach na "mapie bonusowej", ale w PvP niewiele z tego mamy (bonusy z pereł). Więcej korzyści już można wycisnąć z łotrów.
- Zrobienie championa jako jednostki szybkiej i tak ogranicza jego użycie do pewnych określonych zadań. Nie jest on tak... hm... "uniwersalny" jak lekka piechota (np. jegrzy)
- Champion, jak sama nazwa wskazuje, to typ kozaka, ostrego zawodnika, a więc kogoś lepszego od pozostałych (w tym wypadku jednostek). Nie ma więc sensu przygważdżania go do jednej epoki, bo poza swoją epoką jest tylko "mięchem armatnim", a nie żadnym "championem" (większymi "championami" są już jegrzy, którzy przy dobrym terenie i w miarę zbalansowanych bonusach z pereł, są w stanie zniszczyć 8 czołgów z "postępowej" bez strat własnych)

Argumenty przeciw:
- Ja nie widzę żadnych. Chyba, że ktoś, coś ma do dodania na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
co tu dużo gadać - jestem na tak
/i nie dlatego, że nie stać mnie było na wykupienie Renovation Kit.../

niech zmienia się z epoką a jeśli nie, to niech przynajmniej zmieni nazwę z czempiona na... cenzura
 

DeletedUser9101

Guest
Jestem na TAK
awek
Aktualnie czempion jest jednostką sezonową, na którą trzeba wydać CO NAJMNIEJ 500 jajek aby służyła nam w miarę długo. Łotry okazały się świetnym rozwiązaniem, a czempioni to tylko dobra idea, która wymaga jeszcze paru poprawek.
 

DeletedUser6174

Guest
Łotrzy tak naprawdę nie dostosowują się do epoki w której się znajdują. Mają to do siebie że ich statystyki zawsze są takie same i nie zmieniają się wraz z epokami, niezależnie czy w brązie czy w modernie mają taki sam atak i obrone. Czempioni w każdej epoce mają inne parametry więc co epokę musiałaby nastąpić konkretna zmiana która nie ma miejsca w przypadku łotrów.
 

Mikekun

Książę
Szczerze nie lubię tego typu modyfikacji. Czempion miał być jednostką sezonową a nie na stałe dlatego tak został napisany, a nie inaczej. Sugestia poprawki którą autor chce wprowadzić oznaczałoby napisanie skryptu od nowa tylko i wyłącznie dla czempiona. Jeśli tak miało by być chciałbym też, aby napisano poprawkę również do łotrów. Aby przykładowo jak nie ma innych jednostek w armii aby nie ginęli od jednego hita, a dostali szansę na wycofanie się.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Żeby sprawę doprecyzować: nie chodzi o samego czempiona tylko koszary - żeby produkowały czempiona z aktualnej epoki.
 

DeletedUser

Guest
Dałem tak, ale myślę że to nie przejdzie. Właśnie dla tego dołożono nam "złoty pędzelek" żeby można było przemalować koszary do bieżącej epoki :)
 

DeletedUser625

Guest
Tyle że co Ci po takiej możliwości jak już nie możesz go zdobyć? Event wielkanocny się skończył, a tak jak reszta mówi póki co Czempion ma więcej wad niż zalet i jest mało użyteczną jednostką. Dla mnie to on tylko się przydaje gdy zdechnie, bo chociaż inne jednostki mają z tego bonus. :p
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem powinno zostac tak jak jest. Czempion to potęzna jednostka. W epoce modernizmu dorównuje a w przypadku walki prowadzonej manualnie jest lepsza niż czołg cięzki. Doskonale spisuje sie w obronie. Niedowiarków zapraszam do mojego miasteczka. Trzeba pamietać, że w kazdym evencie każdy gracz ma luksus wyboru. Jedni kupowali wiezyczki inni studnie oraz inne zamulacze. Nabyłem zestaw malarski po to by w ostatniej epoce wykorzystać na maxa jego mozliwości.

Mój czempion jest the best czego i Wam zyczę :)

btw
jeśli Ktoś ma możliwości może podziwiać parametry moich czempionów w ataku i obronie :)

Dziś, 26.04.2014 roku o godzinie +/- 01:50, na świecie A, znalazłem zabłąkaną, premiowaną pisankę :)
Support, jesli zechce;) , potwierdzi:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12029

Guest
Czempion to jednostka nietuzinkowa i niech taką pozostanie.
 

