Jeźdźcy

  • Rozpoczynający wątek koman123
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
dlaczego jeżdzy giną szybciej od włóczników
moim zdaniem konicca powinna byc silniejsza i mieć większy atak i obronę
 

DeletedUser101

Guest
Odp: jeżdzy

Wszystko zależy od przeciwnika. Jeśli na konnice uderzy lekka piechota to oczywiste jest to, że pokona konnice, ponieważ posiada do niej bonus
Strzelcy oraz machiny wojenne posiadają bonus przeciw ciężkiej piechocie
Jeźdźcy przeciw strzelcom,
Ciężka piechota przeciw lekkiej piechocie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: jeżdzy

Hahaha genialne ! Zobacz może jakiś film historyczny nawiązujący do epoki średniowiecza, lub coś w tym rodzaju, a potem mów czemu konnica ginie w starciu z włócznikami, a FoE chociaż jest grą, raczej nie chce budować dziwnych i całkowicie niezgodnych z prawdą statystyk, a co do ścisłości to premie bardzo fajnie przedstawił ci kolega wyżej mnie
 

DeletedUser236

Guest
Odp: jeżdzy

dokładnie tak jak to Newer opisał.
są bonusy na wszystkie jednostki dlatego tak jest pozatym racje ma Mothnar może i konnica jest dobra głównie ze względu na atak ale jak to było w filmach zawsze konni dostają od włóczników ale chyba nie musze tego tłuamczyć dlaczego?
 

DeletedUser1488

Guest
Odp: jeżdzy

Potrzebni chyba głównie na odstrzał czy odwrócenia uwagi komputera bo fakt że atak dobry jak obrona słaba i szybko pada. Zauważyłem że ludzie stawiają ich stanowisko a nawet nie używają (chyba zrozumieli że stracili tylko zasoby).
 

DeletedUser1775

Guest
konnica w tej grze to porażka... zakładając konto myślałem, że wariant militarny będzie mocniej rozwinięty.
w średniowieczu jazda stanowiła siłę przed którą piechota uciekała. niestety to nie gra, w której można jakieś poważniejsze manewry przeprowadzać i wprowadzić większe urozmaicenie w produkowanych jednostkach, ale jeszcze jest czas... w końcu to beta ;).
 

DeletedUser

Guest
Po pierwsze, jeźdźcy z epoki brązu to nie to samo co jazda średniowieczna. Wbijcie to sobie do głów, potem marudźcie. Aleksander wielki miał 1500 jazdy i 10x tyle ciężkiej piechoty, to chyba o czymś świadczy. Poczekajcie do średniowiecza, wtedy się będziecie podniecać jaka to ciężka kawaleria jest przesadzona.
 

DeletedUser

Guest
zwroccie uwage w co wyposazona jest lekka piechota i wszystko bedzie jasne
 

DeletedUser

Guest
Weź pod uwagę, że polska husaria przebijała się przez zwarte formacje pikinierów, więc nie wszystko jest takie oczywiste. Jeździec jest jednostką antyczną a w owych czasach nie wynaleziono jeszcze siodła z łękiem, dzięki któremu szarżujący z włócznią konny skupiałby cały impet uderzenia w jednym punkcie. Nie było takiego stworzenia jak rumak bojowy, hodowany i szkolony z myślą o bitwie. Lekka jazda służyła do okrążania przeciwnika, wybijania łuczników i ataku na tyły zajętej bitwą od frontu piechoty, ewentualnie kontrowania wrogiej jazdy.
 

DeletedUser1775

Guest
dlatego zwróciłem uwagę, że na planszy bitewnej trudno stosować manewry o których mówiłeś, bo piechota obejmuje zasięgiem pole góra-dół, stąd konnica traci na znaczeniu. niby posiadam jeszcze wojska z epoki żelaza, ale spokojnie radzę sobie nimi z wczesnośredniowiecznymi wojskami.
 

DeletedUser

Guest
Właśnie sprawdziłem w boju jednego jeźdźca, nawet nie najgorzej się spisał. Samotny jeździec ruszył jedną krawędzią pola bitwy, reszta armii drugą. Na jeźdźca ruszyło 2 żołnierzy, grzęznąc w bagnie. W tym czasie moje główne siły zmiażdżyły to co poszło drugą stroną. Na koniec padło tych 2 nieszczęsnych żołnierzy. Do takiej zabawy jednak trzeba mieć szczęście w losowaniu terenu.
 

DeletedUser740

Guest
a jak sie spisuje jazda w rozkwicie sredniowiecza? czy warto brac te jednostki?
 

DeletedUser1152

Guest
W rozkwicie średniowiecza konnica jest o wiele lepsza niż w epoce żelaza bądź brązu. Jest ona opancerzona i zadaje się im znacznie mniejsze obrażenia i nadal mocno atakuje. polecam tą jednostkę.
a jak sie spisuje jazda w rozkwicie sredniowiecza? czy warto brac te jednostki?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry