Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.
Bez zapowiedzi weszła dzisiaj bardzo ciekawa zmiana- limit przerwanych zadań, osoby w pasie są w stanie zrobić ich 166 dziennie. Cała gra zmieniła tym samym kierunek. Od ponad roku wszystko szło w bonus do ataku, co teraz będzie mijało się z celem. Na GvG tak duże bonusy nie są potrzebne, a Pola Chwały to niewypał, który był ciekawy tylko przez kilka pierwszych sezonów. Najlepszą drogą do szybkiego rozwoju było budowanie ChF i czerpanie jak największych zysków z zadań powtarzalnych, co właśnie zostało zabite. Osobiście nie mam zamiaru przebudowywać swojego miasta na farmę, a granie bez możliwości rozwoju mija się z celem, więc nie zostanie nic innego jak zakończenie tej przygody.
 

Załączniki

  • obraz_2021-04-08_135618.png
    obraz_2021-04-08_135618.png
    88,4 KB · Wyświetlenia: 333

Darko

Szlachcic zagrodowy
Wprowadzanie ograniczeń jednego z kluczowych elementów gry powoduje że gra staje się nudna i mało ciekawa dla graczy walczących i budujących miasta do ataku, nie każdy jest kolekcjonerem pereł. Przy takich ograniczeniach zrobienie technologii w nowej epoce zajmie bardzo dużo czasu co być może jest zamysłem twórców którzy chcą ograniczyć obecność graczy w grze do 1 godziny dziennie bo tyle zajmie wypełnienie limitu
 

kartka

Szlachcic zagrodowy
hej, popieram poprzednika , gram od początku serwera , przeżyłem różne zmiany , zmianę zasad zdobywania pkt. rankingowych , przeliczenia rankingu , ale teraz twórcy przeszli samych siebie wprowadzając ograniczenia w ilości klikniiiiiiiiiiiiiiiiięć , zaznaczam że ta gra to klikanie....
 

Devine111

Baron
Zmiana słaba, a o jej sposobie wprowadzenia to nie ma co mówić, no gorzej się nie da jak ukratkiem. Może nie zauważą...
Zastanawiam się co dalej, w co uderzą kolejnym razem. Gvg popsute, tło jakieś można zrobić, braku zapamiętywania pozycji, nie działającego dziennika, nieustannych błędów wewnętrznych już nie. Może w sumie to jakaś droga, zniechęćmy graczy jak najbardziej do gvg i je w końcu zamknijmy.
 

Devine111

Baron
Mam nadzieję, że to spóźniony żart prima aprilisowy....

Jednym słowem: skandal.

Niedługo pewnie ograniczą ilość walk do zrobienia w ciągu jednego dnia do 200.
Fajne takie gvg będzie, została walka do zamknięcia sektora a tu alert ,, Wykorzystano dzienny limit walk. Proszę czekać do północy na wyzerowanie licznika bądź wykupić 10 dodatkowych walk za jedyne .. diamentów"

W sumie, może i na zadania dziennie będzie możliwość zwiększenia limitu za pomocą diaxów.
 

Shad0w..

Szlachcic zagrodowy
Do czego to doszło że twórcy blokują możliwości gry, co chwile zmiany które w tej chwili moim zdaniem tylko i wyłącznie psują grę, to jest skandal aby tak działać na niekorzyść graczy, po to zostały wprowadzone te zadania aby z nich korzystać bez ograniczeń i czerpać z nich korzyści.
 

Granatos

Rycerz
Witam, w tym temacie najlepiej jakby wypowiedzieli się programiści którzy tę zmianę zaprojektowali i wprowadzili do użytku. Programują, ale w nią nie grają i nie mają pojęcia na czym polega. Zapewne nie doczekamy się, bo oni nie są od tego. W zasadzie to nie wiadomo od czego, bo jak usprawnią bądź naprawią jedno, to usuną lub zepsują drugie.
 

mastika

Wicehrabia
Tak, bo to programista przyszedł w środę do pracy i postanowił na czwartek rano zmodyfikować sobie z nudów gierkę. Jakiś menago wpadł na ten poroniony pomysł, inny menago to przyklepał i poszła dyspozycja do koderów. I od CM oczekiwałbym dwóch zdań wyjaśnienia, a wieszanie psów na programistach nie ma w tym przypadku najmniejszego sensu i uzasadnienia.
 

luksemburg11

Szlachcic zagrodowy
Każdy ma inny styl gry . I nikt nie powinien tego ograniczać . Jeden ma za cel budowanie budynków i pereł tylko z jego epoki , drugi będzie grał pod atak , PR i opłacalność , przez co będzie mieć arkę na 80 poziomie w żelazie , z kolei inny będzie grał swoim własnym wymyślonym stylem . Gra ma wiele możliwości , a każdy z niej korzysta .
 

CybuuL10

Szlachcic zagrodowy
Zmiany tego typu, które są wprowadzane w taki sposób – bez żadnego wcześniejszego komunikatu, po cichu, mogą poprowadzić tę grę jedynie ku końcowi. Po pierwsze, ta „świetna” zmiana powoduje, że perła ChF przestaje należeć do najlepszych pereł w grze. Co więcej, przez takie ograniczenia ta perła może zacząć być pomijana w planach budowy przez część graczy, a ci co ją budowali, nie mogą liczyć na zwrot inwestycji. Po drugie, w taki sposób twórcy jeszcze bardziej psują rynek w grze – towary będą dużo droższe ze względu na ich braki, a zapotrzebowanie się nie zmieni, a to na pewno poprowadzi do wywindowania cen.

Gracze, którzy poświęcają masę czasu wolnego, aby rozwijać swoje miasta są co chwilę ograniczani, a za tym idzie skuteczne zniechęcani do samego FoE, a nawet zachęcani do sprawdzenia co ciekawego w ofercie gier ma konkurencja.
 

Arox

Baron
Skąd to zaskoczenie? Jak czytamy z oficjalnego komunikatu z 5 marca:
"chcielibyśmy wyjaśnić błędne przekonanie dotyczące spowolnionego anulowania zadań. Jest to błąd techniczny, a nie coś, co byśmy kiedykolwiek zaprojektowali.

Aby przedstawić Wam kontekst, w celu zachowania przejrzystości - zebraliśmy od Was opinie na temat exploitów zadań powtarzalnych i próbowaliśmy znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu. W tym tygodniu wprowadziliśmy limit do liczby anulowanych zadań, aby ograniczyć ten proceder i jego wpływ na nasze serwery. "

Czyli już o tym wcześniej wiedzieliśmy tylko nie podali jaką liczbą jest ten limit... teraz wiemy że jest to 2000.
 

paprycjuszz

Szlachcic zagrodowy
Dziś standardowo jak to mam w zwyczaju w trakcie wrzutek dodatkowo robiłem zadania z wydaniem określonej liczby punktów rozwoju. Ku mojemu zdziwieniu w pewnym momencie zadania zostały zablokowane i wyskoczyło powiadomienie, że to koniec mojego dziennego limitu. Idea zadań powtarzalnych w mojej autopsji polega na tym, że możemy te zadania powtarzać do skutku, ile tylko chcemy, a tutaj mamy z góry narzucany jakiś chory limit, który wykorzystuje w kilka większych wrzutek pomijając wszystkie zbędne mi zadania w Pasie . Rozumiem nagonkę na osoby korzystające z różnej maści zewnętrznych programów wpływających na rozgrywkę, ale nie wiem, dlaczego kolejny raz kosztem uczciwych , rzetelnych graczy poświęcających masę własnego czasu na w/w zadania. Idąc tym tokiem polecałbym zmienić nazwę z „ zadań powtarzalnych” na „ zadania ograniczone do 2000 pominięć", bo zadań powtarzalnych już nie ma, zresztą cała gra powoli schodzi na psy...
 

Arox

Baron
Zapewniam że wcześniej tego limitu nie było, dzisiaj koło 12 wszedł.
Czyli spóźnili się o miesiąc z wprowadzeniem tego. Co nie zmienia faktu że przymierzali się do tego. I dzisiaj to weszło. Co mogą jeszcze zrobić? Ewentualnie podwyższyć limit... Nie widzę innej drogi by ukrócić graczy od używania botów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry