Klient płaci - klient dostaje

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18992
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz, aby za Twoje darmowe granie w FOE płacili inni, w zamian otrzymujący pewne ulgi?


  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser18992

Guest
Witam

1. Gry przeglądarkowe oparte są na mikropłatnościach - to "oczywista oczywistość".
2. Ktoś w udostępnienie i utrzymanie serwerów gry musi włożyć mnóstwo czasu i pracy, za którą trzeba zapłacić - to "oczywista oczywistość".
3. Rozumiem, że zgadzamy się z treścią j/w.?
4. Każda darmowa gra przeglądarkowa tylko z nazwy jest darmowa. Faktycznie, możesz darmowo zacząć grać, ale tak naprawdę grasz darmowo, bo płacą za to gracze kupujący opcje płatne oferowane w grze.
To może nikt nigdy za nic nie zapłaci? Po roku gra z rynku zniknie, bo kto na koniec miesiąca do swojej wypłaty dołoży, aby ją otrzymać?
5. Rozumiem, że zgadzamy się z treścią j/w.?
6. Opcja: zabrońmy innym płacić, ale oczekujemy rozwoju gry - nie wchodzi w rachubę?
7. To może opcja: chcący niechaj wpłacają, ale niechaj nie mogą dostać w grze więcej od niepłacących?
8. Rozumiem, że wnioski logiczne z powyższego są "oczywistą oczywistością"?
9. Skoro wstęp mamy za sobą, przechodzę do meritum.

Propozycja
Proponuję, aby decydenci FOE umożliwili graczom kupowanie za diamenty (które -jak dotychczas - kupować można za PLN) opcji rozszerzenia terenu w ilości dowolnej - bez reglamentacji i epoki.
Wiem, że dla decydentów FOE liczy się zdanie graczy. Zatem proszę Was o liczne poparcie mojej propozycji.
pozdrawiam cieplutko :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8577

Guest
a jak to jest np z YT? też każdy ogląda "za darmo". popieram...
 

DeletedUser

Guest
na nie.
jesli dodasz nieograniczona ilosc rozszerzen terenu za diaxy czy to dla wszytkich czy dla wybranych spowoduje to klopoty i problemy:

powiedzmy ze zrobili jak pisales.
w wyprawach izadaniach mozesz wygrac diaxy i kupowac rozszerzenia za nie.

zauwaz ze w tm momencie gracze przestana rozwijac mape i technologie bo czasem prosciej jest wydac diaxy.
wiec zrobienie nieograniczonej liczby pol doprowadzi do tego ze WSZYSCY zastop[uja z mapa i technologia i wedy najprawdopodobniej gra zdechnie bo bedzie tak ze gracze zatrzymali sie w przykladowo rozkwicie i reszte rozszerzen terenu wykupili za diaxy majac miasto wieksze niz nie jedni z oceanicznej.

dobrowadzi to to absurdalnych sytuacji, zwlaszcza ze nie oplaca sie wbijac do epoki wyzszej niz przyszlosc.
Zauwaz ze obecnie ogromna ilosc graczy woli siedziec w postepie niz brnac naprzod.

jesli zas teren bedzie dostepny tylko do placacych to doprowadzi to do zalamania rynku - bo ci placacy beda miec miasta wykorzystujacy kazdy skrawek terenu jaki jest dostepny, beda mogli produkowac przykladowo po 400 surowca na dobe jak nie wiecej i sprzedawac za jak podejrzewam absurdalna ilosc PR co doprowadzi do zalamania rynku w jeszcze wiekszym stopniu.

Twoj pomysl rozwali dobrze dzialajacy system rozszerzen niewazne od ktorej strony patrzac.

lepszym rozwiazaniem jest wybor bonusu.
czyli: przy zakupie pakietow diaxowych mialbym do wyboru jednorazowy bonus do wyboru (jeden zakup, jeden bonus) i w nich mogloby byc rozszerzenie, +% do kupowanych iaxow, PR, budynki, inne) i to by nie zniszczylo gry jak nieograniczone rozszerzenia za diaxy.

ilosc 2 lub 3 rozszerzen za diaxy na epoke jest odpowiednia.
 

DeletedUser12062

Guest
Nie. W Grze istnieje pewien balans. Nagle okaże się, że ktoś z wczesnego czy innej niskiej epoki nastawia sobie pereł i będzie miał jeszcze sporo miejsca na budynki towarowe militarne itp. Powstaną miasta "cuda" jeszcze większe niż te dzisiaj kiedy w niskich epokach arki rosną na potęgę. Jakby nie było jest to gra strategiczna i strategią między innymi jest właściwe wykorzystanie dostępnego dla danej epoki miejsca na rozbudowę. A jak się ma to:

"7. To może opcja: chcący niechaj wpłacają, ale niechaj nie mogą dostać w grze więcej od niepłacących?"

do propozycji zmiany nie wiem ;P. Bo po zmianie właśnie dostaną więcej.
 

