Halloween 2017 - komentarze

DeletedUser11629

Guest
Zapraszamy do teamu, jak chcesz tak usprawnić kopiuj-wklej, widzę że cały dzień się starasz zwrócić naszą uwagę <3
Miło mi, że doceniasz moje starania, a teraz sio, parzyć kawę :)

Nagroda główna bomba, uważam, że bonusy ma zrównoważone, już ją sobie postawiłam. Nawet te zadania bez alternatyw różnicy mi nie robią... ale te tysionc pińcet produkcji... no zlitujcie się, na każdy event trza się obstawić kowalami... :/
 

DeletedUser19016

Guest
Zajmuje tyle samo co monumentalny cmentarz ;)
Mi tam bez różnicy na razie, i tak nie mam miejsca na żadne z tych rzeczy, za mały bonus jest do zadowolenia przy 2 pierwszych ulepszeniach, ale na czarną wieżę z chęcią się skuszę.
 

DeletedUser19016

Guest
Nagroda główna bomba, uważam, że bonusy ma zrównoważone, już ją sobie postawiłam. Nawet te zadania bez alternatyw różnicy mi nie robią... ale te tysionc pińcet produkcji... no zlitujcie się, na każdy event trza się obstawić kowalami... :/

Chyba niestety nigdy się wszystkim nie dogodzi, jednym nie pasuje zwiad, innym badania innym jeszcze jakies walki, albo kolejność zadań jest zła, zadania są jakie są i są za nie nagrody, jeżeli się nie ukończy zadania to się nie dostanie nagrody - proste.
Teraz to każdy będzie narzekał, w głowach się poprzewracało.
 

DeletedUser4444

Guest
Powtórzę zarzut, który tu już padł nieraz... brak alternatywy dla opracowania technologii w zadaniu (30) to nieporozumienie.

>>Usunięte nieodpowiednie słowo - trupek1000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17530

Guest
Szkoda, że nie można sobie ustawić portretu tej dyni co jest ikoną eventu. Można ją ustawić w osiągnięciach, ale szczerze wolałbym ją jako portret, bo te co są to bez szału :D
 

DeletedUser16730

Guest
Powtórzę zarzut, który tu już padł nieraz... brak alternatywy dla opracowania technologii w zadaniu (30) to nieporozumienie.

Ależ skąd! To zwyczajnie wyciągnięte wnioski. Alternatywy prawdopodobnie nie spodobały się graczom... kimkolwiek owi gracze są.


Zadania zmuszające do postępu w grze
Gracze wielokrotnie podkreślali, iż nie chcą być zmuszani do zmiany strategii gry z powodu eventu. Co prawda nie chcemy, aby zadania były zbyt łatwe i zawsze będziemy się starać, żeby ukończenie eventu wymagało od Graczy pewnego wysiłku, jednak zarówno w obecnie trwającej historycznej linii zadań jak i w nadchodzących, pojawiać będą się alternatywy dla określonych typów zadań. Przyjrzymy się jak sprawdzą się one w praktyce oraz jak spodobają się ona naszym Graczom i wyciągniemy wnioski na przyszłość.

https://forum.pl.forgeofempires.com...nana-doylea-dyskusja.14680/page-5#post-173439
 

tagera

Baronet
Czy ktoś wie jak sprawdzić na którym zadaniu jestem? Pokazuje tylko zielony pasek między 30 a 40. poprzednio chociaż wiedziałam że robię np 36 zadanie teraz tego nie widzę. i mam jeszcze jedno pytanie. jest zadanie wyszkolić 5 jednostek z poprzedniej epoki, a pod spodem ukończ dowolne zadanie z linii historycznej czy to znaczy, że muszę zrobić i wojsko i zadanie z historii?
 

DeletedUser18949

Guest
Pod wieżą masz np: 43/45.a co do drugiego pytania, to... Tak
 

tagera

Baronet
Dzięki, tak widzę 40. Oj do 45 to długa droga. Zastanawia mnie czasami tylko brak nawozu. Jakby brak zwierząt? :)
 

DeletedUser12062

Guest
Ależ skąd! To zwyczajnie wyciągnięte wnioski. Alternatywy prawdopodobnie nie spodobały się graczom... kimkolwiek owi gracze są.

Alternatywa zadań ma podobać się Graczom (co jest oczywiste, że zawsze będzie - SIC!!) czy twórcom Gry (kwestia ewentualnego zysku) ??? Ja np. jestem Graczem i nie po to idę na przód aby inni mogli sobie stać (ich wybór - stoją to nie kończą zadań/Eventów). Tyle lat to funkcjonowało i nikt nie płakał a Gra strategiczna taka jak ta zazwyczaj stawia na rozwój a nie na "widzimisię" Gracza, który ma ochotę akurat na wegetację. Sorry ale jakoś kiedyś nie było problemu i każdy z Eventem sobie radził.

Ok wprowadzili to w historycznych liniach zadań.... Trudno.... Nagrody jak piszecie są i tak liche (totalnie nie zwracając uwagi, że Gracze z niższych epok czerpią z nich spory zysk a nam są obojętne - cóż nie każda zabawa daje 5 kolejnych Świątyń Wiedzy <sic!!>). Co innego jednak to "klasyczne" Eventy.

I tu pozostaje jedna kwestia z Twojej wypowiedzi:

"zarówno w obecnie trwającej historycznej linii zadań jak i w nadchodzących" - nie dotyczy to Halloween, ponieważ nie należy do tego typu Eventów.... Tyle w temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Alternatywa zadań ma podobać się Graczom (co jest oczywiste, że zawsze będzie - SIC!!) czy twórcom Gry (kwestia ewentualnego zysku) ???

No jakże, oczywiście, że twórcom! Graczom może w ogóle się nie podobać. Przecież to oczywiste.

Ja np. jestem Graczem i nie po to idę na przód aby inni mogli sobie stać

Nie no szacun! Takie poświęcenie. Iść do przodu żeby inny nie mogli stać. To jakaś parafraza ,że czuwać musi ktoś żeby spać mógł inny, czy sam tę złotą myśl wykombinowałeś?

Tyle lat to funkcjonowało i nikt nie płakał a Gra strategiczna taka jak ta zazwyczaj stawia na rozwój a nie na "widzimisię" Gracza, który ma ochotę akurat na wegetację.

Wegetacja? Nie robienie awansów to wegetacja? Rozwijanie pereł to wegetacja. Ciekawa konkluzja.

Sorry ale jakoś kiedyś nie było problemu i każdy z Eventem sobie radził.

I tu jest meritum, słowo klucz. Kiedyś! Kiedyś były 4 epoki, kiedyś nie dzielono epok, kiedyś było kilka pereł... ale najważniejsze jest co innego. Coś czego w tym swoim egoistycznym rozumowaniu nie bierzesz pod uwagę. W grze nie ma tylko graczy którzy grają 5 lat, są tacy którzy zaczęli grać rok, dwa lata temu. I żeby oni mogli dogonić czołówkę nie mogą grać tak jak się gra przy starcie serwera. Bo inaczej będą tylko i wyłącznie pokarmem dla starych.
No chyba, że Ci o to chodzi.


"zarówno w obecnie trwającej historycznej linii zadań jak i w nadchodzących" - nie dotyczy to Halloween, ponieważ nie należy do tego typu Eventów.... Tyle w temacie.

Pomijając fakt, że Halloween nie jest historyczny tylko z nazwy bo ma wszelkie właściwości właśnie takiego to.

"Gracze wielokrotnie podkreślali, iż nie chcą być zmuszani do zmiany strategii gry z powodu eventu."

To jest punkt wyjścia do logiki reszty wypowiedzi. Bo to jest gra strategiczna, a...

Gra strategiczna taka jak ta zazwyczaj

jest jak każda inna strategiczna, polega na strategii. Ta natomiast polega na wyborze działania jednego z wielu możliwych które ma prowadzić do określonego celu. Narzucanie awansów eventami ogranicza ilość możliwych działań i ogranicza strategię.
 

DeletedUser12062

Guest
No jakże, oczywiście, że twórcom! Graczom może w ogóle się nie podobać. Przecież to oczywiste.



Nie no szacun! Takie poświęcenie. Iść do przodu żeby inny nie mogli stać. To jakaś parafraza ,że czuwać musi ktoś żeby spać mógł inny, czy sam tę złotą myśl wykombinowałeś?

Tego wymagały Eventy (konieczne do ich ukończenia). Skoro tak było i jest to niechaj dalej będzie. Chyba na tym jak sam piszesz polega też strategia. Jedni wchodzą w nieznane między innymi dla Eventów inni wegetują w znanym ale przez to wiedzą, że nie ukończą ich....
Twój wybór.
Pomijając fakt, że Halloween nie jest historyczny tylko z nazwy bo ma wszelkie właściwości właśnie takiego to.

Raczej nie. Podobnie jak i nadchodzący Event zimowy nie zaliczają się do Eventów historycznych, czyli krótkich linii zadań.
 

DeletedUser16730

Guest
Chyba na tym jak sam piszesz polega też strategia.

Event to wydarzenie, święto, strategia nie ma z nim nic wspólnego. Dodatkowy element który może ułatwić strategię. Tak jak premia przy wypłacie.

Podobnie jak i nadchodzący Event zimowy nie zaliczają się do Eventów historycznych, czyli krótkich linii zadań.

Czyli takich które mają jedynie nagrody z linii zadań. Żadnych losowań, dodatków, zbierań, wymian... nic. Tak jak w nadchodzącym evencie zimowym. Halloween jest dłuższym eventem historycznym pod kątem jego charakteru. A, że nazywany jest głównym, cóż psa też można nazwać kotem tyle, że nie będzie miauczał z tego powodu.
 

DeletedUser17038

Guest
Dwa zwiady po okolo 3dni w evencie 14dniowym to prawie połowa czasu eventu zastanowcie sie nad tym na przyszlośc, pomijam fakt ze czas zwiadu nawet w najwyzszych epokach nie powinnien byc dłuższy niż 1 dzien.
 

