Kary dla graczy w Gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4816
  • Data rozpoczęcia

Kary dla graczy w Gildii to dobry pomysł?

  • Tak, bo zarządzam Gildią!

    Głosy: 40 25,5%
  • Tak, mimo, że jestem zwykłym graczem!

    Głosy: 61 38,9%
  • Pomysł fajny, ale trzeba dopracować.

    Głosy: 32 20,4%
  • Nie, mimo że zarządzam Gildią!

    Głosy: 14 8,9%
  • Nie, bo jestem zwykłym graczem!

    Głosy: 9 5,7%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 1 0,6%

  • W sumie głosujących
    157

DeletedUser3

Guest
Ładnie opisany pomysł. Natomiast nie przemawia do mnie pomysł blokowania danemu graczowi dostępu do funkcji gildii. Gildie powstały po to, żeby wspierać współpracę między graczami. Jeżeli ktoś nie umie z niej korzystać, to zawsze może zostać z gildii wyproszony.
 

DeletedUser

Guest
Sęk w tym, by nie tracić gracza z szeregów gildii, ale aby móc 'dać wyraźnie do zrozumienia', że nie każde jego postępowanie jest akceptowane przez pozostałych, czy... właśnie bezkarne. wywalenie to powinna być ostateczność.
 

DeletedUser2990

Guest
Sęk w tym, by nie tracić gracza z szeregów gildii, ale aby móc 'dać wyraźnie do zrozumienia', że nie każde jego postępowanie jest akceptowane przez pozostałych, czy... właśnie bezkarne. wywalenie to powinna być ostateczność.

To w końcu chcesz takiego gracza w gildii czy nie? Jak ktoś nie jest przydatny dla gildii dajesz mu ostrzeżenie pisemne i tyle. Zastosuje się to dobrze nie to nogad.u.p.a brama i po kłopocie. Szukasz bardziej przydatnych. Tyle w temacie. A jak chcecie bawić się w boga to zmiencie grę.
 

DeletedUser

Guest
to nie jest takie proste. może się zdarzyć wiele sytuacji, gdzie wywalenie gracza nie jest adekwatną karą do przewinienia,a upomnienie na PW znowuż wydaje się być niewystarczające. poza tym wywalenie może psuć klimat w gildii, bo zdarza się, że gracze są jakoś powiązani z innymi w gildii - jak choćby pomoc w budowie perły i wówczas robi się smrodek, jeśli obie osoby zainteresowane budową pereł wyczerpały limit znajomych...itd. takich sytuacji pewnie jest więcej.
zasadniczo, nie wszystko się sprowadza do klasycznego wyboru '0' lub '1' ;)
 

DeletedUser4340

Guest
to nie jest takie proste. może się zdarzyć wiele sytuacji, gdzie wywalenie gracza nie jest adekwatną karą do przewinienia,a upomnienie na PW znowuż wydaje się być niewystarczające. poza tym wywalenie może psuć klimat w gildii, bo zdarza się, że gracze są jakoś powiązani z innymi w gildii - jak choćby pomoc w budowie perły i wówczas robi się smrodek, jeśli obie osoby zainteresowane budową pereł wyczerpały limit znajomych...itd. takich sytuacji pewnie jest więcej.
zasadniczo, nie wszystko się sprowadza do klasycznego wyboru '0' lub '1' ;)
zgadzam sie z nexter-em
szkoda tracic wartoscowych graczy przez blachostki

Ładnie opisany pomysł. Natomiast nie przemawia do mnie pomysł blokowania danemu graczowi dostępu do funkcji gildii. Gildie powstały po to, żeby wspierać współpracę między graczami. Jeżeli ktoś nie umie z niej korzystać, to zawsze może zostać z gildii wyproszony.
oczywiście odpowiedz udzielona na odpier....
jak pewnie zauwazyles spora czesc osob uczestniczacych w zyciu tego forum jest za tym pomysłem-to że do ciebie akurat nieprzemawia nie znaczy ze nieprzemawia do innych graczy
jak dla mnie niepozostaje ci nic innego jak przedstawić ten pomysł tym z WYŻSZEJ półki
 

DeletedUser8

Guest
Graczom podobałoby się bardzo wiele opcji, które nie mają szans na wprowadzenie z powodu polityki firmy albo konceptu i założeń gry. Ankiety w tematach są tylko dodatkową informacją dla nas, nie decydują o zgłoszeniu pomysłu lub nie.