DeletedUser18992

Guest
Załóżmy, że moja propozycja przechodzi.
Aby zapełnić wszystkie rozszerzenia (4x4), musiałbym kupić mnóstwo diamentów - a to szacunkowy koszt idący w tysiące PLN. Wątpię zatem, aby mając taką możliwość nagle wszyscy rzucili się do wydania tysięcy PLN, aby je ulokować w grze.
To tylko propozycja. Przejdzie lub nie. Poznać zdanie innych zawsze warto.

al1984
Ponieważ zapytałeś, odpowiem.
Do propozycji zmian mój zapis: "7. To może opcja: chcący niechaj wpłacają, ale niechaj nie mogą dostać w grze więcej od niepłacących?" stanowi formę uzasadnienia mojej propozycji i wskazuje, dlaczego płacący powinien dostać więcej od gracza, który na rzecz gry nie wpłaca PLN.
 

DeletedUser16730

Guest
Wątpię zatem, aby mając taką możliwość nagle wszyscy rzucili się do wydania tysięcy PLN, aby je ulokować w grze.

Wszyscy nie, ale wystarczy, że się jeden rzuci. Tak było na H, po 3 tygodniach wymaksowane miasto w OP. I to nie jest tak, że mam coś przeciwko, ale teren to jedyny ogranicznik szaleństwa i erzac balansu. Dlatego uważałem i nadal uważam, że tutaj decyzja Inno jest słuszna o ograniczeniu jednakowym dla wszystkich.
Z drugiej strony załóżmy, że dadzą takie możliwości. Co będzie za pół roku, a co będzie za rok, a co za 5 lat? Mapa miasta wielkości 60' telewizora? Bo będą nowe epoki i trzeba będzie dodawać nowe możliwości odkrycia.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Być może była by możliwość wywalczenia jakiegoś ustępstwa za strony FOE w kwestii diamentowych rozszerzeń, ale z cała pewnością nie dodadzą ONI ich ilość nieograniczoną.
 

DeletedUser

Guest
@blukwik - płacący dostaje więcej już teraz, dostaje od 2 do 4 rozszerzen diamentowych na epoke. Ktos w rozkwicie ktory wykupił rozszerzenia z zelaza, wczesnego i rozkwitu ma AŻ 6 ROZSZERZEŃ - cona epokę rozkwitu jest niesamowicie dużo i dzieki temu może rozwijać po 3 kroć szybciej od gracza w tej samej epoce bez tych 6 rozszerzeń

Więc to co piszesz już istnieje tyle ze na zdecydowanie mniejszą ograniczoną skale - cokolwiek więcej tego typu zniszczy balans.

zobacz do czego doprowadziły arki - do 40 000 paczek po 10 pr lezacych w inwentarzu... i strata 100 pr czy nawet 1000 pr nic nie zmienia dla takiej potegi.

To samo stanie sie jak wprowdza twoje zmiany.
Co do kwesti dodatkowych rozszerzen to byly pisane juz 3 czy nawet 4 rozne pomysly jak mogloby ich byc wiecej.
 

DeletedUser18992

Guest
Zdanie graczy bardziej doświadczonych ze stażem kilkuletnim skłoniło mnie, do uznania, że wątpliwości zostały wyjaśnione.
Biorącym udział w dyskusji serdecznie dziękuję i życzę powodzonka :)

Proszę generalicję FOE o zamknięcie tematu.
 

DeletedUser18000

Guest
7. To może opcja: chcący niechaj wpłacają, ale niechaj nie mogą dostać w grze więcej od niepłacących?

Taka opcja jest np w grze LoL i dobrze się sprawdza, więc nie wiem co masz na myśli mówiąc ze wnioski są oczywiste?
Problem w tym że w FoE za diamenty można mieć dokładnie wszystko...
Mało tego! W grze są rzeczy które można mieć tylko za diamenty i to są właśnie te rozszerzenia terenu o które ci chodzi.
Jak rozumiem chciałbyś żeby za diamenty można było mieć jeszcze więcej?
Prawdę mówiąc jedyną rzeczą która ratuję równowagę jest to że diamenty można zdobyć w grze.

P.S.
Niezły z ciebie krętacz....
w ankiecie dałeś pytanie o coś innego niż zawarłeś w swojej propozycji.
Prośba do moderatorów, o wyprostowanie tego...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry