Historia Kleopatry - dyskusja

Shran

Szlachcic zagrodowy
Mam pytanie. W Waszej FoEpedii piszecie, że ogród obeliksów po zmotywowaniu daje dwa punkty rozwoju. Na fanowskiej wikii jest natomiast jeden PR. Kto ma rację?
 

DeletedUser18949

Guest
Jak by produkował 2 pr plus medale to naprawdę fajny budynek. Mały a sprytny.

Ps. Czy można prosić listę zadań?
 

DeletedUser13517

Guest
Piękny termin na mini event
Majówka dużo urlopów i dużo ludzi poza grą.
 

DeletedUser18949

Guest
Event trwa do 1 maja, a i zadania nie wymagają niewiadomo czego i jakiej strategii.
To prosty i łatwy event z fajną - GWARANTOWANĄ - nagrodą.

Edit. To chyba najlepszy event w tym roku :)
 

DeletedUser9827

Guest
Event z Kleopatrą i Markiem Antoniuszem już chyba był kiedyś, kilka lat temu?
 

DeletedUser18949

Guest
W poprzesnim evencie trzeba było zająć prowincję, podbić Ileś tam sektorów lub wynegocjować w zamian za kilka sztuk lampionow, które de facto nic nie dały.
Myślę, że zajęcie jednego sektora to mała cena za budynko-podobną-świątynie, tym bardziej, że nie trzeba negocjować :)
 

-Destroyer-

Szlachcic
Wszystko ładnie pięknie, nowy event no ok spoko tylko na jaką cholerę znowu pchacie prowincję... To jest idiotyzm bo zmuszacie ludzi do odkrywania dalej mapy co nieraz wiąże się także na siłę ze zmianą epoki bo nie zawsze da się negocjować... np na mapie z Arktyki skąd mam wziąść promet jak jestem np. we współczesności. Pozwólcie w końcu grać każdemu we własnym tempie odnośnie mapy i technologii bo to jest bez sensu żeby z powodu eventu zmieniać mapę i technologię...
 

DeletedUser18973

Guest
Cóż, przeglądając anglojęzyczną wiki wiem że
w drugim zadaniu przekaże towary do skarbca gildii zamiast odblokować technologię,
w trzecim zadaniu rozwiążę 8 konflików w wyprawach gildyjnych zamiast zając dwa sektory na mapie kontynentu,
w dziesiątym zadaniu kupię 10 punktów rozwoju zamiast infiltrować 5 sektorów,
ale niestety w ostatnim, dwunastym zadaniu (za avatar Kleopatry i Obelisk) jestem zmuszona by przejąć prowincję na mapie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Mam pytanie. W Waszej FoEpedii piszecie, że ogród obeliksów po zmotywowaniu daje dwa punkty rozwoju. Na fanowskiej wikii jest natomiast jeden PR. Kto ma rację?
Niestety opis na naszej wiki był błędny. Poprawiłem i powinno już być wszystko ok. Dzięki za zwrócenie uwagi.
 

DeletedUser12625

Guest
Ciekawe ile osób zauważy że po drogach będzie poruszała się Kleopatra, czytaj ciekawe ile osób ma włączone animacje :) A tak poza tym to dobry event.
 

DeletedUser14806

Guest
Włączone animacje to szczyt sadomasochizmu, gra i bez tego dostatecznie zamula i wywala.
 

DeletedUser16730

Guest
Myślę, że zajęcie jednego sektora to mała cena za budynko-podobną-świątynie, tym bardziej, że nie trzeba negocjować
Jeden sektor to niedużo. Problem w tym, że czasem trzeba zrobić do tego zwiad, później drugi event ze zwiadem i trzeba wcześniej skończyć prowincję. Później znowu event z sektorem i znowu najpierw zwiad i znowu prowincja bo kolejny event... itd
Kilkanaście eventów i jesteś do przodu dwie epoki, a masz z tego kilka budynków lepszych, albo gorszych. A jak się pożalisz to dostajesz takie komentarze.
A kto Ci kazał tak do przodu pędzić?
Pędzą z mapami do przodu, a później wielkie pretensje, bo albo towarów nie mają, albo trzeba podbić sektory walką, ale wojsko za słabe, a to, że korzyści z tego czerpią, zdobywając dodatkowe rozszerzenia, to wtedy dobrze jest.
A jeszcze ponad rok temu robiłeś event z sektorem, prowincją, zwiadem i miałeś ponad 10 świątyń. DOBRA ZMIANA!
Ci którym się nie chce mają radochę, że zabierają tym którym się chce.
 

Von Grun

Wicehrabia
Zaś zajęcie prowincji? Jeżeli w każdym evencie będzie zajęcie prowincji, to będzie trzeba zajać z 10 w tym roku. Cięzko będzie walczyć wojskiem z jesieni średniowiecza w postępowej.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Jeden sektor to niedużo. Problem w tym, że czasem trzeba zrobić do tego zwiad, później drugi event ze zwiadem i trzeba wcześniej skończyć prowincję. Później znowu event z sektorem i znowu najpierw zwiad i znowu prowincja bo kolejny event... itd
Kilkanaście eventów i jesteś do przodu dwie epoki, a masz z tego kilka budynków lepszych, albo gorszych. A jak się pożalisz to dostajesz takie komentarze.

A kto Ci kazał tak do przodu pędzić?
Pędzą z mapami do przodu, a później wielkie pretensje, bo albo towarów nie mają, albo trzeba podbić sektory walką, ale wojsko za słabe, a to, że korzyści z tego czerpią, zdobywając dodatkowe rozszerzenia, to wtedy dobrze jest.

A jeszcze ponad rok temu robiłeś event z sektorem, prowincją, zwiadem i miałeś ponad 10 świątyń. DOBRA ZMIANA!
Ci którym się nie chce mają radochę, że zabierają tym którym się chce.

Zawsze możesz pędzić i zmieniać epoki, po co w jednej cały czas siedzieć nikt Ci nie każe, a jak nie chcesz to nie pędź z sektorami i odpuszczaj sobie eventy, nikt Ci nie każe ich robić
 

Von Grun

Wicehrabia
No i widzisz, tu jest problem. Bo niby nie trzeba, ale jak się chce coś z eventu zgarnąć to jednak trzeba. Ja w rok czasu na B będąc w jesieni średniowiecza, dojechałem z prowincjami praktycznie do końca przemysłowej nie dla tego, że tak mi się chciało, tylko dla tego, że tak się złożyło z nadmiaru eventów. I teraz w kolejnym evencie nie mam wyboru, bo nawet jak zmienię epokę, to i tak z przemysłem +100% do ataku i obrony sobie nie poradzę, a z postępem wojskiem z jesieni średniowiecza już w ogóle. Zdobycie towarów 3 epoki wyżej bez wydawania fury pr też nie wyda. Jest tak jak pisałem. Zostałem zagoniony w kozi róg i mam sytuację bez wyjścia. Oczywiście nie muszę robić eventu, wiosenny sobie odpuściłem, ale dlaczego mam byc graczem gorszego sortu?
 

DeletedUser16730

Guest
odpuszczaj sobie eventy, nikt Ci nie każe ich robić

Nie chce mi się enty raz udzielać odpowiedzi na takie dictum. Tu sobie ją wyczytaj.
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/statystyka-w-foe-dyskusja.15765/#post-190296

Nie robię epok bo mi na to pozwalają reguły, robię mapę bo mi na to pozwalają reguły, a skoro mi na to pozwalają to niech nie będzie tutaj sytuacji z paragrafu 22.
A jak ktoś ma problem z tym, że mam za łatwo z tego powodu to jest jego problem i nie ma nic wspólnego z grą i jej zasadami.
 
Do góry