[Inne] handel Towar <-> PR

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie?

  • Tak - gielda

    Głosy: 10 23,3%
  • Tak - dodac do targowiska

    Głosy: 18 41,9%
  • nie

    Głosy: 15 34,9%

  • W sumie głosujących
    43

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Oczywiście zależy jaki świat tyle się płaci za towary z przyszłości. Jak komuś zależy to daje pr-y za towar z wczesnego. Ale co ja tam mogę wiedzieć. W końcu tylko towar z przyszłości się sprzedaje za pr-y.
Zdefiniuj śmieszną cenę, ile to jest? 5 pr? Czy wystarczy, że w zamian daje się towar 3 epoki wyżej?

Jest śmieszna bo ja produkując tracę więcej niż te 30 pr co jest w sumie dzienną produkcjom pr za która ktoś nie płaci. Jak ktoś mi zaoferuje 5 pr za towary z wczesnego to się zaśmieje bo wymiana tego towaru kosztuje mnie 1/5 dochodu ^^
A często się zdarza że gracz wpłacając do perły sume 300 pr za towarki dostaje zwrot 100 pr z 1 miejsca plus plany i medale, czyli znów się opłaca.
Dlatego wymiana poniżej modernizmu jest śmieszna, ba na rynku trudniej znaleźć osobe chętną wymienić się na epoki inne niż EP czy EJ i dodatkowo ta co leci z pereł, bo produkcja jest nie opłacalna w stosunku do pr z wymiany.
A ja się wymieniam i tak bo lubię, dodatkowo daje niską cenę a potrafią jeszcze mnie "obrazić" że jak to tak 15 pr za 100?!
Śmieszne jest życie staruszka he he ;>
 

DeletedUser3255

Guest
Jestem na NIE ... zresztą to co wprowadzono ( towar za pr) to już zalegalizowano push ... najśmieszniejsze jest to, że ścigano i karano wiele niewinnych osób ... Natalia jest najlepszym przykładem ( doszła do Vide i dostałą bana ) ...ale znam wiele takich osób, jedną nawet ukarano za wymianę pomiędzy światami w czasie gdy ta osoba miała konto tylko na Arvahall --> nick władca ...po jakimś czasie przeproszono i odblokowano konto ... ale gdyby nie było kontaktu poza grą z Tą osobą to ma już po koncie ... sporo osób zakończyło grę po bezpodstawnych banach ...jestem na NIE bo przepisy powinny być jasne i klarowne a nie takie, które zamulają i tworzą kolejne furtki :)
 

DeletedUser7795

Guest
@makskard
Jak kupowałem na Arvahallu towar do Castela to gościu mi zaśpiewał 3 PR za 100 szt. towaru.

EDIT:
Też dostałem bana razem z kolegą na świecie Dinegu za niewinność.
Ten pomysł to jeszcze jedna furtka do jeszcze większego pushu.
Jeśli to "coś" zostanie wprowadzone to ja rezygnuję z dalszej gry, bo tylko gracze, którzy kupują diamenty, będą mogli iść jeszcze bardziej w górę poprzez rozbudowę swoich perełek, które już są na wysokich poziomach.
 

DeletedUser14685

Guest
Uwazam, ze pomysl jest bardzo dobry :)
A to czy gielda czy targowisko to nie ma zadnego znaczenia :)
 

DeletedUser7795

Guest
Dzieki temu gra zyska nowa rzecz która ułatwi graczom handlowanie, które i tak sie odbywa droga okrezna

Odbywa się takią a nie inną drogą, bo gdyby Twój pomysł wszedł do gry to push byłby w pewien sposób legalny -- patrz: post #11 ZbigniewChajzer.
 

DeletedUser

Guest
dla wielu 50 /50 albo
100 / 0
0 / 100
zalezy kogo zapytac
u mnie wszytkiego potrochu
 

DeletedUser12062

Guest
Absolutnie na nie... Już teraz zrobiła się to jakaś paranoja... Ludzie kupujący brąz czy żelazo piszą: Kupię 10 barwnika dam PR... "Normalny" handel to już rzadkość. Mam tylko nadzieję, że po zmianach rankingu taka forma zakupu i sprzedaży w większości przypadków (poza zapewne chęcią uzyskania wysokich poziomów Arki z wiadomych przyczyn) straci sens...

Podziwiam tylko tych, którzy dają się nabrać i kupują teraz towary po cenach z wejścia nowej epoki (kiedy prawie nikt tego jeszcze nie ma). Lub też dają się naciągnąć i kupować drogo surowce, które wpadają do produkcji towarów w najwyższej epoce "za free" z pereł. Bo ceny pomimo nasycenia rynku u wielu się nie zmieniły ;P.

Nie, nie, nie. Jeśli ktoś już musi (trudno!) to można nadal robić to w dotychczasowy sposób... Już pominę kwestię "dawania" kontom o kilkanaście epok słabszych najnowszego towaru i jeszcze uzyskiwanie za to premii w postaci PR...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Podziwiam tylko tych, którzy dają się nabrać i kupują teraz towary po cenach z wejścia nowej epoki (kiedy prawie nikt tego jeszcze nie ma). Lub też dają się naciągnąć i kupować drogo surowce, które wpadają do produkcji towarów w najwyższej epoce "za free" z pereł. Bo ceny pomimo nasycenia rynku u wielu się nie zmieniły ;P.

A ja podziwiam że dalej sądzicie że wymiana pr za towar jest lepsza z punktu widzenia sprzedającego...
Dostajesz towar który sam musisz wyprodukować w kilkadziesiąt dni za pr które SAME LECĄ z nieba, dostajesz plany i medale perły, do tego często zwrot pr.
Jeżeli zakup towarów z nowej epoki po cenie 30, 35 pr za 100 jest nabraniem się to przypominam że są gracze którzy mają więcej świątyń w mieście niż miejsca na produkcje a wyprodukowanie 100 towarów to albo pare dni albo kilkaset kratek, a tak gracz kupuje pakiet na techa i traci często "dzienną" produkcje pr którą, uwaga, nie ma z kim wymienić bo zawiesił wymianę na nowym drzewku.

Podziwiam, że dyskutujemy o kupnie towarów jak by to było zło, kiedy to sami kolorowi się dali w to wpakować, mimo ze to push ;)
 

DeletedUser12062

Guest
Sprawę oczywiście zmieniają zadania powtarzalne... To jakby nie było około (zależnie od nagrody) 100 szt towaru dziennie. Robiąc zadania na kasę (ta wpadnie z świątyń) i wydane PR (to sprawa zrozumiała). Także zależy jak kto to policzy. Zawsze swoje się udowodni.

Ja nie mówię, że to zło, tylko, że powoli przegięcie następuje w drugą stronę, patrz wyżej.
 

DeletedUser15149

Guest
Wg mnie obecnie handel przebiega ok. Tak jak pisze Natalia, gracz może sobie kupić towarki za PR, załapać się przy tym na zwrot, medali i plany. Takie rozwiązanie pozwala graczowi kupić towary, które są jeszcze poza jego zasięgiem produkcyjnym - np. dwie epoki do góry, za PR, które już zbiera.
A handel towar - towar? Wg. mnie też działa. Inna sprawa jeśli chodzi o dostępność towarów z wcześniejszych epok. Ale ja do tej pory jeszcze nigdy nie miałem problemu z wymianą.

Wracając do tematu głównego - pomysł giełdy myślę, że sprawdziłby się, bo dałby większą możliwość wyboru dla osób, które obecnie kupują towary za PR. Osoby te nie musiałyby dawać innego surowca za wymianę, żeby tylko oferta pojawiła się na targu. Teraz trochę sztucznie to wszystko przebiega. Poza tym, z surowcami, we wcześniejszych epokach nie jest tak kolorowo więc i wymiana przez to utrudniona.
 

DeletedUser15075

Guest
@Arnau85 napisal:
'Tak jak pisze Natalia, gracz może sobie kupić towarki za PR, załapać się przy tym na zwrot, medali i plany.'

Wg mnie jest to zakamuflowany pushing.
W tej chwili o tej wiazanej sprzedazy (towar za towar + PR) pisze sie wszedzie i glosno.
Albo niech powstanie Gielda i wszystko odbywac sie bedzie jawnie i legalnie albo ZAKAZAC i SANKCJONOWAC sprzedaz wiazana.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Albo niech powstanie Gielda i wszystko odbywac sie bedzie jawnie i legalnie albo ZAKAZAC i SANKCJONOWAC sprzedaz wiazana.

Jest to dozwolone, powtarzano to od dawna, jak teraz zakażą to się zaśmieje głośno bo znów zaczną sie bany na pół światów bo gracze nie przestaną ;)
A udowodnij to skoro KONTO ROZWIJAJĄCE SIĘ, a takie zapewne jest konto potrzebujące towarów, inwestuje komuś w perłe.

Jak słyszę słowo sankcje to przypominam o wolnym rynku, żebyście nie rozpędzali się za bardzo bo zaraz będą blokady do 3 epok, blokady w magazynach do 500 po co więcej itd (takie pomysły były drodzy wyznawcy sankcji) WOLNY HANDEL mnie już denerwuje wydanie tego 1 pr na handel, bo jest ono takie bez sensu, albo ograniczenie do 1000 też bez sensu...
 

DeletedUser7795

Guest
Pomysł - według mnie - stworzony po to by zalegalizować push.
Ręcami i nogami jestem na NIE.
 

DeletedUser14459

Guest
Pomysł jest dobry, ale przydałoby się go trochę dopracować. Dlaczego? Nie każdy ma paczki dlatego musiałaby istnieć alternatywa dla osób, które tych paczek nie mają. Można by było dodać opcję, która zostałaby zaakceptowana przez jedną jak i drugą osobę to po pierwsze.
A po drugie. Jeśli ktoś nie miałby paczek to na takiej giełdzie istniałby taki pasek PR jaki mamy na górze i póki go nie zapełnimy (ilość kresek uzależniona od wysokości ceny / kupna surowca) do transakcji nie dojdzie - poza tym abym nie było za dobrze każdemu wypadałoby dodać prowizję PR, która zabierze gra :)
 

DeletedUser7795

Guest
@Natalia tak, jest to legalne ale jeśli to wejdzie w życie to nie będzie żadnych ograniczeń.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@Chodzonce Zuo
A jakie sa ograniczenia? Wręcz przeciwnie to teraz nie ma ograniczeń, ani ochrony dla graczy handlujących. Jak nie chcesz zapłacić to nikt ci nic nie zrobi towary twoje, w drugą stronę to samo, juz nie wspomnę o interpretacji suportu czy aby na pewno ten gracz kupił towary czy to push. A tak było by narzędzie do handlu już w pełni legalnie, bez wpadek.
 
Do góry