Historia - zadania. Czy tak ma być?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20164
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20164

Guest
Jakiś czas temu zadania w liniach pobocznej i bonusowej miało opcję umożliwiającą rezygnację z wykonywania zadania. Wybudowałem sobie perełkę pod nazwą Chateau Frontenac i jakoś tak się to zbiegło z brakiem mozliwości zrezygnowania z zadań. Czy to przypadkowy zbieg okoliczności, czy też tak ma być w zamyśle?
Moim zdaniem wszystkie gry, które mają pretensje do bycia grami strategicznymi, powinny opierać się na daniu graczom możliwości wyboru najlepszej opcji kontynuacji gry. Tak grałem przed utratą możliwości wyboru. Teraz przymus wykonywania zadań z góry skazanych na poniesienie straty jest zupełnym nieporozumieniem. Gdybym wcześniej o tym wiedział nigdy bym nie ładował dóbr w budowę tej perełki. A może zrobiono zmianę i można w jakiś inny sposób zrezygnować z realizacji zadań linii pobocznej i bonusowej i tylko ja nie umiem sobie z tym poradzić?
 

HuanMing

Książę
Nie sprecyzowałeś, które zadania masz na myśli. Zadania z linii głównej nie są i nie były nigdy pomijalne. Zadania poboczne i powtarzalne zawsze można było pomijać. Takie rozwiązanie jest logiczne i ma sens. Upewnij się, że zadanie, które chcesz pominąć nie jest z linii głównej zadań i jeżeli wciąż nie możesz go pominąć to napisz do supportu, bo to znaczy, że coś się spsuło się.
 

DeletedUser20164

Guest
Czy ja gdzieś napisałem, o zadaniach linii głównej? To jest wiadome, te zadania linii głównej należy wykonać. Pisałem cały czas tylko o zadaniach pobocznych i bonusowych, bo tak są opisane (w nawiasach).
Nie twierdzę również, że ma na to wpływ wybudowanie perły ChF - zastanawiam się czy to taki zbieg okoliczności. Proszę przeczytać bez pośpiechu mój post i okaże się, że więcej w nim pytań niż stwierdzeń.
Otóż do niedawna pod zadaniami pobocznymi i bonusowymi było pole o możliwości porzucenia zadania. Teraz takiego pola nie mam i o to pytam: czy to jest jakiś bug w grze, czy też tak ma być?
Kasiu2389 - jeśli twierdzisz, że nadal można zrezygnować z zadania, to napisz proszę, czy u Ciebie masz takie pole do porzucenia zadania, czy też robi się to teraz inaczej?
Napiszę w takim razie do supportu, bo już od kilku tygodni nie robię tych zadań i z pewnością wiele jest "przeterminowanych"...
Dzięki za odpowiedzi na mój post.
 

HuanMing

Książę
Czy ja gdzieś napisałem, o zadaniach linii głównej? To jest wiadome, te zadania linii głównej należy wykonać. Pisałem cały czas tylko o zadaniach pobocznych i bonusowych, bo tak są opisane (w nawiasach).
Nie twierdzę również, że ma na to wpływ wybudowanie perły ChF - zastanawiam się czy to taki zbieg okoliczności. Proszę przeczytać bez pośpiechu mój post i okaże się, że więcej w nim pytań niż stwierdzeń.
Otóż do niedawna pod zadaniami pobocznymi i bonusowymi było pole o możliwości porzucenia zadania. Teraz takiego pola nie mam i o to pytam: czy to jest jakiś bug w grze, czy też tak ma być?
Kasiu2389 - jeśli twierdzisz, że nadal można zrezygnować z zadania, to napisz proszę, czy u Ciebie masz takie pole do porzucenia zadania, czy też robi się to teraz inaczej?
Napiszę w takim razie do supportu, bo już od kilku tygodni nie robię tych zadań i z pewnością wiele jest "przeterminowanych"...
Dzięki za odpowiedzi na mój post.

No to przecież napisałam, że bug :p Tylko support zostaje.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Zadań bonusowych nie można przerwać - nie jest to bug.
Zadania powtarzalne i poboczne można przerwać - o ile zadania poboczne już później nie wrócą, o tyle powtarzalne można przerywać do woli i będą się pojawiać.
 

HuanMing

Książę
Zadań bonusowych nie można przerwać - nie jest to bug.
Zadania powtarzalne i poboczne można przerwać - o ile zadania poboczne już później nie wrócą, o tyle powtarzalne można przerywać do woli i będą się pojawiać.
Które to są bonusowe? Bo poboczne i powtarzalne to wiem, ale bonusowych nie mogę wymyślić.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20164

Guest
Prosiłbym o używanie nazw takich, jakie występują w grze. W mojej wersji gry są w zakładce Historia takie określenia - pisane w nawiasach:
- zadanie linii głównej - nie do przerwania,
- zadanie bonusowe - ponoć możliwa rezygnacja,
- zadanie poboczne - ponoć możliwa rezygnacja,
Rozumiem, że zadań linii głównej nie można przerywać.
Po przerwaniu zadania bonusowego skończy się ta linia i będziemy mieli do wyboru tylko dwa równoległe zadania - linii głównej i poboczne,
Przerwanie zadania pobocznego nie kończy tej linii i zawsze będzie co najmniej dwa zadania do wyboru.
Mój problem polega jednak na tym, że nie mogę zakończyć żadnego zadania- ani bonusowego, ani pobocznego.
 

