[Gildie] Kilka pomysłów dotyczących gildii

Podoba mi się pomysł


  • W sumie głosujących
    18

LEGI

Wicehrabia
Cześć ,mam parę pomysłów
1. dodanie dodatkowych nowych herbów gildii ,ale nie ogólnodostępnych oczywiście . Ilość podam przykładową , ale chodzi mi z podziałem np. 5 flag dla gildii pow 50 poziomu ,5 flag dla gildii powyżej 80 poziomu i kolejne 5 flag dla gildii powyżej 100 poz do kupienia za medale ze skarbca lub diamenty ( można jeszcze dodać jakiś mniejszy przedział , ale to już kwestia dyskusji.
2. Renowacja starych herbów gildii ; obecnie jak wejdzie się w gildie to mamy kwadratową flagę na tle tarczy . Uważam ,że lepiej by wyglądała cała wypełniona tarcza lub sama większa flaga
3. Renowacje opisów , mam tu na myśli trochę powiększenie go , kosztem zmniejszenia trofeów i dodanie narzędzi jego edycji ( np. ramki jakieś ozdoby )
4. Pomysł zaczerpnięty z innej gry , odznaki gildyjne uzależnione od tego ile kto jest w danej gildii (czysto dekoracyjne lub z dodatkowymi profitami ,kwestia dyskusji)
5.Nowe bonusy w poziomach gildii ( tutaj mam na myśli przyszłe poziomy) przykładowymi nagrody : towary /bonus do ataku / 5 diamentów /szansa na wystąpienie podwójnego zbioru ( zarówno budynków jak i pereł)/ produkcja jednostek (na zasadzie alcatraz)
6. Przy aplikacji do gildii osoby powinny być wyświetlane tak jak przy zaproszeniach do znajomych ; tylko oczywiście w zakładce gildia i administratorzy mogą ich przyjąć jak znajomego
7. Modyfikacja "1 dodatkowej tury " aby działała też na gpch
 

Marik

Książę
Z tym 5 punktem pojechałeś po bandzie ostro ,,wystąpienie podwójnego zbioru (zarówno budynków jak i pereł),, . Jakby powiedział klasyk: I jeszcze frytki do tego ;) A tak na poważnie reszta spoko, poza nierealną propozycją wyżej ^^ Najbardziej brakuje mi dodatkowej tury pkt 7
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z tym 5 punktem pojechałeś po bandzie ostro ,,wystąpienie podwójnego zbioru (zarówno budynków jak i pereł),, . Jakby powiedział klasyk: I jeszcze frytki do tego ;) A tak na poważnie reszta spoko, poza nierealną propozycją wyżej ^^ Najbardziej brakuje mi dodatkowej tury pkt 7
przeciez BG tak działa
koledze chodzi zapewne o jedną/dwie akcje z szansą na podwojenie.

Akurat bonusy gildii wymagaja zmiany bo jedyny sensowny to skrócenie rekrutacji xd
sam poziom gildii mógłby zapewniac X towarów do skarbca.
 

LEGI

Wicehrabia
Z tym 5 punktem pojechałeś po bandzie ostro ,,wystąpienie podwójnego zbioru (zarówno budynków jak i pereł),, . Jakby powiedział klasyk: I jeszcze frytki do tego ;) A tak na poważnie reszta spoko, poza nierealną propozycją wyżej ^^ Najbardziej brakuje mi dodatkowej tury pkt 7
Może źle się wyraziłem , nie chodzi mi ,że o nagle 2 krotny zbiór i z np. 600 pr robi się 1,2 tys pr , tylko o to szanse przy zbieraniu z konkretnego budynku przy zbiorach , oczywiście ograniczona liczba szans , coś ala BG jak @Grzechu Junior napisał , tylko więcej razy i mniejszy % szans niż u BG
 
1, 2 i 3 - raczej mnie nie przekonuje.
4 - Nawet fajny pomysł, chociaz żaden mus moim zdaniem
5 - raczej tylko ew bonus dla skarbca liczony na podstawie epok członków. Jakieś podwajanie zbiorów, czy dodatkowe jednostki uważam za kiepski pomysł
6 - Jestem za
7 - Wszystko mi jedno. Ja raczej z tych walczących, niż negujących, chociaż uważam, że negi nawet na 6 towarów przy czterech próbach, są zbyt proste, a wątpię, że komuś by się chciało przerabiać cały system negocjacji.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
że negi nawet na 6 towarów przy czterech próbach, są zbyt proste, a wątpię, że komuś by się chciało przerabiać cały system negocjacji.
ale 6 towarów przy 3 próbach prawie niewykonalne, a idiotyzmem jest, że dany sposób może sie nie udać z uwagi na loterie.
W walce jest to fair, za słaba armia, trudno przegrałeś. W negach czysty fart często. Oczywiście, że da się go w wielu przypadkach ograniczać, ale ile razy się trafia ze pierwsze 4 towary wchodzą i zostaje ostatnie z 5 towarami na 2 pozostałe próby...
 
Masz absolutną rację, ale tak jak wspomniałem to wymagałoby gruntownej przbudowy całego systemu negocjacji. Aktualnie jest za trudno, z kolei przy 4 probach byloby za latwo
 

Don Flamingo

Baronet
Wszystko git, oprócz pkt. 4, choć do końca nie wiem jakby to działało, czy byłoby to przyznawane tylko na czas pobytu w gildii i po wyjściu z niej anulowane?
Hipotetycznie: gracz spędza w gildii 2 lata, otrzymuje taką odznakę, ale np. zdarzy się sytuacja, że musi wyjść na 2-3 tygodnie, z powodu choroby, pobytu w szpitalu, bądź urlopu za granicą. Cały wkład jaki by włożył w zdobycie takich odznak, miałby iść na straty? Czy byłby zapisywany i po ewentualnym powrocie do gildii, rangi + odznaki wracałyby z powrotem?
Kilka odznak byłoby fajnych, np. za określoną liczbę postów (odznaka dla największego gaduły ); odznaka dla osoby która wykonała największą liczbę bitek w edycji GPC (odznaka mistrza walk); odznaka dla osoby ktora wplacilaby okresloną ilosc towarów do skarbca gildii oraz wiele innych, za różne osiągnięcia, ku chwale gildii.
To byłoby dobre, byle było przypisywane do konta gracza na stałe.
No i pytanie, czy byłoby to przyznawane systemowo, czy ręcznie przez szefa gildii?
 
Do góry