[Gildie] HANDEL

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14038
  • Data rozpoczęcia

Jestem za tą opcją

  • TAK

    Głosy: 20 83,3%
  • NIE

    Głosy: 4 16,7%

  • W sumie głosujących
    24

DeletedUser14038

Guest
Jedna rzecz która ułatwi handel lichwiarski w gildii o który są niepotrzebne kłótnie i zbędne regulaminy a mianowicie wchodząc w zakładke targowiska utwórz oferte mamy tylko jedną opcję Tylko Gildia w czym problem obok stworzyć opcję Poza gildią?
 

DeletedUser14038

Guest
Utwórz ofertę poza Gildią czyli ustawiamy ofke jaką sie chcę dla sąsiadów i znajomych tylko, w gildii jej nie będzie i problem z głowy
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Jestem na nie.
Bo nie

Następne takie opinie proszę rozbudować. Jak jesteś na nie to napisz coś więcej (dlaczego akurat tak jest), a jeśli tak to też coś proszę napisać.
Takie posty nie zawierające konstruktywnej opinii będą usuwane, ponieważ jest to tylko sposób na nabicie postów i nie wnoszą nic do tematu. Od takiej prostej decyzji jest ankieta.
 

DeletedUser8507

Guest
Następne takie opinie proszę rozbudować. Jak jesteś na nie to napisz coś więcej (dlaczego akurat tak jest), a jeśli tak to też coś proszę napisać.
Takie posty nie zawierające konstruktywnej opinii będą usuwane, ponieważ jest to tylko sposób na nabicie postów i nie wnoszą nic do tematu. Od takiej prostej decyzji jest ankieta.

no dobrze. Na przyszłość się do tego będę stosował.
 

Auksacer

Wicehrabia
Podejrzewam, że pomysł był już wielokrotnie omawiany, bo problem z ofertami na rynku był od zawsze. Myślę, że to nie przejdzie, z prostego powodu. Przy takiej opcji doszłoby w końcu do sytuacji, że Gracze wystawialiby lichwiarskie oferty poza Gildią, bo tak będzie im się bardziej opłacało, w rezultacie czego na rynku Gildii nie będzie żadnych towarów, bo Gildia nie będzie widziała tych ofert wystawionych przez Graczy;) Wątpię, żeby cokolwiek IG robiło w tym kierunku. Rynek to rynek, ma być wolny, a jeśli ktoś chce ustalać zasady i regulaminy, to musi sam tego pilnować, w przeciwnym razie przy ograniczeniach na rynku trudno byłoby kupić jakiś towar, bo wszystko byłoby "tajne":)
 

DeletedUser12029

Guest
Podejrzewam, że pomysł był już wielokrotnie omawiany, bo problem z ofertami na rynku był od zawsze. Myślę, że to nie przejdzie, z prostego powodu. Przy takiej opcji doszłoby w końcu do sytuacji, że Gracze wystawialiby lichwiarskie oferty poza Gildią, bo tak będzie im się bardziej opłacało, w rezultacie czego na rynku Gildii nie będzie żadnych towarów, bo Gildia nie będzie widziała tych ofert wystawionych przez Graczy;) Wątpię, żeby cokolwiek IG robiło w tym kierunku. Rynek to rynek, ma być wolny, a jeśli ktoś chce ustalać zasady i regulaminy, to musi sam tego pilnować, w przeciwnym razie przy ograniczeniach na rynku trudno byłoby kupić jakiś towar, bo wszystko byłoby "tajne":)
Po co trzymać surowce jak można nimi obracać i powiększać zapasy? Jeśli ktoś z gildii czegoś potrzebuje to pisze o ściągnięcie ofki. Jestem na tak.
 

DeletedUser14038

Guest
Chyba żartujesz że nie bedzie ofert w gildii :) zawsze były i będą bo nikt nie bedzie czekał kilka dni na wymiane jak to jest w przypadku lichwy :) i właśnie chcemy wolny rynek w handlu a poprzez brak tej opcji mamy blokady w gildii na wystawianie takich ofert :) oczywiście nie jestem sam ich zwolennikiem w gildii ale czemu nie można by było takich wystawiać poza gildią?
 

Auksacer

Wicehrabia
Kiedyś już był podobny pomysł i został odrzucony, a jednym z argumentów dyskwalifikujących był właśnie, ten który podałem wyżej:)

W każdym bądź razie życzę powodzenia:) Może tym razem się uda:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14038

Guest
Powiedzcie mi ile razy uzyliście opcji Tylko Gildia przy wystawianiu ofert, no ja może kilka razy w zeszłym roku :) przecież każda oferta wystawiona automatycznie jest w gildii to po co mam to klikać jak ktoś chce wydać PR i ją ściągnąć to prosze bardzo ( mówie o sąsiadach i znajomych) oczywiście nieraz robimy ofertę specjalną dla kogoś w gildii i to sie przydaje ale logicznie myśląc powinna być opcja utwórz ofertę Poza Gildią ja nie wiedze w tym żadnego problemu i wszystkie argumenty na nie są śmieszne dla mnie, opcja ta ułatwi wielu graczom swobodne handlowanie według swojego widzi mi się :) nie łamiąc regulaminów Gildii
 

Auksacer

Wicehrabia
Jeśli mogę, zaproponuję lekką modyfikację tego pomysłu, która według mnie ma większe szanse przejścia.

TWORZĄCY OFERTY
Przy tworzeniu ofert wybieramy opcję czy oferta ma być przeznaczona "dla sąsiadów", "dla Gildii" czy "dla wszystkich". Niezależnie, którą opcję wybierzemy, oferty będą widoczne DLA WSZYSTKICH (sąsiadów, gildii i znajomych). Wyjątkiem byłaby opcja "dla Gildii" przy której oferty byłyby faktycznie widoczne tylko dla Gildii. Czyli generalnie tak jak jest teraz.

SZUKAJĄCY OFERT
Na rynku zostaną dodane filtry "dla sąsiadów", "dla Gildii" oraz "wszystkie". Polegałoby to na tym, że jeśli ktoś z Gildii nie chciałby oglądać tych lichw "dla sąsiadów", wtedy odznaczyłby sobie "ptaszka" przy opcji "dla sąsiadów" w wyszukiwarce na rynku. Jednak jeśli ktoś mimo to z Gildii będzie chciał widzieć nawet te oferty lichwiarskie, wtedy zaznaczy sobie filtr "wszystkie". Wówczas nie będzie żadnych "tajnych" ofert, tylko wszystkie "jawne" i sami będziemy mogli za pomocą filtrów oddzielić te dla sąsiadów od tych dla Gildii:) Nie będzie żadnego ukrywania ofert przed członkami Gildii:)

To jest taki pomysł "z grubsza", może nie do końca przemyślany, ale chodzi mi głównie o przedstawienie idei rozbudowania filtrów do wyszukiwarki ofert:)
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
a schodzą Wam te lichwiarskie oferty? nigdy ich nie wystawiałem bo nie pomyślałem by ktokolwiek mógł takie niekorzystne zdejmować :D
a co do problemów w Gildii, jak już wystawiasz dla wszystkich lichwę to chyba Gracze w Gildii są na tyle mądrzy by wiedzieć że ta oferta nie jest dla nich, więc też dziwne jest robienie z tego problemów :D
 

HuanMing

Książę
Bartekmod, nie moge sie zgodzic... Jak wchodze na handel gildii to zakladam, ze wspolgildiowicze czegos potrzebuja. Jak posiadam potrzebne towary to sciagam oferty. Przebijanie sie przez 10 stron lichwy w poszukiwaniu uczciwych ofert (od szukajacych towarow a nie od spekulantow) jest irytujace. Po raz kolejny jestem jak najbardziej za mozliwoscia oddzielnego wystawiania dla gildii i dla reszty (i takiegoz sortowania).
 

bartekmod

Książę
z jednej strony masz rację, ale ja np korzystam z filtrów oferta, potrzeba i wiem jakiego towaru mam zapas oraz jakiego towaru potrzebuję i wyszukiwanie ogranicza się do niewielkiej ilości ofert, przez to już przebrnąć można
 

HuanMing

Książę
Bartekmod, ale ja mowie o drugiej stronie. O tym czego potrzebuja moi gildiowicze, nie o tym czego potrzebuje ja. I tu trzeba sie czesto przebijac.
 

bartekmod

Książę
ok, czego potrzebują Twoi gildiowicze, ale wiesz jakie towary możesz im oddać, a jakich Ci brakuje bo za chwilę skończysz badać techa i sam potrzebujesz, w filtr potrzeba wrzucasz tyle te, które możesz oddać
 

HuanMing

Książę
Owszem, ale wsrod nich jest sporo lichwiarskiego spamu, ktory w zalozeniu jest przeznaczony dla ludzi spoza gildii. Wiec, wciaz uwazam, ze rozdzial handlu na gildie i reszte jest uzyteczny.
 

DeletedUser14969

Guest
Chciałbym odświeżyć temat gdyż sam ten pomysł popieram a z ankiety również widać iż zdecydowanej większości ankietujących to pasuje.
 
Do góry