Klikacze

Status
Zamknięty.
Mam nadzieję, że wypowie się tu wreszcie support. Co robią w kwestii klikaczy. To co dziś działo się na G o 20.00 po resecie, pomimo że gram już kilka ładnych lat nie było dane mi zobaczyć. Wystarczyło popatrzeć z boku...gildia Łowcy, zakłada na uwolnione przez siebie sektory kilkadziesiąt oblegów, ciągle zbijanych /łącznie założyli z 70-80 oblegów na zbite i uwolnione/ ale nikt ale to nikt nie może im podłożyć oblegu...ikonki oblegów ich praktycznie nie znikają, szybkość kosmiczna, nie da sie zauważyć żeby nawet na chwilę zamigotała ikonka oblegu ich. Psim swędem wreszcie na przedostatnim uwolnionym udaje się w ostatniej sekundzie wejść gildii innej/ pewnie klikaczowy przysnał/ . To był bez zwątpienia czysty kliker, ta gildia jest pernamentnie oskarżana o stosowanie niedozwolonych wspomagaczy. nieraz osobiście były wysyłane przeze mnie konkretne informacje i czas do sprawdzenia...zero odzewu. Czy ktoś się w końcu zajmie tym problemem czy dalej support będzie udawał że nie istnieje problem? Sprawdzenie tego, czy klikacz był uzyty jest banalne proste, wystarczy sprawdzić czas założenia oblegu. Jesli powtarza sie on kilka razy nie ma bata, żeby ktoś za każdym razem zakładał obleg w 0,0012 sekundy. Ta gra powoli traci sens szczególnie gvg, kiedy wiadomo ze i tak nikt nie wejdzie komus w sektor a on zawsze sie starczuje. Moze sie wreszcie wypowiedziecie na ten temat? A tak notabene zapraszam publicznie do sprawdzenia tego co dziś działo się na G o 20.00
Pozdrawiam
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Post zostanie usunięty jak inne o botach i nie tylko ;P
Nie przedstawiłeś żadnych dowodów, tylko swoją opinię popartą swoimi obserwacjami - może masz wolniejsze łącze internetowe i nie widzisz sytuacji na bieżąco, może gra ma błędy i nie wyświetla sytuacji na bieżąco jednakowo u wszystkich graczy obecnych o 20:00 na danym serwerze - często o tej porze zdarzają się lagi i zawieszki.
 

midh

Wójt
Nie przedstawiłeś żadnych dowodów, tylko swoją opinię popartą swoimi obserwacjami
on nie jest od zbierania dowodow - uzasadnione podejrzenie najzupelniej wystarczy, zglaszajac multikonto tez nie masz dowodow tylko swoje obserwacje, z reszta jakich dowodow oczekujesz ? wiem :) ... rodzaj scryptu, date wgrania na komputer, czas uzycia aaaa i bym zapomnial. przydalby sie jeszcze zrzut ekranu z komputera na ktorej byl ow program uzyty, mile widziane byloby tez przyznanie sie do winy na pismie uzytkownika skryptu


edit : przznanie sie do winy w wiadomosci prywatnej bylo tu juz kiedys wklejone w innej sprawie zwiazanej z botami a gracz nadal ma sie dobrze i nadal uzywa bota wiec to jednak nie wystarcza, nie mam bladego pojecia co potrzeba :)
 
Ostatnia edycja:
Trupek krytykowania???i zamykasz posta??ze support nic nie robi??on ma wylozone wszystko jak na tacy, podane kto o jakiej godzinie, ja napisalem nawet o ktorej bedzie uzyty boot i co?? i nic . Opadują juz rece normalnie do was...co jeszcze trzeba zrobic, nie da sie wiecej, my nic wiecej nie mozemy. Dzis o 20 gildia lowcy smiejac sie wszystkim w twarz zajela wszystko jak chciala, wiesz ze juz zalozyli okolo 2 tys oblegow i nikt nie jest w stanie podlozyc im oblegu?? NIKT...nie da sie i co robi support....wlasnie nic, kasuje posty, to naprawde trzeba zrobic ofensywe na fejsie, tliterze moze ktos sie obudzi. Co jeszcze trzeba supportowi zeby podjac dzialania...no co....zaraz ktos wejdzie z was, skasuje posta i z usmiechem dobrze wykonanej pracy pojdzie sobie. Nie postow, nie ma problemow
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Ale to w żaden sposób nie zmienia faktu, że forum nie służy do tego, żeby narzekać na to, że gracze nie dostają banów za boty, czy też że zdaniem graczy support źle wykonuje swoje obowiązki albo nie robi tego wcale. Rozumiem frustrację, ale proszę też o zrozumienie tego faktu. Skargi na support trzeba kierować do supportu, skargi na innych graczy również kierujemy do supportu. Nie na forum.

Support jest otwarty na zgłoszenia, można złożyć podanie i dołączyć do walki z botami.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Jak już wiele razy wspominałem, w supporcie. I tak, znam argumenty przeciw, wiele razy już wspominane było, że to się Wam nie podoba, ale takie zasady zostały ustalone i wszyscy się na nie zgadzali rejestrując się na forum.
 

cayose

Szlachcic
Ale to w żaden sposób nie zmienia faktu, że forum nie służy do tego, żeby narzekać na to, że gracze nie dostają banów za boty, czy też że zdaniem graczy support źle wykonuje swoje obowiązki albo nie robi tego wcale. Rozumiem frustrację, ale proszę też o zrozumienie tego faktu. Skargi na support trzeba kierować do supportu, skargi na innych graczy również kierujemy do supportu. Nie na forum.

Support jest otwarty na zgłoszenia, można złożyć podanie i dołączyć do walki z botami.
Aż sie we mnie zagotowało jak to przeczytałem. Otóż NIEEEE! drogi trupku, forum tworza gracze i beda pisac o tym co ich boli (oczywiście nikogo nie obrażając przy tym). Jak chcesz uskuteczniac cenzurę i żebyśmy pisali tutaj w samych superlatywach o grze i supporcie to Ty sie nadajesz do rządu.
"Skargi na suppport trzeba kierowac do supportu" - przeczytałeś to co napisałeś?

"takie zasady zostały ustalone i wszyscy się na nie zgadzali rejestrując się na forum" - prosze o wskazanie dokładne punktu regulaminu, który o tym mówi.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zasady-forum.34/ - punkt 7, w brzmieniu:

"Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu."
 

cayose

Szlachcic
Ja inaczej rozumiem to zdanie i lączę je z pierwszym tzn., że nie możemy dyskutować na temat konkretnych blokad czy ostrzeżeń, a także konkretnych skarg, odwołań czy komentarzy dotyczących konkretnych działań (w odniesieniu do konkretnej sprawy) supportu. I to jest zrozumiałe. Zgłaszam swój problem do supportu, nie podoba mi się udzielona odpowiedź - ale nie rozmawiamy o tym na forum ALE...
tutaj rozmawiamy o OGÓLNYM ZJAWISKU jakim są nieuczciwe działania małej grupy graczy oraz o OGÓLNYM odczuciu na temat działań supportu. I tutaj wspomniany punkt nie moze miec zastosowania.

Innymi słowy, to jest forum traktujące o grze Forge of Empires. Support jest częścią tego systemu. Regulamin nie może zabraniac nam dyskusji o działaniach supportu. Może zabraniac nam rozmowy na temat konkretnej sprawy, ale nie jeśli chodzi o ogólne traktowanie problemu.
Odnosząc to do realnego życia - możemy dysktuowac jak działa system opieki zdrowia w Polsce, ale nie możemy rozmawiac o tym jak byl leczony p. Jan Kowalski.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
No nie, zasada odnośnie skarg na support jest osobnym podpunktem, zatem forum nie służy do tego, aby o sposobie wykonywania działań przez support dyskutować. W razie podejrzeń, że coś jest nie tak - zgłaszamy przez system supportu.
 
Ostatnia edycja:

cayose

Szlachcic
W takim razie ta zasada jest durna i ma za zadanie zamiatanie niewygodnych tematów pod dywan. Ale OK, jestem "szefem" gildii. Już wprowadzam do naszego regulaminu zapis, że nie można zamieszczac postów na temat moich działań, a jeśli ktoś ma skargę dotyczącą moich działań, może pisac wyłącznie do mnie w tej sprawie. Dzieki. :)
 

Blade1984

Książę
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zasady-forum.34/ - punkt 7, w brzmieniu:

"Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu."
Slowem klucz jest tu słowo" powinny". Nigdzie nie jest napisane że nie mogą być wyrażane na forum.
 
Zgłaszamy ale nic sie nie dzieje i jak widzisz to nie fobie jednej osoby ale ogolne odczucie juz wielu osob. Regulamin nie zabrania dyskusji tu działaniach supportu, czy zle czy dobrze dziala. Support to nie tylko dwie odpowiedzi: nie muszę sie przed toba/graczu/ tlumaczyc i kasujemy posta bo niezgodny z pkt 7. Maly link: https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/support-co-i-jak.5178/ i poczytajcie, poczytaj Ty Trupek, poczytajcie gracze z supportu czym jesteście, bo chyba o tym zapomnieliscie.
Mam żal do supportu bo być moze niechcąco, poprzez błedne pojecie dzialania supportu...niszczy tę grę. Ja czy inni nie chcemy tu dymow, ale nie chcemy zeby gre zniszczyc do konca. tez rozmawiam z innymi, dzis dwie osoby pisaly ze czas chyba skonczyc z ta gra. Nie, nie dlatego ze jest bez sensu, ze glupie aktualizacje ale wlasnie przez dzialania supportu, który doprowadzil do takiej sytuacji. To troche naprawdę głupie, ze gracze sa supporterami, bo doprowadza do konfliktu supporter-gracz znajomy i wg mnie stało sie przyczyna tego wszystkiego co sie teraz dzieje. A co sie dzieje nie ma sensu sie powtarzac juz setny raz. Zobacz, zlozylem wczoraj po raz enty zawiadomienie do supportu ze łowcy graja na botach, wczoraj to było ewdentnie widac, toc nawet laik to by wychwycil, zajeli cala plaze i zeby to zrobic poszli po bandzie. A czemu poszli po bandzie wiedzac ze tu sie o nich pisze i ze moga byc na cenzurowanym?? Odpowiedz sobie sam, czemu sie nie bali i odpalili na fula wszelkiej masci skrypty, boty, klikacze, dzieku ktorym zajmowali sektory w 3 sekundy. Przez kilka tysiecy oblegow nim doszli do tego,nikt nie mial szans im wbic nawet raz i dzieki nielegalnym oprogramowaniom dzis zwolnia plaze i po ptokach?nie bedzie po ptokach...ale ktos na to przyzwolil ze sie nie bali. Czy taka gra ma sens?? Poszly zgłoszenia do supportu na graczy z czatu na wyzwiska i obelgi...poszlo kilkanascie zgloszen na pewna osobe bluzgajaca i co? i nic, gra sobie dalej, no juz nie wiem co by musial napisac , bo co nie napisze uchodzi mu to plazem.
Wiec Trupek, zgloszenia ida ale nic sie nie robi, bo "nie musze sie przed toba tlumaczyc". Dlatego to wszystko zawedrowalo tu na forum, bo nic nie zabrania mi napisac ze support nie dziala tak do konca jak powinien. Takie mam prawo i nie moze mi nikt tego zakazac. Tu czy na innym forum. Chcę grac dalej w te gre i cieszyc sie nia ale powoli powoli dzialania pewnych osob zabijaja ja i gra staje sie powoli niemozliwa juz i bezsensowna. Mozna opluc, grac na botach .... bez kar