Pomysł jest ok i miałby szanse na zgłoszenie i dodanie do gry tylko w pewnym zakresie, tzn. kara dla członka gildii w postaci blokady handlu/motywacji w obszarze gildii. Nie przejdzie pomysł zablokowania mu motywacji czy handlu z sąsiadami, ponieważ byłaby to jednocześnie kara dla sąsiadów, szczególnie tych bez gildyjnych.
 

DeletedUser4340

Guest
Graczom podobałoby się bardzo wiele opcji, które nie mają szans na wprowadzenie z powodu polityki firmy albo konceptu i założeń gry. Ankiety w tematach są tylko dodatkową informacją dla nas, nie decydują o zgłoszeniu pomysłu lub nie.

Pomysł jest ok i miałby szanse na zgłoszenie i dodanie do gry tylko w pewnym zakresie, tzn. kara dla członka gildii w postaci blokady handlu/motywacji w obszarze gildii. Nie przejdzie pomysł zablokowania mu motywacji czy handlu z sąsiadami, ponieważ byłaby to jednocześnie kara dla sąsiadów, szczególnie tych bez gildyjnych.

zgoda
więc bryfft chyba moze to zgłosic z ta drobna poprawką mimo iz mu niepasi
pomysł jest jak najbardziej trafiony tylko i wyłacznie poprawek kosmetycznych wymaga
mam nadzieje iz wezmie sobie to do serca (bryfft) i wyśle
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o blokowanie handlu to może być tak że będzie można kupować oferty ale trzeba bdzie zapłacić punkt rozwoju tak jak przy handlu z sąsiadami i znajomymi
 

DeletedUser

Guest
Pomysł całkowicie nie trafiony. Jeśli nie podoba ci się zachowanie innego gracza napisz mu to w prywatnej wiadomości. Jeśli jest on nie aktywny wydal go z gildi iż to w prost mówiąc pasożyt. Nikt nie może mieć w wpływu na czyjąś aktywność w grze. Jeśli gracz jest wulgarny, nie odpowiedni w zachowaniu, bądź języku jest od tego OWU i administracja która egzekwuje nie odpowiednie zachowania. Jeżeli zdecydowaliscie sie na prowadzenie gildi to aktywnie w niej działajcie i prowadzcie ja wedlług wlasnego uznania. Pamietajcie to wy przyjmujecie graczy i dbacie o rozwój gildi. Daje tylko jedno tak dla rozwinięcie opcji podglądu aktywnosci gracza (z uwzględnieniem informacji przed przystąpieniem do gildi z możliwości zgody lub jej brak do inwigilowania aktywnosci tego gracza)

GL HF ^_^;
 

DeletedUser

Guest
Jeśli nie podoba ci się zachowanie innego gracza napisz mu to w prywatnej wiadomości. Jeśli jest on nie aktywny wydal go z gildi iż to w prost mówiąc pasożyt.
a jeśli nie chcesz wywalać z gildii danego gracza (przyczyny mogą być różne), a wiadomość prywatna nie skutkuje? gracz może np. nie spełniać jednego z wielu warunków stawianych graczom i wówczas 'wywalonko' jest zbyt mocne, nie sądzisz? gracz, wiedząc to, może spokojnie ignorować PW ;)

tak jak Danifae pisała: tu nie chodzi o blokowanie 'aktywności' gracza z sąsiadami, a pokazanie mu, że są gildia nie jest bezradna wobec jego 'wybryków'.
 

DeletedUser8577

Guest
nie mam gildi i do zadnej nie naleze ale popieram zastrzezenia robertolog.... tylko za co autor chcialby karac swoich czlonkow?
 

DeletedUser4340

Guest
właśnie o to chodzi by pokazac takiemu obibokowi ze nie jest bezkarny
 

DeletedUser426

Guest
A co mu możecie zrobić ? dac ostrzeżenie i usunąc z gildii ? Dwa dni i jest w nastepnej.
 

DeletedUser1727

Guest
A co mu możecie zrobić ? dac ostrzeżenie i usunąc z gildii ? Dwa dni i jest w nastepnej.

Dokładnie. Gildie tak naprawdę nie mają żadnego czynnika, który mógłby przyciągnąć graczy, dzięki czemu staraliby się w niej zostać. Jeśli ktoś jest pasożytem, to posiedzi w jednej gildii, dostanie parę supportów, jeśli w tej gildii prowadzi się raport aktywności, to go wywalą i pójdzie sobie do następnej i tak w kółko. Handlować zawsze może z sąsiadami i tego nikt nie może mu zabronić.
 

DeletedUser2657

Guest
Dokładnie. Gildie tak naprawdę nie mają żadnego czynnika, który mógłby przyciągnąć graczy, dzięki czemu staraliby się w niej zostać. Jeśli ktoś jest pasożytem, to posiedzi w jednej gildii, dostanie parę supportów, jeśli w tej gildii prowadzi się raport aktywności, to go wywalą i pójdzie sobie do następnej i tak w kółko. Handlować zawsze może z sąsiadami i tego nikt nie może mu zabronić.

Pewnie, że nikt nie może zabronić, ale taki goguś jest tylko do czasu. Zaciska sobie pętlę na szyję, a ta w końcu osiągnie apogeum i...bye bye gogusiu. Ile jest naprawdę dobrych, porządnych gildii na każdym świecie? 40? 50? Myślę, że jedyne warte uwagi lub te, zapewniające pasożytnictwo są tylko w Top50, więc w końcu wyczerpią mu się możliwości i jedyne gdzie go przyjmą to jakaś spelunka.

Mimo to pomysł z karami dla takiej osoby mógłby być wzbogacony o taką funkcję, że gracz, który pojechał bo bandzie na maksa (zero odwiedzin innych itd.) może dostać nie tylko proponowaną już karę na handel z gildią, ale na dodatek nie mógłby z niej odejść (chyba, że zostałby wyrzucony) przez okres np. 5 dni czy SLT.

Głosowałem na TAK, nie wiem czemu pomysł nie wszedł pomimo tylu pozytywnych wypowiedzi, a co najważniejsze po wynikach sondy... ;/
 

DeletedUser426

Guest
Hmm ostatnio mam dziwne wrażenie ze wszystkie nowe pomysły odnosza sie wyłącznie do motywacji i wsparcia budynków.
Czy gra polega tylko na tym ? Dla niektórych najwyraźniej tak
To chyba na tym polega wielka administracja wszystkich liderów gildii :D
 

DeletedUser4816

Guest
Ja za to zauważyłem @Strielok, że bardzo anty jesteś do wszelkiej maści pomysłów ułatwiających innym zarządzanie Gildią a także podwładnymi... hmm... daje to do myślenia :>
 

DeletedUser426

Guest
Jak wspomniałem wyżej , smieszy mnie ze całe zarzadzanie gildii kręci sie wyłącznie wokól motywacji i wsparcia. A pomysłów wspomagających to "zarzadzanie" powstaje dośc dużo.
Skoro niektórzy potrzebują tyle administracji tylko do jednego aspektu ... strach pomyslec co będzie jak mozliwości gildii zostaną rozwinięte :)
 

DeletedUser

Guest
Ja za to zauważyłem @Strielok, że bardzo anty jesteś do wszelkiej maści pomysłów ułatwiających innym zarządzanie Gildią a także podwładnymi... hmm... daje to do myślenia :>
Strielok jest przeciwny chyba wszystkim pomysłom na tym forum
 

DeletedUser426

Guest
Przeciwny wszystkim głupim pomysłom i tym które było na forum kilka razy :)
 

DeletedUser2657

Guest
Tylko problem jest w tym że ty uważasz wszystkie pomysły za głupie

Z tego co zauważyłem tylko Twoje - dla jasności, piszę co widzę. Wypowiedź nie miała na celu obrazić w żaden sposób, po prostu stwierdziłem fakty.
 

DeletedUser2657

Guest
Nie wiem po co w ogóle ten temat pozostaje otwarty, skoro pomysł został rzekomo odrzucony. TEAM - explain yourself.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł mi się podoba mimo że nie jestem liderem gildii
 
Do góry