Karnawał, jak grać?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18000
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18000

Guest
kto mi wytłumaczy logikę tych gier ewentowych?
w 90% przypadków jak wchodzę tam to nagrody są na min... czyli 10, 50 i 100
No i mam 11 kuponów i przydało by się jeden wydać, więc oczywiście gram za 10 florenów, bo to się najbardziej w tym momencie opłaca i nic się nie zmienia...
Czy ktoś robi inaczej i dlaczego?

ok, załóżmy ze dostałem nagrodę 5 kuponów i muszę iść już spać wiec chcę wydać 15 kuponów, czy to coś zmienia?
W jakiej sytuacji opłaca się zagrać w inną grę niż tę o 10 florenów?
 

DeletedUser20713

Guest
stawka w przypadku 50 i 100 się zwiększa o 10 za każdym razem kiedy ty lub twój sąsiad postawi na nią kupon i przegra, w kwestii opłacalności to raz na jakiś czas możesz spróbować raz lub dwa jeżeli stawka jest wysoka w grze z 5% szansą, ale lepiej tam nie próbować wygrać na siłę, środkowa z 15% szansą jest najlepszą opcją jeżeli masz 5 lub więcej kuponów, w większości przypadków mi się to opłaciło, resztę po prostu dawaj w 100%, pamiętaj też żeby nie trzymać więcej niż 10 kuponów na raz, gdyż wtedy nie będziesz dostawał nowego co godzinę

(ps. złota liga to nie wszystko, każda nagroda jest cenna o ile nie masz już wszystkiego ;) )
 

DeletedUser18000

Guest
Policzyłem średnią wygraną w 3 losowaniach z szansą 15%
I wyszło mi 8,71125
Nie znam prostego sposobu obliczenia tego, dlatego pytam bo tą metoda której użyłem się komplikuje wykładniczo do ilości losowań...
Jednak nie sądzę żeby przy 5-ci losowaniach wiele się zmieniło i prawdopodobnie średnia nagroda wciąż nie przebije 10, może przy 10-ciu losowaniach?
Nad tym losowaniu za 5% to już nawet raczej nie warto w ogóle się zastanawiać.
Żeby się opłacało tam zagrać to nagroda musiała by wynosić 200.
Na tej grze za 15% wystarczy nagroda 70, ale i tak nie łatwo taką zobaczyć :/
 

DeletedUser222

Guest
Liczy się to w ten sposób:
1-(1-x)^n, gdzie x to szansa w losowaniu, a n to liczba prób.

Dla przykładu, na 5 prób w grze 15% szansa na wygraną to:
1-(0,85*0,85*0,85*0,85*0,85) = 1-0,444 = 0,556

W tego typu grach losowych tak naprawdę mnożymy szansę na brak wygranej 5 razy pod rząd, i dopiero możemy określić prawdopodobieństwo wygranej.
 

DeletedUser18000

Guest
bakerinho zgadza sie, ale w ten sposób wyliczasz tylko szansę wygrania co najmniej raz
Jak grasz 5 razy to jest dużo kombinacji...
możesz wygrywać za każdym razem, albo nie wygrać ani raz...
Dodatkowo nagroda zwiększa się po każdej przegranej, więc szansa wygranej nic nie mówi o jej wysokości...
Np dla 2 losowań mamy takie możliwości:
pw - nroda 50+50 - Prawdopodobieństwo 0,15*0,15=0,0225 - średnia wygrana 2,25
wp - nagroda 50 - Prawdopodobieństwo 0,15*(1-0,15)=0,1275 - średnia wygrana 6,375
pw - nagroda 60 - Prawdopodobieństwo 0,15*(1-0,15)=0,1275 - średnia wygrana 7,65
pp - nagroda 0 - Prawdopodobieństwo 0,15*(1-0,15)=0,1275 - średnia wygrana 0
gdzie
w-wygrana
p-przegrana
Razem suma wygranych to 16,275
Czyli na jedną grę średnia wygrana to 8,1375
I tak jest to lepiej niż w jednym losowania bo tu średnia wygrana to 7,5
Ale biorąc pod uwagę że dla 3 losowań wyliczona w analogiczny sposób średnia wygrana to wspomniane już 8,71125.
i aproksymując wynik dla kolejnej ilości losowań, można przewidzieć mniej więcej że średnia nagroda stanie się większa niż 10 dopiero przy 6-7 losowaniach...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry