Jesień w Forge of Empires 2022 - komentarze

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dokładnie, tez mam aktualnie 6
rozwiązaniem mogłoby być przeprogramowanie lig tak, by nie zależały od procentów a od stałej liczby uzyskanych gwiazdek...
Wtedy by sie pojawilo za duzo osób w wysokich ligach. O to w tym chodzi by X % graczy dostało złotą, Y% niższą etc.
 

Borisel

Hrabia
event.jpg
Nie wiem jak to zrobiłem - ale posiadam aktualnie 5 ulepszeń budynku. Na screenie zaczynam kolejną turę wypieków gdzie do zdobycia jest kolejne ulepszenie (180 gwiazdek). Zostały 3 dni do końca eventu - i się zastanawiam czy uda mi się zdobyć to ulepszenie. A co ciekawe porobiłem wszystkie zadania , szukajki codziennie zbieram , zadania dzienne również robię. Może się uda , może nie - ale już coś jest nie tak, skoro za samą aktywność i regularną grę może mi nie wystarczyć do zdobycia konkretnej nagrody.
P.S. Liga też dosłownie na styk - ale chyba się uda utrzymać w brązie. Dlatego nie liczę zdobycia tego ulepszenia za pewnik
 

LimakT

Baronet
Mam podobnie do Was. Pewnie bez wydania diamentów ciężko się załapać na srebrna ligę. Jeszcze dziwi mnie to ,że nagrody w lidze srebrnej są lepsze niż w lidze złotej. Posterunek wartownika się zawsze przyda a te śmieciowe ulepszenia do nagrody głównej to i tak każdy przemieli u handlarza.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
i? jakoś nie czuję się w obowiązku chronić interesów 1%
jeśli nowa polityka ma być taka, że dotychczasowy sposób zdobycia nagrody nie wystarczy, to gracze będą odchodzić
a dlaczego wszyscy mają mięc zagwarantowaną ligę?

Jakby była stała liczba, od ktoej masz max lige to wtedy od początku eventu wiesz co będziesz miec na koniec... zrobić wszystkie zadania+dzienne
i jedynie co to śmieci by różnicowały o kilka..... no fajny pomysł
Skoro wydają to niech mają więcej. Najważniejsze, ze za darmo masz full budynek
 

Zopi

Szlachcic
Ktoś znalazł skrzynkę z nagrodą za ligę, jakąkolwiek? Ja coś na żadnym z 3 światów nie widzę. Pokazują sie po odświeżeniu strony gry.
 

ucel

Baron
Po odswiezeniu skrzynki sa w inwentarzu. Poza tym po przelogowaniu pojawia sie wiadomosc o nieodebranych nagrodach (jesli sa jakies).
 

Marik

Książę
5 światów, 5 wymaksowanych eventówek, na 2 w lidze zawodowców ale jakim cudem to nie wiem i co najważniejsze bez hajsu
 

aza III

Wójt
Hmmm zabrakło jednego ulepszenia pomimo zrobienia wszystkich zadań, robienia dziennych pod składniki, zbierania śmieci i wydawania składników aby równomiernie schodziły. Zabrakło paru punktów do ligi brązowej gdzie do zgarnięcia było to ostatnie ulepszenie. Chyba balans lekko ssie bo wychodzi na to, że decydowalo szczęście w wypadaniu składników ze śmieci. Nie widzę innego rozwiązania.
 

Borisel

Hrabia
Heh - jednak jestem z jednym ulepszeniem do tyłu - spadłem do ligi praktykantów bo zabrakło mi 3 punktów do brązowej. Kolejny event, gdzie niepotrzebnie mieszają - i takie oto efekty mamy. Żeby nie zdobyć nagrody głównej, bo nie wydałem diaxów to jednak nie mogę zaliczyć do udanego eventu. Największą bolączką jest brak zmiany przepisu/składników by nie stać 1-2 dni licząc na to , że zdobędziemy potrzebny nam składnik. Ze względu na dosłownie loterię w zdobyciu nagrody głównej - event mogę ocenić na max 2/10. Nieudany event w tym roku.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja naprawdę nie wiem jak wyście to zrobili. Albo zostalo wam mase niewykorzystanych składników bo nie umieliście wydawać równomiernie, albo nie robiliśćie dziennie zadań, albo żeście nie logowali się codziennie i ni wzieliście nagrody z 24.
+ pewnie z newslettera też żeście nie odebrali (chociaż nie pamietam czy w tym evencie był)
192 punkty zdobyte na E
liga czeladników. Nagroda z palcem w nosie.
 

aza III

Wójt
Napisałem powyżej jak robilem. Plus nagroda z newsletter także była odebrana. Aby było śmieszniej na pobocznym świecie gdzie nie mogłem odebrać takowej nagordy załapałem się do ligi brązowej więc całość budynku mam
 

..TymeK..

Szlachcic zagrodowy
Nie ma co teraz event są tylko pod zarobek gry.
Kiedyś to było nie to, co teraz
To były czasy żyć nie umierać. Teraz eventy są nudne a żeby coś ugrać trzeba wydać diamenty
 

aza III

Wójt
182 i 190 bo w jednym przypadku mi zostało ze 4 składniki więcej. To nie chodzi nawet o to czy mi się udało czy nie. Skoro każdego dnia brałem składniki z zadań codziennych a byłem na granicy to gracze którzy to sobie odpuszczali nie mieli żadnych szans na zdobycie nagrody głównej.
 
A sprawdziliście dobrze w inwentarzu? Jeśli się nie mylę to udoskonalenia miałem dwojakiego rodzaju. W jednym miejscu standardowe udoskonalenia i nimi jechałem do wyczerpania, a potem ostatni lvl był w innym miejscu , gdzie mamy wybór postawić budynek lub go udoskonalić.
Generalnie różnice między ligami nie były duże. Biorąc pod uwagę losowość przydziału produktów jak również wybór wypieków jaki dokonujemy , mogło być tak że komuś na styk brakło lub wystarczyło. A jeśli ktoś odpuścił sobie jeden dzień to ten styk robi się jak wyrwa której nie da się nadrobić.
 
Zrobiłam wszystkie dzienne, do tego doszły składniki z logowań i za zadania, dodając naprawdę dużo znajdziek wokół miasta + 2 składniki z maila, to naprawdę dużo składników. I co z tego, skoro ze złotej ligi spadłam do brązowej, tylko dlatego, że ostatnie 3 dni wpadały mi głównie karmel i cynamon. Owszem, budynek zdobyty na maksymalny poziom, bardzo ładny, ale mało brakowało, a by mi tego ostatniego ulepszenia brakło. A przez tyle lat grania zawsze kończyłam z przynajmniej jednym ulepszeniem nadprogramowym.

Coś w ostatecznym rozrachunku wyszło nie tak.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
182 i 190 bo w jednym przypadku mi zostało ze 4 składniki więcej. To nie chodzi nawet o to czy mi się udało czy nie. Skoro każdego dnia brałem składniki z zadań codziennych a byłem na granicy to gracze którzy to sobie odpuszczali nie mieli żadnych szans na zdobycie nagrody głównej.
i bardzo dobrze
nie zrobiłeś całego eventu - nie masz nagrody. Wszystko fair.
Zrobiłam wszystkie dzienne, do tego doszły składniki z logowań i za zadania, dodając naprawdę dużo znajdziek wokół miasta + 2 składniki z maila, to naprawdę dużo składników. I co z tego, skoro ze złotej ligi spadłam do brązowej, tylko dlatego, że ostatnie 3 dni wpadały mi głównie karmel i cynamon. Owszem, budynek zdobyty na maksymalny poziom, bardzo ładny, ale mało brakowało, a by mi tego ostatniego ulepszenia brakło. A przez tyle lat grania zawsze kończyłam z przynajmniej jednym ulepszeniem nadprogramowym.

Coś w ostatecznym rozrachunku wyszło nie tak.
Bo prawdą jest, ze dostaje się mniej. Kiedys zdarzało się 2-3 zestawy więcej, ostatnie po 1-2
teraz nie ma nic ponad to - masz pewniak że głowny budynek

Dopóki za free masz pewny jeden budynek, wszystko jest fair.
 

aza III

Wójt
A od kiedy pominięcie powiedzmy 3 zadań dziennych z jesiennymi składnikami jest równoznaczne z nie zrobieniem całego eventu?
W zeszlych latach to był dodatkowy bonus. A w tym widzę, że był to wymóg
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A od kiedy pominięcie powiedzmy 3 zadań dziennych z jesiennymi składnikami jest równoznaczne z nie zrobieniem całego eventu?
W zeszlych latach to był dodatkowy bonus. A w tym widzę, że był to wymóg
tak powinno być. powinno się grać w gre. Zadania dziennie są elementem tej gry, dość istotnym nawet.
Są tam nagrody - powinno chcieć się je zrobić.
 

aza III

Wójt
Hmmm sorki, że to napiszę ale czasami mi się wydaje, że jesteś człowiekiem podstawionym przez Inni. Co nie zrobią to dla ciebie jest super. Tak, zadania dzienne są ważne i należy je robić. Ale kiedyś był wybór, są fajne nagrody np. PR to robisz zadanie pod pr. Nie ma ciekawych nagord to robisz pod składniki eventowe które mogą się przydać. A teraz ten wybór jest ograniczony bo jeśli chcesz zaliczyć event to musisz robić tylko pod składniki(choć jak widać nawet to nie daje gwarancji) no chyba że masz diaxy to sobie kupisz co trzeba. Mi to rybka bo gram już z przywiązania i ani budynków ani PR nie potrzebuję. Ciekawi mnie tylko czy nowi gracze będą zadowoleni z takiego rozwiązania bo to przecież w nich najbardziej uderza.
 
Do góry