Kiedy doczekamy się jasnej interpretacji pushu?

Status
Zamknięty.

Persarum Rex

Zablokowany
Czy możliwe jest uporządkowanie (wyjaśnienie) przepisu o pushu?
Proszę nie pisać że już tyle razy było wyjaśniane.
Ja nadal mam pytania co oznaczają określenia w definicji pushu i myślę że nie jestem odosobniony.
Czy gracze mają prawo poznać kryteria którymi kieruje się support zalicząjac konto do kont pushujących?
Jeśli to tajemnica to jak gracz ma nie łamać zasad jak nie wie jakie one są?
Co zrobić z faktem że nawet opinie CM na forum nie są obowiązujace?
Bardzo proszę nie zamykać tematu gdy odpowiadający uzna że już wszystko wyjaśnił.
Jeśli odpowiadający jest zniecierpliwiony czy ocennie traktuje pytania to może zatrudnić pracowników którzy cierpliwie wytłumaczą wszelki wątpliwości?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Support odpowiada.
Kryterium pushu jest:

8) Pushing
Korzystanie z konta pushującego lub świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry. Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta.


wszelkie opinie supportu czy CM wskazują jak rozumieć dana zasady gry, która jest dostępna do zapoznania się w każdej chwili.
 

midh

Wójt
o matko to sie juz rozlazi na cale forum : persarum ja wyjasnie : 99 % wymian miedzy swiatami to niedozwolone akcje, niektore bezczelne i te sa zauwazalne, niektore subtelne ktore ciezko wykryc, niestety ludzi z obsugi takich jak Natalia jest 10 razy za malo zeby skutecznie z tym walczyc
 

Persarum Rex

Zablokowany
Zgodnie z tym co napisałem proszę wyjaśnić co oznacza pojęcie :
"świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry"
Jak gracz ma mieć świadomość że konto jest pushujące w skrócie jak gracz ma poznać takie konto?
 

midh

Wójt
Zgodnie z tym co napisałem proszę wyjaśnić co oznacza pojęcie :
"świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry"
Jak gracz ma mieć świadomość że konto jest pushujące w skrócie jak gracz ma poznać takie konto?
ok, sprobuje wyjasnic
jesli wbija Ci ktos pr z konta ktore Twoim zdaniem sie nie rozwija to mozesz uznac ze konto sluzy tylko i wylacznie to wbijania pr , stwierdzenie " Twoim zdaniem " jest tu kluczowe bo to czy konto jest pushujace czy nie arbitralnie stwierdzi czlonek obslugi foe
oczywiscie musisz chwile grac zeby to ocenic, jest kilka przeslanek ktore moga na to wskazywac : bardzo niska epoka, malo budynkow eventowych, malo pkt rankingowych, zbyt duzo studni zyczen co wskazuje na konto tylko to "farmienia" diamentow itd itd
dla mnie genrealnie jesl iktos oddaje pr z jakiegos konta to poza incydentalnymi przypadkami ( ktos ma wypasione konto i ma ochote miec drugie rowniez wypasione wiec transferuje pr, wzglednie jakies zakupy surowcow ) jest to push, kto normalny oddaje swoje pr gdzie indziej zamiast wladowac je w swoje miasto
 

Persarum Rex

Zablokowany
midh nie obraź się ale nawet opinie CM na forum nie są obowiązujące (nie każdy czyta forum) to tym bardziej Twoje - dziękuję że próbujesz wyjaśnić ale chyba jednak nie do końca jest tak jak piszesz :(
Myślę że najlepsza była by opinia CM ogłoszona w temacie Ogłoszenia

Wprowadzono w Centrum Wiadomości zakładkę Oficjalne więc każdy gracz dostał by info (oczywiscie zgodnie z OWH w odpowiedniej procedurze) i sytuacja była by klarowna.
 

midh

Wójt
midh nie obraź się ale nawet opinie CM na forum nie są obowiązujące (nie każdy czyta forum) to tym bardziej Twoje - dziękuję że próbujesz wyjaśnić ale chyba jednak nie do końca jest tak jak piszesz :(
Myślę że najlepsza była by opinia CM ogłoszona w temacie Ogłoszenia
jest dokladnie tak jak pisze z tym ze musisz wziac pod uwage ze przy tysiacach graczy dopoki ktos kogos nie zglosi praktycznie niemozliwe jest wylapanie pushu, przeszkadza rowniez w tym wyjatkowo liberalne podejscie inno, ktore pozwala sie nawet oglaszac z wymianami

nie musisz czytac forum - jestes zobowiazany do zapoznania sie z roznymi regulaminami przed rozpoczeciem gry, jesli sa niejasne albo mozna je roznie interpretowac, jesli uwazasz ze nei potrafisz zinterpretowac odpowiednio masz do tego forum, jesli nadal nie rozumiesz to trudno, ja ze swojej strony zalecam nie wymieniac sie pr miedzy swiatami, nie kupowac lub sprzedawac surki tym samym osobom bo moze to byc potraktowane jak push i uwaga : to obsluga foe arbitralnie stwierdzi ten fakt, twoje tlumaczeie na nic sie nie zda, jesli taka sytuacja ci nie odpowiada to musisz zmienic gre - niestety
 

Marik

Książę
Wytłumaczcie mi bo ja już się pogubiłem, na potrzebę sytuacji nie to będzie jeden z moich światów, załóżmy że wszystkie pr będą kierowane na wymiany tj wspieranie słabszych światów z tego 1 konkretnego świata, ale robię na nim wg i pch oraz eventy. Według tego co pisze support ,, Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane ,, nie jest to push, dobrze to zrozumiałem czy gdzieś się mylę?
 