DeletedUser7795

Guest
Zadanie "opracuj technologię" nie ma żadnej alternatywy i przez to nie skończę eventu. Po prostu pięknie :mad: Nie macie prawa dyktować graczom aby przechodzili na siłę do następnej epoki!
 

tagera

Baronet
opracowanie technologii to braki na rynku niektórych towarów bez przechodzenia do nowej epoki. ja też stoję. pR wydaję na różne perły i czekam aż towar który potrzebuję znajdzie się rynku.

A właśnie sobie znalazłam zaległą technologię w dawnej epoki, ciekawe, czy zaliczy? Czy pisze konkretnie która epoka?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
Czyli takich które mają jedynie nagrody z linii zadań. Żadnych losowań, dodatków, zbierań, wymian... nic. .
Chyba Grasz na tyle długo aby to odróżnić.... Historyczne dotyczą osób, wydarzeń historycznych itp., klasyczne powtarzają się (obecny, zimowy, walentynki itp.). To takie trudne i nie ogarniasz?? Nie sądzę.... Takie szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Chcesz skończyć to masz taką samą możliwość jak inni.
opracowanie technologii to braki na rynku niektórych towarów bez przechodzenia do nowej epoki. ja też stoję. pR wydaję na różne perły i czekam aż towar który potrzebuję znajdzie się rynku.

A właśnie sobie znalazłam zaległą technologię w dawnej epoki, ciekawe, czy zaliczy? Czy pisze konkretnie która epoka?

Zaliczy jak zawsze.

Zadanie "opracuj technologię" nie ma żadnej alternatywy i przez to nie skończę eventu. Po prostu pięknie :mad: Nie macie prawa dyktować graczom aby przechodzili na siłę do następnej epoki!

Twórca Gry nie ma wpływu/prawa na to jak widzi rozwój Graczy?? To twórca Gry dyktuje warunki a nie Gracz, Gracz ma się dostosować jak nie to.... trudno. Życie. Przecież nie musisz kończyć badania.... Po prostu nie skończysz Eventu.... To Twój wybór. Siedzisz w epoce to tracisz.... Normalne. A tak swoją drogą tyle razy pisałeś, że nawet nie będziesz kończył Eventu bo nagrody kijowe. To jednak je robisz???? Zaskoczenie. Ale jak jednak ukończysz to nie napiszesz, że nagrody tragiczne mam nadzieję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Chyba Grasz na tyle długo aby to odróżnić....

Ty natomiast chyba za krótko żyjesz żeby rozróżnić semantykę słów.

Halloween jest dłuższym eventem historycznym pod kątem jego charakteru

A to, że są historyczne bo jest w nich historia...

psa też można nazwać kotem tyle, że nie będzie miauczał z tego powodu

Takie szukanie problemu tam gdzie go nie ma

A tutaj masz raczej projekcję, bo ja tylko stwierdziłem prosty fakt, bez problemu. Problem sam rozwinąłeś.
 

DeletedUser12062

Guest
A to, że są historyczne bo jest w nich historia...





.

Bo taki jest podział. Ale Ty zawsze starasz się być najmądrzejszy.... Trudno.... Nie mogąc się dostosować do wizji Twórców Gry musisz chyba stworzyć własną grę i być Panem i bogiem ;). Innego wyjścia racjonalnego nie ma.
 

DeletedUser7795

Guest
@al1984 trochę się czepiasz. Nagroda końcowa - czarna wieża jest dobrym budynkiem. Również dla samych ulepszeń cmentarza warto jest zrobić event. Mam farta, bo jednej technologii z postępu nie zbadałem i nie musiałem wchodzić do Modernizmu.
 

DeletedUser16730

Guest
Ale Ty zawsze starasz się być najmądrzejszy.... Trudno.... Nie mogąc się dostosować do wizji Twórców Gry musisz chyba stworzyć własną grę i być Panem i bogiem ;). Innego wyjścia racjonalnego nie ma.

Możesz sobie odpuścić, nie ruszają mnie takie erystyczne wycieczki. No chyba, że potrzebujesz upuścić pary bo się zagotowałeś to e voila.


Bo taki jest podział

Serio? No to szach mat... ale czytałeś to co napisałem?

Twórca Gry nie ma wpływu/prawa na to jak widzi rozwój Graczy??

Szachy, warcaby, chińczyk, poker, remik, grepolis... obojętne. Jeden przykład poza FoE gdzie twórca gry narzuca pojedynczym graczom rozwój wbrew ich strategii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18842

Guest
Event super. Szkoda tylko, że utknęłam na zadaniu z wyprodukowaniem 4 jednostek i zdobyciu 100 towarów. Te towary to trudno się zdobywa, na targu w ogóle nie opłacalne oferty, a plądrując to mało się dostaje... Ale jeszcze spróbuję coś zdziałać, chociaż na czarną wieżę już nie mam szans, bo 18 zadań w 4 dni i to trudnych? Nie możliwe... chyba, że event przedłużą w co raczej wątpię. :(
 
Do góry