Jak będzie wyglądać przyszły świat?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15092

Guest
czy interesowało kogoś to pytanie?
Ogólnie co się zmieni w: uzbrojeniu, gospodarce, infrastrukturze, przemyśle i właściwie można powiedzieć o wszystkim, co mogłoby się stać w przyszłości za jakieś 10-10000000... lat, czy może UE upadnie, PKP zastąpią teleporty, uran będzie zastąpiony antymateria lub czymś lepszym, cały świat będzie pod warstwą smogu lub optymistyczna wersja jak w FoE, czy do arsenału dojdą miecze świetlne...
Temat obszerny jak widać :)
Zapraszam do dyskusji
 

DeletedUser14004

Guest
Teleporty zamiast PKP... Pewnie będą mało punktualne. :) Uran raczej nie będzie zastąpiony antymaterią, bo po zetknięciu z materią powstałby wybuch. UE na pewno upadnie, nic nie trwa wiecznie. Miecze świetlne jako broń to dobry pomysł :). Najbardziej widzę Ziemię pod warstwą smogu, a nas rozsianych po galaktyce.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Obawiam się, że zostanie tylko Islam.
A resztę można sobie wyobrazić. I nie jest to nic przyjemnego.
 

DeletedUser15092

Guest
Antymateria robi wybuch (uran w sumie też ;)) ale daje dużo więcej energii.
Miecze świetlne, jeśli już to ciekawi mnie - z czego. Raczej nie jakieś magiczne kryształy, może laser, tylko że wtedy taki krótki miecz nie będzie, a żołnierze musieliby co chwile wymieniać baterie, albo jakieś lepsze, małe, lekkie zasilanie.
 

DeletedUser14004

Guest
Eeee tam za milion lat coś się wykombinuje na miecze świetlne.
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem jeszcze przewidywanie tego, co będzie za 10-100 lat. Ale dalej? Za 1000 lat? Za 1000000? To jest milion lat! Milion lat temu małpy z drzewa spadły. A postęp jest wykładniczy (jeśli nie dojdzie do regresu). A jeszcze zwróćcie uwagę, ile może się zdarzyć? Łącznie z rewolucją w fizyce, umyśle i duchowości, a także kulturze i cielesności. A także, co równie ważne: w kontaktach z obcymi.

Przyszłość najbliższa rysuje się nienajlepiej:
Kryzys imigracyjny doprowadzi wzrostu ksenofobii i poczucia zagrożenia, a co za tym idzie, wzrostu popularności radykalnych idei "prawicowych". Właściwie już to obserwujemy.
http://www.polishexpress.co.uk/nazisci-napadli-na-meczet/
Swoją drogą za ten link mogliby ich pozwać.
http://wpolityce.pl/swiat/262310-se...-kolejny-osrodek-dla-uchodzcow-zobacz-zdjecia
http://o2.pl/artykul/prawicowe-patrole-chronia-finow-przed-muzulmanami-5940920841560705a

To przyczyni się do upadku lub transformacji UE. Na gruzach starej Unii wyrosną totalitarne państwa w Europie Zachodniej i autorytarne państewka w Europie Wschodniej, pokroju orbanowskich Węgier. Tu rządy będą mniej radykalne, bo też mniejszy jest problem z imigracją.
Na zachodzie pogromy muzułmanów i przedstawicieli starej Europy będą na porządku dziennym.

Zamieszanie w Europie wzmocni Rosję, nie wiem, jak z USA. W krajach zachodnich (na czele z USA) będzie coraz większa kontrola i inwigilacja pod pretekstem zagrożenia terrorystycznego. Również Stany Zjednoczone pójdą w kierunku państwa totalitarnego, z wolnością, jako flagowym hasłem. Oczywiście wolnością fasadową.

Nie wiadomo, co w tej sytuacji zrobią Chiny, wielkie mocarstwo, które zaczyna zwalniać. Wierzę, że uda im się pokonać pułapkę średniego wzrostu i pójdą dalej.
Nowe siły to również Indie i Brazylia.

Stosunkowo dobrze z tego wyjść może Australia. A także Nowa Zelandia.

A dalej, to trudno powiedzieć.


EDIT:
Bieg dalszej przyszłości jest nieprzewidywalny, bo zależy głównie od tego, jaka jest natura rzeczywistości, jakie są prawdziwe prawa fizyki, których jeszcze nie znamy (to znaczy, może i znamy, ale w średniowieczu też znali prawa fizyki arystotelejskiej, w XIX wieku prawa fizyki newtonowskiej, zawsze może się przydarzyć kolejna rewolucja).
Jedyna prawdopodobna prognoza, którą można wysnuć opierając się na tym, co znamy dziś, na analizie dziejów człowieka, to taka, że ludzie sami się powyrzynają, gdy rutynowe wszczynanie wojen wymknie im się spod kontroli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15092

Guest
Rozumiem jeszcze przewidywanie tego, co będzie za 10-100 lat. Ale dalej? Za 1000 lat? Za 1000000?

10-100000....... oznaczało "wybierz sobie okres, może to być 10, 20, 9014012412410 lat później i przewiduj, to się wtedy wydarzy ;)"


najpierw trzeba będzie wygrać III wojnę światową z Arabami a potem myśleć o przyszłości.


Jakoś nie wierze, żeby III wojna światowa miała się wydarzyć dość szybko. Pamiętacie ostatni zamach w Paryżu, prawie wszystkie państwa Europy złożyły wyrazy współczucia prezydentowi (w tym Putin, chyba że media kłamią, a film w telewizji to fotomontaż).

Bieg dalszej przyszłości jest nieprzewidywalny, bo zależy głównie od tego, jaka jest natura rzeczywistości, jakie są prawdziwe prawa fizyki, których jeszcze nie znamy (to znaczy, może i znamy, ale w średniowieczu też znali prawa fizyki arystotelejskiej, w XIX wieku prawa fizyki newtonowskiej, zawsze może się przydarzyć kolejna rewolucja).
Jedyna prawdopodobna prognoza, którą można wysnuć opierając się na tym, co znamy dziś, na analizie dziejów człowieka, to taka, że ludzie sami się powyrzynają, gdy rutynowe wszczynanie wojen wymknie im się spod kontroli.


To tylko nasze przypuszczenia.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli wziąć taką Anglię, to muzułmanie stanowią tam 5%. To dużo, ale nie tak dużo, by było za późno, by zagrażali bezpośrednio państwu. Problem z muzułmanami jest, ale to trochę sztucznie napompowywane zagrożenie (wystarczyłaby asertywna polityka Europy), a niestety władze państw europejskich prowadzą taką politykę, która eskaluje napięcia (jak Niemcy się dowiedzieli o milczeniu w Kolonii, to się nieźle wkurzyli). Ludzie to widzą i rośnie reakcja.
 

DeletedUser

Guest
Co do przyszłości, tu jest ciekawa wizja tego, jak będzie wyglądać:
 

DeletedUser8110

Guest
Wielka prośba. Bardzo cenimy sobie wszystkie posty i wypowiedzi, jednak przypominam, że wszystkie posty obrażające jakiekolwiek grupy społeczne, będą kasowane. Można zauważyć, że niektóre tematy, szczególnie te ściśle związane z aktualną sytuacją w Europie, wzbudzają wiele emocji przez co wiele osób wyraża w Internecie bardzo drastyczne opinie. Wierzę jednak, że jesteśmy w stanie utrzymać na poziomie dyskusję odbywającą się na naszym forum. :)
 

Wanat70

Wójt
tak tak bo jak panowie Niemcy zaglądną do naszego forum i zobaczą jaki on jest niepoprawne politycznie to nam forum zamkną i co to będzie
 

DeletedUser

Guest
Wielka prośba. Bardzo cenimy sobie wszystkie posty i wypowiedzi, jednak przypominam, że wszystkie posty obrażające jakiekolwiek grupy społeczne, będą kasowane. Można zauważyć, że niektóre tematy, szczególnie te ściśle związane z aktualną sytuacją w Europie, wzbudzają wiele emocji przez co wiele osób wyraża w Internecie bardzo drastyczne opinie. Wierzę jednak, że jesteśmy w stanie utrzymać na poziomie dyskusję odbywającą się na naszym forum. :)
Dlatego nie zamierzam brnąć w ten temat. Jakby co, moje wypowiedzi tu były raczej analizą sytuacji, a nie oceną moralną. Mnie osobiście nie obchodzi, czy zamieszki będą wywoływać imigranci, czy rdzenni ludzie. Nie mam też nic przeciwko innym rasom, niedemokratycznym rządom, czy terroryzmowi. Co więcej, uważam go za normalne narzędzie przy wojnie asymetrycznej, jak zdalnie sterowane bomby, broń pancerną, informacyjną, lotnictwo, satelity wojskowe, broń nuklearną i gwiazdę śmierci. Wszystko jest dla ludzi.
 

DeletedUser

Guest
Ja tam przyszłość widzę tak (w Polsce):
Ludzie żyją w pokoju i dobrobycie, nie ma wojen, nikt nie choruje, nie ma kolejek do lekarzy, koszty utrzymania są minimalne, wszyscy mają dobrze płatną pracę, nasz poziom życia będzie tak wysoki jak reszty świata... a bardziej realnie... jak tak dalej będzie to nie dożyjemy przyszłości bo zniszczą nas katastrofy ekologiczne, zmiany klimatu (zmiana klimatu jest od zawsze co pewien okres życia ziemi) a jak nie to atomówki nam zrobią jesień średniowiecza ;)
Ja tam żyję dniem dzisiejszym, jak widzę jaką emeryturę będę dostawał to nie wiem czy 70 dożyję a my tu o jakichś teleportach mówimy ;p
 

DeletedUser

Guest
Jak patrzę na to, co się dzieje w polityce, to wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Że przed nami nadchodzą mroczne wieki.
Masy ludzi wydają się głupieć jeszcze bardziej i zamykać w swoich rozrywkowych światach internetu.
A z drugiej strony, czuję, że jest coraz więcej dobra. Natrafiam na coraz więcej przebłysków tegoż. Czuję, że w całym tym bagnie jest coraz więcej ludzi mądrzejszych i wrażliwszych, niż ich odpowiednicy. Głównie wśród młodych.
Mam wrażenie, jakby to się kulminowało do jakiejś rozstrzygającej bitwy mentalnej między siłami ciemności, głupoty i zezwierzęcenia, a siłami jasności, zrozumienia, empatii i dobra.

The tide is turning.
 

DeletedUser14860

Guest
Przeczytałem z ciekawością wypowiedzi przedmówców i doszedłem do wniosku że najszybciej to, ludzie pozabijają się własnymi pięściami uderzając nimi we własne głowy zanim cokolwiek zrozumieją . Wtedy nastąpi to co nieuchronne świstak zrobi to co powinien i zacznie zawijać sreberka .Za to temat wydaje się jednym z ciekawszych jakie tu na tym forum czytałem :)
 

DeletedUser

Guest
najpierw trzeba będzie wygrać III wojnę światową z Arabami a potem myśleć o przyszłości.
Naszymi wrogami nie są Arabowie, lecz masoneria. Natomiast myśl prowadzenia wojny światowej jest równie irracjonalna co walka z wiatrakami. Mówił o tym JFK, który padł ofiarą tej satanistycznej organizacji. Oni mają wszędzie swoje wtyczki. Natomiast kółka libertyńskie, stronnictwa ateistyczne czy młodzieżówki racjonalistyczne to tylko wytwór tej ideologi zła.
 

DeletedUser14352

Guest
W Polsce bedzie zaniedlugo tak,ze bedziemy robic za darmo zeby kraj nie upadl, a banki,politycy i reszta bandy bedzie trzepac dalej miliony na nas.
 

DeletedUser

Guest
Zapomniałeś jeszcze dodać gejów i lesbijki, lewaków, syjonistów i wegetarian.
To wszystko nie jest dla nikogo tajemnicą, kto szuka ten znajduje! Ale większość ludzi nie chce szukać, a jak wiadomo kto nie myśli błądzi wiele, dlatego nazywanie tego "teoriami spiskowymi" jest po prostu śmiechu warte, gdyż wszyscy Chaldejczycy z kół rządzących już bardzo dawno oświadczyli (jasno i wyraźnie), że NWO jest ich celem. Oczywiście nie będę się tutaj długo rozpisywał, ale jeśli ktoś chce prowadzić ze mną dysputę na ten temat, to niech najpierw poczyta o tym temacie...
A cykliści? Przecież to podstawa.
Możecie się z tego śmiać, ale dowodów w świecie na to bardzo wiele - a ci którzy mienią się "racjonalistami", dlaczego patrzą na to jak na teorię spiskową, skoro jest to jawne, co? To ja odpowiem: nie chcą dostrzec rzeczywistości, wolą żyć w "matrixie", gdyż tak im wygodnie i żyją sobie jak pączek w maśle. Wasza "tolerancja", którą preferujecie jest pozbawiona logicznego sensu ("Nie ma tolerancji, dla braku tolerancji"), więc co to za tolerancja? Oto nowy totalitaryzm, idealny i przebiegający za aprobatą ludzi, utopia dla totalitarystów! Zauważcie, że owe "teorie spiskowe" nie są akceptowane przez większość społeczeństwa, (bo są ośmieszane w taki właśnie sposób) natomiast Ci którzy to robią, w ogóle nie podejmują się dyskusji, no właśnie - dlaczego? Czyżby ktoś ślepo podążał za telewizyjną papką?
(zły topic, do usuniecia)
Mówisz "zły", bo jest po prostu nie wygodny, ale to tylko utwierdza mnie w moim przekonaniu. Najłatwiej przypiąć komuś "łatkę" antysyjonisty czy faszysty i uznawać powszechnie za oszołoma, bo tak jest najlepiej. Coś jest na rzeczy, ale wy tego nie chcecie dostrzec...
 

DeletedUser

Guest
kennedy.jpg
 

DeletedUser15570

Guest
Mówisz "zły", bo jest po prostu nie wygodny, ale to tylko utwierdza mnie w moim przekonaniu. Najłatwiej przypiąć komuś "łatkę" antysyjonisty czy faszysty i uznawać powszechnie za oszołoma, bo tak jest najlepiej. Coś jest na rzeczy, ale wy tego nie chcecie dostrzec...

Moj post jest do usuniecia, nie topic :) pomylilem tematy gdy pisalem o uchodzcach w Polsce i napisalem tutaj, nie widze opcji usuniecia postu na tablecie, dlatego napisalem taka krotka notke z prosba o usuniecie mojej "wypowiedzi" :D

A co do przypinania latek, sam juz slyszalem ze jestem faszysta, nazista, antysemita, homofobem itd bo mam poglady konserwatywne, i wole slyszec rano w drodze do pracy koscielne dzwony, niz wycie mualima i ludzi walacych czolem w chodnik, pedałów nie toleruje i uwazam to za chorobe (ludzie bezuzyteczni dla gatunku ludzkiego), a zydzi jaki maja stosunek do nas wszyscy wiemy, jak sie z tym nie zgadzamy to jestesmy antysemitami :) No ale mam te kilka "tytulow", bo nie jestem postepowy i nie chce sie ubogacac kulturowo jak Niemcy itd.
 

DeletedUser14757

Guest
Domagam się tolerancji i równouprawnienia dla takich osób :)
 
Do góry