Kary dla graczy w Gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4816
  • Data rozpoczęcia

Kary dla graczy w Gildii to dobry pomysł?

  • Tak, bo zarządzam Gildią!

    Głosy: 40 25,5%
  • Tak, mimo, że jestem zwykłym graczem!

    Głosy: 61 38,9%
  • Pomysł fajny, ale trzeba dopracować.

    Głosy: 32 20,4%
  • Nie, mimo że zarządzam Gildią!

    Głosy: 14 8,9%
  • Nie, bo jestem zwykłym graczem!

    Głosy: 9 5,7%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 1 0,6%

  • W sumie głosujących
    157

DeletedUser4816

Guest
Witajcie!
Jak wiadomo jedyną karą, którą może zastosować Zarząd Gildii na swoich sojusznikach jest usunięcie z Gildii. W wielu przypadkach chciałoby się dać takiemu graczowi karę, a nie od razu wyrzucać z Sojuszu. Mój pomysł polega na tym, aby dodać nowe możliwości dla Zarządzających Gildią, umożliwiając im stosowanie krótkoterminowych kar dla swoich podopiecznych. Kary byłyby dwie:
1. Zablokowanie możliwości wspierania gracza przez innych.
Osoba, która otrzymałaby taką karę, nie byłaby wspierana przez swoich sojuszników z Gildii, ani znajomych, ani nawet sąsiadów. Jedynie ona sama mogłaby motywować innych. Aktualnie większość graczy ma 80 znajomych oraz sąsiadów. Dlatego trzeba byłoby zastosować blokadę dla wszystkich.
2. Całkowita blokada Targowiska.
Ta kara polegałaby na tym, iż nie można byłoby wykonywać na Targu żadnych operacji. Ani kupna ofert, ani ich wystawiania.

------------------------------

Jak by to wyglądało w praktyce? Już tłumaczę.
W zakładce Zarządu obok przycisku usuwającego gracza z Gildii pojawiłyby się dodatkowo dwa nowe przyciski stosujące kary. Obrazek poniżej:
administracja1.jpg


Można byłoby dodać również opcję z góry ustaloną, jak długo trwała by taka kara. Sądzę iż zastosowanie kary na 24 lub 48 godzin, by wystarczyło. Przykład:
administracja2.jpg


------------------------------

Gracz, który otrzymał karę, zostałby powiadomiony o tym fakcie na kilka sposobów. Na początku wyskoczyłaby informacja:
wiadomo.jpg


Która kierowałaby go bezpośrednio do Historii Wydarzeń:
support2l.jpg


Samo wejście na Targowisko, byłoby jedną wielką informacją:
targ1.jpg


oraz
targ2.jpg


W przypadku graczy, którzy odwiedziliby Ukaranego, poinformowani by byli w ten oto sposób:
support1x.jpg


------------------------------

Oczywiście Gildie, w których każdy ma prawa do wszystkiego, mogło by to rozwiązanie wprowadzi troszkę chaosu. Ale w poważnych, zorganizowanych Gildiach, sądzę że byłby to dość dobry pomysł. Dzięki niemu zamiast wyrzucać dobrych graczy, można byłoby ich karać w momencie gdy nie przestrzegają Regulaminu. Wydalenie z Gildii wtedy by było ostatecznością.
W przypadku odejścia z Gildii (bądź samego wyrzucenia) kary zostają anulowane. Dotyczą one tylko i wyłącznie pobytu w Gildii.

Zapraszam wszystkich do głosowania oraz komentowania pomysłu.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4744

Guest
Dobry pomysł jestem osobiście na tak choć zagłosować nie mogę bo ankiety nie ma + dałeś trochę za surową karę w przypadku handlu
lepsze było by gdyby inni nie mogli akceptować twoich (po prostu by znikały i pojawiły po odblokowaniu) lecz ty możesz akceptować ich lub tylko z sąsiedztwa. Co do motywacji to lider/założyciel nie powinien mieć dostępu do sąsiedztwa poza tym sąsiedzi raczej atakują a motywować motywują swoje gildie.
Dodaj szybko ankietę bo usuną temat a widać, że się napracowałeś :)

Aktualizacja: sorry byłem za szybki i nie było ankiety jeszcze + jestem na "pomysł fajny ale trzeba dopracować"
 

DeletedUser4340

Guest
jak najbardziej na TAK
zaproponowane rozwiazanie rozszezy pole działań liderów/założycieli i pozwoli w miare łagodny sposób karac grczy którzy niestosują sie do regulaminu.
wywalenie z gildii to ostateczność a twój pomysł pozwoliłby na złagodzenie lub zaostrzebie kar(przedłużenie kary) jednak niejestem pewien czy to wprowadza chociaż licze ze w wersji .0XX uda sie to nim wejdzie ostatnia z zaplanowanych(jak narazie) epok
 

DeletedUser4816

Guest
@Gonumen dodałeś komentarz jak tworzyłem sondę, zapewne ;) Ja mam sporo graczy z sąsiedztwa, którzy mnie motywują. Co do Handlu to kierowałem się sobą. Na Targu kupuje oferty z reguły, by wesprzeć innych. Tego czego potrzebuje sam wystawiam. Dlatego uznałem, że dotkliwsza kara będzie gdy zablokujemy cały Targ.

@ir pall dokładnie! :)

Pamiętajcie to tylko pomysł, którego można zawsze doszlifować. :)
 

DeletedUser4744

Guest
Ja mam sporo graczy z sąsiedztwa, którzy mnie motywują. Co do Handlu to kierowałem się sobą. Na Targu kupuje oferty z reguły, by wesprzeć innych.

Z kolei ja kierowałem się sobą więc zawsze będzie trochę sporu ale i tak pomysł bardo fajny :)
 

DeletedUser

Guest
co w chwili gdy taki gracz sam zdecyduje sie odejsc...? zostaje uwięziony w gildii czy odchodzi i kary przepadają...? ;D
moze odrazu załozyc wszystkim kartoteki: karany, niekarany, recydywa; byloby przydatne przy przyjmowaniu nowych członków do gildii...hehe...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4744

Guest
Powinny kary odchodzić bo w końcu nie masz już dostępu do ofert i motywacji, które pojawiły by się, sądząc po obrazku, po maks 48h.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł świetny i niezwykle ciekawy, taka modernizacja zdecydowanie zwiększałaby pole manewru zarządzającym gildią.

Najbardziej intryguje mnie jednak "embargo handlowe" - ewentualnie można by rozszerzyć go o łagodniejszą wersję (jako alternatywę) "blokady ofert od graczy z gildii", wtedy możliwe do zaakceptowania byłyby tylko oferty spoza gildii - tj. za punkty rozwoju.

Wielkie T A K.
 

DeletedUser4816

Guest
Oczywiście w przypadku odejścia z Gildii (bądź samego wyrzucenia) kary zostają anulowane. Dotyczą one tylko i wyłącznie pobytu w Gildii. Zapomniałem o tym fakcie dodać. ;)
 

DeletedUser5906

Guest
Zgadzam się w całej rozciągłości . Choć jako lider gildii chciałbym ( o czym pisałem gdzieś wcześniej) mieć jeszcze możliwość dokładniejszego podglądu aktywności graczy , a nie "gracz był aktywny ponad 7 dni temu".
Wtedy Twój pomysł , by Mi jeszcze bardziej odpowiadał .
Można by wtedy sprawdzić , czy ktoś grał 9 dni temu i wysłać Mu jakieś ostrzeżenie , aby mógł się wytłumaczyć , albo gdy ostatni raz był aktywny np. 26 dni temu i wtedy nastąpiła by konkretna rozmowa : "Grasz , czy nie ? Jeżeli tak to wytłumacz się (może był chory). Jeśli gracz Nas olewa (Gildię) - zostaje wyrzucony.

Ps. Zagłosowałem "Tak , bo zarządzam gildią" , niemniej jednak jestem pewny , że Mój Team z gildii na pewno by się ze Mną zgodził.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo fajny ale jeśli chodzi o targowisko to można zablokować możliwość handlu gildiijnego tylko. Ogólnie fajny pomysł :)
 

DeletedUser7319

Guest
Rozpatrując obiektywnie pomysł to pierwsze co mi się rzuca w oczy co ma gildia do znajomych czy sąsiadów jakim prawem mieli by oni być blokowani? W końcu to moi sąsiedzi i to ja się nimi umawiałem na jakiś układ jeśli ich nie atakuje. I w końcu to moim znajomi i robią co chcą. W domyśle znajomy znajomemu chamstwa robić nie będzie. Co innego, że gracze se znajomych wykorzystują do motywowania nieznających tych graczy. Co do mechaniki mógł bym jeszcze się rozpisać ale nie mam czasu.

Jestem na tak ale tylko i wyłącznie ograniczając się do gildii.
 

adi m

Baron
pomysł bardzo mi się podoba - co do handlu - zablokowany z garczami w gildii byłby wskazany
jest to znakomita alternatywa do wykluczenia z gildii
 

DeletedUser4340

Guest
bryfft (bartek)
wyslij do IG czy gdzie tam wysyłasz ten pomysł
 

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry, ale mam kilka zastrzeżeń/pomysłów:
1. Embargo nie może dotyczyć sąsiadów i znajomych. Tylko blokada kupna/sprzedaży ofert z gildii.
2. Support zablokowany dla graczy z gildii, sąsiedzi i znajomi nadal mogą to robić.
3. Może zrobić blokadę efektu supportu?
4. Wyróżnienie czerwoną ramką awataru gracza, który ma jakąkolwiek karę.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak ale jeśli kary będą dotyczyły tylko gildi. Chodzi mi oto żeby zablokować np. handel ale tylko ofert z gildi a nasi sąsiedzi i znajomi mogliby kupować nasze oferty. Przecież zawiniliśmy sobie w gildi a nie wśród znajomych
 

DeletedUser4693

Guest
Bardzo mi się podoba ten pomysł. Jestem na tak, ale tak jak poprzednicy tylko w przypadku blokad w obrębie gildii. Blokada pomocy ze strony gildii jest wystarczającą karą dla gracza łamiącego regulamin.
 

DeletedUser7029

Guest
Super pomysł. :D
Trochę ukarani zostaną również gracze z gildii nie mogąc motywować bądź dokonać transakcji handlowej, ale to i tak mniejsze zło. ;)
 

Atli

Hrabia
Pomysł świetny, w tej chwili jedyną metodą zdyscyplinowania gracza jest jego usunięcie z gildii /czasami jest to strzelanie z armaty do muchy/. I tak jak poprzednicy, kary powinny dotyczyć tylko gildii, nie znajomych.
 

DeletedUser

Guest
Przecież opcji karania gracza z gildii jest już kilka...
Osobiście najbardziej lubię tę gdy wyznaczona osoba (tradycyjnie jest to dziewczyna), przyjeżdza do "niegrzecznego chłopczyka" w czarnych "kabaretkach" i kozaczkach... o szpicrucie nie wspominając... Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i zwykle w gildii stosowana jest tylko dożywotnia lub czasowa banicja... A Ty byś chciał jeszcze "więzienie" jakieś? Ktoś się źle sprawuje to go wywalasz... albo restaurujesz mu coś czego nie chce zamiast zmotywować budowlę o którą poprosił... Ochłoń.
 

DeletedUser4340

Guest
Przecież opcji karania gracza z gildii jest już kilka...
Osobiście najbardziej lubię tę gdy wyznaczona osoba (tradycyjnie jest to dziewczyna), przyjeżdza do "niegrzecznego chłopczyka" w czarnych "kabaretkach" i kozaczkach... o szpicrucie nie wspominając... Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i zwykle w gildii stosowana jest tylko dożywotnia lub czasowa banicja... A Ty byś chciał jeszcze "więzienie" jakieś? Ktoś się źle sprawuje to go wywalasz... albo restaurujesz mu coś czego nie chce zamiast zmotywować budowlę o którą poprosił... Ochłoń.

twoje preferencje łóżkowe nas nieinteresują

twoje argumenty jakos nieprzemawiają do mnie aby wywalać graczy którzy (np.) dają lichwiarskie ofki na rynku dla gildii
wiec pomysł MBgame jest jaknajbardziej sensowny
Bryfft
zajmiesz sie tym pomysłem ?
czas chyba wysłać go wyżej by go rozpatrzyli i (ew.) wprowadzili
 

DeletedUser5169

Guest
Pomysł świetny, od dawna brakuje mi możliwości karania niepokornych, acz wartościowych członków naszej gildii. Już kilkukrotnie zdarzało się nam mieć graczy z porządnym dorobkiem punktowym, którzy wywiązywali się z obowiązku motywacji wszystkich członków gildii, ale zaśmiecali rynek debilnymi ofertami które wisiały przez całe tygodnie lub byli dobrymi handalarzami lecz nawalali z motywacjami pod względem częstotliwości lub motywowali co popadnie oby tylko szybciej odwalić chałturę. Z jednej strony byli to gracze w pewnym sensie wartościowi dla gildii z drugiej strony nie w pełni przestrzegali regulaminu gildii. W chwili obecnej zarządzający gildią czują sie w pewien sposób bezradni w stosunku do takich graczy i albo w końcu z pewnym brakiem przekonania wyrzucają takich delikwentów albo trzymają ich i regularnie dostają na nich szału.
 

chudya

Hrabia
A nie uważasz, że karą już dla niego jest nie wymienianie się z nim/nią towarami jeżeli jest lichwa? U nas też dwójka jest takich i w końcu zdejmują towar z rynku. Jeżeli chodzi o karę to TYLKO usunięcie, bo ja np. po takiej karze wymiany towaru, to sam bym zrezygnował w ciągu sekundy z takiej gildii w której mnie nie chcą. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4816

Guest
Osoby, które dają lichwiarskie oferty robią to głównie dla osób z poza Gildii, którzy na gwałp potrzebują jakiegoś towaru. Niestety te oferty zaśmiecają rynek.
Kary są po to, jak już wielu zauważyło, aby ukrócić pewne zachowania niektórych graczy, których niechcemy wyrzucać, jedynie zwrócić uwagę na pewien problem. Jeśli danemu graczowi to się nie spodoba, zawsze może sam opuścić Gildię. Jego wybór.
Te opcję dadzą dodatkowe możliwości w zarządzaniu Gildią. Uważam, że są potrzebne. Zresztą jeśli ktoś uważa że są bez sensu, zawsze może je ignorować i nie wprowadzać w polityce swojej Gildii.
Pozdrawiam.
 
Do góry