[Zadania] Hurtowe robienie zadań powtarzalnych

Czy wprowadzić hurtowe zaliczanie zadań powtarzalnych?

  • Tak

    Głosy: 26 65,0%
  • Nie

    Głosy: 10 25,0%
  • Nie wiem

    Głosy: 2 5,0%
  • Wystarczy wprowadzenie tego patentu tylko dla zadań: wydaj X PR, po wprowadzeniu nowego wydawania PR

    Głosy: 2 5,0%

  • W sumie głosujących
    40

bartekmod

Książę
Kiedyś już w dyskusji poruszałem takie możliwości, jednak widząc nowy planowany system robienia zadań, który niestety utrudnia wykonywanie zadań jeszcze bardziej niż dotychczasowy, podnoszę swoje rozważania do rangi oficjalnego pomysłu:

Obecnie zadania powtarzalne wymagają po zaliczeniu zadania, anulowanie około 8, 9 zadań by powrócić do zadania właśnie zaliczonego. Jeżeli zbieram złoto z budynków 24h, i ilość zebranego złota starcza mi na kilu, kilkunastokrotne zaliczenie zadania muszę się od maksa naklikać, anulowanie, potwierdzenie anulowania, jest to uciążliwe...
Jeżeli wrzucam PRy komuś do Perły na zwroty, a są to niejednokrotnie wkłady rzędu i 2 tysięcy punktów, też muszę naklikać się tego anulowania zadań w nieskończoność...

W planowanych zmianach będę musiał dodatkowo wejść w okienko zadań, czyli już klik więcej, a droga od przycisku anuluj, do przycisku potwierdzenia anulowania się wydłuża, na końcu jeszcze wyjście z okienka zadań, czyli znów klik więcej, ilość "zabawy" wzrasta, zniechęcając do zarabiania na zadaniach powtarzalnych

Dlatego proponuję, a wręcz jest to element niezbędny by w ogóle kontynuować rozgrywkę, by zadania powtarzalne można było zaliczać hurtowo...
tzn. mam otwarte, aktywne dane zadanie powtarzalne, niech to będzie dla przykładu zbiór miliona monet, ja zbierając w swoim mieście przykładowo 10 milionów monet, powinienem mieć zaliczone zadanie 10-krotnie, bez konieczności anulowania sobie wszystkich zadań po kolei... tylko po zbiorach wchodzę w okienko zadań i 10 razy odbieram nagrody za zbiory monet
w ten sam sposób liczymy zdecydowaną większość zadań, zbiory 24h zaopatrzenia x razy, zbiory x ilości zaopatrzenia, kupno 5 PR, wydawanie x PR, uzyskanie x ilości nowego zadowolenia... każde zadanie które da się w ten sposób zapętlić, robimy hurtowo, tak samo zadanie wydania x monet i x zaopatrzenia... no wszystkie, może z ludnością dostępną będzie ciężej, bo to trwa dłużej zaliczanie zadania, ale też sobie można odbierać hurtowo po dłuższym czasie czemu nie

jak chcemy sobie zmienić zadanie na inne wtedy go anulujemy i szukamy tego innego, jak chcemy robić dane zadanie robimy go hurtowo

pojawiają się tutaj dwa małe obostrzenia: kiedy odbieramy nagrodę monet z zadania zbioru monet, nie zalicza nam tych monet do hurtowego robienia zadania, tak jak i jest obecnie... i analogicznie z nagrodą zaopatrzenia za zbiór zaopatrzenia (chociaż zdaje się w któryś epokach były dwa zadania na zbiór zaopatrzenia, większe i mniejsze... to tam do tego drugiego zadania zaliczyć by mogło jak jest aktywne okno, nie zalicza tylko do własnego), w każdym innym przypadku już teraz jesteśmy w stanie mając aktywne okno zbioru monet/zaopatrzenia, zaliczać go do zadania z zadań pozostałych, tu wszystko zależy jakie okienka mamy aktywne

obostrzeniem drugim powinno być ucinanie końcówek w zbiorach zaopatrzenia i monet... jak z miliona mam zebrane 950 tysięcy, zbieram kolejny budyneczek dający mi 60 tysięcy monet, to kończę zadanie i muszę przeklikać do zbioru monet ponownie, a te 10 tysięcy końcówki jak gdyby przepada mi... tak też powinno być w hurtowym zliczaniu zadań, w momencie przekroczenia wymaganej kwoty ta końcówka jest ucinana i dopiero zbiór z następnego budynku wchodzi w zaliczenie zapętlonego zadania powtarzalnego, wtedy nie uzyskamy dodatkowego profitu względem obecnej sytuacji, analogicznie zaopatrzenie, oraz tak samo jak wydamy za dużo PR ponad wymagane z paska, lub z danej paczki ilość przekroczy mi wymagane 139 PR - przykładowo wrzucając 14 paczek po 10 PR ten końcowy punkt mi ucina obecnie, niech ucina i w moim pomyśle, tak samo zadowolenie... wszystko co jest liczone w ten sposób

możemy dla "utrudnienia" wprowadzić też zasadę, by tylko pierwsze wykonanie zadania miało warunek tej samej wartości co obecnie, jeżeli mam zebrać milion monet to pierwsze hurtowe zaliczenie jest za milion, ale już drugie i każde następne dostaniemy nagrodę za zebranie np 1,2 mln monet, tak żeby była to "kara" za brak przeklikania wszystkich zadań i ich anulowania, oczywiście jak chcemy i za każdym razem sobie przeklikamy tą anulację to warunek miliona monet będzie cały czas obowiązywał, jako pierwsze wykonanie zadania, jak ktoś chce się tak bawić proszę bardzo, ja nie chcąc się bawić jestem skłonny ponieść ciut wyższe koszta wykonania zadań... tak samo pierwsze wydanie PRów to będzie 139 jak dotychczas, ale drugą i kolejną nagrodę niech przyzna za np 155 PR wydanych

dodatkowym tutaj argumentem w przypadku wydawania PRów jest planowany nowy system wydawania PRów, który ma pomóc, ale przy wykonywaniu zadań powtarzalnych na wydanie PR okaże się koniem trojańskim...
obecnie, wrzucam 140 PR w czyjąś Perłę (tak, nie bawię się w okrągłe 139 PRów, zresztą paczki 5 PR i 2 x 2 PR szybko by mi się skończyły), przeklikuję zadania powtarzalne, powracam do Perły, wydaję do 280 PR, znów przeklikuję zadania, wydaję do 420 PR itd itd... teraz, jeżeli mam wrzucone już 1500 PR, wciąż brakuje mi do pierwszego miejsca do bloku z 500 PR i widzę że zaczyna ktoś inny wrzucać (może to być Gildianin co wbija na drugie miejsce i wiem że jest spokój, ale może to byc obca osoba która próbuje zarobić...) to mam olbrzymią przewagę, mogę sobie nawet dalej zrobić ze dwa, trzy powtarzalne zadania i wiem że on mnie nie ma jak dogonić, a gdyby czasem niebezpiecznie się zbliżył mogę po zrobieniu tych 10, czy kilkunastu zadań powtarzalnych przestać je robić i dokończyć wrzutkę na szybkości, by obcy się nie wbił na krzywy... ale wciąż mam te kilkanaście zadań zrobionych i zarobek z nagród...
a teraz w nowym systemie co będzie? mam wrzucone 1960 PR, wrzucam łatwiej bo po 140 na raz i lecę anulować inne zadania, zamiast klikać wydatek 14 razy paczka... więc tu mam ułatwione, ale w momencie gdy do bloku brakuje nawet tych 40 PR, ja poszedłem anulować zadania, to może się okazać że taki sęp wypatrzy okazję i jednym kliknięciem zniweluje mogą przewagę 1960 PR, obecnie to jest niemożliwe bo fizycznie nie zdąży tyle razy przeklikać paczek, teraz jestem bezpieczny i mogę wykonywać zadania powtarzalne, w nowym systemie za robienie zadań zostanę ukarany... to chyba nie tędy droga, tak jak mówię jest to koń trojański dla zadania powtarzalnego... oczywiście tutaj niech to zadanie hurtowo zalicza po kolei tak jak ten system będzie wydawał paczki przy nowym wrzucaniu, czyli jak zostanie ustalone że potrzeba 50 paczek 10 PR, potem końcówka to 2 paczki po 2 PR to lecimy z liczeniem... pierwsza nagroda za 139 PR, czyli 14 paczek 10 PR, następna nagroda za 155 PR (przyjmując moją propozycję), czyli odliczamy kolejne 16 paczek 10 PR, na trzecią nagrodę odliczamy znów 16 paczek PR itd aż do wyczerpania wszystkich zajętych paczek na potrzeby zgłoszonego wydatku
wtedy jednocześnie wrzucam szybko punkty w Perłę, robię zadanie powtarzalne i nie mam zagrożenia że ktoś na szybkiego jednym kliknięciem mnie wyprzedzi... bez tego systemu hurtowego będę musiał wydawać po 140 PR i powracać do zadań i narażać się na szybciutkie wyprzedzenie, lub ponieść karę w postaci braku nagród? znaczy ten element to jakaś melodia przyszłości, może nastąpi dopiero za kilka lat i szybko ten problem nie wystąpi, ale przy wprowadzeniu nowego systemu wydawania PRów nastąpi...

no dobra, rozpisałem się znacznie i mam nadzieję że jasno, że nie jest to zbyt zamotane... ale ten proponowany przeze mnie system jest właściwie niezbędny, by nie rezygnować z gry, jeżeli ja mam być karany za robienie zadań powtarzalnych, jeżeli ma mi to być maksymalnie utrudniane... to mi się po prostu odechciewa grać
 
Ostatnia edycja:

HuanMing

Książę
Ależ się rozpisałeś.... Pomysł popieram, coś z tymi zadaniami trzeba zrobić. Przy moim mało współpracującym necie, jeżeli wrzucam dużo PRów do perły i chcę sobie jednocześnie pozaliczać zadanie wydaj X PRów to czas wczytywania się okienek z zadaniami, perły, znowu okienek z zadaniami, itd., wydłuża się niemiłosiernie, czasem nawet wymaga kilkukrotnego odświeżenia gry. Więc, jestem na tak.
 

DeletedUser7795

Guest
@bartekmod
Hurtowe zaliczanie to moim zdaniem trochę za duże ułatwienie, bo system wtedy zalicza Ci zadania z automatu.
Według mnie lepsza byłaby rozwijana lista z zadaniami. Tam byś wybierał te, które chcesz wykonać.
 

bartekmod

Książę
zaliczy tylko te zadania, które mamy aktywne, jeżeli mam aktywne zadania: związane z mapą z linii głównej której jeszcze nie przeszedłem do końca, zadanie na wydanie 139 PR oraz na ukończenie 6x produkcji 24h w zaopatrzeniowych budynkach... to chociażbym zebrał nie wiadomo ile złota nie zaliczy mi nic, bo nie miałbym aktywnego tego zadania... uwierz mi ja i tak podczas zbiorów w mieście robie te 7, 8 czy 9 razy (nawet nie licze ile mi monet łącznie dają budynki) przechodzenie do zadania zbioru monet, i tak i tak to robię... wrzucając w Perłę 1400 PR i tak i tak 10krotnie przechodzę do tego zadania, w tym momencie mam do anulowania 9 zadań by powrócić do wykonywanego, co daje 18 kliknięć, już nie mówię o wyjściu z danej Perły i powrót do ekranu miasta, by móc odebrać nagrodę i ponownym wejściu w spis Pereł Gracza, potem znów w konkretną Perłę... to daje około 30 kliknięć? i 10 razy to samo? 300 kliknięć... to jest męczące...

oczywiście, ze to ma ułatwić grę, czy zbyt duże ułatwienie? no jeżeli ktoś obecnie nie robi ani jednego zadania powtarzalnego to po wprowadzeniu takiego systemu wyczai sobie i ustawi na wieczność te zadania których wymagania spełnia najczęściej (podejrzewam że właśnie zbiór monet i wydawanie PRów) i będzie zgarniał nagrody czego teraz nie czyni bo mu się nie chce... ale uwierz mi, ja robię, ja się z tym męczę i dla mnie to jest ograniczenie olbrzymiej ilości kliknięć

Twoja sugestia z rozwijaną listą, też lepsze to niż anulowanie 9 zadań, gdzie po odbiorze nagrody wchodzę w listę i wybieram ponownie to samo zadanie... ale, co będzie kiedy wejdzie system wydawania nieograniczonej liczby PRów na raz? co mi z szybszego "przewijania" zadania na wydatek 139 PR, jeżeli wciąż będę musiał wrzucać porcjami i ktoś nierobiący zadań będzie mógł mnie w dowolnej chwili wyprzedzić i narazić na olbrzymie straty PR? Wtedy karani będą Gracze robiący zadanie powtarzalne, a premiowane będzie olewanie zadań... Ten konkretny przykład mi rozwiąż inaczej niż moim sposobem? Gracz z Modernizmu ma ponad 10 tysięcy PRów w paczkach? Mając te paczki w ciągłym użyciu i rotacji jesteś w stanie zrobić 70 zadań powtarzalnych na raz, a przecież zaraz poziomy się pokończą, przyjdą zwroty i kolejne 70 razy możesz ukończyć zadanie... ah mówię to z perspektywy mojego zadania wydatku 139 PR, a przecież we wcześniejszych epokach były dwa zadania... wydatku 99 PR i 200 PR... mając 10 tysięcy w paczkach jesteś w stanie w momencie wykonać 100 zadań mniejszego wydatku i jednocześnie 50 razy wyższy wydatek... 150 zadań powtarzalnych na raz... Dlaczego Gracz chcący zarabiać na zadaniach powtarzalnych ma być tej możliwości pozbawiony? Może lepiej wyrzućmy te zadania z gry w ogóle i po przejściu linii głównej nie miejmy zadań wcale?
 

DeletedUser7795

Guest
Na chwilę obecną nie głosuję przeciw i nie głosuję za wprowadzeniem tego pomysłu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wystarczy pozbyć się okna potwierdzania anulowania zadania powtarzalnego, które nie ma rozpoczętego wykonania
np. anulowanie zebrania monet bez potwierdzenia, ale jeśli w liczniku będzie nawet 1 moneta zebrana to okno się pojawia.
 

bartekmod

Książę
każdy pomysł ograniczający ilość klikania jest dobry :) ten także, zawsze to z 8, 9 kliknięć mniej, zawsze to coś :) przy robieniu 10 razy tego samego zadania da to z 90 kliknięć mniej, a nawet wydaje się "wywalenie" tego okienka jako najprostsze do zrealizowania w ciągu chwili przez programistów, dla mnie jako laika tak to wygląda że byłoby to najprostsze :p
tylko znów nie rozwiąże to problemu który powstanie po wprowadzeniu nowego systemu wydawania PRów, wtedy jakiekolwiek wyjście z Perły po wydaniu części wkładu "na raty" w celu zaliczenia zadania i ustawienia go ponownie (obojętne w jakiej formie) nie może mieć miejsca. Wrzucenie całości od razu musi skutkować wielokrotnym zaliczeniem zadania wydatku PRów.

Możemy już nawet ograniczyć mój pomysł tylko do tego jednego typu zadań: wydatku X PR, niech cała reszta zadań wymaga przeklikania wszystkich, ale to konkretne po prostu musi być zaliczone hurtowo, wprowadziłem taką nową odpowiedź w ankiecie, jak uważacie że tak byłoby lepiej i dzięki temu unikniemy zbyt dużego ułatwienia, ja jestem otwarty na negocjacje i częściowe wprowadzenie pomysłu, możecie też zmieniać swoje dotychczasowe głosy
 

bartekmod

Książę
Przy obecnym zepsuciu przewijania zadań powtarzalnych, wprowadzenie hurtowego robienia i zaliczania aktywnego zadania bez konieczności anulowania wszystkich pozostałych staje się jeszcze bardziej potrzebne.
 

DeletedUser12062

Guest
Przy obecnym zepsuciu przewijania zadań powtarzalnych, wprowadzenie hurtowego robienia i zaliczania aktywnego zadania bez konieczności anulowania wszystkich pozostałych staje się jeszcze bardziej potrzebne.
To jeden z niewielu Twoich pomysłów, który do mnie nie przemawia. Chcąc odebrać profity za zadanie poświęćmy odrobinę czasu i zaangażowania a nie wszystko z automatu za free. Sorry, idea może fajna ale do mnie nie przemawia ;). Jak pisał Zuo to troszkę za duże ułatwienie.
 

bartekmod

Książę
Chcąc odebrać profity za zadanie poświęćmy odrobinę czasu i zaangażowania a nie wszystko z automatu za free.

Kiedy to pisałem chodziły słuchy, że do Perły będzie można wpłacać paczki poprzez wpisanie liczby i kliknięcie "aplikuj", a więc 2 tysiące PRów w ciągu sekundy (to by było takie samo z automatu za free bez poświęconego czasu)... wtedy robienie zadań powtarzalnych przy wrzucaniu w Perłę traciło sens, wpiszę 139, przelecę powtarzalne i tak zrobie 10 razy, a ktoś w sekundę mnie przebije olewając powtarzalne... obecny system perłowy aż tak uproszczony nie jest więc i potrzeba tego pomysłu troszkę straciła na znaczeniu

Tyle, że teraz robienie zadań powtarzalnych zostało utrudnione, spowolnione... czy to wrzucanie w Perłę z przewijaniem zadania się wydłużyło, czy to zbiory w mieście z robieniem zadań na zbiór monet (zaopatrzenia lub produkcji 24h) się wydłużyły... coś, co ogarniałem na szybkości w 5-7 minut przedłuża się do 10-15 minut, bo klikanie przewijania idzie wolniej... najlepiej poprawcie zadania powtarzalne, przywróćcie do stanu sprzed aktualizacji... ale znając życie zanim się to naprawi minie pół roku, więc lepiej wprowadzić ten pomysł, niż cierpieć

Jak zapewne zauważyłeś, zdając sobie sprawę z dużego ułatwienia przy wprowadzeniu tego starałem się wprowadzić w ten pomysł jakiś ogranicznik...

możemy dla "utrudnienia" wprowadzić też zasadę, by tylko pierwsze wykonanie zadania miało warunek tej samej wartości co obecnie, jeżeli mam zebrać milion monet to pierwsze hurtowe zaliczenie jest za milion, ale już drugie i każde następne dostaniemy nagrodę za zebranie np 1,2 mln monet, tak żeby była to "kara" za brak przeklikania wszystkich zadań i ich anulowania, oczywiście jak chcemy i za każdym razem sobie przeklikamy tą anulację to warunek miliona monet będzie cały czas obowiązywał, jako pierwsze wykonanie zadania, jak ktoś chce się tak bawić proszę bardzo, ja nie chcąc się bawić jestem skłonny ponieść ciut wyższe koszta wykonania zadań... tak samo pierwsze wydanie PRów to będzie 139 jak dotychczas, ale drugą i kolejną nagrodę niech przyzna za np 155 PR wydanych
 

DeletedUser17831

Guest
A nie przyszło Wam do głowy że po prostu producentowi gry nie zależy na takim ułatwieniu gry właśnie dlatego żeby nie iść na łatwiznę i nie rozwijać się zbyt szybko przez pomijanie zadań? Dlatego właśnie chyba to spowolnili jeszcze bardziej tą poprawką. Żeby zniechęcić niektórych :)
 

bartekmod

Książę
Dzień dobry,

dziś, będąc w epoce Asteroid mamy dwa zadania powtarzalne na wydawanie PRów - 150 oraz 200... Gdy już dobrniemy do dwóch wolnych slotów na zadania powtarzalne to chcąc na nich zarabiać czeka nas taki oto łańcuszek czynności do wykonania:
1) wrzucić 150 i przewinąć zadanie
2) dorzucić 50 do "200" i przewinąć zadanie
3) dorzucić 100 do "150" i przewinąć zadanie
4) dorzucić 100 do "200" i przewinąć zadanie
5) dorzucić 50 do "150" i przewinąć zadanie
6) wrzucić 150 co pozwoli dokończyć "200" i zrobić całą "150", przewinąć oba zadania i.... od początku to samo

Wpłacając łącznie 600 PR jesteśmy w stanie zrobić zadania 7 razy, ale jakim kombinatorstwem..

Od czasu zgłoszenia mojego pomysłu w grze wprowadzono między innymi:
- możliwość wpisania ilości wpłacanych PRów do perły i kliknięcia na symbol PR - tak by ograniczyć ilość klikania względem "wpłać 10" używanym setki razy
- niewyskakiwanie okienka tawerny, by nie trzeba było jej gasić - ogranicza to kliknięcia o połowę w tym elemencie gry

Tak więc idea ograniczania zbędnych do wykonania kliknięć twórcom gry nie jest obca, a mój pomysł doskonale się w nią wpisuje.
Jakże wygodnie byłoby wpłacić 600 PR jednym kliknięciem, przejść do okienka zadań i zatwierdzić "odbierz 3 nagrody" dla zadania 200 PR oraz "odbierz 4 nagrody" dla zadania 150 PR...
Dlatego odświeżam tę ideę
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dlatego odświeżam tę ideę
Świetna idea, ale ja mam lepsze rozwiązanie i dużo prostsze do realizacji:

Postuluję, aby po odebraniu nagrody nie pokazywało się zadanie następne na liście, ale ponownie to które właśnie zrobiliśmy. Dopiero po jego anulowaniu pokazywało by się następne.

Zapewne nie jest to zgodne z filozofią gry o jaką się opierają wydawcy gry, by zmuszać graczy do niekończącego się klikania.
 

DeletedUser20205

Guest
Możesz też wrzucać po 200... I zrobisz 6 zadań zamiast 7.
Budynki od młotków czy towarowe dają większe zyski nastawiane na najkrótsze cykle pracy.
Wygląda na to, że twórcy gry dali nam możliwość "wyśrubowania" wyniku przez mikrozarządzanie.
I to samo ma się do twojego wrzucania po 50 PR, żeby za te same wydane 600 PR mieć 7 zadań a nie 6.

Czy zadania powtarzalne są upierdliwe? Są. Ja bym te zadania całkiem zlikwidował i zastąpił czym innym, np. nagrodami za "kamienie milowe" (coś podobnego do tego jak działa przyznawanie koron na wyprawie - po osiągnięciu określonej liczby piramidek gildia dostaje bonus w postaci koron i trzeba zbierać dalej), restowane codziennie o tej samej godzinie.
 

bartekmod

Książę
Postuluję, aby po odebraniu nagrody nie pokazywało się zadanie następne na liście, ale ponownie to które właśnie zrobiliśmy. Dopiero po jego anulowaniu pokazywało by się następne.

To też jest ciekawe rozwiązanie, na pewno byłoby lepiej niż jest teraz.
Ale czy na pewno lepsze od mojego? Wciąż by trzeba było wpłacić tylko część "raty", wyjść z perły, wejść w zadania, odebrać nagrodę, wyjść z zadań, ponownie wejść w perłę i wpłacić kolejną "ratę".. Ale może masz rację, że lepsze pod względem szansy zrealizowania. Bo ułatwienie nie byłoby aż tak wielkie, co może łatwiej byłoby twórcom zaakceptować. Twój pomysł też przyjąłbym z radością w grze ;)

Możesz też wrzucać po 200... I zrobisz 6 zadań zamiast 7.

I nawet zamiast dwa razy cały spis zadań anulować można go raz anulować by przejść dalej do obu zadań równocześnie, to prawda ;)
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Pomysł z dupy, chcesz zarabiać na powtarzalnych to klikaj i przewijaj, a nie na łatwiznę i jednym kliknięciem kilkanaście nagród zebrać, w głowach się poprzewracało, niech jeszcze zrobią 1 kliknięciem 100 walk w GPC i tylko usunął Ci wojsko to co straciłeś podczas tych walk, bo po co tak klikać atakuj za każdym razem
 

DeletedUser20205

Guest
Pomysł z dupy, chcesz zarabiać na powtarzalnych to klikaj i przewijaj, a nie na łatwiznę i jednym kliknięciem kilkanaście nagród zebrać, w głowach się poprzewracało, niech jeszcze zrobią 1 kliknięciem 100 walk w GPC i tylko usunął Ci wojsko to co straciłeś podczas tych walk, bo po co tak klikać atakuj za każdym razem
Nie jestem zwolennikiem zbytnich ułatwień, takich jakie opisałeś, ale też nie popieram rozwiązań upierdliwych i marnujących ludzki czas.
Jeżeli balans gry jest osiągany poprzez marnowanie naszego czasu, to znaczy, że coś jest nie tak.
Wszelkie usprawnienia mające na celu wyeliminowanie bezsensownych akcji są pożądane. Ot choćby wpłacanie dowolnej ilości PR na raz - przyzwyczailiśmy się do tego szybko, ale kiedy dyskutowano o wprowadzeniu tego rozwiązania to nie brakowało głosów sprzeciwu typu "macie klikać ten guzik [10 PR] tysiące razy dziennie bo tak, żeby nie było za łatwo, chcecie zarabiać na Arce to klikajcie".
Otóż powtarzanie cyklu "wejdź w perłę --> wrzuć PR --> wyjdź z perły --> odbierz nagrodę --> przewiń zadania --> wejdź w perłę --> wrzuć PR --> ..." jest bezsensownym marnowaniem naszego czasu. Dlatego uważam, że powinno się zlikwidować zadania powtarzalne i zastąpić je innym mechanizmem przyznawania nagród (np. takim, o którym pisałem wcześniej). Nie gram na tyle długo by znać historię gry, ale przypuszczam, że kiedy wprowadzono te zadania, nikt nie był w stanie robić setek tych zadań dziennie.
 
Do góry