HuanMing

Książę
Jeżeli nie możesz przerwać żadnego to naprawdę bug i zostaje Ci tylko support.... U mnie zawsze były powtarzalne i poboczne i jestem tylko ciekawa kiedy i które zmieniły się na bonusowe (o nazewnictwo mi chodzi), bo najwyrazniej przegapiłam ten moment.
 

DeletedUser20164

Guest
Dostałem odpowiedź od Supportu. Okazuje się, że zadań bonusowych też nie można przerwać. Pozwolę sobie na kilka słów krytyki. Określenie "BONUS" kojarzy mi się z czymś pozytywnym, z dodatkową nagrodą udzielaną za coś lub nawet bez powodu. Bardzo dobrą nagrodę wymyślili w tej grze! Zadania całkiem do kitu, na których można stracić sporo dobra i otrzymać zupełne ****o i dodatkowo nie możesz tej "nagrody" odrzucić. To celowe utrudnianie gry? Czy też mamy różny pogląd na określenie "BONUS"?
A żeby nie było tak miło, to mam dwa takie zadania 'bonusowe" obok siebie i jedno z linii głównej. Niechby było jedno bonusowe na raz. jedno z linii pobocznej i jedno z głównej. Ostatecznie nie muszę zgarniać takich bonusów. Niestety postanowiono uszczęśliwić mnie po całości i to bez wyboru...
 

hlnrys

Baron
Linia główna i dwa powtarzalne.
Obydwa mogę przerwać.

foepng_qeqqrxn.png


Skąd bonusowe?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
U mnie zawsze były powtarzalne i poboczne i jestem tylko ciekawa kiedy i które zmieniły się na bonusowe (o nazewnictwo mi chodzi)

Nazewnictwo się nie zmieniło.
Seria zadań bonusowych pojawia się po osiągnięciu pewnego etapu w rozwoju miasta (przy wczesnej fazie gry) i dopóki taka seria zadań nie zostanie wykonana do końca, będzie "wisieć" wśród zadań. Jedną z takich serii zadań były te wprowadzone w wersji 1.10 (jako rozszerzenie do pewnej epoki).

Przerwanie zadania pobocznego nie kończy tej linii i zawsze będzie co najmniej dwa zadania do wyboru.

Przerwanie zadania pobocznego pozbawi Cię na zawsze możliwości jego (tego konkretnego, przerwanego) wykonania w przyszłości. Przerywając raz po raz zadania poboczne, w końcu dojdziesz do zadań powtarzalnych, które z kolei możesz do woli przerywać - wrócą do Ciebie po przejściu przez wszystkie pozostałe zadania powtarzalne.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Okazuje się, że jednak my mieliśmy rację.

Zadania bonusowe związane są z bonusowymi częściami mapy, obecnie są cztery takie obszary, zadania bonusowe pojawiają się w miarę robienia postępów zadań w linii głównej i związanego z tym odkrywania mapy świata.
 

HuanMing

Książę
Nazewnictwo się nie zmieniło.
Seria zadań bonusowych pojawia się po osiągnięciu pewnego etapu w rozwoju miasta (przy wczesnej fazie gry) i dopóki taka seria zadań nie zostanie wykonana do końca, będzie "wisieć" wśród zadań. Jedną z takich serii zadań były te wprowadzone w wersji 1.10 (jako rozszerzenie do pewnej epoki).

A, dzięki :) To wyjaśnie dlaczego nie wiem. We wczesnej fazie gry byłam bardzo dawno temu.
 

DeletedUser20269

Guest
Dokładnie to zadanie we wczesnym średniowieczu(te z prowincjami w górach) , te w jesieni średniowiecza (pod prowincjami z głównej lini JŚ).
No a dalej to dokładnie jeszcze nie wiem.
 

DeletedUser19629

Guest
Gdyby za głupotę dawali Nobla to ten ktoś co wymyślił nagrodę za udział w zadaniach codziennych ( np:studnia życzeń we fragmentach ) zapewne by go dostał.
 

DeletedUser2383

Guest
Gdyby za głupotę dawali Nobla to ten ktoś co wymyślił nagrodę za udział w zadaniach codziennych ( np:studnia życzeń we fragmentach ) zapewne by go dostał.

Dają. Nagrodę Darwina. Tylko, że tutaj akurat nagrodę dają za najgłupszą śmierć lub kastrację.
 
Status
Zamknięty.
Do góry