[Handel] Handel budynkami/zestawami budynków

Czy jesteś za umożliwieniem sprzedaży budynków/zestawów do wyboru dla nowych graczy?

  • Tak, trzeba wspomóc graczy chcących się rozwijać :)

    Głosy: 6 27,3%
  • Nie, jestem skąpcem, niech sobie radzą sami :(

    Głosy: 16 72,7%

  • W sumie głosujących
    22
Tak jak w temacie - prosiłbym, aby Innogames umożliwiło taką opcje.
Cel takiego zabiegu - wspomaganie graczy słabiej rozwiniętych poprzez przekazanie im budynków lub zestawów z inwentarza, które nam niekoniecznie są już potrzebne. Sam mam od groma willi gubernatora, pirackich kryjówek, zestawów domów strachów i nie mam gdzie ich stawiać. Chętnie przekazałbym je graczom nowym, chcącym się nieco prężniej rozwijać.
Szkoda oddawać budyneczki do handlarza antykami - rzymianin niewiele za nie płaci.
Natomiast graczom słabiej rozwiniętym zdecydowanie bardziej by się przydały.

Tak więc prosiłym, aby innogames umożliwiło w targowisku (możliwość kupna budynku/zestawu do wyboru w zamian za towary) lub u handlarza antykami (ustalamy dowolną ilość srebrników za które nasz gildianin lub ludzie z sąsiedztwa mogliby nabywać budynki/zestawy budynków, które wystawimy na liste)

Z resztą na pewno zauważyliście, że handlarz antykami to dość archaiczny twór i wymaga konkretnego update'a / reworka.
Na półkach pojawiają się same śmieci, a na licytacjach rzadko kiedy można natrafić na jakiś rarytas. Taka pomoc to żadna pomoc dla nowych graczy. To jak splunięcie im w twarz :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
śmieszny wybór odpowiedzi xD

zezwolenie na coś takiego sprawi:
A - wysyp multikont, których rozwój zamknie minimalny czas
B - całkowite rozpieprzenie balansu nowych graczy
C - handel itemami na alegro
D - jeszcze większe rozwarstwienie graczy


o ile częśto chcialoby sie oddac 1 poziom czegos koledze w gildii, o tyle niestety niesie to za sobą tyle zagrożeń i nadużyć, że nie ma to sensu. Dobrze jest jak jest.
 
ad. A+B W innym wątku mówiłeś, że multikonta nie da się udowodnić XD
Że może tam grać babka/ciotka/wujek, więc nie widzę problemu :)
Btw. Na co komu multikonta jak za chwilę GvG zostanie wyłączone? Na co komu multikonta, skoro multikonciarz przelewając sobie punkty w perły z innych miast nic nie zyskuje? Rozwijanie pereł samo w sobie powoli mija się z celem. Mam tutaj na mysli nowe budynki eventowe, które aktualnie wypuszczają, ktore są znacznie silniejsze od pereł na 80/100 poziome + przede wszystkim budynki, ktore się wygrywa za złotą ligę. One tak zniszczyły jakikolwiek balans w tej grze, że gorzej już nie będzie
Dodatkowo przypomne, że balans nowych graczy został zniszczony w momencie wprowadzenia max 80% redukcji zdobywanego oporu na GPC przed kilkoma miesiącami. Nowi gracze zakłądający konta już nie mogą się rozwijać tak szybko jak kiedyś. Możliwość oddawania itemków nowym graczom zrekompensowałaby nieco tę stratę.
ad. C.
To PRkami i towarem na allegro już nie handlują :D ? Widze pełno ofert i nikt z tym nic nie robi.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ad. A+B W innym wątku mówiłeś, że multikonta nie da się udowodnić XD
no bo się nie da - ale czy to rozwiązuje ich problem? xD (albo doprecyzują, jest to dość trudne skoro cały czas ludzie narzekają, ze inni je mają)
wszyscy wiedzą, że są, ale sposobu na walkę z nimi brak.
Btw. Na co komu multikonta jak za chwilę GvG zostanie wyłączone? Na co komu multikonta, skoro multikonciarz przelewając sobie punkty w perły z innych miast nic nie zyskuje?
nie wiadomo czy wyłączą GvG. Równie dobrze to może być za 5 lat (niestety)

towary, wtyki w innych gildiach, kupowanie surowców (niektórzy zawyżają ceny jak widzą daną gildię)

żaden budynek nigdy nie bedzie lepszy od perły bo perłe można zawsze podnieść wyżej. Akurat nie widze powodu usuwania kiedykolwiek perły z atakiem, bo eventówki dają więcej.
Dodatkowo przypomne, że balans nowych graczy został zniszczony w momencie wprowadzenia max 80% redukcji zdobywanego oporu na GPC przed kilkoma
To naprawiło balans bo w końcu staż gry ma znaczenie. i gildia, ktora ma wysoko rozwiniętych graczy ma słuszną przewagę nad innymi.

balans gry polega na tym, że każdy powinien przejść tą samą drogę. Fakt, ze nowy gracz mógł trzepać nieskończoność walk na 0 oporze BYŁ NIEZBALANSOWANY

rozwój w tej grze od zawsze był parabolą, kulą śnieżną i taki powinien pozostać. Wystarczająco rozwój przyspieszyły eventówki.
To PRkami i towarem na allegro już nie handlują :D ? Widze pełno ofert i nikt z tym nic nie robi.
bo jak chcesz z tym wygrać?

skoro jest już z czymś problem to należy go jeszcze bardziej pogłębić?
 
Jestem na nie skoro ja się męczyłem kilka miesięcy żeby rozwinąć porządnie miasto to dla czego inni mają mieć łatwiej gra polega na rozwoju i planowaniu jak się komuś spieszy zawsze może wydać kasę to nie grzech cierpliwość to podstawa tej gry
tylko pamiętaj, że oni będą teraz męczyć się 2-3x dłużej niż my, aby rozwinąć swoje perełki ;D
nie ma już nielimitowanych walk na GPC, rozwój przebiega zdecydowanie wolniej jak kiedyś
 

Marik

Książę
tylko pamiętaj, że oni będą teraz męczyć się 2-3x dłużej niż my, aby rozwinąć swoje perełki ;D
nie ma już nielimitowanych walk na GPC, rozwój przebiega zdecydowanie wolniej jak kiedyś
Nie nie będą się męczyć 2-3 razy dłużej, powiedziałbym że zrobią je 2 razy szybciej. Z każdym eventem są coraz lepsze budynki dające zarównio ogrom pr jak i % ataku, a tych budynków naprawdę sporo można złapać. Co za tym idzie nowy gracz nie postawi już tylu pereł co ty lub inni starsi gracze, bo coraz więcej pereł jest coraz mniej opłacalnych. Masz mniej pereł i coraz większe zbiory na czystko bez gpch
 

Drags

Szlachcic zagrodowy
Fajnie by było jakby można było pomiędzy sobą chandlować budynkami. Np mi brakuje 2 ulepszen a ktoś ma 2 zadużo to handel lub jakaś wymiana.
 

Dixaroc

Baron
Mhm, a później przychodzi taki gracz do gildii i jest pushowany, bo sprzedają mu budynki za bezcen. Nie, dziękuję.
No, może ewentualnie, jeżeli taka wymiana byłaby możliwa jedynie poprzez zapłatę w sporej ilości diaxów (z czego sprzedający dostałby jedynie część, np. 10%).
 

Szarogęś

Szlachcic
Mogli by coś nowego wprowadzić albo nazwać to Market Przyszłości i sprzedawać brakujące kawałki ulepszeń np. willi lub innego dziadka
Taki Market to chyba niezły pomysł, tylko żeby był dostępny nie od wysokich epok, bo na początku bawi takie zbieranie mało osiągalnych kawałeczków
 

Marik

Książę
Myślę, że jedyna sensowa opcja to wymiana budynków między światami, ale tylko przypisanych do danego konta. Jak gram na ABC to moge wysłać budynki z A na B i C. To co gracz zdobędzie mógłby wysłać, ale tylko samemu sobie
 
To jak Ja zostałem już tylko na A to dalej nic mi to nie da , chodzi o wszystkich graczy a nie ułatwienie w budowie Farmy
Na A mam wypasione miasto więc wszystkie studnie i inne budynki tego typu mógł bym wysłać na inny świat bez potrzeby robienia czegokolwiek
i mieć farmy na wszystkich światach. Chyba nie oto mi chodzi nie sądzisz?
 
Nowi gracze, w przeciwieństwie do starszych, starych lub już wręcz Forge'owych dinozaurów, mają i tak start niesamowicie ułatwiony. Dziś wchodząc do gry po raz pierwszy, nowy gracz otrzymuje staw, pełne zarybienie go, zestaw wędek, a nawet grill i wędzarnię, żeby miał co robić z tymi wszystkimi rybami. A kiedyś dostawało się łopatę i instrukcję gdzie kopać i jak, żeby najpierw zalać dziurę wodą.

Bawcie się, to jest gra, zabawa. Zdobywajcie event po evencie to, co może wam pomóc, a nie że na start chcielibyście gotowe, rozbudowane miasto, już sprawnie funkcjonujące i przynoszące zyski. Gwiazdka już była, Mikołaj teraz odpoczywa.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nowi gracze, w przeciwieństwie do starszych, starych lub już wręcz Forge'owych dinozaurów, mają i tak start niesamowicie ułatwiony. Dziś wchodząc do gry po raz pierwszy, nowy gracz otrzymuje staw, pełne zarybienie go, zestaw wędek, a nawet grill i wędzarnię, żeby miał co robić z tymi wszystkimi rybami. A kiedyś dostawało się łopatę i instrukcję gdzie kopać i jak, żeby najpierw zalać dziurę wodą.

Bawcie się, to jest gra, zabawa. Zdobywajcie event po evencie to, co może wam pomóc, a nie że na start chcielibyście gotowe, rozbudowane miasto, już sprawnie funkcjonujące i przynoszące zyski. Gwiazdka już była, Mikołaj teraz odpoczywa.
w większości przez taki super szybki start, ta gra sie szybko nudzi i wielu nowych odchodzi po pół roku/roku bo nie doceniają tego co mają.
Ta gra była kulą śnieżną, teraz te ewenty troche zrobiły na początku lawinę, a potem powolną kule śnieżna xd
 

Dixaroc

Baron
Myślę, że jedyna sensowa opcja to wymiana budynków między światami, ale tylko przypisanych do danego konta. Jak gram na ABC to moge wysłać budynki z A na B i C. To co gracz zdobędzie mógłby wysłać, ale tylko samemu sobie
Mało Ci farm diaxów? Poza tym po każdym evencie mogę sobie przeszuflować budynki i mieć na jednym świecie np. 8 piramid z ostatniego eventu? Zdecydowanie nie.

w większości przez taki super szybki start, ta gra sie szybko nudzi i wielu nowych odchodzi po pół roku/roku bo nie doceniają tego co mają.
Niestety tak jest. Jak zaczynałem to oczekiwałem jednak nieco innej rozrywki, ale ja to jestem maniakiem grania np. w Civ na maratonach ;) Ale znalazłem sobie inne cele i zasadniczo do nich będę dążył (zwłaszcza, że gra nie ma końca jak widzę).
 

Marik

Książę
Mało Ci farm diaxów? Poza tym po każdym evencie mogę sobie przeszuflować budynki i mieć na jednym świecie np. 8 piramid z ostatniego eventu? Zdecydowanie nie.


Niestety tak jest. Jak zaczynałem to oczekiwałem jednak nieco innej rozrywki, ale ja to jestem maniakiem grania np. w Civ na maratonach ;) Ale znalazłem sobie inne cele i zasadniczo do nich będę dążył (zwłaszcza, że gra nie ma końca jak widzę).
te przerzucanie budynków można by było ograniczyć, wykluczyc studnie i umożliwić wysłanie np 2-3 budynków na miesiąc
 

Dixaroc

Baron
te przerzucanie budynków można by było ograniczyć, wykluczyc studnie i umożliwić wysłanie np 2-3 budynków na miesiąc
Jeżeli coś wykluczać, to każdy budynek, który może dawać diaxy, nie tylko studnie.
Wysyłanie raz na miesiąc, ale per konto, per świat? Jak per świat, to z limitu zdejmuje i wysyłany i otrzymywany?
 

Marik

Książę
Jeżeli coś wykluczać, to każdy budynek, który może dawać diaxy, nie tylko studnie.
Wysyłanie raz na miesiąc, ale per konto, per świat? Jak per świat, to z limitu zdejmuje i wysyłany i otrzymywany?
Tak miałem na myśli wszystkie budynki dające diamenty
Wysyłanie 1-2 i odbieranie 1-2 razy na świat, czyli maks z 2 światów możesz wysłać po 1 budynku na inny
 

fenix draco

Rycerz
stworzy patologie jakich mało według mnie.
Silni i tak są silni.
Wchodząc do gry - 2 dobre eventy i masz taki skok jaki kilka lat temu zajmowało około 6 miesięcy.

Co innego wprowadzić zasadę - nie potrzebne wystawiam na sprzedaż licytację za monety - kto zapłaci więcej ten ma.
Ja zyskuje monety i mogę licytować coś innego.
Czas licytacji 24h 48h 72h w zależności.

np. szacho, place, KMB, sceny - 24h
np.: osiołek, wieża horrorów, budynki zebrane z głównych eventówek - jak feta, grill - 48h
np.: plan piramidy, resort dla par, willi gubernatora - 72h

I samo wystawianie na handlu za monety. Uniemożliwi to oszukiwanie.
I co istotne ważne by pomyśleć nad sposobem ochrony słabych graczy.
Wprowadzić jakieś przedziały w punktach czy markety dla obszaru epokowego - to sprawi, ze osoby z tytan nie zdominują rynku mając mln monet.

Ja mam 4mln i miał bym sporą przewagę nad graczami do epok kosmiczych.
 
Do góry