Historia Kleopatry - dyskusja

piotresz

Hrabia
Ja tam nie narzekam, przeszedłem mapę i technologię na maksa i teraz w nagrodę część misji zaliczam z automatu. I akurat takie zadania bardzo mi pasują.
Chyba tylko jakieś trzy eventy temu byłem zły bo podczas eventu doszła nowa część Oceanów i chcąc nie chcąc trzeba było mapę podbijać technologie odkrywać.
 

Von Grun

Wicehrabia
@ZSH1906 Wystarczy dać alternatywę do zadań. Zajmij prowincję LUB np. ukończ 3 poziom wypraw lub cokolwiek. No i w końcu powinno zaliczać w zadaniu wpłacanie towarów do skarbca z perły, tak jak zalicza inne zadania ze zrobieniem wojska czy zdobyciem czegokolwiek innego(młotki, kasa, towary itp). Dlaczego akurat tego zadania nie zalicza jest dla mnie niezrozumiałe. Wpłacenie medali też nie zalicza zadania, chociaż medale są "surowcem", który do skarbca można wpłacać. Wszystko to ma na celu wyciągnięcie diamentów, jak nie w sposób bezpośredni to pośredni. Event powinien być tak skonstruowany, że jest do zrobienia dla każdego. Jeżeli ktoś chce sobie wygrać 2, 3, 4 główna nagrodę i patrzeć jak 4 kleopatry ścigaja sie w lektykach to powinien mieć możliwość podwojenia, potrojenia nagrody z diaksy. Ale niech to będzie oficjalnie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
ale co ma gildia do negocjowania?
Dobre pytanie, ale napisałeś, że zacytuję:

"dzięki za zadanie 3... zakończyło ono mój event na pobocznych, nawet nie będę techa odkrywał w zadaniu wcześniejszym bo i tak następnego nie zrobie - jak można alternatywą do negocjacji dać negocjacje?"

W drugim zadaniu jest alternatywa, wpłata do gildii, a w trzecim negocjacje w wyprawie.
Wniosek, nie jesteś w gildii.
 

DeletedUser18949

Guest
Event zrobiony, budynek postawiony.
Największy problem miałem z 4 godz. produkcją bo nie mam miejsca dla kowali a przecież tarasów czy innych pr-produkcyjnych budynków zajmował jakimiś głupotami
 

DeletedUser11629

Guest
Tak, ja jestem tym człowiekiem, który narzeka na werbowanie jednostek. Ale narzekam sobie po cichu, bo to przecież moja wina, że mam takie miasto, w którym jedynym nie-eventowym budynkiem jest ratusz (nie, nie siedzę w średniowieczu) i nie będę likwidować tarasów, żeby zbudować budynek wojskowy, który w mojej wiosce jest potrzebny jak dziura w moście.

Problem z zadaniami z technologią i prowincjami jest taki, że:
1) jak Scyzoryk słusznie wytknął, zrobili do nich alternatywy, a potem zabrali dziecku lizaka, bo tak. Uzasadnili to tym, że wprawdzie napisali, że będą dawać alternatywy - ale nie napisali, że zawsze... Takie uzasadnienie upartego przedszkolaka, bez argumentów.
2) kiedyś było kilka eventów w roku, a teraz dzień bez eventu jest świętem. I w każdym technologia i prowincja bez alternatyw? To właśnie powoduje nasze wzburzenie, a przynajmniej moje. Z dwojga złego wolę odpuścić te eventy, bo są coraz bardziej nieopłacalne z mojego punktu widzenia, jako gracza - a że jest ich coraz więcej, to ta nieopłacalność rośnie już wykładniczo...
 

DeletedUser11629

Guest
I ten event będzie pierwszym, którego prawdopodobnie nie ukończę, odkąd zaczęłam grać. Jeszcze jedna świątynia wiedzy, w dodatku gorsza, za całą prowincję? A za dwa tygodnie Van Gogh i kolejna prowincja? Wolę kupić za prowincję 3 PR niż 1 PR.
 

bartekmod

Książę
Dobre pytanie, ale napisałeś, że zacytuję:

"dzięki za zadanie 3... zakończyło ono mój event na pobocznych, nawet nie będę techa odkrywał w zadaniu wcześniejszym bo i tak następnego nie zrobie - jak można alternatywą do negocjacji dać negocjacje?"

W drugim zadaniu jest alternatywa, wpłata do gildii, a w trzecim negocjacje w wyprawie.
Wniosek, nie jesteś w gildii.

tylko skoro nie zrobię 3 zadania (nie negocjuję szkoda towarów - skuszę się może raz w roku na takie zadanie), to nie ma też sensu robić zadania drugiego... techa odkrywać i "lecieć" w drzewku nie muszę jak nie ma nic fajnego do zgarnięcia dla świata pobocznego (lepiej zostawić te techy na wartościowsze eventy), alternatywa zadania 2 w postaci straty towarów (czymże to się różni od straty towarów w negocjacjach :p ) nie ma tu nic do rzeczy :) żebym za to zadanie zdobył 10 gwiazdek jak studnia jest w evencie do losowania to bym się nad drugim zastanowił czy te 10 gwiazdek da mi dodatkową próbę losu, a i tak wolałbym techa zrobić bo to przybliży mnie do rozszerzenia terenu.
 

Von Grun

Wicehrabia
I ten event będzie pierwszym, którego prawdopodobnie nie ukończę, odkąd zaczęłam grać. Jeszcze jedna świątynia wiedzy, w dodatku gorsza, za całą prowincję? A za dwa tygodnie Van Gogh i kolejna prowincja? Wolę kupić za prowincję 3 PR niż 1 PR.
Mi akurat do zrobienia ostatniego zadania wystarczyło zająć jeden sektor. 1pr za sektor to dosyć opłacalne było, ale jak ktos musi młócić całą prowincję, lub nie daj boże jeszcze zwiad przedtem to interes kompletnie nieopłacalny, nawet za 3 pr ;)
 
Do góry