PS. mala aktualizacja, nie bedzie uwolnienia plazy bo upilnowali ich :-) Ale drogi supporcie, od dzis zaczynam slac Wam co chwile zawiadomienia o uzywaniu botow o 20.00 na G, bede czekal na Wasze reakcje, mozecie teraz jasno postawic sprawe, bedziemy nadzorowac co sie dzieje i rozwiac wszelkie watpliwosci graczy co do działn waszych....albo robic co robicie i pogłebiac sprawe jeszcze bardziej. Zwracam sie i poprzez support i poprzez to forum o walke nasza/waszai z botami, stop botom, stop skryptom, badzcie z nami
 
Ostatnia edycja:

cayose

Szlachcic
Drogi trupku, a nie uważasz, że zasłaniając się regulaminem w odpowiedzi na wątpliwości graczy jedyne co osiągasz to spotęgowanie tego uczucia, że nie chcecie/nie potraficie zając sie problemem? A wystarczyl by jeden post z Waszej strony dokładnie opisujący problem z Waszej perspektywy, wyjąsniający, że jestesmyh w blędzie, że podejmujecie działania, albo ich nie podejmujecie z takich i takich powodów. Traktujcie poważnie graczy, którzy jedyne czego chcą to uczciwej rozgrywki.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Po raz kolejny zatem powiem - nikt nie zabrania złożyć podania do supportu i podjąć walki z botami, bociarzami, tymi co innych opluwają, łamią zasady i tak dalej.
Forum z założenia jest przeznaczone do dyskusji o grze. Nie o tym, że Zenek na świecie H ma bota i z niego korzysta, albo że Zdzisiek z supportu go kryje, bo to nie wpisuje się w dyskusję o grze samej w sobie. To jest informacja o złamaniu zasad gry, albo informacja o tym, że support źle działa. Oba przypadki mają być zgłoszone do supportu.
Tak samo jak Wasze podejrzenia o tym, że support ma w nosie wasze zgłoszenia, albo że nie przyznaje innym kar - siłą rzeczy nie wiecie co support z danym zgłoszeniem zrobił, bo jest to informacja niejawna, ale też nie wiecie jak system jest w ogóle skonstruowany, na co pozwala, na co nie pozwala, jakie są kryteria wymierzania kar itp. itd. A zatem, po raz kolejny, jeśli ktoś odnosi wrażenie, że jego działania nie przynoszą skutku to niestety, środkiem do zgłaszania tego typu podejrzeń dalej prowadzi przez support. Z tego też prostego powodu, że nawet jak mi ktoś na forum da milion filmików udowadniających jego tezę to i tak nikt nie ma możliwości wymierzyć żadnej kary z poziomu forum, bo nie jest ono w żaden sposób powiązane z panelem administracyjnym gry. Zatem i tak zgłoszenie musiałoby pójść drogą oficjalną.

A wystarczyl by jeden post z Waszej strony dokładnie opisujący problem z Waszej perspektywy, wyjąsniający, że jestesmyh w blędzie, że podejmujecie działania, albo ich nie podejmujecie z takich i takich powodów.
Mogę się mylić, bo bądź co bądź w supporcie nie jestem, ale takie opisanie problemu z perspektywy supportu mogłoby ujawnić w jaki sposób w ogóle support działa i co może a czego nie może, a to niestety nie jest informacją ogólnodostępną.
 
Tak samo jak Wasze podejrzenia o tym, że support ma w nosie wasze zgłoszenia, albo że nie przyznaje innym kar - siłą rzeczy nie wiecie co support z danym zgłoszeniem zrobił,
Wiemy :-) skoro support dostaje skreny z bluzgami, nie raz, nie dwa a kilkanaście razy dotyczacze jednej osoby lub wielu, zgłoszenia,filmy napisanie o ktorej bedzie wlaczony bot, nawet jak ktos napisal, ze wyslal skrena z rozmowy gdzie gracz napisal ze uzywa bota i oni graja dalej, sa codziennie na czasie, walcza na gvg, gpch, pisza...to jest proste...NIC NIE ROBI :-)
I sorry ale tlumaczenie ze napisanie ze wobec zgloszonego gracza wyciagnieto konsekwencje mogłoby ujawnic mega tajne zasady supportu jest...sory Trupek...śmieszne :-)
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Odnosiłem się do zdania cayose, że support mógłby napisać co dokładnie stanowi problem - to ujawniłoby sposób działania supportu.
Dlaczego support nigdy nie napisze, że wobec gracza X zostały wyciągnięte konsekwencje tłumaczył Zyleta w innym wątku.
 
