Halloween 2017 - komentarze

Solshine

Baron
Dwa zwiady po okolo 3dni w evencie 14dniowym to prawie połowa czasu eventu zastanowcie sie nad tym na przyszlośc, pomijam fakt ze czas zwiadu nawet w najwyzszych epokach nie powinnien byc dłuższy niż 1 dzien.
Na przyszłość warto zawczasu zastanowić się nad własną strategią poczynań w evencie. Można zacząć zwiad wcześniej i "odebrać" go/zaliczyć w chwili, gdy dostaniemy zadanie.
 

tagera

Baronet
Mam wieżę :) Uważam, że dobry budynek i do wykonania. Trzeba było tylko trochę na rynku poszperać. A zwiad? Zostawić sobie jeden na wysyłkę i jakąś prowincję nie skończoną.
 

DeletedUser16730

Guest
Na przyszłość warto zawczasu zastanowić się nad własną strategią poczynań w evencie. Można zacząć zwiad wcześniej i "odebrać" go/zaliczyć w chwili, gdy dostaniemy zadanie.

Teoretycznie nie znamy zadań jakie będą, wysyłając zwiad wcześniej i dostając np. zadanie "zdobądź prowincję" stracisz zwiad i być może możliwość kolejnego.

https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zasady-forum.34/

Przed eventem - Dozwolona jest dyskusja w temacie "Co w trawie piszczy...?" z zastrzeżeniem, że spoilery muszą być opatrzone tagiem "spoiler" w bbcode. Dyskusja może ogólnie dotyczyć nowych NPCów czy nagród, ale nie mogą to być gotowe informacje o zadaniach ani ich rozwiązaniach.

https://forum.pl.forgeofempires.com...nana-doylea-dyskusja.14680/page-5#post-173439

Zadania są niemożliwe do wykonania - na przykładzie zbyt długiego czas zwiadu prowincji
Faktycznie, czas zwiadu prowincji wydłużył się już dość znacznie i widzimy, że zadania, których wykonanie może potrwać ponad 3 dni mogą powodować problemy. Szczególnie w przypadku linii zadań, która trwać będzie jedynie tydzień. Rozumiemy, że może być to irytujące i będziemy w najbliższym czasie rozważać możliwość skrócenia czasu trwania zwiadów w wyższych epokach.

Tyle, że żaden mądrala nie wpadł na to, że zmieniając mapę trzeba zrobić dwa zwiady.
 

DeletedUser17530

Guest
Mnie kiedyś w jakimś ewencie zaliczyło zwiad na statek/samolot/cototambyło więc nie trzeba 2 zwiadów. Chyba, że się coś zmieniło i nic o tym nie słyszałem.

Potwierdzam, w tym evencie zaliczyło mi zwiad z mapy modernizmu do postmodernizmu czyli ze statku na helikopter
 

DeletedUser12062

Guest
Zawsze jest to zaliczane w każdym Evencie ;). Liczy się ukończone wysłanie zwiadu bez względu na to co zostanie odkryte (czy nowe tereny - kontynent czy prowincja).
 

DeletedUser12062

Guest
Szachy, warcaby, chińczyk, poker, remik, grepolis... obojętne. Jeden przykład poza FoE gdzie twórca gry narzuca pojedynczym graczom rozwój wbrew ich strategii.

A to ta gra ma być jak inna?? My mamy dostosować się do idei jaką kierował się Twórca Gry czy on do nas? Jeśli nie podoba mi się gra to w nią nie gram.... Szukam nowej odpowiedniej dla mnie. Jeśli twórca poszedł w złą stronę Gracze odejdą.... I to jedyna wyrocznia czy założenie było słuszne.

Serio? No to szach mat... ale czytałeś to co napisałem?
.

Zawsze się staram chociaż.... Są rzeczy miłe i .... te do, których potrzeba cierpliwości.....

Ty natomiast chyba za krótko żyjesz żeby rozróżnić semantykę słów.

.

Zapewne.... ;P. Widać odróżnienie Eventów "klasycznych" od historycznych linii zadań jest faktycznie zbyt trudne do ogarnięcia.... Muszę napisać do Obsługi Gry aby wyraźniej to zaznaczali.
 

DeletedUser16730

Guest
A to ta gra ma być jak inna??

Skąd, w ogóle gry nie powinna przypominać.

My mamy dostosować się do idei jaką kierował się Twórca Gry czy on do nas?

To sobie wykoncypuj z drugiej części swojego zdania.

Jeśli twórca poszedł w złą stronę Gracze odejdą

te do, których potrzeba cierpliwości

Serio? I męczysz się tak zupełnie bezinteresownie?

Muszę napisać do Obsługi Gry aby wyraźniej to zaznaczali.

Nie musisz tylko powinieneś i nie napisać tylko czytać i nie do obsługi tylko sam to co piszą inni. Reszta się zgadza.
 

DeletedUser12062

Guest
Fakt po tym co napisałeś już wiem.... Faktycznie źle wybrałeś dostępny towar na rynku (konkretną Grę).
Serio? I męczysz się tak zupełnie bezinteresownie?