DeletedUser8507

Guest
A to to by było ułatwienie i to za wielkie to po pierwsze, a po drugie jak ktoś sie bawił w te koszary to chyba kupił też renovation kit?
NIE
 

DeletedUser3876

Guest
Łotrzy tak naprawdę nie dostosowują się do epoki w której się znajdują. Mają to do siebie że ich statystyki zawsze są takie same i nie zmieniają się wraz z epokami, niezależnie czy w brązie czy w modernie mają taki sam atak i obrone. Czempioni w każdej epoce mają inne parametry więc co epokę musiałaby nastąpić konkretna zmiana która nie ma miejsca w przypadku łotrów.

Remington bardzo ładnie tu opisał różnicę między tymi dwoma jednostkami. Podpisuję się pod tym rękoma i nogami :haha:

Champion to exclusive unit więc niech taki pozostanie;)
 

DeletedUser

Guest
Dałem tak, ale myślę że to nie przejdzie. Właśnie dla tego dołożono nam "złoty pędzelek" żeby można było przemalować koszary do bieżącej epoki :)

Tak, tylko "złoty pędzelek" kosztował 350 jajek. I nie sluży tylko do modernizacji koszar ale generalnie do upgrade'u różnych budynków eventowych. Ja zdołałem uzbierać tylko na jeden w ciągu trwania eventu i wykorzystałem go na ciastkarnię.
Było by pół biedy gdyby "złoty pędzelek" był dostępny gdzieś. Nawet za diamenty. Ale nie jest.
Gdzie teraz dostaniesz złoty pędzelek jak event się już skończył?

- - - Zaktualizowano - - -

Champion to exclusive unit więc niech taki pozostanie;)

Ja bym raczej napisał: "Rozczarowanie roku"

- - - Zaktualizowano - - -

Łotrzy tak naprawdę nie dostosowują się do epoki w której się znajdują. Mają to do siebie że ich statystyki zawsze są takie same i nie zmieniają się wraz z epokami, niezależnie czy w brązie czy w modernie mają taki sam atak i obrone. Czempioni w każdej epoce mają inne parametry więc co epokę musiałaby nastąpić konkretna zmiana która nie ma miejsca w przypadku łotrów.

Wszystko pięknie, tylko zauważ jakie łotry mają statystyki. "Champion" to po prostu tzw. "szybka jednostka". Ma dokładnie takie same statystyki jak zwykła "szybka". Wyróżnia ją tylko ten fikuśny bonus, który robi wrażenie ale tylko w opisie. Skoro jednak już ma pozostać jak jest, że będzie tylko w tej epoce, w której został kupiony, to dlaczego w koszarach jest tylko jeden, a nie czterech? Co autor miał na myśli?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A to to by było ułatwienie i to za wielkie to po pierwsze, a po drugie jak ktoś sie bawił w te koszary to chyba kupił też renovation kit?
NIE

"Ułatwienie za wielkie" ale przepraszam w czym konkretnie? Bo kombinuję i nie dostrzegam go jakoś.
Ok. Gdyby np. ten champion był pomyślany jako jednostka defensywna z założenia. Bez koszar. Tylko do wsadzania w obronę, to koncept by się jeszcze jakoś obronił.
Ale ten aspekt też kompletnie nie blanga. Bo parametr tego bonusika jest, delikatnie mówiąc, baaardzo "symboliczny" (6 i 3 w "kolonialnej"). Nawet gdyby był dwa razy większy, też niewiele by to dało.

Cztery "exclusivy" vel "nietuzinkowe jednostki"

Ten nieszczęśnik z obrazka powyżej, wywalił 120 jajek na te... "exclusivy" bo liczył pewnie, że w jakimś stopniu zrekompensują mu brak bonusów w obronie. Jak obejrzy filmik z ataku to się załamie.
Bo rzadko się zdarza, nawet przy miażdżącej przewadze bonusów z pereł, by w pierwszej kolejce wytłuc od razu pół obrony. A tak było w przypadku tych "exclusiwów": bardzo ładnie się wystawili, na dwa strzały każdy w pierwszej kolejce. Nie zdążyli nawet nikogo zaatakować.
Więc jeśli "exlusive" czy "nietuzinkowa jednostka" oznacza w tym wypadku eleganckie, "ekskluzywne" wystawienie się na strzał już w pierwszym ruchu, tak by atakujący się nie namęczył za bardzo, aaa to w takim razie przepraszam. :haha:
Tylko wystarczyło właśnie dać konkretne info, że to o taki "exclusive" chodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie, nie. Nic nie pomyliłem.