Persarum Rex

Zablokowany
No właśnie o to chodzi że na te pytania może odpowiedzieć tylko support i o to proszę w tym temacie bo jak widać nie jest to dla wszystkich oczywiste :(
 

Marik

Książę
Tak zaskutkuje jeśli suport sie w końcu ruszy i sprecyzuje regulamin rozwiewając wszelkie wątpliwości; w co szczerze wątpie
Prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie ^^ up
 

kasia2389

Arcyksiążę
Może by już zaprzestać karmienia Trola.

Każdy doskonale wie kiedy pushuje i próbuje to czasem dobrze a czasem nieudolnie ukryć.
I raczej żadne lamenty i wypytywania w kółko o to samo na forum nie ma i nie będzie miało na zachowanie suportu wobec takiego konta.

Zastrzegam, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem pushu, i nie wymieniam się PR miedzy światami.
Z drugiej strony, gdybym to robił, to używałbym sposobów w których taka wymiana była by nie do wykrycia,
A tłumaczenie swojej własnej głupoty lukami w regulaminie nie jest zbyt rozsądne.

Zapewne jest tak, że jeśli z konta A na konto B zostanie przekazana sumarycznie określona ilość PR to system raportuje to do administracji gry, sprawdzają wtedy te wpłaty pod względem łamania zasad gry i podejmują lub nie określone kroki. (był o tym temat, ale został usunięty).
Oczywiście inna kategoria to pisma z cyklu "Uprzejmie donoszę".
 

Persarum Rex

Zablokowany
Kasia czy Ty jesteś członkiem supportu? Jakie znaczenie dla graczy ma Twoje zdanie? Tu chodzi o jasna interpretację do której jest (zgodnie z OWH i Zasadami Gry) uprawniony Community Manager - czy skorzysta z tych uprawnień? Możemy tylko prosić.
(Od pracownika Inno Games mogli byśmy wymagać)
Wiec bardzo proszę o znalezienie czasu i wyjaśnienie "łopatologicznie" kwestii pushingu.
Myślę że gracze poczekają aż znajdzie pan czas.
 

Marik

Książę
Zastrzegam, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem pushu, i nie wymieniam się PR miedzy światami.
Z drugiej strony, gdybym to robił, to używałbym sposobów w których taka wymiana była by nie do wykrycia,
A tłumaczenie swojej własnej głupoty lukami w regulaminie nie jest zbyt rozsądne.
Nie wiem co ma bycie przeciwnikiem pushu do wymiany między światami, wszak nie jest to zabronione. Mylisz pojęcia i mam wrażenie że też nie pojmujesz co to push. Tu nie chodzi o sposoby żeby to ukryć tylko o to iż w wielu sytuacjach obecny regulamin tego nie wyjaśnia w pełni. Nie wiem gdzie widzisz ,,tłumaczenie swojej głupoty,, może warto byłoby czytać ze zrozumieniem, że to tylko przykład a nie fakt.

Nie znajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania pod warunkiem że prawo jest Jawne i sprecyzowane.
 

midh

Wójt
ostatni post ":

Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane.
co tu jest niejasnego ? dla mnie jest wyjatkowo transparentne
pozostaje tylko ocena czy to juz jest push czy jeszcze nie - o tym decyduje osoba ktora Cie banuje

a czym sie kieruje ? swoja indywidualna ocena - i koniec tematu

ps: jeszcze jedna istotna kwestia -- to jest forum, piszac tu spodziewaj sie odpowiedzi od graczy, bardziej doswiadczonych od ciebie, skoro chcesz odpowiedzi od supportu to pisz do supportu a nie tu
 

kasia2389

Arcyksiążę
Teraz to już jest ich dwóch, zazwyczaj kariery takich osób szybko się kończą na forum.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania pod warunkiem że prawo jest Jawne i sprecyzowane.
Dokładnie tak, właśnie o to mi chodziło w tym co napisałem.
Wystarczy przestrzegać regulaminu, nic więcej.
A nie udawać głupiego, że się nie rozumie.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Proste midh - ocena to widzimisie suportera oceniajacego konto czyli trzeba być kumplem supportera i spokój? Tak to jest? Chyba obraziłes uczciwość supporterow - nie mnie oceniać.
 

Marik

Książę
Persarum Rex nie obraź się ale robisz tu za duży syf, dodatkowo mamy wysyp graczy, który muszą dołożyć swoje 3 grosze, dalsze pisanie na forum mija się z celem biorąc pod uwagę efekty. Lepiej pisać prosto do supportu pozbędziesz się mędrców, którzy nie czytają ze zrozumieniem
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Co do zasady niniejszy temat powinienem usunąć z marszu, ale ten jeden, ostatni raz, zrobię wyjątek.
Z góry ostrzegam, kolejne już będę usuwał.

Temat był wałkowany niejednokrotnie.
Punkt 8. zasad gry, zgodnie z tym, co Natalia niejeden już raz podkreślała, opisuje czym jest push. A każdy przypadek potencjalnego pushu jest rozpatrywany indywidualnie. Dlatego nie zostaną podane kryteria, że tyle PR to push, a wszystko poniżej to nie jest push - bo każdy przypadek jest inny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry