Jesień w Forge of Empires 2020 - komentarze

Borisel

Hrabia
Nie wiedziałem , że pakiet ulepszeń do cydrownii , młynu czy chaty lub pędzel z wiaderkiem to są kiepskie nagrody . Jeśli nie ma się wszystkich ulepszeń to kupuje się z handlarza antyków - no problem . Już sam posiadam 4 x najwyższe cydrownie + 1 na 3 poziomie . Tak samo z chatką - mam jedną na maksa z poprzedniego eventu i drugą na niskim poziomie - ale co z tego ? Tyle ile się uda zdobyć - tyle będzie twoje . I wiem na co będę polować w tym evencie .
 

Gannicuss

Szlachcic zagrodowy
Witam.Od dnia kiedy nagrodą była chata wpadały mi tylko 3 rodzaje produktów nic z tego nie mogłem zdziałać.Wszystkie zadania zrobione 160 diaxów wydane i nic to nie dało tylko liga praktykantów i 10 produktów na pamiątkę.Zadania dzienne były nie sprawiedliwe bo Ci którzy mają wcześniejszą godzinę ustawioną na pierwszy dzień się nie załapali a ostatniego były już tylko normalne brak eventowych.
 

Gannicuss

Szlachcic zagrodowy
Nigdy nie było podwójnych zadań dziennych w czasie mojej gry.
Nie ma co dyskutować bo widzę że Ty jesteś z tej wybranej elity najmądrzejszych
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
NIGDY NIE BYŁO POZIOMÓW AKTUALNEGO BUDYNKU EVENTOWEGO JAKO NAGRODY DNIA. Już wyżej pisali o tym ale jak groch o ścianę widać.



Taaa.... podawałeś wyżej przykład Willi Gubernatora na poz.1, ale powiedz mi... ile ulepszeń Willi zebrałeś w tamtym evencie? a może twierdzisz, że zabudowanie miasta kilkoma Willami na 1 poziomie to dobry interes a więc to była nagroda warta zachodu?

Mam 2x Wille poz 9.
To tak na marginesie

@Dobrosz Shyduo grasz naprawdę krótko (na D od około czerwca 2020, na C od około lipca 2020) a już chcesz Nam mówić że nie mamy racji. Poza tym wystarczy zerknąć do jednego czy drugiego Twojego miasta by się przekonać że jesteś naprawdę początkującym graczem. Świadczą o tym choćby budynki evantowe na bardzo niskim poziomie. Rozumiem ,że to były pierwsze które zdobyłeś w evancie letnim. Z czasem zrozumiesz, że bydynki evantowe puki nie są na maksymalnym poziomie po prostu nie warto stawiać, lepiej schować do inwentarza lub sprzedać. Po prostu teren który zajmują można lepiej wykorzystać. Podobnie z nagrodami dnia - dla jednego gracza są lepsze, dla drugiego gorsze. Jeden będzie teraz czekał na zestaw wrześniowej chaty by w końcu postawić ten budynek evantowy na maksymalnym poziomie lub przy odrobinie szczęścia jako dodatkowy. Inny na posterunki wartownika, czy też na medale czy jaskinie łotrów. Ta ostatnia nagroda jest super dla kogoś kto jeszcze jej nie ma, dla mnie nadaje się tylko do sprzedania u handlarza. Każdy evant jest tak skonstruowany by każdy coś dla siebie znalazł ekstra. Do tego praktycznie wszystkie teraz to evanty cykliczne, powtarzające się co roku.
To wolny kraj i mam prawo wyrażać swoje zdanie. W rozmowie z każdym. Twój ton wyższości jest nie na miejscu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chemik12

Wicehrabia
Zgadza się, to wolny kraj i każdy ma prawo wyrażania swoich opinii. Nikt tu się nie wywyższa - napisałem Ci jak to wygląda z mojej strony i jakie mam odczucia na tamten moment. Teraz widzę że miasto ogarnąłeś, 1 Willa na maksymalnym poziomie, druga na 4 (miasto na C) - brawo. Choć nadal twierdzę, że budynek evantowy na niskim poziomie (nie maksymalnym) to jednak strata miejsca. Podobnie z nagrodami - jednym będzie bardziej pasować jedna nagroda dnia, innym inna.
 

Tomeczek1991

Szlachcic zagrodowy
Sorry jak odgrzewam temat, ale może komuś się przyda, jak ktoś ma wątpliwości, czy warto? Kiedyś tak czytałem, że się nie opłaca stawiać tych pól i stodoły, nie stawiałem, nie zastanawiałem się co z tym zrobić. Bo dużo miejsca itp itd... miałem stodołę, 2 ulepszenia stodoły, zestaw gospodarstwa i 6 zestawów pól. Zbudowałem stodołę na 4 lvl i każde pole, tak żeby każdy dawał bonus. Przy moim rozstawieniu, zajmuje mi to 10x6. Po podliczeniu wszystkiego (jestem i narazie będę w epoce postępowej) mam takie bonusy: 30900 monet; 18133 zaopatrzenia; 20 PR; 119 medali; 50 towarów; 1744 ludności; 5600 zadowolenia; atak armii atakującej 12%; obrona armii atakującej 8%; obrona armii def 6%; atak armii def. 10%; 12 % do zbioru zaopatrzenia i 10% do zbioru monet. Czy się nie opłaci? Można polemizować, dla mnie to naprawdę dużo.
 

Atli

Hrabia
Sorry jak odgrzewam temat, ale może komuś się przyda, jak ktoś ma wątpliwości, czy warto? Kiedyś tak czytałem, że się nie opłaca stawiać tych pól i stodoły, nie stawiałem, nie zastanawiałem się co z tym zrobić. ....

Nie patrz się na innych, gracze mają różne priorytety i różne podejście do gry. To Twoje miasto, jeśli masz ochotę to możesz same ozdóbki postawić, bo to Ty masz się z gry cieszyć...howgh!
 

Ferdinand

Baron
Różni gracze są na różnym etapie rozwoju i dla jednych jedyną wartość mają już teraz bonusy militarne, ale są też i inni, którym często opłaci się również zwiększenie zbioru PRów i towarów. ;)
 
Do góry