Tutaj mam inny przykład "ekskluzywnej nietuzinkowości" championa, tym razem ze swojego miasta:

Nietuzinkowy exclusive

Sytuacja podobna jak wyżej. Gość, który mnie zaatakował ma, mniej więcej, podobny bonus do mojego. Ale jak widzisz ja mam za to w obronie dwa "exclusivy" w tym jeden już wyjątkowo nietuzinkowy bo z epoki "postępowej". :haha:
Szkoda, że nie mam softu by skopiować ten filmik i go wkleić, bo była by niezła beka:

Ten z postępowej ruszył do ataku, ale oberwał od jegrów i haubic w pierwszych dwóch kolejkach. Zdołał jedynie "ekskluzywnie" trochę sczesać szasera.
Natomiast ten drugi nietuzinkowo stał tam na tyłach, w tym miejscu co na obrazku, ekskluzywnie, całą bitwę, podczas gdy "ordinary" się wykrwawiały. Dopiero jak została sama armata, to nietuzinkowo zaatakował haubicę, od której ekskluzywnie oberwał, a w drugim ruchu nietuzinkowo został przez nią dobity. :haha:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
Czempion to jednostka nietuzinkowa i niech taką pozostanie.

nietuzinkowy «wyróżniający się spośród ogółu, rzadko spotykany»
- Słownik Języka Polskiego PWN


czym, poza urodą (w jesieni średniowiecza) i wątpliwej praktyczności bonusikiem wyróżnia się ta jednostka?
i cóż z niej za rzadki okaz, jeśli mógł ją mieć każdy (prawie jak grypę...), kto logował się do gry w trakcie eventu?

[...] Champion to exclusive unit więc niech taki pozostanie;)

ekskluzywny
1. «przeznaczony dla zamkniętej grupy osób»
2. «odgradzający się od ogółu albo od osób spoza pewnego kręgu»
3. «luksusowy, elegancki»
- Słownik Języka Polskiego PWN


żadno z trzech w/w objaśnień wg mnie nie pasuje - więc może się wreszcie dowiem, na czym polega ta wyjątkowość czempiona...? żeby go traktować tak wyjątkowo...
 

DeletedUser3876

Guest
(...)
ekskluzywny
1. «przeznaczony dla zamkniętej grupy osób»
2. «odgradzający się od ogółu albo od osób spoza pewnego kręgu»
3. «luksusowy, elegancki»
- Słownik Języka Polskiego PWN
(...)

1 - champion - przeznaczony dla grupy osób, które miały szczęście go wylosować/kupić podczas eventu.
2 - champion - posiada TYLKO 2 sloty jednostki w koszarach, co powoduje, że wyróżnia się spośród pozostałych koszar wojskowych.
3 - champion - każda epoka gwarantuje inny, niepowtarzalny jego avatar :)
(źródło: Szczupak)

Aha - w kwestii wyjątkowości - posiada niespotykany dotąd bonus, który jednych zadowala, innych nie (ale to było do przewidzenia:))
 

DeletedUser

Guest
Pod tym względem "eventowe" budynki produkcyjne, czy nawet zwykłe dekoracje są bardziej użyteczne. Nawet nie modyfikowane do nowszych epok.
Koszary czempiona były by również, gdyby produkowały czempiona z aktualnej epoki.
Bardzo fajna była ciastkarnia, ta pierwsza mniejsza (nie podmieniłem jej na nową, bo stara mi pasuje, do tego unowocześniłem ją sobie "złotym pędzelkiem" i jest teraz git). Dobra jest stajnia renifera, ale nie da się tego powiedzieć o koszarach czempiona. Produkcja jednostek to nie to samo co produkcja młotków.
Co z tego, że ma "niespotykany" bonus skoro po dwóch epokach wstyd go wystawić nawet w obronie.
 

DeletedUser625

Guest
Raczej kiepski pomysł. Nie po to dodali zestaw do renowacji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry