III wyprawa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1988
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie musisz wierzyć, ale proszę, nie mów mi, że to co robię i opisuję, to kłamstwa. Wystarczy, jak mówiłem, odpowiednie wojsko i walka samodzielna, nie automatem.



Bo nie walczę dużo - na mapie kontynentu przestałem walczyć koło kolonialnej i wznowiłem walkę dopiero koło przyszłości, ewentualnie jutra. Teraz trochę walk robię, bo robię Wyprawy. Nie prowadzę walk na GvG i wśród sąsiadów.
A to, że mam tak mało walk, to jest jakaś ujma? Wiem na czym polegają walki, potrafię rozróżnić teren, wiem jak sprawdzić zasięg ataku jednostek (czyli gdzie się ustawić, aby nie oberwać), wiem kto przeciwko komu lepiej się spisuje. Przede wszystkim walczę ręcznie. Coś więcej jest potrzebne, aby móc walczyć dobrze?
bardzo cię proszę , w nadchodzącej rozgrywce nakręć filmik z ostatniego 48smego konfliktu , gdzie pokonujesz baze wojskiem , to pozwoli mi uwierzyć że z takim bonusem to możliwe ? oraz oczywiście publicznie przeproszę za swoją opinie w tej sprawie , przyznając ci racje
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nie ma problemu, jak nie zapomnę, to nakręcę. Nie oczekuję również żadnych przeprosin, ani przyznawania mi racji. Wystarczy mi sam fakt, że będziesz miał świadomość tego, że się da.
 

DeletedUser

Guest
Nie ma problemu, jak nie zapomnę, to nakręcę. Nie oczekuję również żadnych przeprosin, ani przyznawania mi racji. Wystarczy mi sam fakt, że będziesz miał świadomość tego, że się da.
z góry dziękuję , że zgodziłeś się pokazać tą walkę , jestem niezmiernie ciekawy jej przebiegu
jako człowiek honoru potrafię docenić czyjąś racje , przyznając ją a jednocześnie przeprosić za swoją dotychczasową opinię , więc z pewnością to uczynię :)
 

herde

Baron
z góry dziękuję , że zgodziłeś się pokazać tą walkę , jestem niezmiernie ciekawy jej przebiegu
jako człowiek honoru potrafię docenić czyjąś racje , przyznając ją a jednocześnie przeprosić za swoją dotychczasową opinię , więc z pewnością to uczynię :)
Zrobię też screeny z ostatnich walk
jaki bonus obronny jest na 3 lvl wypraw w arktyce , dokładnie na ostatniej bazie ?
Jak dojdę, to Ci podam, bo nawet nie zwracam uwagi na bonusy obronne(ponieważ dobór woja jest najważniejszy, a bonusy, przynajmniej dotychczas, nie były dla mnie przeszkodą, nawet kiedy sam owe bonusy miałem kiepskie)
 

herde

Baron
Na 3 lvl problem z przejściem jest tylko na 1-ym etapie (tam gdzie pierwsza fala to 8 robotów zwiadowczych). To oczywiście moja czysto subiektywna opinia.
Tam, gdzie jest ta fala robotów, ja walczę dronem i łotrami. Tylko niekiedy po pierwszym ruchu roboty ustawiają się tak, że nie da się w nich trafiać po kilku naraz, tak żeby po pierwszej kolejce je rozwalić, wtedy poddaję walkę i próbuję jeszcze raz, aż się dobrze ustawią pod drony.
 

herde

Baron
A widzisz, u mnie problem jest na 45 walce i jakbym nie robił to nie jesteś w stanie jej przejść walką.
Ja ją przechodzę dronem i łotrami. Tylko, tak jak pisałem wcześniej, po pierwszym ruchu roboty muszą się dobrze ustawić, tak żeby dało się je rozwalić w pierwszej kolejce.
 
O tyle o ile pierwszą rundę przechodziłem bez strat dronem i łotrami, tak w drugiej nie mogę przeskoczyć tej różnorodności jednostek, jeszcze jak nieszczęśliwie się złoży to behemoty biję po 1 punkt zdrowia, tak więc żeby się nie denerwować to akurat ten konflikt negocjuję.
 

herde

Baron
O tyle o ile pierwszą rundę przechodziłem bez strat dronem i łotrami, tak w drugiej nie mogę przeskoczyć tej różnorodności jednostek, jeszcze jak nieszczęśliwie się złoży to behemoty biję po 1 punkt zdrowia, tak więc żeby się nie denerwować to akurat ten konflikt negocjuję.
W drugiej walce jest rzeczywiście trudno. Trzeba walić w jedną jednostkę cały czas, nie w kilka po trochu. Jeśli jest sytuacja, że do wyboru masz strzał w jedną już ranną jednostkę i w dwie naraz ale zdrowe albo mniej zranione, to lepiej walić w tę pierwszą. Plazmy oczywiście ignorować i zostawić je na koniec. No i zwracać uwagę na teren, w krzakach np. dron ma najlepszy atak - jak się da to walić z krzaków lub z innych dających bonus dronom miejsc.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@yakiii
Proszę, ostatnia walka trzeciego poziomu

To jeszcze się pochwalę, że udało mi się w tym tygodniu wszystkie potyczki przejść walką, z tym że walka w której zawsze miałem problemy - 45. konflikt z robotami zwiadowczymi w pierwszej fali była mocno szczęśliwa z mojej strony, gdyż dwukrotnie w pierwszej turze miałem trafienie krytyczne z AO, dzięki czemu dwa roboty zbiłem w sumie 4 jednostkami (wystawiłem fortecę + 7 łotrów). Gdyby nie te trafienia krytyczne, to bym nie wygrał - na koniec przetrwała mi jedna jednostka bodajże :D

PS na tym filmiku popełniłem parę błędów w ustawianiu się, ale co tam, ostatnia walka nie jest taka ciężka jak niektóre wcześniejsze ;)

PS2 Przepraszam za kiepską jakoś filmiku :p
 

DeletedUser6543

Guest
Na 3 lvl problem z przejściem jest tylko na 1-ym etapie (tam gdzie pierwsza fala to 8 robotów zwiadowczych). To oczywiście moja czysto subiektywna opinia.

1 surogat + 7 łotrów i automat- najłatwiejsza walka:)
 

DeletedUser6543

Guest
Ostatnia walka, wklejam 3 screeny, trochę jednak wstyd, bo straciłam jedną jednostkę... :)
Bonus, to składowa pereł i +30% do ataku z tawerny (wiele raczej to nie daje, ale zawsze coś).
Robię wyprawy na 4 światach, w 3 różnych epokach, wszędzie jestem w stanie zrobić 48/48, trzeba tylko obrać odpowiednią strategię i zmienić nastawienie.
Mało tego, ostatnio moja gildia (ok 50 osób) miała ciężki tydzień, trafił nam się zacny przeciwnik i co? wszyscy, niezależnie od poziomu i posiadanych bonusów, zrobili 48/48.

444.jpg

Da się? Da się.

1.jpg
22.jpg
3.jpg
 

Atli

Hrabia
1 surogat + 7 łotrów i automat- najłatwiejsza walka:)
Niezupełnie - faktycznie surogaty jak walec się przetaczają po robotach, ale z kolei druga fala przetacza się po surogatach :-P. Nie zrozumcie mnie źle - przechodzę ten etap za każdym razem (podobnie jak juz ktoś pisał używam dronów) ale sprawia mi najwięcej kłopotów i za każdym razem tracę jakieś jednostki.
 

DeletedUser

Guest
@yakiii
Proszę, ostatnia walka trzeciego poziomu

To jeszcze się pochwalę, że udało mi się w tym tygodniu wszystkie potyczki przejść walką, z tym że walka w której zawsze miałem problemy - 45. konflikt z robotami zwiadowczymi w pierwszej fali była mocno szczęśliwa z mojej strony, gdyż dwukrotnie w pierwszej turze miałem trafienie krytyczne z AO, dzięki czemu dwa roboty zbiłem w sumie 4 jednostkami (wystawiłem fortecę + 7 łotrów). Gdyby nie te trafienia krytyczne, to bym nie wygrał - na koniec przetrwała mi jedna jednostka bodajże :D

PS na tym filmiku popełniłem parę błędów w ustawianiu się, ale co tam, ostatnia walka nie jest taka ciężka jak niektóre wcześniejsze ;)

PS2 Przepraszam za kiepską jakoś filmiku :p

no żyleta , szacun ! odszczekuję publicznie moją niewiarę w pokonanie walką 3go lvl wypraw a dokłądniej 3ciej bazy !
super robota ! dziekuję za filmik :)

P.S.
czy jednostki obronne tak samo się zachowują na mapie kontynentu jak w piramidzie ? czy tam priorytetem wroga jest zniszczenie najpierw jednostki a później kapturki do piachu ? ;)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Na mapie kontynentu na pierwszy ogień idą jednostki stanowiące największe zagrożenie (czyt. łotry bite są na końcu), chyba że w zasięgu ataku znajdują się wyłącznie łotry (np. inne jednostki są zakamuflowane i przeciwnik nie ma jak ich uderzyć).
 

DeletedUser7795

Guest
Plan świątyni reliktów na 3 poziomie wypraw :haha:
plany świątyni na 3 poziomie to jest śmieć a nie nagroda. W ogóle nieadekwatne do poziomu

Bez tytułu.jpg
 

DeletedUser7795

Guest
@Szłapak
jak będę chciał podnosić poziom Świątyni to zacznę wspierać Świątynie u znajomych i gildian aby zdobyć plany na wyższe poziomy. Plany Świątyni na 3 poziomie wypraw to jest kpina.
 

DeletedUser17476

Guest
czy ja wiem. a jak gram ogolnie sam, mala gildia i nie mam znajomych? to raczej nie tak dużo wpadnie z wspierania.
 

DeletedUser7795

Guest
Kolejny wku*w. Marne plany Świątyni reliktów na 3 poziomie w ostatniej walce. Ta "dobra nagroda" musi zostać zmieniona. Straciłem 3 diamentów na negocjacjach i w zamian marny plan Świątyni :mad: Wsadźcie sobie te plany w tyłek.

fas.jpg
 

Fatherland

Książę
Nagrody nie powinny być głównym motywatorem wypraw ale nagrody powinny wzrastać wartością wraz ze wzrostem trudności konfliktu... Bo tak tak jak by w monopolu na końcowych polach zamiast pół czarnych ze złotem z Austrii pierdolnac jakieś budy z rogami z mongolii... To już lepsze pole za karę wracasz na start... Coś na zasadzie relog...
 

DeletedUser

Guest
Na mapie kontynentu na pierwszy ogień idą jednostki stanowiące największe zagrożenie (czyt. łotry bite są na końcu), chyba że w zasięgu ataku znajdują się wyłącznie łotry (np. inne jednostki są zakamuflowane i przeciwnik nie ma jak ich uderzyć).
no 3 części arktyki obleciałem 1 czołg antygrawitacyjny + 7 kapturków na minimalnych stratach , jednak w 4tej części jest zauważalna zmiana , tam zawsze przeciwnik kieruje atak na jednostkę pomijając kapturki , zrobiłem 1 sektor dwiema fortecami i sześcioma kapturkami ale po pierwszej walce trzeba było reanimować jedną fortece , druga ledwie ciepła była ;)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Zapewne dlatego, że w czwartej części pojawia się już Artyleria Plazmowa, która przebija się przez kamuflaż, więc atakuje to co stanowi największe zagrożenie - czołg antygrawitacyjny, pomijając jednocześnie łotrów, które stanowią mniejsze zagrożenie ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry