Handlarz antykami

Rzeźniq

Szlachcic zagrodowy
Czołem, postanowiłem stworzyć temat do dyskusji na temat Handlarza antykami, a mianowicie aukcje które są u niego dostępne są według mnie nie fer gdyż sposób w który dobiera do niej graczy jest wręcz nienormalny moim zdaniem administracja powinna pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu bo gracze z innych epok nie mogą się rozwijać jak wbijają w aukcje gracze po 50-100k pkt i powinni zrobić tak żeby aukcje były zależne od epoki w takim sensie że jeżeli gracz ma aukcje to podbijać jego oferty mogą tylko osoby z tej samej epoki a nie większej lub mniejszej coś na zasadzie doboru graczy do aukcji według epok. Pozdrawiam
 

LtAden

Szlachcic zagrodowy
Gdy weźmiemy pod uwagę graczy siedzących w jednej erze by rozwijać perły, to i tak by dużo nie zmieniło
 

Hexar

Szlachcic zagrodowy
A co epoka ma do handlarza? Przedmioty z każdej epoki (budynki mieszkalne itp) mają taką samą wartość u handlarza
 

Evort01

Baronet
Czołem, postanowiłem stworzyć temat do dyskusji na temat Handlarza antykami, a mianowicie aukcje które są u niego dostępne są według mnie nie fer gdyż sposób w który dobiera do niej graczy jest wręcz nienormalny moim zdaniem administracja powinna pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu bo gracze z innych epok nie mogą się rozwijać jak wbijają w aukcje gracze po 50-100k pkt i powinni zrobić tak żeby aukcje były zależne od epoki w takim sensie że jeżeli gracz ma aukcje to podbijać jego oferty mogą tylko osoby z tej samej epoki a nie większej lub mniejszej coś na zasadzie doboru graczy do aukcji według epok. Pozdrawiam
Wystarczy czekać a znajdziesz co chcesz nawet za grosze. Dobieranie epokowo nie może wejść bo po prostu byłoby za mało osób że względu na to że jeśli klikniesz handlarza w xxxx czasie to dobiera osoby z tego czasu. Jeśli bardzo ci zależy to możesz polować wieczorami czy z rana kiedy ludzie idą do pracy ewentualnie nawet i w nocy ale wiadomo zawsze się ktoś znajdzie pewnie ;p
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
To co ty proponujesz byłoby dopiero niesprawiedliwe. Czemu ktoś miałby mieć łatwiej tylko dlatego że ma mniej monet do dyspozycji?
zmienie jedno slowo w wypowiedzi i mi na nie odpowiedz
"Czemu ktoś miałby mieć łatwiej tylko dlatego że ma mniej wiecej monet do dyspozycji?"
jak gracz EZ ma szanse z graczem z EM ktory ma o wiele bardziej bardziej rozbudowana tawerne, czyli jego wplywy sa kolosalne w porownaniu do niego. chodzi mi tu bardziej o aukcje, niz o sklep. w sklepie towar ciagle stoi na polkach, chyba ze cos kupisz, to wtedy jest wysprzedany i nie zastepuje go taki sam nowy czy inny. jak dla mnie sklep jest tylko indywidualnym, a nie wspolnym do kupna wybranego towaru.byc moze nie do konca w tym temacie napisalem, ale na temat
 

DeletedUser22277

Guest
zmienie jedno slowo w wypowiedzi i mi na nie odpowiedz
"Czemu ktoś miałby mieć łatwiej tylko dlatego że ma mniej wiecej monet do dyspozycji?"
jak gracz EZ ma szanse z graczem z EM ktory ma o wiele bardziej bardziej rozbudowana tawerne, czyli jego wplywy sa kolosalne w porownaniu do niego. chodzi mi tu bardziej o aukcje, niz o sklep. w sklepie towar ciagle stoi na polkach, chyba ze cos kupisz, to wtedy jest wysprzedany i nie zastepuje go taki sam nowy czy inny. jak dla mnie sklep jest tylko indywidualnym, a nie wspolnym do kupna wybranego towaru.byc moze nie do konca w tym temacie napisalem, ale na temat

