Historia Rosy Parks - komentarze

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Witam.

Historia Rosy Parks, to kolejny event, który zmusza do czegoś, czego nie chcę robić:

View attachment 3016

Obecnie jestem do przodu ze zdobywaniem prowincji i na razie nie chcę iść dalej, a event zmusza do tego.

Dlaczego nie ma alternatywy w postaci np: "Zdobądź władzę nad prowincją lub zmotywuj 50 budynków graczy", lub tym podobne?

W/w zadanie spowodowało, że nie jestem w stanie dokończyć eventu. :(

To po co tak goniłeś z prowincjami?
Pretensje możesz mieć tylko do siebie, a nie do INNO.
Skończysz event możesz, ale Ty wybierasz opcję niekończenia, twój wybór
 

MacKayla*

Wójt
Event w grze jest dodatkiem dla wszystkich graczy, ale nie jest elementem obowiązkowym. Przy czym nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, a tym bardziej do eventu.
Jeśli nie podoba mi się nagroda, nie biorę udziału.
Jeśli podoba mi się nagroda, ale nie mogę wykonać zadań (z różnych powodów), to nie biorę udziału.
Jeśli nie mam czasu, chęci, nie podoba mi się event – nie biorę w nim udziału.

Nie jęczę, nie narzekam, nie płaczę, nie marudzę. Grać cały czas nadal mogę.

Jeden event się skończy, będzie następny. Jeśli w następnym zadania mi się spodobają, będą możliwe do wykonania i będę chciała je wykonać, a na dodatek nagrodą będzie Zamek Królewski dający 50% zadowolenia z gry, 50% zadowolenia z Teamu i co godzinę kawę bez cukru, a tego właśnie bardzo potrzebuję, to wezmę w nim udział (chociaż jeśli dostępna będzie tylko kawa ze śmietanką, to się pewnie obrażę... ;)).
 

DeletedUser12062

Guest
Witam.

Historia Rosy Parks, to kolejny event, który zmusza do czegoś, czego nie chcę robić:

View attachment 3016

Obecnie jestem do przodu ze zdobywaniem prowincji i na razie nie chcę iść dalej, a event zmusza do tego.

Dlaczego nie ma alternatywy w postaci np: "Zdobądź władzę nad prowincją lub zmotywuj 50 budynków graczy", lub tym podobne?

W/w zadanie spowodowało, że nie jestem w stanie dokończyć eventu. :(
Kolejny..... To po co tak gnałeś? Eventy nie są od dziś. Skoro gnałeś i nie możesz (a raczej nie chcesz bo móc możesz) to mają Eventy zmieniać pod Ciebie? Chciałeś mieć zysk (lepsze wojsko w obronie i ataku) to trzeba coś poświęcić. Na tym polega strategia.... Czego wielu zrozumieć nie potrafi, bo totalnie nie chce i pali głupa zrzucając własną chorą ambicję na zasady w grze.
 

DeletedUser17144

Guest
zakończyłem cały event i nie dostałem dwóch nagród za 8 zadań oraz za całośc
 

DeletedUser12062

Guest
zakończyłem cały event i nie dostałem dwóch nagród za 8 zadań oraz za całośc
W tej sprawie musisz napisać do Obsługi Gry. Na forum nikt Ci nie pomoże (np. prawy klawisz na mapie miasta i wybierz "Support").
 

DeletedUser16730

Guest
zrzucając własną chorą ambicję na zasady w grze.

200.gif


Event w grze jest dodatkiem dla wszystkich graczy, ale nie jest elementem obowiązkowym. Przy czym nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, a tym bardziej do eventu.
Jeśli nie podoba mi się nagroda, nie biorę udziału.
Jeśli podoba mi się nagroda, ale nie mogę wykonać zadań (z różnych powodów), to nie biorę udziału.
Jeśli nie mam czasu, chęci, nie podoba mi się event – nie biorę w nim udziału.
Nie jęczę, nie narzekam, nie płaczę, nie marudzę. Grać cały czas nadal mogę.

Fascynujące. Wszystko tak binarnie traktujesz? Nigdy nie uważałaś, że coś powinno być inne? Zawsze są dwa wyjścia, albo jest dobre i się zgadzasz, albo jest złe i nie korzystasz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Przechodzenie do kolejnej epoki na siłę nie jest dobrym rozwiązaniem. Wielokrotnie o tym pisaliśmy. Najwyraźniej my nie wiemy co jest dla nas dobre...
 

MacKayla*

Wójt
Fascynujące. Wszystko tak binarnie traktujesz? Nigdy nie uważałaś, że coś powinno być inne? Zawsze są dwa wyjścia, albo jest dobre i się zgadzasz, albo jest złe i nie korzystasz?
Tu na forum, w tym wątku , ta dyskusja nie dotyczy mojej filozofii życiowej (nawet jeśli uważasz ją za fascynującą). Jeśli masz problem ze zrozumieniem - napisałam tylko i wyłącznie o evencie w grze, bo o tym jest wątek.
Jeśli nadal jesteś zainteresowany tym , jak wszystko traktuję i czy jest to zawsze tylko opcja 0-1, zapraszam na PW :p
 

DeletedUser16730

Guest
Tu na forum, w tym wątku , ta dyskusja nie dotyczy mojej filozofii życiowej (nawet jeśli uważasz ją za fascynującą). Jeśli masz problem ze zrozumieniem - napisałam tylko i wyłącznie o evencie w grze, bo o tym jest wątek.

Zacznijmy od tego, że nazywanie tego grą to duża nadinterpretacja semantyczna. Gra to coś co można wygrać, coś co ma ramy czasowe lub punktowe. Gdyby to była gra to zmiana zasad w trakcie byłaby nieuczciwa dla części graczy.

Ale to grą jest tylko z nazwy, a jest zwykłą zabawą. I nie interesuje mnie Twoje życie tylko filozofia która właśnie dotyczy tego o czym tutaj piszemy. Ślepa wiara w potęgę zasad, zasad które żeby było zabawniej były zmieniane od początku kilkanaście razy. Nagle dochodzimy do punktu 0-1 gdzie próba wymuszenia zmiany staje się zła i dostaje miano marudzenia, a pozostaje tylko opcja dwóch wyborów? Teraz właśnie bo tak? Czy to jakiś ogólny sposób na życie i wtedy jest przynajmniej konsekwentne?

A żeby było bardziej krotochwilnie to garstka graczy tłumaczy reszcie, że mają wybór między mniejszym i większym złem, a sam producent daje sygnał, że łączy się w bólu i wykazuje przynajmniej mentalne zrozumienie dla problemu.

Zadania zmuszające do postępu w grze
Gracze wielokrotnie podkreślali, iż nie chcą być zmuszani do zmiany strategii gry z powodu eventu. Co prawda nie chcemy, aby zadania były zbyt łatwe i zawsze będziemy się starać, żeby ukończenie eventu wymagało od Graczy pewnego wysiłku, jednak zarówno w obecnie trwającej historycznej linii zadań jak i w nadchodzących, pojawiać będą się alternatywy dla określonych typów zadań. Przyjrzymy się jak sprawdzą się one w praktyce oraz jak spodobają się ona naszym Graczom i wyciągniemy wnioski na przyszłość.

Bo podobno tylko krowa nie zmienia zdania, dlatego na forum są dyskusje, racje, argumenty. Po to jak mniemam żeby ta zabawa była jeszcze lepsza. No chyba, że jestem niepoprawnym optymistą, a obsługa tylko po to zachęca do wyrażania zdania żeby było cytując klasyka...

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Tak właśnie zrobiłem - olałem event. :)

Ale niektórzy pojechali po moim wpisie!
Wyluzujcie i przestańcie przesadzać - to tylko rozrywka. :)

Jakbyś napisał, że gó-wniana nagroda jest i olewasz event, to by nikt po tobie nie pojechał, ale ty wolałeś ponarzekać, jakie to jest złe zadania.
Wystarczyło nie gonić tak do przodu, to byś nie miał teraz problemu ze zrobieniem eventu
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16730

Guest
ale ty wolałeś ponarzekać, jakie to jest złe zadania.

A jeśli ma racje i są złe?

Wystarczyło nie gonić tak do przodu, to byś nie miał teraz problemu ze zrobieniem eventu

Wiesz jak gonił do przodu? Ja nie wiem, ale mógł np. wejść do Przemysłu i zrobić mapę. Zrobić ją po to żeby odkryć towary do produkcji i teren, to raczej nie jest gonienie do przodu. Może chciał zostać w Przemyśle, ale od tej pory było kilka eventów które wymusiły na nim robienie dalszej mapy Postępu. Tam jest 10 prowincji, kilka eventów je załatwi. I teraz już więcej nie da rady walką zdobyć.
To też jest gonienie do przodu?
 

DeletedUser11629

Guest
Ale to nie wina użyszkodników tej zabawy, tylko twórców/zarządców gry. Było narzekanie, że eventy wymuszają postęp. Zrobili tych eventów od groma i ciut ciut, zrobiło się większe narzekanie. Więc napisali, że przemyśleli sprawę i wprowadzają alternatywy dla pewnych zadań. I wprowadzili, chwała im za to - a teraz zabrali... bo tak. Bo mogą. No to narzekanie pojawiło się znów - dziwię się Waszemu zdziwieniu, że ZNÓW, drodzy pozostali użyszkodnicy.
 

DeletedUser19225

Guest
A ja mam pytanie dotyczące zwiadu prowincji , w Q będzie takie , wiem kiedy . Czy zadanie będzie zaliczone jak kliknę zwiad prowincji i się dopiero zacznie wyprawa do nowej prowincji , czy też przy zakończeniu czynności ? I czy gdzieś pokazuję ile czasu taka prowincja będzie opracowywana ?
 

DeletedUser19225

Guest
ok dzięki za szybką odpowiedź , ze 2 dni wcześniej będę musiał wysłać zwiad w takim razie. Aktualnie statek dokuje na kontynencie epoki postepowej i mam 1 zwiad do opracowania , ale mam również w epoce przemysłowej kilka. Jak statek będzie płynął na inny kontynent to wiecej czasu będzie potrzebował ? Czy po prostu jest zrobione tak +1 zwiad to np + 4 h , +1 zwiad + 6 h etc ?
 

DeletedUser16730

Guest
Jak statek będzie płynął na inny kontynent to wiecej czasu będzie potrzebował ? Czy po prostu jest zrobione tak +1 zwiad to np + 4 h , +1 zwiad + 6 h etc ?

Godzin i ich różnic nie pamiętam, ale będzie potrzebował więcej czasu bo najpierw odkrywa kontynent i dopiero wtedy wysyła się następny żeby odkrył prowincję. Natomiast samo odkrycie kontynentu czyli jeden zwiad zaliczy zadanie.
 
Do góry