Jesień w Forge of Empires 2021 - komentarze

Borisel

Hrabia
Zadania dzienne robiłem wszystkie, śmieci zbierane 2-3 razy dziennie składniki wydawałem równomiernie, otworzyłem skrzynie za poprzedni event i skończę na 8 lvl nagrody głównej ( pomijając fakt że to denny budynek). Co jak co ale coś mi tu nie pasuje, czyżby bez wydawania kasy już się nie dało kończyć eventów na maksa?
Pamiętaj że za lige jeszcze można dostać ulepszenie - od brązowej i srebrnej po 1 , złotej 2x
 
Event dobiega końca więc można by go lekko podsumować.

Niestety, mimo przebrnięcia przez 75 zadań i spędzenia sporo czasu z grą nie będę w stanie zdobyć nagrody głównej. Napracowali się graficy a pewnie znajdzie się wielu, którzy na 8 poziomie tego nie postawią.

Znowu pojawił się przycisk podmiany zadania dziennego, co akurat staje się dobrą tradycją i pozwoliło dozbierać sporo Pól uprawnych. Składników do ciast nawpadało ze zdarzeń losowych i przy rozsądnym klikaniu dało się je równomiernie rozdysponować.

Równoległe zadania nie są jak dla mnie rewelacyjnym pomysłem. Nie zawsze dawało je się skorelować ze sobą i spowalniało to cały proces ich wypełniania, a wiadomo, że już pierwszego dnia była fajna nagroda.

Brak w pełni rozwiniętej nagrody głównej dla rzetelnego gracza to jest swego rodzaju novum. Czy to kolejny wybieg twórców czy jakieś niedopatrzenie? Coraz częściej wydaje mi się, że w jakiś sposób próbują na siłę zmusić graczy do pośpiechu (czytaj kupowania diamentów). Ograniczenie mocy CF, przycisk Uzdrów wszystkie jednostki, teraz składniki eventowe... obym się mylił.

Przydało by się, jak widzę po wielu komentarzach, danie większej kontroli nad posiadanymi składnikami. Choć sam nie mam z tym kłopotu i zostały mi może jeden czy dwa na dwóch światach, to możliwość podmiany / kupienia jednego rodzaju składnika za drugi mogłaby rozwiązać problem.

A już tak mniej bezpośrednio o tym evencie to myślę, że Centrum Eventów to porażka. Wolałbym w to miejsce globalnego handlarza, który umożliwiałby handel międzyświatowy albo przynajmniej wszystkimi z danego świata.
A jaka jest wasza opinia o Jesieni? :)
 

Borisel

Hrabia
Event ten musiałem posiłkować się raz diaxami - tak mi się fatalnie ułożyły te składniki , że 2 dni pod rząd nie miałem ani jednego poprawnego składnika , by dalej przepchnąć przepisy . Muszą to koniecznie poprawić - albo dać darmową raz dziennie zmianę przepisów ciasta albo możliwa zamiana niepotrzebnych składników na inny potrzebny . Oczywiście budynek mam już na maxa - i jeszcze dodatkowe ulepszenie za srebrna ligę (co już swoją drogą jest zabawne , ile diaxów poszło na złotą ligę - tam jest ponad 10 punktów przewagi ) .
Ogólnie event oceniam na 6/10:
+fajna linia fabularna (tajniki pieczenia ciast)
+duża liczba zadań
+budynek główny - ładny wygląd (subiektywna opinia)
+możliwość zdobycia waluty eventowej z zadań codziennych oraz znajdziek wokół miasta
+wymiana nagród codziennych - można było wylosować na przykład pola uprawne ,posterunki wartownika etc
-brak wymiany niepotrzebnych składników
-przepisy wykorzystujące składniki , których nie mamy w zapasie - niejako wymusza zakup za diaxy
-jest możliwość nieukończenia budynku głównego - nieprzemyślana sprawa z niepotrzebnymi składnikami
-brak dodatkowego ulepszenia za ligę poniżej brązu .
Plusem małym jest kolejny i ładny fioletowy kolor znaczka ukończenia eventu - już mam 2 fiolety i ładnie w opisie mojego konta będzie wyglądać
 
Ostatnia edycja:

mastika

Wicehrabia
Nagroda główna wzięta na max poziomie, do tego wyciągnąłem sobie kolejną wrześniową chatę, innych rzeczy nie liczę, ale w gildii nasiekli od groma pól z ubiegłego roku, więc ludzie szczęśliwi. Zostało mi jeszcze kilka składników na jutro ale to już czysto dla sportu będzie. Nagroda główna graficznie jest miodna, a zestawiona z KT daje efekt klimatu serialu Tales from the loop :)
 

aza III

Wójt
Hah, jednak postawiłem ten budynek główny. Znalazłem trochę miejsca i sektor rolniczy prezentuje się naprawdę nieźle
 

anaconda8

Baron
Uzbierałam na maxa nagrodę główną, co jest dla mnie zaskoczeniem bo nie zanosiło się na to. Drugim zaskoczeniem jest fakt że w ogóle dociągnęłam event do końca bo nie planowałam nawet takiego obrotu sprawy, spasowałam po pudle na następną okazję i grałam od niechcenia. Wszystko już sprzedane bo chociaż wygląd miodny, masny, milusi czy co tam jeszcze wymyślicie to mi jakoś nie podpasowała :haha:. Szkoda że nie trafiłam żadnego ulepszenia stodoły ale trudno - jak fajna będzie nagroda za Halloween to sprzedam w cholerę stodołę i zestaw pól, będzie więcej miejsca w mieście. Event był taki sobie jak dla mnie.
 

Borisel

Hrabia
Miesiąc zbierania (regularnego) żeby uzbierać na małe wiaderko . Już bardziej opłacalne jest zbieranie świątyń wiedzy czy zmniejszaczy do studni - bo mają tylko 15 sztuk - i szybciej to uzbiorę niż małe wiadro . Widzę , że odlecieli konkretnie z tą nagrodą . Pozbieram przez ten miesiąc by nie zalęgło mi w inwentarzu a potem sprzedam ten budynek - nieopłacalne za bardzo . Już nawet pr , towary dla gildii nie ratują tego .
 
Ale czemu nieopłacalne? Nie robiąc nic, powoli zbierają się nam wiaderka. Nie musisz ich szukać po handlarzach czy eventach, bo to jedno na miesiąc samo się uzbiera. Mieć dodatkowe wiaderko a nie mieć, to spora różnica. Akurat zanim wejdzie nowa epoka to kilka mi wpadnie i będą jak znalazł.
 

aza III

Wójt
Przecież nie musisz tego stawiać. Nie musieli dawać tych fragmentów, bez tego i tak jest sporo bonusów. Zamiast się cieszyć, że coś dodatkowo dostajesz to tylko narzekasz.
 

chemik12

Wicehrabia
Ja nie narzekam. Po prostu patrzę z poziomu gracza z rozwiniętym kontem. Dla kogoś kto dopiero zaczyna to ten budynek jest ok. Dla kogoś w wyższych epokach, z rozwiniętym kontem już tak różowo nie jest. Te kilka pr, populacja, towarów czy też złota i zaopatrzenia nie robi AŻ takiego wrażenia, gdzie gracz głównie zazwyczaj patrzy na potencjał militarny....
 
Do góry