Dlatego że dłużej gra w tą grę i doszedł do tego żeby mieć tyle monet rozwijając miasto i mieć takie możliwości. To twój problem że grasz krótko i masz słabo rozwinięte miasto. To jest strategia i do tego się dochodzi wykonywaniem zadań nad którymi trzeba również pomyśleć. Jak się nie podoba to nie graj albo nie bierz udziału w aukcjach. Aukcja polega na tym że kto ma więcej ten wygrywa, a ma więcej bo na to zapracował. Ta gra was przerasta bo widzę że pytania i problemy na poziomie gimnazjum. Zapracuj na coś to będziesz miał satysfakcję i będzie cię na to stać, a nie wszystko szybko i jak najmniejszym kosztem.
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
Dlatego że dłużej gra w tą grę i doszedł do tego żeby mieć tyle monet rozwijając miasto i mieć takie możliwości. To twój problem że grasz krótko i masz słabo rozwinięte miasto. To jest strategia i do tego się dochodzi wykonywaniem zadań nad którymi trzeba również pomyśleć. Jak się nie podoba to nie graj albo nie bierz udziału w aukcjach. Aukcja polega na tym że kto ma więcej ten wygrywa, a ma więcej bo na to zapracował. Ta gra was przerasta bo widzę że pytania i problemy na poziomie gimnazjum. Zapracuj na coś to będziesz miał satysfakcję i będzie cię na to stać, a nie wszystko szybko i jak najmniejszym kosztem.
nastepna wypowiedz cwaniaka ktory sie dorobil. czytaj z zrozumieniem, a nie od razu ; nie graj, to twoj problem
tak gram krotko, z miesiac czasu wiec i miasto jest jakie jest. wiem tez ze to jest gra strategiczna. wykonuje zadania z lini glownej, powtarzalne oraz zadania dnia. te ostatnie w miare mozliwosci. pomysl z aukcja mi sie podoba, ale zasady juz nie. w sumie od tego zaczal sie temat, nie z mojej strony, ale popieram go. po to stworzono forum zeby w miare mozliwosci na nim rozwiazywac problemy, a nie ganic kogos za pytania czy odpowiedzi. ja na to nie moge nic poradzic, bo to sa twoje problemy z gimnazjum, ktorego poziomu, wybacz mi ale nie znam
gra mnie nie przerasta, bo gralem wczesniej juz w nia i takie podobne gry. robione one sa na tzw. jedno kopyto. z biegiem czasu gra staje sie nudna, bo nie znajdziesz w niej zadnych nowosci
 

chemik12

Wicehrabia
Dlaczego uważasz mojego przedmówce za cwaniaka? Widać ,że gra długo. Więc dlaczego ma nie mieć więcej niż Ty, gdzie grasz miesiąc jak sam napisałeś. Tak jak w życiu - nie wszystko da się mieć od razu. Czy to znaczy ,że ten co zaczyna rozwijać własną firmę ma mieć od razu Porsche, a ten co pracuje na każdą "złotówkę" od 5 lat ma mieć tylko Fiata? To tylko przykład. Tak samo w grze. Grasz krótko, to masz mało fantów na wymianę a tym samym masz mało monet - logiczne. Pograj dłużej, rób zadania dzienne, evanty, WG, itp. Z czasem będzie Cię stać na coś więcej, a wydanie nawet 100 000 monet nie będzie dla Ciebie bólem.
 

DeletedUser22277

Guest
Dlaczego uważasz mojego przedmówce za cwaniaka? Widać ,że gra długo. Więc dlaczego ma nie mieć więcej niż Ty, gdzie grasz miesiąc jak sam napisałeś. Tak jak w życiu - nie wszystko da się mieć od razu. Czy to znaczy ,że ten co zaczyna rozwijać własną firmę ma mieć od razu Porsche, a ten co pracuje na każdą "złotówkę" od 5 lat ma mieć tylko Fiata? To tylko przykład. Tak samo w grze. Grasz krótko, to masz mało fantów na wymianę a tym samym masz mało monet - logiczne. Pograj dłużej, rób zadania dzienne, evanty, WG, itp. Z czasem będzie Cię stać na coś więcej, a wydanie nawet 100 000 monet nie będzie dla Ciebie bólem.

Dla niego gra z biegiem czasu staje się nudna ale i tak do niej wraca. Ja gram dokładnie 604 dni w tą grę i do tej pory nie mam szans na przebicie niektórych graczy na aukcjach. Grają o wiele dłużej i ich na to stać, ale nie płaczę na forum że to niesprawiedliwe bo wiem co to jest aukcja, jakie ma zasady i na czym polega. Twórcy gry nie zmienią zasad dla jednego czy kilku niezadowolonych graczy, więc polecam moderatorom albo autorowi zamknąć temat bo ta "dyskujsja" nie ma sensu.
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
Dlaczego uważasz mojego przedmówce za cwaniaka? Widać ,że gra długo. Więc dlaczego ma nie mieć więcej niż Ty, gdzie grasz miesiąc jak sam napisałeś. Tak jak w życiu - nie wszystko da się mieć od razu. Czy to znaczy ,że ten co zaczyna rozwijać własną firmę ma mieć od razu Porsche, a ten co pracuje na każdą "złotówkę" od 5 lat ma mieć tylko Fiata? To tylko przykład. Tak samo w grze. Grasz krótko, to masz mało fantów na wymianę a tym samym masz mało monet - logiczne. Pograj dłużej, rób zadania dzienne, evanty, WG, itp. Z czasem będzie Cię stać na coś więcej, a wydanie nawet 100 000 monet nie będzie dla Ciebie bólem.
co do tej firmy i pracy w niej, to prawda, kazdy nowobogacki tym sie sugeruje. nie w jednej firmie w realu pracowalem, wiec jestem w temacie. gram, ile gram. co do zadan dziennych i reszty robie je, w miare mozliwosci, bedzie to z 90%, czyli daje sobie rade. eventy tez staram sie ogarnac, bez wydatkow realnej kasy, chociaz tez ja wydaje. nie przecze, ze z biegiem czasu/lat bedzie mnie stac na kupienie czegokolwiek. jednak teraz jest to jak to okreslasz "bol/bolem"
 

midh

Wójt
czekajcie bo sie troche pogubilem ..popraw mnie werty jesli cos zle zrozumialem :) grasz miesiac tak ? i narzekasz na niesprawiedliwosci u handlarza tak ? a handlarz jest we wczesnym tak ? co Ty robisz we wczesnym po miesiacu gry ? powinienes byc w zelazie i to jeszcze dlugo ... podniesc atak, robic 4 etapy wg i zdobywac nagrody ...co Ci pomoze ze handlarz bedzie ukierunkowany na epoki ? przeciez Ty nie masz co sprzedawac ? liczysz na to ze ciekawe itemy nagle zamiast po 50 -100 k beda po 3 ? wytlumacz mi to bo albo zle Cie zrozumialem albo Tobie sie cos myli w tej grze
 

Conanevil

Szlachcic zagrodowy
a ja mam taki problem ze od kiedy uzbieralem na takie jedno ulepszenie budynku to te ulepszenie ani nawet inne ktore mnie interesuja a sa w tej cenie nie pojawiaja sie i to juz z ponad miesiac to troche dziwne ze same slabe artefakty sie pojwiaja przez ten czas.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
uważam że pomysły dobre raz na aukcji było 200 towaru - chyba najlepsza rzecz w handlarzu i ja miałem około 6500 monet . pół godziny do końca aukcji (dałem na to 6000 ) i ktoś mnie przebił . obraziłem go ale co z tego skoro nie miałem jak dać więcej . i 200 towaru nie zdobyłem :(
 

chemik12

Wicehrabia
@Tymek2007sims na towary szkoda choćby 1 monety. Bo te 200 szt. jakbyś słuchał co Ci się radziło to byś miał w 3-4 dni...A co o dostosowaniu do epoki.. Handlarz jak najbardziej sprawiedliwy. Powtórzę co pisałem wcześniej, ale może bardziej dosadnie: posiedź dłużej, rób WG, evanty, zadania dzienne. Z czasem wymienisz nagrody na monety, klejnoty. I dopiero wtedy będzie Cię stać by brać w licytacji czy też na kupienie czegoś tam z półki. Nie ma co narzekać. Teraz wszyscy chcą tego w max miesiąc co innym zajęło co najmniej rok....
 

Blade1984

Książę
Rozmowa zaczęła się na temat handlarza antykami, więc może do tego tematu wróćmy. Handlarz jest jak najbardziej sprawiedliwy, po pierwsze dlaczego ktoś z niższych epok ma mieć łatwiej kupić fajny przedmiot bo będzie rywalizował ze słabszymi graczami a gracz kilka epok wyżej ma mieć trudniej bo tam będą licytowane wyższe ceny, czyli ktoś kto jest niżej kupi ten sam przedmiot taniej niż ktoś kto jest wyżej w epoce? To byłoby sprawiedliwe? Ja siedzę nad grą 545 dni, a to nic w porównaniu ze starymi wyjadaczami;) po drugie aukcje polegają na tym że wygrywa ten który ma więcej waluty, nie słyszałem żeby ktoś kiedyś zorganizował aukcję i podzielił potencjalnych kupców wg grubości portfela. kolejny pomysł typu dajcie mi bo ja zaczynam i jestem słabszy,POGRAJCIE A BĘDZIECIE SILNIEJSI!!!!
 

mastika

Wicehrabia
Skoro o handlarzu antykami. Fajna byłaby opcja sprzedaży, czy też wystawienia na licytację budynku bezpośrednio z mapy. Człowiek miesiącami dorabiał się różnych świątyń czy innych bajerów, które po czasie przestają być przydatne. Można by je opchnąć handlarzowi z menu budowy miasta, z ważnym zastrzeżeniem, nie możemy przerwać wymiany - to eliminowałoby kombinowanie z omijaniem przechowaja budynku. Przerwana licytacja to utrata wystawionego budynku :)
 

LostAlex

Rycerz
Ale licytowanie prosto z mapy, pomniejszyłoby rangę Przechowania, a tego raz jest więcej raz mniej. Aktualnie przy trybie przebudowy, to i tak mniej się go używa, ale przynajmniej zbiera się właśnie aby coś sprzedać, albo zrobić jakieś zadanie eventowe. Niech już lepiej to pozostanie jak jest, przynajmniej nadal trzeba będzie kalkulować i z rozmysłem budować.

Co do samego Handlarza i tematu przewodniego, to sporo graczy, szczególnie młodych, musi zrozumieć, że ani epoka, ani pkt, ani perły, nie są wyznacznikiem jakiejkolwiek równości w tej grze :) Jeżeli mogliby licytować gracze tylko z tej samej epoki, to i tak by nic nie zmieniło. Np taki Tymek grający 2-3 miesiące i będący w kolonialnej nie będzie dalej miał szans z kimś innym kto w też jest w kolonialnej ale siedzi już tak np rok czy dwa, i przez ten czas u Handlarza zarobił już tyle, że go zawsze przebije :)

Tu nie ma drogi na skróty. Żeby mieć Monety Handlowe, trzeba mieć co sprzedawać. Żeby mieć co sprzedawać, trzeba to zdobywać. Wyprawy i Eventy to główne miejsca gdzie wpada coś na handel, można chyba jeszcze coś trafiać na Polach (czasami robię to w takim auto że nawet tego nie notuję :D więc pewności nie mam). Jak ktoś ma problem z robieniem poziomów wypraw (braki w wojsku czy towarach) to znaczy że coś robi nie tak i trzeba to korygować. Podobnie jest w eventach, jak masz problemy z robieniem zadań, znaczy coś robisz nie tak. Kto jakie wnioski wyciąga to już niewiadoma, ale doświadczeni gracze, tutaj na forum, dają sporo cennych wskazówek jak sobie ułatwiać życie. W tej grze pośpiech tak naprawdę nie jest wskazany :)
 

DeletedUser11629

Guest
uważam że pomysły dobre raz na aukcji było 200 towaru - chyba najlepsza rzecz w handlarzu i ja miałem około 6500 monet . pół godziny do końca aukcji (dałem na to 6000 ) i ktoś mnie przebił . obraziłem go ale co z tego skoro nie miałem jak dać więcej . i 200 towaru nie zdobyłem :(
Jak to, OBRAZIŁEŚ go...? :D:D:D

Już pomijam idiotyzm kupowania towarów czy PR u handlarza, doprawdy.
 
Do góry