I tak na koniec...zobacz jak jest w innych grach, gdzie chamskie, hejterskie czy bociarskie zachowania sa pietnowane, support oficjalnie oglasza nickami bany. Wiem, ze zasady panujące tu nie stworzył support, zasady te nie są dobre, stwarzają pola do ....napisze do słowo, mam nadzieję że nie bedzie post skasowany...do naduzyć i interpretowania przez support na swoj sposob wszystkiego. Stworzono tu jedną zasadę, support jest jedyną wyrocznia i z niczego nie musi sie tlumaczyc. Dlatego mozemy support zasypywac zgloszeniami, podac wszystko jak na tacy a on moze odpisac...dzieki i wszystko wrzucić do przyslowiowego kosza. I sorry ale tak własnie robi. Nie chcę juz wnikac czemu tak robi ale uwazam ze ma to swoją przyczyne. Poki co zycze udanego dnia graczom a supportowi zyczliwego i sumiennego podejscia do zgloszen graczy/moich bo dzis wysle o botach na G, podam nicki i godzine o ktorej wlaczą je/. Ciebie Trupek tak troche podziwiam, bo dokonujesz prawdziwych szpagatów tu, tlumaczac kolegow z supportu...szacun :-)
 

Blade1984

Książę
Forum z założenia jest przeznaczone do dyskusji o grze. Nie o tym, że Zenek na świecie H ma bota i z niego korzysta, albo że Zdzisiek z supportu go kryje, bo to nie wpisuje się w dyskusję o grze samej w sobie
Skoro dotyczy botów używanych w tej grze to dotyczy tej gry, wiec mozna o tym pisać na forum.
To jest informacja o złamaniu zasad gry, albo informacja o tym, że support źle działa. Oba przypadki mają być zgłoszone do supportu.
A gdzie jest napisane że NIE WOLNO o tym pisać na forum.?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Nie traktujmy punktu 7 zasad aż tak wyrywkowo. Mówi on, że forum nie służy do tego, aby rozmawiać o blokadach itp. TAKŻE o tym, że dotyczy to skarg na support i podejrzeń, że coś jest nie tak. Słowo klucz w tym wypadku to właśnie "także". Myślę, że gdyby ta interpretacja tegoż punktu zasad była nieprawidłowa, to już bym nie był tutaj moderatorem.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@trupek1000, jest też 10 punkt zasad forum. Może warto, żebyście przedyskutowali temat? Nawet, jeżeli skutecznie uniemożliwicie dyskusję na temat botów tutaj, to ludzie przeniosą ją na inne platformy społecznościowe i swąd pójdzie w sieć. Czy znajdzie się wielu nowych chętnych do gry z taką opinią?
Czy wszystkie oskarżenia są słuszne? Pewnie nie. Tylko support może uspokoić narastającą wśród graczy irytację, ale cóż ... Zamykanie ust, usuwanie postów i powoływanie się na regulamin forum (który możecie zmienić) z pewnością nie służy przywróceniu dobrej atmosfery gry.
 
Myślę, że jedynie co pozostaje, jak sie nic nie zmieni na dniach...to napisanie do Innogames. Na ich stronie ich jest email..im wiecej nas napisze tym bedzie wieksza reakcja na nasze problemy. Ja napiszę, zachecam innych, ktorych nurtują opisane tu problemy. Nie badzmy tez bierni, bo biernoscia nic sie nie zdziala.
 
Status
Zamknięty.
Do góry