Kino

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser314
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser314

Guest
No to Apo, jakie ostatnio ciekawe filmy oglądałeś jakie mógł byś mi polecić? ;D
 

DeletedUser

Guest
Ja dzisiaj widziałem taki jeden izraelski. I to zupełnie poważnie mówię. Straszna kupa... Ale ładna kobieta grała.
 

DeletedUser314

Guest
To oglądałam, a Thora jako postaci nie lubię odkąd okazał się być odpowiedzą w miedzianym zwoju zamiast Jezusa ;D

A bardziej Ci się podobał Gniew czy zmierzch (Tytanów) ?

Avengersi, to chyba jeden z lepszych filmów pokroju Thora, jaki w tym roku oglądałem.


Sromotnik'owi, mogę polecić Koriolan'a. ( http://www.filmweb.pl/film/Koriolan-2011-502441 )
Adaptacja dzieła Szekspira, o takim samym tytule.
Film umiejscowiony w naszej epoce, ale scenariusz, pozostał praktycznie oryginalny.
Skoro lubi łacinę itp, to możliwe również, że jakaś namiastkę sztuki wyższej również.
 

DeletedUser

Guest
Lubię ale wybiórczo. Ogólnie Szekspir (poza paroma fragmentami) mi nie odpowiada. Tytusa Andronicusa ledwo skończyłem. Hamleta tylko w wydaniu Mela G. Ale chętnie zobaczę. A ja polecam "Helikopter w ogniu"
 

DeletedUser314

Guest
Jak dla mnie fenomenem tego filmu jest, ukazanie, że światem mimo upływu lat rządzą te same wartości, a polityka jest niezmienna.

Helikopter to klasyk, wiec widziałem :)
 

DeletedUser1868

Guest
Polecam film Jesteś Bogiem, wszedł do kin. A z filmów które ostatnio oglądałem to Dark Shadows.
 

DeletedUser2849

Guest
Może coś starszego...
Filmy ze Stevem McQueenem. Pościgi w Bullittcie, atmosfera Le Mans... co tu dużo pisać, to trzeba zobaczyć. Świetne kino i niesamowity aktor.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
z McQueenem oglądałem chyba tylko Siedmiu wspaniałych, może coś jeszcze ale to jako dziecko więc nie pamiętam.
Jak mam sięgać po stare filmy to wale takie do 50 lat :)

Ale z tego co widzę to pościgi/wyścigi? To mogę Ci polecić ale pewnie widziałeś Pojedynek na szosie, Spielberg'a z 71r.

Jesteś Bogiem, to nie moje klimaty muzyczne(a jego wysoka ocena zapewne jest głównie tym spowodowana), ale film pewnie obejrzę z ciekawości jak wyjdzie na dvd.
Dark Shadows, nie przepadam, za tego typem komedii i animacji, jak również za reżyserem.
 

DeletedUser2849

Guest
z McQueenem oglądałem chyba tylko Siedmiu wspaniałych, może coś jeszcze ale to jako dziecko więc nie pamiętam.
Jak mam sięgać po stare filmy to wale takie do 50 lat :)

Ale z tego co widzę to pościgi/wyścigi? To mogę Ci polecić ale pewnie widziałeś Pojedynek na szosie, Spielberg'a z 71r.

Jesteś Bogiem, to nie moje klimaty muzyczne(a jego wysoka ocena zapewne jest głównie tym spowodowana), ale film pewnie obejrzę z ciekawości jak wyjdzie na dvd.
Dark Shadows, nie przepadam, za tego typem komedii i animacji, jak również za reżyserem.
Wspomniałam te dwa właśnie ze względu na pościgi i wyścigi, niesamowite w tych filmach. Nie znaczy to, ze tylko taka tematyka mnie interesuje, choć nie da się ukryć, ze lubię takie klimaty. Nie mogę powiedzieć, że obejrzałam wszystkie filmy z McQueenem ale moja lista jest długa i każdy z nich dostał ode mnie wysokie noty (Filmweb).
Nie widziałam Pojedynku na szosie, w najbliższym czasie z samej ciekawości obejrzę :) Dzięki
 

DeletedUser1868

Guest
Siedem Dusz, Ray, Zaklinacz Deszczu, Zielona Mila, Requiem for a Dream, Avatar, Pianista, Sin City, Gran Torino, Zapach Kobiety, Krwawy Diament, Taksówkarz, 12 Małp, Wojna Polsko-Ruska,To nie jest kraj dla starych ludzi
 

DeletedUser314

Guest
Siedem Dusz, Zielona Mila To typowe "wyciskacze łez", ale nie powiem że złe, bo jedne z najlepszych ;)
Requiem for a Dream - Boska muzyka, chyba najlepsza jaką spotkałem w filmach mimo, że na ogół wole bardziej tą ze stajni Hansa Z. ;)
Avatar - niesamowite efekty + to w jaki sposób ten film przenosi nas w świat Pandory, aż chciało by się tam mieszkać ;)
Pianista, Krwawy Diament - Bardzo dobre ale nie zachwyciły mnie niczym szczególnym.
Sin City - świetna obsada i nietuzinkowość produkcji(podobnie To nie jest kraj dla starych ludzi), czekam z nie cierpliwością na 2 część.
Gran Torino - Bardzo lubię nowe filmy od Clinta, szczególnie Listy z Iwo Jimy czy Oszukaną, ale polecam również Medium, J. Edgar i Sztandar chwały jako dopełnienie Listów.
12 Małp - jakoś nie specjalnie przypadł mi do gustu, jedynie końcówka fajna, może dlatego że 1 raz oglądałem mając kilka lat, i nie za bardzo wtedy go rozumiałem.
Wojna Polsko-Ruska - Film ciekawy, takie nowe Polskie kino, watro obejrzeć ;)
Taksówkarz i Zaklinacz Deszczu chyba nie oglądałem, jak będę miał ochotę na tego typu kino, to możliwe że po nie sięgnę.
Ray - nie lubię filmów muzycznych :(, ale z Bollywoodu fajny był "wyciskacz łez" Nazywam się Khan, czy też Nietykalni
, tam też trochę było ale chyba głównie klasycznej ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Z mojej strony mogę polecić niezbyt stare produkcje: Bestie z południowych krain, Wrong, coś spokojniejszego Akacje, Za wzgórzami, a coś kontrowersyjnego - Alpy, Kieł. Z klasyki Stalker ^^
 

DeletedUser

Guest
Słyszałem sporo opinii o Polskim filmie "Pokłosie".
Czy ktoś z Was już oglądał? Cały czas waham się czy kupić bilet na film:)
 
ten film znam tylko z reklam , ale jak lubisz Polskie kino to nawet się nie zastanawiaj . Później możesz się podzielić z nami swoimi spostrzeżeniami ;)
 

DeletedUser

Guest
Lubie Polskie kino, ale mało jest nowych, dobrych produkcji. W większości filmach przewijają się te same twarze, często fabuła jest jednym wielkim nieporozumieniem. Przemyślę sprawę i być może w weekend przejadę się do kina.
 

DeletedUser

Guest
Stare pościgi - "Znikający punkt" oczywiście pierwsza wersja nie remake.
Stary thriller - "Cena strachu" wersja oryginalna lepsza ale remake też niezły ( The Sorcerer )
Stara komedia - "Młody Frankenstein" M. Brooksa - bez komentarza :-)
Stary dobry polski film - "Baza ludzi umarłych"
Czego chciałbym w swoim życiu doczekać z filmów? Ekranizacji "Gry Endera" O.S.Card'a.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry