[Komunikacja] Historia - Inne podejście

Czy popierasz daną inicjatywę ?


  • W sumie głosujących
    9

Mikekun

Książę
witajcie

Chciałbym wam zaproponować inne podejście tego co często się powtarza z pomysłami dotyczącymi historii wydarzeń. Mianowicie bardzo mnie interesuje moja aktywność zarówno względem przyjaciół, względem gildii oraz względem komputera ( czyli walk pve albo pvp jak to woli ). Często się bowiem zdarza że nie wiemy ile wpłaciliśmy do gildii, czy odpowiednio zmotywowaliśmy osobę oraz kiedy podbijaliśmy mapę.

Dlatego też wpadłem na pomysł aby pod perłami architektury była dodatkowa opcja Historii Gracza. W niej byłoby takie rzeczy jak aktywność w gildii, czyli ile i jaki typ surowców wpłaciliśmy na poczet gildii, kiedy ostatnio motywowaliśmy osoby zarówno z grona przyjaciół jaki gildii, oraz co najważniejsze jaką ostatni sektor na mapie zajęliśmy. Dodatkowo możliwość Historii Gracza mógłby zobaczyć sam imperator gildii aby sprawiedliwie ocenić daną osobę i czy należy mu się pozycja czy nie, dlatego też w niej pokazywałby się np informacje kiedy i za co dana osoba odeszła z danej społeczności. Możecie też dodawać własne propozycje to w tym dziale powinno być dodatkowo zamieszczone np : w jakim sektorze dana osoba umieściła armię i jakie pkt ona zawiera dla gildii, czy też dana osoba uwolniła sektor czy nie.

Takie podejście do osób sprawi że wiele z nas zastanowi się zanim dołączymy do kolejnej gildii, również sprawiedliwie ukarze tych co są mało aktywni. Proszę bardzo abyście nie porównywali tego pomysłu z innymi typami bowiem je przejrzałem wielokrotnie i zazwyczaj u innych osób filtr historii dotyczy jednej konkretnej rzeczy, natomiast u mnie chodzi o to aby stworzyć Historię Gracza na wzór z Historii Wydarzeń.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Pytanie jako opcja wyboru?
Jesli chodzi Tobie o dodanie ikonki pod perlami architektury na ikonce avatara to tamten jeszcze wolny kwadracik jest zajety ;d
 

Mikekun

Książę
Pytanie jako opcja wyboru?
Jesli chodzi Tobie o dodanie ikonki pod perlami architektury na ikonce avatara to tamten jeszcze wolny kwadracik jest zajety ;d

Mordka, czytaj ze zrozumieniem, i w pomyśle nie chodzi mi o avatary :)
 

HuanMing

Książę
Pomysl mi sie nie podoba. Do totalnej inwigilacji brakuje jeszcze zeby mierzono ile dokladnie czasu spedzasz na dobe w FoE... I takiej malej kamerki, ktora oceni czy wykazujesz prawdziwy entuzjazm i szczere zaangazowanie.
 

Mikekun

Książę
HuanMing, w końcu coś trzeba zaproponować, co rusz masz kłótnie w gildiach kto co motywuje oraz jak. Padają czasem nie słuszne oskarżenia więc ten proceder powinno się rozwiązać :)

pozdrawiam Mikekun
 

HuanMing

Książę
Mikekun, zgadzam sie, ze nalezalo by znalezc jakies rozwiazanie. Nie wiem tylko czy takie pelne i absolutne statystyki to jest czego nam potrzeba.
Wedlug mnie, nie do konca rozwiaza problem... Gracza aktywnego od nieaktywnego da sie odroznic, nie zawsze od razu, ale sie da. A przy pelnych danych liczbowych zaczelyby sie spory i klotnie o drobiazgi bo widac by je bylo czarno na bialym.
 

Mikekun

Książę
Wedlug mnie, nie do konca rozwiaza problem... Gracza aktywnego od nieaktywnego da sie odroznic, nie zawsze od razu, ale sie da. A przy pelnych danych liczbowych zaczelyby sie spory i klotnie o drobiazgi bo widac by je bylo czarno na bialym.

HuanMing, dlatego też do wglądu tych statystyk miałby dostęp tylko i wyłącznie imperator i nikt więcej. Od niego zależałaby ostateczna decyzja czy przyjąć daną osobę czy nie.

Mikekun, zgadzam sie, ze nalezalo by znalezc jakies rozwiazanie. Nie wiem tylko czy takie pelne i absolutne statystyki to jest czego nam potrzeba.

W moim pomyślę ja nie proponuje nowych statystyk, a jedynie wgląd w historię naszych poczynań wobec innych osób. Tak abyśmy wiedzieli bez problemu co np zmotywowaliśmy u danej osoby, gdzie wrzucaliśmy nasze pr, i do jakich pereł od jakiego gracza. Dzięki temu nikt nam w gildii nie zarzuci że coś komuś źle kliknęliśmy, bowiem będziemy mieli dowód jak na dłoni.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Mordka, czytaj ze zrozumieniem, i w pomyśle nie chodzi mi o avatary :)

Wiem o co chodzi i to chyba Tobie czytanie nie wychodzi najlepiej...
Wyjasnij gdzie "pod perlami architektury bylaby dodatkowa opcja Historii gracza"?
 

DeletedUser4257

Guest
Ankieta trochę dziwna, aczkolwiek jestem na tak.
Można by było tam jeszcze upchać kogo zaatakowałem i nagranie z tego, ale to jest już mój pomysł.
 

DeletedUser8507

Guest
mi to tam wisi... niechce mi sie tego dawac do niszczarki....
 
Do góry