Kogo odwiedziliśmy w Tawernie

Po udanym odwiedzeniu Tawerny znajomego ikonka krzesełka przy jego portrecie znika na 24 godziny.

  • Tak, popieram takie ułatwienie

  • Nie, nie widzę takiej potrzeby


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Iselut Soldar

Wicehrabia
Tawerna, jakkolwiek interesująca, moim zdaniem ma pewien minus. Odwiedzanie innych. Klikamy w krzesełko przy portrecie znajomego i wchodzimy. U jednej osoby zasiądziemy przy stole, u innej nie ma miejsca, więc chcemy wrócić później. Ale tych znajomych mamy 80. Ktoś pamięta u kogo już był, a u kogo nie? Przydałoby się, żeby to krzesełko znikało w momencie, w którym udało nam się u kogoś przy stole usiąść. Wtedy łatwiej byłoby mi odwiedzić osoby nieodwiedzone, zamiast ponownego wchodzenia w każdą osobę po kolei, żeby sprawdzić czy gdzieś już tam nie byłam.
 

DeletedUser16965

Guest
takie propozycje już chyba dawno pojawiały się w innych tematach.. wystarczy motywować tych u których sie usiadło a wtedy możliwość motywacji bedzie wyznacznikiem tego czy u kogoś byliśmy czy nie.. kolorowe krzesła też już zaproponowane to jedyne chyba sensowne rozwiązanie..
 

DeletedUser10880

Guest
wystarczy filtr w historii wydarzeń podobny do motywacji i wszystko będzie wiadomo, kto był a kto nie i u kogo się było.
Tyle że oni o tym zapomnieli jak zawsze.
 

DeletedUser17339

Guest
kubagra81, wizyta w tawernie przy okazji motywki jest ok, ale rozjedzie się, gdy trafisz na zajęte wszystkie krzesła. Wtedy co jakiś czas musisz sprawdzić, chyba, że odpuszczasz. Ale po modyfikacji tawerny, gdzie z obrusów masz ewentualny dodatkowy PR, to już odpuścić szkoda. O bonusach z podłogi nie wspomnę. Więc pomysł Iselut jest zasadny i co ważne, oszczędza czas.
 

DeletedUser8110

Guest
Odpowiedni znacznik został już dodany do paska. :)
 

DeletedUser17290

Guest
Może ale nie wystarczający.
informacje których dalej graczom brakuje to:
1 a) w jednym miejscu widzieć u kogo się już było (i za ile czasu można go odwiedzić ponownie)
1 b) i do tego informacja o tym czy ta osoba nas odwiedziła a jeśli tak (to kiedy ostatnio to nastąpiło)
1 c) w tym samym miejscu informacja czy możemy u niej usiąść, bo jeśli jej stół jest zajęty to nie możemy
1 d) kiedy nie możemy usiąść bo to zbyt wcześnie (w przypadku nowego znajomego)
np. można to osiągnąć tak: w historii zaznaczyć napisem:
"Miejsca zajęte" lub "Wszystkie miejsca zajęte" (na szarym tle) jeśli możemy go odwiedzić kiedy zwolni miejsca.
"Ostatnio byłem o" (na zwykłym pomarańczowym tle) kiedy jest dla nas wolne miejsce, z informacją kiedy ta osoba była u nas ostatnio
w tawernie (ile dni oraz ile godzin temu to nastąpiło) lub (ile dni temu i o której godzinie to nastąpiło)
"Siedzisz u mnie" (na szarym tle) kiedy tam jeszcze siedzimy
"Pijanych nie wpuszczamy", żartuję, napis "Zostań w domu" lub jakiś lepszy napis, (na szarym tle) kiedy byliśmy u tej osoby w ostatnich
dwudziestu czterech godzinach. (ostatecznie ten napis może być uniwersalny dla poprzedniego i następnego przypadku.)
napis "Za krótko się znamy" albo "Przyjdź jutro" (na szarym tle) kiedy to nasz nowy znajomy i nie możemy go jeszcze odwiedzić.

A jeśli do zbyt skomplikowane to nie które z tych informacji mogły by się pojawiać po najechaniu myszką (tak jest gorzej dla osób na urządzeniach mobilnych).

A jak chodzi o pasek to krzesełko ze strzałką to złe oznaczenie dla osób z pełnym stołem w tawernie, powinno być raczej zajęte krzesło lub tu krzesło z zegarkiem a sam zegarek kiedy możemy daną osobę odwiedzić później. A po najechaniu na to myszką pokazywała by się informacje ile temu ta osoba była u nas (ile dni temu i o której godzinie).
 

DeletedUser7795

Guest
Ja bym kolor krzesełka zmienił i zostawił ikonę krzesełka

Zielony - można odwiedzić tawernę
czerwony - wszystkie miejsca zajęte
żółty - nie minęły 24 godziny od ostatnich odwiedzin
 

DeletedUser17290

Guest
mimo wszystko mój projekt dawał więcej potrzebnych informacji, a sposób oznaczenia jeśli będzie łatwo dostępny i czytelny to będę zadowolony z pracy twórców :)
 

DeletedUser17774

Guest
Gra powinna sprawiać frajdę a nie problem jak w tawernie klika się na darmo i marnuje czas
 

DeletedUser4669

Guest
Mam pytanie, jaki jest cel otwierania się okna tawerny?. Sądzę że jest to niepotrzebne. I tak nie mam wpływu na to gdzie siądę. Wymusza to dodatkową czynność zamknięcia okna tawerny. Powinno być tak jak wspieranie, jeden klik i po sprawie. Mój postulat jest następujący jedno kliknięcie w krzesełko siadam w tawernie, jak ktoś koniecznie chce wejść do tawerny klika dwa razy i po sprawie.
 
Do góry