Jesień w Forge of Empires 2022 - komentarze

Gozur

Wójt
Cytując z informacji o evencie:
"Podobnie jak w poprzednim roku, konkurs polega na pieczeniu! Do wypieków potrzebne będą składniki! Do każdego wypieku będzie potrzebne od 1 do 3 składników spośród 5 dostępnych."

Proponuję, dla zaoszczędzenia czasu, żeby zespół FoE zajrzał do opinii z zeszłego roku - raczej wiele się w nich nie zmieniło.
 

Borisel

Hrabia
Zauważyłem , że nagroda główna jest tej samej wielkości co uprawy z zeszłego roku (już tyle czasu minęło ?) i w moim mniemaniu tegoroczny budynek przedstawia się trochę lepiej . Chyba na to wymienię - dalej będzie mi pasować do jesiennego kącika w mieście .
 

anaconda8

Baron
Event fajny, lubię pieczenie znacznie bardziej niż pirackie koło fortuny, ale nagroda główna wyląduje u handlarza.
 

hddk

Hrabia
Tak na szybko liczę:

15 składników na start
30 za logowania
66 za zadania szybkie
28 za zadania dzienne
20 za kamienie milowe
28 za dzienne wyzwania (na wiki podają nawet 26)
razem 187

Za postępy mamy 3 części budynku, potrzeba 6 części z wielkich nagród = 220 składników. Czyli minimum 33 składniki potrzeba ze znajdek?

W tym evencie raz że nie ma skrzynki, dwa że jest krótszy o tydzień. Gdyby wprowadzono tylko jedną z tych zmian, składników by starczyło.
 

hddk

Hrabia
Będzie uniwersalny zestaw ze stodołą i polami do wyboru. Na F mi wpadł już dziś po przemieszaniu.
 

mastika

Wicehrabia
@hddk , już w lidze czeladników, o którą nie powinno być szczególnie trudno, jest dodatkowy up. No i dwa składniki są z newslettera. Ciasno, ale powinno się udać :)
 

hddk

Hrabia
Fakt, o lidze zapomniałem... to powinno dać radę, tylko trzeba równo zużywać składniki, żeby się potem nie obudzić np. bez jabłek a tu 3 przepisy na jabłko :) Choć budynek i tak raczej na sprzedaż :)

A na Becie ze 197 składnikami nie zmieściłem się w lidze czeladników. Ostatecznie zaczynała się od 200 :)
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
beznadziejna nagroda główna ma spory plus bo można ją olać i zamiast tego skupić się na scenach epok i zestawie pól
 

Feandil

Wójt
Coś dziwnego się właśnie odwaliło...

Siedzę sobie w Żelazie na mega-pobocznym Świecie i od "zawsze" wisiało mi zadanie z zajęciem prowincji Zachodnie Nagach.
Teraz patrzę:

Nagach1.png

I zadanie normalnie zaliczone, nagrodę zebrałem, pojawiło się kolejne:

Nagach2.png

Prowincji nie mogłem przejąć, bo nawet nie mam do niej zrobionego zwiadu xD

Nagach3.png



Czemu piszę o tym tutaj? Bo akurat mam aktywne zadanie eventowe ze zdobyciem dwóch sektorów. I jest to jedyna rzecz, która wiąże się z mapą i możliwością zajęcia jednocześnie prowincji.

Nagach4.png

Tylko że... pięciu 24-godzinówek też nie zrobiłem, dopiero jutro miałem to zaliczyć xD
W zasadzie nic nie robiłem, chyba odpaliłem auto-motywkę i polazłem na inny Świat. A jak wróciłem do zakładki z tym... no to niespodzianka ;D
 

ucel

Baron
U mnie sie tak samo wczoraj zrobilo w jesieni. Mialem zadanie na skan pierwszysch dwoch prowincji z kolonialnej i nagle mi je zaliczylo - a prowincje dalej nie przeskanowane. Co smieszne - stalo sie to na pl6, identyczna sytuacje (jesien skonczona) mam na pl10 i tam zadanie dalej stoi.
Ale najwazniejsze jest to, ze powtarzalne z jesieni dalej dzialaja.
 
1,5 dnia ev i zadania skończone ...bo wróć za....czyli o 24.00 po to żeby zrobić jedno zadanie. Dobrze że dziennymi coś można jeszcze dorobić. To powinno działać w taki sposób że kto gra więcej , zrobi więcej i ma więcej a nie że ledwo się zaczęło a już wyhamowanie Wyliczenia ile i co trzeba zrobić na zdobycie budynku ev na max lvl trochę zbyteczne skoro jak większość uważa nie oferuje on nic ciekawego. No ale coś tam można zdobyć wiec popykamy :) bo jak nie to kolejną osadę trzeba będzie robić dla zabicia czasu.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
1,5 dnia ev i zadania skończone ...bo wróć za....czyli o 24.00 po to żeby zrobić jedno zadanie. Dobrze że dziennymi coś można jeszcze dorobić. To powinno działać w taki sposób że kto gra więcej , zrobi więcej i ma więcej a nie że ledwo się zaczęło a już wyhamowanie Wyliczenia ile i co trzeba zrobić na zdobycie budynku ev na max lvl trochę zbyteczne skoro jak większość uważa nie oferuje on nic ciekawego. No ale coś tam można zdobyć wiec popykamy :) bo jak nie to kolejną osadę trzeba będzie robić dla zabicia czasu.
o to by było fajne, by zadanai się nie konczyly i ile kto wycisnie :D
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
trafić nagrodę dnia to graniczy z cudem, szkoda, że tak oporu się nie łapie na GPC, jak wygrywa nogrodę w tym evencie
 

Marik

Książę
Coś mi się w tym evencie nie zgadza, na 3 światach logując się codziennie, zbierając śmieci i robiąc wszystkie zadania dzienne (+ 2 składniki) mam 6 lvl nagrody głównej. Obecnie praktycznie wszystkie składniki wydane, do końca eventu 5 dni, z zadań wpadnie jeszcze 1 ulepszenie, więc nie mam pojęcia jakim cudem mam uzbierać na te 2 ulepszenia do końca eventu. Czyżby to był ten moment w którym inno mówi, chcesz główną to zapłać ?
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Coś mi się w tym evencie nie zgadza, na 3 światach logując się codziennie, zbierając śmieci i robiąc wszystkie zadania dzienne (+ 2 składniki) mam 6 lvl nagrody głównej. Obecnie praktycznie wszystkie składniki wydane, do końca eventu 5 dni, z zadań wpadnie jeszcze 1 ulepszenie, więc nie mam pojęcia jakim cudem mam uzbierać na te 2 ulepszenia do końca eventu. Czyżby to był ten moment w którym inno mówi, chcesz główną to zapłać ?
z ligi
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Dokładnie, 1 z ligi, bo obecnie 1 ulepszenie zostało dodane do ligi czeladników, gdzie wydając wszystkie składniki bez problemu dotrzesz, no a ostatnie ulepszenie dostaniesz za wykonanie ostatniego zadania. Tym samym zdobędziesz 9/9. Fakt, coraz rzadziej zostają, przynajmniej mi, nadprogramowe ulepszenia, gdzie kiedyś, będąc w niższych epokach, regularnie odkładałam po 1 lub 2, ale w dalszym ciągu da się zdobyć główną nagrodę na maksymalnym poziomie, bez wydawania diamentów. Większość graczy będzie ją mieć co prawda idealnie na styk, ale wciąż jest to w zasięgu naszych skromnych możliwości.
 

Natalia1984

Rycerz
Dokładnie, 1 z ligi, bo obecnie 1 ulepszenie zostało dodane do ligi czeladników, gdzie wydając wszystkie składniki bez problemu dotrzesz, no a ostatnie ulepszenie dostaniesz za wykonanie ostatniego zadania. Tym samym zdobędziesz 9/9. Fakt, coraz rzadziej zostają, przynajmniej mi, nadprogramowe ulepszenia, gdzie kiedyś, będąc w niższych epokach, regularnie odkładałam po 1 lub 2, ale w dalszym ciągu da się zdobyć główną nagrodę na maksymalnym poziomie, bez wydawania diamentów. Większość graczy będzie ją mieć co prawda idealnie na styk, ale wciąż jest to w zasięgu naszych skromnych możliwości.

A to ciekawe, bo ja dzisiaj wydałam na wszystkich światach wszystkie składniki i na dwóch z nich nie łapię się do ligi czeladników. Zadania zrobione wszystkie, dzienne oddawane codziennie, śmieci zbierane na bieżąco, a mimo wszystko brakuje do ligi czeladników. Poza tym, jeśli wyznacznikiem zdobycia kompletu ulepszeń ma być liga czeladników, to tylko 20% z uczestników eventu zdobędzie wszystkie potrzebne ulepszenia. Słabe.
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
A to ciekawe, bo ja dzisiaj wydałam na wszystkich światach wszystkie składniki i na dwóch z nich nie łapię się do ligi czeladników. Zadania zrobione wszystkie, dzienne oddawane codziennie, śmieci zbierane na bieżąco, a mimo wszystko brakuje do ligi czeladników. Poza tym, jeśli wyznacznikiem zdobycia kompletu ulepszeń ma być liga czeladników, to tylko 20% z uczestników eventu zdobędzie wszystkie potrzebne ulepszenia. Słabe.
Niestety, ale tak to wygląda. Bo ja tak samo - zadania codzienne zrobione wszystkie, naprawdę sporo składników znalezionych w wydarzeniach wokół miasta, zadania wykonywane na bieżąco + jeszcze dodatkowe składniki otrzymane na maila na start, a mimo to bez utrzymania się w lidze czeladników, lub wyżej jednego ulepszenia zwyczajnie by mi brakło.

Czyli muszę cofnąć co napisałam, że większość graczy uzbiera bezdiamentowo... A to już nie jest fajne.
 

Auraya

Hrabia
rozwiązaniem mogłoby być przeprogramowanie lig tak, by nie zależały od procentów a od stałej liczby uzyskanych gwiazdek...
 
Do góry