.

Przecież to nie ja się męczę. Ja biorę co dają i ogólnie mi bardzo pasuje. Jeśli Tobie jak piszesz niekoniecznie.... Jak napisałem. Są inne Gry. Wybór masz szeroki, po co masz się męczyć.
Nie musisz tylko powinieneś i nie napisać tylko czytać i nie do obsługi tylko sam to co piszą inni. Reszta się zgadza.

Jednak napiszę do nich abyś w kolejnym Evencie nie miał podobnych wątpliwości.... Wkleiłeś bowiem wypowiedź członka Teamu piszącego o zupełnie innych Eventach. Takie wklejanie "jak mi akurat pasuje".... Może dzięki takiej informacji nie będziesz w błędzie ;) Poświęcę się dla Twojego świętego spokoju....
 

DeletedUser16730

Guest
Wkleiłeś bowiem wypowiedź członka Teamu

Wkleję jeszcze raz i nawet trochę pokoloruje.

Zadania zmuszające do postępu w grze
Gracze wielokrotnie podkreślali, iż nie chcą być zmuszani do zmiany strategii gry z powodu eventu. Co prawda nie chcemy, aby zadania były zbyt łatwe i zawsze będziemy się starać, żeby ukończenie eventu wymagało od Graczy pewnego wysiłku, jednak zarówno w obecnie trwającej historycznej linii zadań jak i w nadchodzących, pojawiać będą się alternatywy dla określonych typów zadań. Przyjrzymy się jak sprawdzą się one w praktyce oraz jak spodobają się ona naszym Graczom i wyciągniemy wnioski na przyszłość.

Na zielono to co dotyczy tematu z którego wziąłem cytat. Na czerwo to co wskazuje, że tekst dotyczy eventów ogólnie.
Takie wklejanie "jak mi akurat pasuje"
i czytanie.

Przecież to nie ja się męczę.
Wręcz przeciwnie. Najbardziej Cię męczy, że INNI nie robią awansów. Taki pies ogrodnika. Poprzeć to cytatami?
I pewnie gdyby nie ten fakt w ogóle te "żądania" pewnie by Ciebie nie zainteresowały, a na pewno nie tak żeby Bronić tej polityki rozdzierając szaty. To jest Twoja męka.
A moja męka?
po co masz się męczyć
widać też mam swój powód.
 

DeletedUser12062

Guest
Na czerwo to co wskazuje, że tekst dotyczy eventów ogólnie.

.
Czyżby? Nadchodzących odnosi się do historycznej linii zadań w cytowanym zdaniu. Chyba sam przyznasz, że aby dotyczyło to wszystkich Eventów powinno zostać napisane odrobinę inaczej.... Może to błąd a może miało właśnie tak być....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18348

Guest
Czy jest jakaś szansa na przedłużenie eventu? No przecież ja nie zdążę :(
 

DeletedUser16730

Guest
Może to błąd a może miało właśnie tak być....

Oj, coraz cieplej.
Ja nie wątpię, że autorka potwierdzi Twoją wersję i właśnie tego dotyczył sarkazm. Żonglerka słowna, przykłady można mnożyć. Tak nie lubimy polityków za właśnie tę żonglerkę i tak chętnie ją uprawiamy bez żenady nawet w takich małych i marnych okolicznościach.

Ale tutaj co innego jest ważne, w tym cytacie. Pomijając całość, żonglerkę i sarkazmy.
Gracze wielokrotnie podkreślali, iż nie chcą być zmuszani do zmiany strategii gry z powodu eventu.

Bo mamy rzeszę graczy którzy nie chcą być zmuszani do awansów, mamy producenta i mamy garstkę która popiera jego ideę. A to, że ta garstka w 90% jest z teamu lub ex to w sumie sam nie wiem, czy to bardziej zabawne, czy bardziej żenujące.
 

DeletedUser18728

Guest
Niecałe 3 dni zostały. Najlepsi juz dawno mają. Ja też jeszcze robię wyścig z czasem. Obecnie 40/45...
 

DeletedUser12062

Guest
Oj, coraz cieplej.
Ja nie wątpię, że autorka potwierdzi Twoją wersję i właśnie tego dotyczył sarkazm. Żonglerka słowna, przykłady można mnożyć. Tak nie lubimy polityków za właśnie tę żonglerkę i tak chętnie ją uprawiamy bez żenady nawet w takich małych i marnych okolicznościach.

.
Czyli musisz jednak na nowo pokolorować "kolorowankę...." Bo ta o kant d jest....

Bo mamy rzeszę graczy którzy nie chcą być zmuszani do awansów, mamy producenta i mamy garstkę która popiera jego ideę. A to, że ta garstka w 90% jest z teamu lub ex to w sumie sam nie wiem, czy to bardziej zabawne, czy bardziej żenujące.
a i tak, co oczywiście zrozumiałe, decydentem jest "Twórca Gry". Jak już pisałem, jest wiele innych Gier, wybór ogromny. Sporo z nich po kilku latach porzuciłem, bo jednak coś nie pasowało (tak jak i Tobie). Takie życie. Podkreślam jednak, nikt Cię do awansu nie zmusza. Twój wybór, który jak każda decyzja w Grze pociąga pewne konsekwencje za sobą.

A inna kwestia z innego wątku:

Tak czy owak prawo nie powinno działać wstecz, państwo prawa nie toleruje takich działań. Co z ludźmi którzy włożyli w Arkę tysiące PR? Jakieś odszkodowania kombatanckie byś przewidział?

Skoro Eventy (nie historyczne linie zadań) też kierowały się jakimiś zasadami to nagle zmieniamy ich Zasady??? Bo tu akurat zmiana pasuje.... ??? (przypomnę robiliśmy od zawsze Eventy według pewnych Zasad - zadań i było to normalne). Też będą rekompensaty?? Ty to latasz jak Chorągiewka na wietrze... Byleby pasowało do stylu Gry, zamiast się jakoś do nich dostosować. Mam wrażenie, że grając w pokera masz ze 2 asy w rękawie.... Co tam zasady ;) Wygrana się liczy ;)

Tak czy siak nudzi mnie już to bo sam nie wiesz czego chcesz. Do usłyszenia w innym wątku.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Jak już pisałem, jest wiele innych Gier, wybór ogromny.

Kolejny raz ten idiotyczny argument. Zupełnie jakbym mózgu nie posiadał. I nie wiem, czy naprawdę sądzisz, że grając w coś nie dokonuję wyboru tylko po prostu loguję się w pierwszą lepszą bo innych nie widzę, czy kompletnie już nie masz o czym pisać.

nie zmusza. Twój wybór

Jeśli pozostawienie wyboru mniejszego zła jest daniem wyboru, a zasada kija i marchewki nie jest formą przymusu to tak, masz rację.
 

DeletedUser12062

Guest
Zupełnie jakbym mózgu nie posiadał. I nie wiem, czy naprawdę sądzisz, że grając w coś nie dokonuję wyboru tylko po prostu loguję się w pierwszą lepszą bo innych nie widzę.
No nie ukrywajmy dostosować się nie umiesz..... Szkoda. "Si ja". Wszystkiego dobrego.
 

DeletedUser16730

Guest
No nie ukrywajmy dostosować się nie umiesz..... Szkoda. "Si ja". Wszystkiego dobrego.

Znowu ta tania erystyka? Rozumiem, że w temacie wyczerpałeś potencjał.
Biorąc pod uwagę, jak zarzucasz innym potrzebę bycia najmądrzejszym, Twoja potrzeba napisania ostatniego słowa jest bardzo krotochwilna.

Czy jest jakaś szansa na przedłużenie eventu? No przecież ja nie zdążę

Dzięki diaxom niemożliwe może stać się możliwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18348

Guest
Już? Czy jeszcze Alt i Scyzoryk mają coś do wyjaśnienia w temacie event :rolleyes:Mogę? Czy nie?A samowolkę sobie zrobię hahaha
A ja chciałam w temacie napisać,że dla mnie event udany ,bo zakończony na wszystkich światach,ale następnym razem jak będzie aż tyle zadań do zrobienia to to kicham,bo nie warto !;/
Marzy mi się Kraken , mam już plany i czekam na ludzką propozycję zakupu za PRki:) Powtarzam ludzką ,a nie od cingciarzy-naciągaczy ,bleee
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Już? Czy jeszcze Alt i Scyzoryk mają coś do wyjaśnienia w temacie event

Właściwie mam, bo zobaczyłem dopiero, że kolega sobie wyedytował posta po moim wpisie i wysmarował bzdurę przy okazji.

Skoro Eventy (nie historyczne linie zadań) też kierowały się jakimiś zasadami to nagle zmieniamy ich Zasady??? Bo tu akurat zmiana pasuje.... ??? (przypomnę robiliśmy od zawsze Eventy według pewnych Zasad - zadań i było to normalne). Też będą rekompensaty?? Ty to latasz jak Chorągiewka na wietrze... Byleby pasowało do stylu Gry, zamiast się jakoś do nich dostosować. Mam wrażenie, że grając w pokera masz ze 2 asy w rękawie.... Co tam zasady ;) Wygrana się liczy

Co to w ogóle jest za porównanie? Pisałem o tym, że prawo nie może działać wstecz, a nie, że prawo nie może się zmieniać. Prawo, przepisy, zasady ewoluują wszędzie. Wczoraj były inne podatki, a jutro mogą być inne. Dzisiaj babcie jeżdżą za darmo tramwajami, a jutro być może nie. Ale jak jutro będą musiał kasować bilet to nie dostaną mandatu za to, że dzisiaj go nie skasowały, jak jutro podniosą podatki to nie naliczą ich za wczorajszy zarobek. To jest działanie prawa wstecz, a nie te bzdury które wyplotłeś!
Zasady są po to żeby je zmieniać bo może się okazać, że są złe, krowa tylko trzyma się jednych bezmyślnie.
 
Do góry